Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » czwartek, 28 grudnia 2017, 19:22

BitJanusz pisze: Jeżeli akcja ma na celu odkupienie taniego bitcoina, to po spadku rzędu 75% chińczycy odkupiliby półmartwego coina, który odbudowywałby się rok-dwa, jak po mt.gox. Bezsens.
Bezsens? Kilkaset czy kilka tysięcy procent zaplanowanego zysku w rok-dwa to bezsens?
W d. się poprzewracało od tego dobrobytu! ;)

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » czwartek, 28 grudnia 2017, 19:26

My tu gadu gadu, a kurs chyba właśnie jest w bardzo ważnym momencie i balansuje na krawędzi...

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » czwartek, 28 grudnia 2017, 19:32

@Smule, teoretyczni tak. Ja już robiłem 2 podejścia i w obu przypadkach szybko się wycofywałem.
Ale wiary w tym nie ma za grosz.
Nie ma też niestety takiego ładnego trójkącika jaki był w nocy 22/23 grudnia i ułatwił grę. Jest chaotycznie. Podobnie było 21 grudnia w południe...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7641
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12856
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ergorg » czwartek, 28 grudnia 2017, 19:36

Jeśli zaraz nie przebijemy dolnej linii tego trójkąta, to jest jeszcze szansa na jedno podejście pod górną granicę. Ale imho i tak wyjdziemy z niego dołem.


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: socjolog2008 » czwartek, 28 grudnia 2017, 19:46

Starzy gracze pamiętacie ten czas kiedy za 4 ETC był 1 ETH. Czy tam 500 LTC za 1 BTC i tak dalej,i tak dalej. A nie wiem czy ktokolwiek sobie zdaje sprawę z tego co się właśnie może zadziać. Skok na Bungee na BTC,wojenka z mocą na BCC. A tu za rogiem są dwa nowe forki BTG (Equihash) i B2x (x11) które realnie mają szansę na wzrosty i co najważniejsze nie są już tak podatne na manipulacie producentów koparek (no chyba ze się GeForce albo AMD za to zabiorą) i możecie mieć jeszcze na dziś tego stosunkowo dużo za 1 BTC. Żeby nie było że naganiam na zakup czegokolwiek, każdy ma swój rozum (zresztą różni użytkownicy piszą na pw odnośnie tych forków do mnie i pewnie wchodzą, ale na forum cicho sza ,bo to przypał). BTC się zkichał nie przez żadne newsy i resztę pobocznych historii tylko przez fee i prędkość,przydatność (moje wysłane Bitki z Ekonomic fee z 21.12 nadal idzie z ilością 0 potwierdzęń). Taki to bajer XXI wieku :mrgreen:
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: anagamidev » czwartek, 28 grudnia 2017, 20:01

@socjolog, farmazony trochę opowiadasz, jak ktoś kto jest dopiero crypto Januszem. Normalna korekta techniczna. W miesiąc urosło z 5.5k$ do 20k$ to chyba całkiem normalne, że skorekić trochę musi(realizacja zysków) :D To, że fee akurat jest duże nie ma zbytniego znaczenia, bo to trwa już kilka dobrych miesięcy, ludzi jakoś to nie zniechęcało przez ten czas i tak w to inwestują :D To fee jest w cenie, czyli opłacalność inwestycji jest większa niż koszty fee, skoro cały czas rosło :D A dodawanie jakieś ideologi i news'ów do tego są tylko katalizatorem w jedną albo w drugą stronę i najczęściej kwestie fundamentalne podnoszone są na dołkach(złe)/szczytach(dobre) :D
A jak BTC padnie to padnie cała reszta na pysk :D



[======= stopka =======]
40k$ soon! But 1k$ sooner! ; ) | Golden rule - BTFD | Immanentną cechą i przeznaczeniem każdej bańki jest pękanie | LTC 1k$ soon! | Puchu puchu puchu puchu

