Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3269
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: akos » piątek, 24 listopada 2017, 18:38

Bitcoinek pisze: Kurs BTC stoi jak stal, A BCH wzroslo o 350 dol, bth o 200 dol 50%
Na parze BTCBCH można fajnie kosić z uwagi na odwrotną korelację, ale uważajcie na przeciąganie liny pomiędzy dwiema wpływowymi grupami interesów, może szarpać w obie strony. Aktualna dzienna na BCH rysuje się jako doji co oznacza niepewność. Dużo zależy od tego jak się zakończy.
Bitcoinek pisze: @socjolog dzieki. juz tam uciekam bo tutaj minius nalapie, miedzy innymi przez sflustrowanego AKOSA ktory w trendzie wzrostowym jest w plecy
Już nie lamentuj, jak mi się rep odnowi to dam plusa na otarcie łez ;) Miałem się nie zniżać do poziomu dziecka w tej wymianie, ale przyznaję ręka mnie świerzbiła i akurat miałem naładowane punkty :) Nie zachowuj się infantylnie to nie będziesz łapał minusów, bo ja bardzo rzadko je rozdaję.
Spoiler:
Obrazek
Co do "w plecy" i frustracji to nawet nie wiesz jakie pudło :) Akurat ten miesiąc był rekordowy w rekordowym roku. Bardziej martwi mnie obecnie jak się wytłumaczę skarbówce, która może nie uznać jako dokumentu potwierdzającego dochody jakiegoś .csv z giełdy z drugiego końca świata obsługiwanej przez bank w Skierniewicach i jakąś firmę słup z siedzibą w Panamie :) Kilka faktów, nie mam w zwyczaju cytować sam siebie i komentować własne wejścia, bo to spam i dziecinada, ale specjalnie dla Ciebie robię wyjątek, porównaj ceny i daty:

https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 80#p379474

Jakoś nie kojarzę żebyś wówczas się udzielał w temacie BCH a to była prawdopodobnie najlepsza okazja na tego coina w tym roku.

https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 04#p382104

Dashy jeszcze nie opyliłem.

https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 68#p388068

e:
@Bitcoinek Dokładnie "attention whore" - " osoba żądna uwagi i zainteresowania innych" bo takie niestety sprawiasz czasami wrażenie, ale może jeszcze wydoroślejesz ;) Peace
Ostatnio zmieniony piątek, 24 listopada 2017, 18:55 przez akos, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 535
Rejestracja: 28 lipca 2017
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Bitcoinek » piątek, 24 listopada 2017, 18:45

wizardking76 pisze:na zdrowy rozsądek zmniejszy się dopływ nowych BTC więc poszybujemy ...
Jak juz przy zdrowym rozsadku jestesmy to Pytanie ilu chetnych jest na btc za 8k ktore podejrzliwie dlugo sie trzyma na gorze.

Zyskac mozna niewiele, bo plankton kupuje bitka lub jego ulamki, a jest co stracic z takiego wykresu.

Powiedzial bym nawet ze to pulaoka, utrzymac wysoko kurs z nadzieja ze planlton wejdzie bo trudnosc sie zmienia. A po tym jeb

@akos
Nazwalem cie baranem dopiero po tym jak ty mnie "whore"
A ty mi dales 19minusow za wyzwiska. Kto jest dzieckiem?

Przeciez Baran to zwierze:D

W bch sie nie udzielam, tylko tutaj

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » piątek, 24 listopada 2017, 19:12

wizardking76 pisze:
generalnie jakbyś się dowiedział że kopalnie złota wybuchły to byś się pozbył natychmiast złota po niższej cenie ?
W przypadku wybuchu 50% kopalni złota podaż złota zmniejszyłaby się o połowę, aż do odbudowy tych kopalni. W przypadku BTC, podaż zmniejszy się wyłącznie do kolejnego dostosowania trudności, prawda?

Zresztą ja nie bardzo rozumiem: pisałeś, że dziś ma być właśnie dostosowanie trudności i że ona najprawdopodobniej mocno spadnie? Czyli kopać się będzie łatwiej tak? Jeśli spadek trudności odzwierciedla spadek mocy, to kompletnie nic się nie zmieni jeśli chodzi o wydobycie, czy nie tak?