Dyskutant
Posty: 281
Rejestracja: 14 listopada 2013
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: kadexor » czwartek, 28 grudnia 2017, 20:08

Szkoda że nie ma żadnej oficjalnej informacji o wydaniu wersji Release - Lightning Network. W styczniu może okazać się to iskrą do rakiety o nazwie ATH. Niektórzy przewidują że zostanie wydana 14 stycznia 2018 (równe dwa lata po wydaniu whitepapper). Jest to jak najbardziej możliwe. Jeżeli kurs się trochę ustabilizuje to zaryzykuję i zrobię zakupy parę dni przed bo 14 może być już za późno :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: socjolog2008 » czwartek, 28 grudnia 2017, 20:12

@anagamidev właśnie no tym pisze. Cenie Bita bo był pierwszy,ale nie jestem wyznawcą. Ten rok przyniósł coś czego nawet bym nie pomyślał w 2016 ze jest możliwe. Te forki to koń trojański. Fee bywało wysokie ale jeszcze nie było tak żebym kopać btc z ustawionym portfelem swoim,wchodziło ale nie mam co z tym zrobić o chyba że wyśle z fee 30% wartości (no fuck!! - to wtedy opłacalność kopania jest bez kitu bez sensu) albo ustawie od razu portfel na giełdzie z kopania (ale to średnio dla mnie bezpieczne ,ja przeżyłem poranny upadek cryptsy, Curex, dash Curex i innych tych durnych giełd żeby odrazu im urobek wysyłać). Dlatego kopie Casha. Ale teraz przy multipoolach moja moc pójdzie na x11,Equihash itd bo mogę (tak będzie np. B2x ryty też : https://b2x.multipools.club). To ja się pytam,jak właściciele koparek sha256 się przełączą na multipool z mocą, to ten muł ile będzie szedł przy Ekonomic fee - miesiąc. Pytam się :) A z tą dominacją..45% jeszcze się trzyma chudzina.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Dyskutant
Posty: 281
Rejestracja: 14 listopada 2013
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: kadexor » czwartek, 28 grudnia 2017, 20:41

Na reddicie robią już testowe płatności LN
Prędkość: natychmiastowa
Fee: 0


Początkujący
Posty: 659
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: kAArter » czwartek, 28 grudnia 2017, 20:56


Początkujący
Posty: 50
Rejestracja: 22 grudnia 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: antimagic_ray » czwartek, 28 grudnia 2017, 21:36

BitJanusz pisze: Z drugiej strony LN jest w stanie zabić znaczną ilość altów.
Zapewne trochę niektórym zaszkodzi, ale LN nie zrobi z bitcoina idealnej kryptowaluty godzącej sprzeczne wymagania.
W LN jest powrót do sytuacji sprzed wynalezienia kryptowalut, gdy trzeba ufać drugiej stronie transakcji albo mieć zaufanego pośrednika.
Ta sieć nie będzie się nadawać do transferu dużej sumy obcej osobie lub mało znanej firmie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7641
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12856
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ergorg » czwartek, 28 grudnia 2017, 21:41

Czy ktoś tu jeszcze wierzy w wzrosty? (Oprócz wizarda :D ) Bo może jednak bitek zrobi nam psikusa i zawrócimy do drugą stronę? :roll:

Początkujący
Posty: 659
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: kAArter » czwartek, 28 grudnia 2017, 21:42

ergorg pisze: Czy ktoś tu jeszcze wierzy w wzrosty? Bo może jednak bitek zrobi nam psikusa i jednak zawrócimy do drugą stronę? :roll:
Ja osobiście czekam na zrzut do 13k i tam się rozstrzygnie imo

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: janku66 » czwartek, 28 grudnia 2017, 21:48

@ergorg
W jakim okresie czasu pytasz?

Ja wciąż myślę, że ostatnie ATH bitcoina nie jest tym, które nie zostanie już zmienione.
Mimo iż uważam, że król traci siłę. Staje się jedynie coraz bardziej przynętą dla nowego kapitału, który ostatecznie lokować się będzie w altach.