Po drugie: masę razy czytałem na tym forum o różnych krypto: "trudność wzrosła więc cena wzrośnie". Dla mnie to była bzdura i raczej odwrócenie przyczyny i skutku (cena rośnie, więc jest coraz więcej chętnych do kopania), ale faktem jest że masa ludzi wierzy że jak rośnie trudność to rośnie i cena.
Więc jeśli trudność spadnie.... 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: socjolog2008 » piątek, 24 listopada 2017, 19:23

Ja powiem tak odnośnie spadku tej trudnosci - obecnie jest 0.0002 BTC/TH (1,46$)czyli będę dostawał kopiac tą samą mocą więcej BTC. I teraz co dalej więcej znaczy sprzedam (możliwe)ale bardziej prawdopodobne zostawienie pójdą w shorty lub też kupie alty (i wtedy może wzrosnąć cena niektórych altów ,co już teraz widać skup np. LTC). ale czy wzrost czy spadek mocy ma znaczenie (pewnie ma na altach taki widoczny)ale czy na BTC - wątpię (chociaż mam shorty). Jeżeli ma spaść i shorty mają dać zarobić to nie dlatego że akurat trudność spadła.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 46
Rejestracja: 4 stycznia 2017
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: koolczyk » piątek, 24 listopada 2017, 19:57

Czytaliście o tym?


Początkujący
Posty: 141
Rejestracja: 13 stycznia 2017
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: yaretzky » piątek, 24 listopada 2017, 20:05

Jak dla mnie ktoś nagania żeby się pozbywać BTC :D

Strategies

Start moving your BTC and alts off of wallets and into the right exchanges just in case the networks get clogged and you want to be ready to make a move
Go into FIAT to avoid this drama and enter in again after this passes
Go into BCH
Put some super low limit orders on BTC in case stop orders and panic selling cause another flash crash like ETH had on GDAX


Ja trzymam, zobaczymy gdzie kreski powiodą.

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: zbiges » piątek, 24 listopada 2017, 20:06

koolczyk pisze: Czytaliście o tym?

No właśnie chcę się dowiedzieć od ludzi którzy mają wiedzę czy to jest możliwe, tylko że nikt nie chce puścić pary :) ;)
No dobra wołam: @rav3n_pl, @Bitmar, @koparki lub ktokolwiek kumaty na temat POW może mam to wyjaśnić?
yaretzky pisze: Jak dla mnie ktoś nagania żeby się pozbywać BTC
To akurat jest proste. Problem polega na tym, że nie wiemy, czy to jest możliwe do wykonania.
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 535
Rejestracja: 28 lipca 2017
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Bitcoinek » piątek, 24 listopada 2017, 20:24

Dziwna konspiracja skoro kazdy o niej juz wie

Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 23 października 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: piter55 » piątek, 24 listopada 2017, 20:26

W krypto jestem w miarę nowy, ale teoretycznie ten plan wydaje się do wykonania (nie mówię, że w to wierzę). Trudność kopania zostanie dostosowa w BTC za około godzinę (6 bloków) na ten moment. Jeśli po tym kopalnie przełączą się na BCH to sieć BTC może się znowu "zatkać" jak ostatnio. Dodatkowo trudność BTC nie dostosowuje się po "jakimś czasie", a po określonej ilości bloków. Stąd jeśli powiedzmy 70% kopalni przejdzie na BCH następna zmiania trudności nie odbędzie się za 2, a za 4 tygodnie. Może to nieźle sparaliżować sieć.

Początkujący
Posty: 141
Rejestracja: 13 stycznia 2017
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: yaretzky » piątek, 24 listopada 2017, 20:30

piter55 pisze: W krypto jestem w miarę nowy, ale teoretycznie ten plan wydaje się do wykonania (nie mówię, że w to wierzę). Trudność kopania zostanie dostosowa w BTC za około godzinę (6 bloków) na ten moment. Jeśli po tym kopalnie przełączą się na BCH to sieć BTC może się znowu "zatkać" jak ostatnio. Dodatkowo trudność BTC nie dostosowuje się po "jakimś czasie", a po określonej ilości bloków. Stąd jeśli powiedzmy 70% kopalni przejdzie na BCH następna zmiania trudności nie odbędzie się za 2, a za 4 tygodnie. Może to nieźle sparaliżować sieć.
Ja to rozumiem tak, że trudność się zmniejszy więc górnikom będzie łatwiej kopać najdroższą kryptowalutę, więc przełączyć się powinni raczej za jakiś czas jak trudność wzrośnie.
Ostatnio zmieniony piątek, 24 listopada 2017, 20:37 przez yaretzky, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 31 października 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: cryzy » piątek, 24 listopada 2017, 20:35

Przy tej zmianie jesteście zapakowani w BTC, BCH, czy spokojnie obserwujecie sytuację z boku?
Ja osobiście jestem na fiatach, ale nachodzi mnie coraz większa ochota na all in BCH.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: bitloteiros » piątek, 24 listopada 2017, 20:36

Bitcoinek pisze: Dziwna konspiracja skoro kazdy o niej juz wie
Jeśli coś jest na rzeczy to takie "przecieki" będą wszystko napędzać. Taki dodatkowy bodziec. Ale to udupiłoby kurs BTC wręcz niewiarygodnie. I to w przededniu CME, LN i innych wydarzeń. Trochę mało realne bo tu już walka nie byłaby na noże a na atomówki. Jednym zdaniem nie idzie się nudzić :twisted:
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 535
Rejestracja: 28 lipca 2017
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Bitcoinek » piątek, 24 listopada 2017, 20:45

cryzy pisze: Przy tej zmianie jesteście zapakowani w BTC, BCH, czy spokojnie obserwujecie sytuację z boku?
Ja osobiście jestem na fiatach, ale nachodzi mnie coraz większa ochota na all in BCH.
Widze lubisz ruletke :D

Eth wlasnie dlatego zyskal bo gdzie 2sie bije trzeci korzysta.

Naganianie na przelewanie na gieldy, to loteria.

Albo ktos sie o nas troszczy, albo chca aby kapital wrocil na finexa, niby pisze glowne gieldy ale wiadomo z ktorej najwiecej ucieklo.

Moze finex musi utrzymac kurs bo nie stac go na splacenie uzytkownikow.

sam fakt calej konspiracji smierdzi, wiedzac ze jest sie na podsluchu mowi sie falszywe dane
Ostatnio zmieniony piątek, 24 listopada 2017, 21:44 przez Bitcoinek, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: amneziahaze » piątek, 24 listopada 2017, 20:48

@cryzy, aktualnie BCH target 1800$. BTC może się trochę podnieść, ale nie wróżyłbym jakiś większych cudów później.

Wygadany
Posty: 524
Rejestracja: 21 lipca 2017
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ognos » piątek, 24 listopada 2017, 21:02

Trudność BTC została na takim samym poziomie. @wizardking76 strona https://bitcoinwisdom.com/bitcoin/difficulty podaje złe dane, na https://fork.lol/pow/retarget są akuratniejsze.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: socjolog2008 » piątek, 24 listopada 2017, 21:09

@ognos
Konkret jest zawsze w kopalni - to ona ustala i nalicza większy urobek dla minerów. Nie znacznie ale się zmieniła : https://btc.com/?_ga=2.139763057.373591 ... 1501524419
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wizardking76 » piątek, 24 listopada 2017, 21:21

rzeczywiście coś przewidywania bitcoinwisdom.com okazały się mocno błędne.

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » piątek, 24 listopada 2017, 21:23

W ciągu ostnich 4 dni stosunek longów do shortów na finexie zmienił się z 26/12 na 18/15.
Teraz pytanie czy zmiana nastrojów oznacza, że spadki stają się bardziej prawdopodobną opcją, czy przeciwnie, bo spadła ilość potencjalnego paliwa z likwidowanych w przyszłości longów na wsparcie spadków? :roll:

Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 23 października 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: piter55 » piątek, 24 listopada 2017, 21:39

Wg. mnie nie chodzi o samą zmiane trudności (która nie była duża), tylko żeby przełączyć kopalnie zaraz po zmianie, aby ewentualna korekta oddaliła się w czasie. Następna zmiana powinna być za 1.5 tygodnia (ok. 2000 bloków). Jeśli przełączenie rzeczywiście miałoby miejsce to zmiana przyjdzie znacznie później = zatkana sieć. Ale to oczywiście wszystko pod warunkiem, że ten "tajny plan" jest prawdziwy.

Początkujący
Posty: 46
Rejestracja: 4 stycznia 2017
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: koolczyk » piątek, 24 listopada 2017, 21:52

Bitcoinek pisze:
cryzy pisze: Przy tej zmianie jesteście z

Albo ktos sie o nas troszczy, albo chca aby kapital wrocil na finexa, niby pisze glowne gieldy ale wiadomo z ktorej najwiecej ucieklo.

Moze finex musi utrzymac kurs bo nie stac go na splacenie uzytkownikow.

sam fakt calej konspiracji smierdzi, wiedzac ze jest sie na podsluchu mowi sie falszywe dane
A nie było tak,że BTC uciekało z finexa, żeby załapać się na diamenty darmowe?

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801 i 24 gości