Dalsze wzrostu, jak najbardziej. W historii BTC podobne nastroje panowały wielokrotnie i w skali log wcale nie wyglądały upadki bardziej optymistycznie w porównaniu do tego co ostatnio stworzyło się nam wykresie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7641
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12856
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ergorg » czwartek, 28 grudnia 2017, 21:54

Chodzi mi o kwestię, że w takich momentach jak teraz kiedy już praktycznie wszystkie uwierzyli w jeden scenariusz, btc lubi robić to po swojemu. Wystarczy popatrzeć na poprzednie korekty. (Nie twierdzę, że tak będzie i tym razem)

Choćby właśnie ta korekta, wszyscy wtedy czekali na drugą falę korekty:



Dlatego pytam się o nastroje na forum. ;)

(Chyba mi się FOMO włącza :mrgreen: )

Początkujący
Posty: 140
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: zaxbit » czwartek, 28 grudnia 2017, 22:02

No i dzisiaj straciłem wszelką nadzieję. Obserwując kurs w ostatnich dniach, czytając o zapchanej sieci, postanowiłem się wycofać. Jestem stratny 30% ale akceptuję tę stratę. Mam nadzieję, że nie będzie gorzej, bo... cały czas od godz. 18.00 moja transakcja jest niepotwierdzona! A ustawiłem to samo fee co 2 miesiące temu (0.00019 BTC) - wtedy przeszło w ciągu 45 minut. Nie wiem, po jakim kursie bitomat mnie skasuje, pewnie dopiero gdy będzie potwierdzenie. Więc jak teraz kurs będzie spadać, to moja strata się powiększy :/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: new06 » czwartek, 28 grudnia 2017, 22:03

Wydaje mi się, że ktoś wrzucał już ten duży kanał. W każdym razie macamy jego dolną tl. Bbands na H1 sugerują intensywny ruch.
Spoiler:
Obrazek
Ostatnio zmieniony piątek, 29 grudnia 2017, 01:30 przez new06, łącznie zmieniany 1 raz.
Brave New World

Weteran
Posty: 2403
Rejestracja: 27 sierpnia 2017
Reputacja: 1931
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: nariensi » czwartek, 28 grudnia 2017, 22:13

proszę się nie śmiać!
@ergorg ja w longu od 16k :mrgreen: i boję się, że jak go zamknę ze stratą to pójdziemy UP i wtedy jak go znowu otworzę, to spadniemy jeszcze niżej. Wolę nie tykać :roll:

Początkujący
Posty: 16
Rejestracja: 26 grudnia 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: noyo » czwartek, 28 grudnia 2017, 22:25

ergorg pisze: Czy ktoś tu jeszcze wierzy w wzrosty? (Oprócz wizarda :D ) Bo może jednak bitek zrobi nam psikusa i zawrócimy do drugą stronę? :roll:
Wierzę :D
To właśnie odróżnia BTC od innych kryptowalut, wole w kryp zainwestować niż grac w totolotka czy jakieś sms do radia z czy r

Początkujący
Posty: 659
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 149
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: kAArter » czwartek, 28 grudnia 2017, 22:27

ergorg pisze: Chodzi mi o kwestię, że w takich momentach jak teraz kiedy już praktycznie wszystkie uwierzyli w jeden scenariusz, btc lubi robić to po swojemu. Wystarczy popatrzeć na poprzednie korekty. (Nie twierdzę, że tak będzie i tym razem)

Choćby właśnie ta korekta, wszyscy wtedy czekali na drugą falę korekty:



Dlatego pytam się o nastroje na forum. ;)

(Chyba mi się FOMO włącza :mrgreen: )
również towarzyszy mi uczucie odjeżdżającego pociągu ale coś mi mówi że jeszcze nie było testowania 13k i warto na nie poczekać

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości