Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » sobota, 25 marca 2017, 23:54

ekonokomik pisze: Brakuje mi odpowiednich pojęć i słów aby prawidłowo, naukowo wyrazić moje zastrzeżenia co do kreślenia figury 4-letniej na walorze, którego cała historia to 7 lat, ale intuicyjnie czuję, że to niewłaściwe. Przez analogię: to trochę tak, jakbyś chciał wyciągać statystyczne wnioski mając 5 próbek.
Może zapytać kolegi @zbiges ? On siedzi przy giełdach chyba naście lat, nie wiem czy ktoś jest z dłuższym stażem z aktywnych w wątku ludziach. Z tego co rozumiem, on chyba nie widzi problemu w widzeniu potencjalnego double top a wręcz idzie jeszcze dalej, że spadnięcie teraz wiąże aż z upadkiem BTC, dość ciekawe.

Co do wykresu obecnie, nie wiem jak oszacować wysokość odbicia. Okolice 1000$ a może już. Wzrost powyżej 1000$ i pozostanie wydaje mi się bardzo bullish. Z tych bearish klimatów, to wszystko rozbiega się jak dla mnie o zachowanie 900$, jak się nie uda, leci do linii trendu. Jeśli tej linii trendu (tu rysowana niedokładnie, roboczo) nie zatrzyma, to zrobi się naprawdę nieładnie i pewnie do 700 a może 600$ nawet pójdzie. Poniżej 600$ nie mam pomysłu na wykres, wiem tylko, że będziemy mieć więcej BTC i pewnie nastąpi smuty i nie krótki okres. Ale to póki co fantastyka, wątpię, by ta linia trendu została łatwo przebita.

Fajnie jakby kolega @altcoin wypowiedział się ja widzi obecne rejony cenowe pod kątem opłacalności kopania. Miał bardzo ciekawe wypowiedzi na ten temat.

Dodano po 2 minutach 57 sekundach:
miso20 pisze: @Wymazywanie, oby nie wystapiła, bo inaczej bitek spadnie do 256, 32 i w końcu do 0 :D
BTC ma już wypracowaną pewną wartość "sentymentalną" i choćby praktycznie umierał i miał ogromne opłaty, to wiele osób by czysto kolekcjonersko kupowało, w tym ja.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wizardking76 » niedziela, 26 marca 2017, 00:47

ja tam nie widzę problemu żeby nagle kurs sobie wystrzelił w górę. I to się dzieje nie tylko na walutach wirtualnych ale także np. na GPW. Nawet całkowicie bzdurne informacje typu że firma produkująca buty zajmie się dostarczaniem internetu powodowała bardzo duży wzrost.. Fakt ma na to duży wpływ dorosłość rynku ale cuda jak to się mówi się zdarzają dość regularnie...

Gaduła
Posty: 373
Rejestracja: 13 marca 2017
Reputacja: 36
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: mckk » niedziela, 26 marca 2017, 04:05

Finex idzie jak po sznurku:
Obrazek
ale chyba czekamy na chinoli, którzy nie wiedza na co sie zdecydowac :D :
Obrazek
jak poradza sobie z ta linia trendu i nie bedzie to retest (i ruch w dół) to może podjedziemy pod 1000$

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 121
Rejestracja: 29 października 2013
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: kontener » niedziela, 26 marca 2017, 09:05

Monitoring kursu

Jaką apke polecacie na iPhone do podglądania kursu BTC , zależy mi na wykresie i alarmach

Coinbits używałem i od kilku dni nie działa


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: novymivo » niedziela, 26 marca 2017, 09:16

@kontener, Jezeli chodzi o wykres to sobie zrobic skrot na pulpit z danej przegladarki ze strona bitcoinwidsom. najpraktyczniejsze. Jezeli chodzi o apki to nie wiem nie mam Iphone, ale koledzy pomoga. Bitcoinum oraz bitcoin paranoid te 2 apki ja polecam sprawdz moze sa w I store.
ps- czyzby to koniec odbicia ? Widac silny opor przy 50 % fibo 972$
Ostatnio zmieniony niedziela, 26 marca 2017, 09:18 przez novymivo, łącznie zmieniany 1 raz.
Polskie Forum Bitcoin.pl

Weteran
Posty: 2719
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 157
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: afrus » niedziela, 26 marca 2017, 09:17

Zmienić na androida i bitcoin checker nie ma lepszej apki
https://www.bitmarket.pl/charity/
http://ethpool.pl
http://etcpool.pl
----------------------------------
Pomogłem?
ETC/ETH: 0xa2eff2cb7cdf1d98b922cffeb35ae88a691da5ef
BTC: 1Hn1wob4uDoFQSiVaUfDZiKkt29xct7YRS

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: zbiges » niedziela, 26 marca 2017, 10:24

Wymazywanie pisze: Może zapytać kolegi @zbiges ? On siedzi przy giełdach chyba naście lat, nie wiem czy ktoś jest z dłuższym stażem z aktywnych w wątku ludziach. Z tego co rozumiem, on chyba nie widzi problemu w widzeniu potencjalnego double top a wręcz idzie jeszcze dalej, że spadnięcie teraz wiąże aż z upadkiem BTC, dość ciekawe.
Podzielam zarzuty @ekonokomika związane z pewnym brakiem profesjonalizmu w doszukiwaniu się na siedmioletnim wykresie podwójnego szczytu ze szczytami oddalonymi od siebie prawie o połowę tego okresu. To napewno nie jest klasyczny podwójny szczyt (cały czas piszę o potencjalnym double top bo na razie nie ma powodów, żeby ta formacja się zrealizowała choćby w części) choćby z uwagi że zasięg takiej formacji to jakieś (minus) - 200usd. To nonsens.
Spoiler:
Dochodzę tu (tak przy okazji) do powodu mojej irytacji związanej z Waszym (Was wszystkich niemalże) przekonaniem, że najważniejsze jest trafne nazwanie figury :( Moim zdaniem to złe podejście do tematu. Jakie ma znaczenie czy figurę nazwiemy RGR czy double top, czy potrójnym szczytem? Przecież powód powstania tych formacji (i ich ewentualnej realizacji) jest taki sam i to ten powód jest istotny a nie nazwa formacji
Musicie wiedzieć że mnie nie interesuje cena bitcoina za rok... tylko za tydzień. Owszem kibicuję projektowi, ale nie mam na niego żadnego wpływu a jestem za stary, żeby zadowolić sie skandowaniem: "bitcoin gola!" Owszem czuję czasem podniecenie gdy skacze Kamil Stoch ale to z zupełnie innego powodu niż w przypadku bitcoina.
Tak, interesuje mnie rozwój sytuacji na rynku w dłuższym terminie, ale nie staram się dziś zgadywać ceny za trzy miesiące tylko staram się ocenić ogólny trend jaki będzie panował na rynku przez te najbliższe miesiące. I stąd biorą się moje ostatnie wpisy.
Reasumując: Moim zdaniem, ewentualne złamanie tej krzywej LT (białej na moim wykresie) spowoduje załamanie się trendu panujacego tu na rynku od półtora roku. Jeśli zrealizuje się ten scenariusz to w moim przekonaniu czeka nas długi (co najmniej kilka miesięcy, na 100% więcej niż pół roku) co najmniej stagnacji na rynku. Fakt, że cena w tym uptrendzie doszła do podobnego poziomu jak w 2013 będzie wtedy co najmniej łatwym i powszechnym (z powodu dobrej widoczności na wykresie) wytłumaczeniem tej stagnacji. I z tego powodu będzie tę stagnację jeszcze pogłębiać. To jak nazwiemy powód takiego zachowania ceny, uważam za drugorzędny.
Z drugiej strony: Obronienie tego poziomu obudzi w spekulantach nadzieję na dalsze wzrosty. Ma szansę wtedy zbudować się kolejny " długi trójkąt" (dwa takie już są na wykresie) z realizacją na sierpień/wrzesień, który to trójkąt jest niesamowicie pozytywny dla rynku bo jego zasięg to prawie księżyc.

I najważniejsze: Proszę niech nikogo nie oburza (czy śmieszy) mój techniczny żargon, który charakteryzuje się przypisywaniem pewnym układom na wykresie mocy sprawczej tego co będzie się działo na nim w przyszłości.
Pomimo tego, że w ten sposób piszę to jednak nie uważam, że jakieś trójkąty czy kwadraty na wykresie mają wpływ na przyszłość. TO NONSENS! Ja nie zajmuję się magią figur geometrycznych! Piszę w ten sposób dlatego, że to jest forum w internecie i gdybym chciał w każdym wpisie przywoływac cały łańcuch przyczynowo skutkowy na który sie powołuję, to moje wpisy byłyby pięć razy dłuższe i nikt już by ich nie przeczytał, prawda? No właśnie. Ja po prostu liczę na Waszą inteligencję i wiedzę skąd się biorę te wszystkie trójkąty i kwadraty.


--edit--
To mój wykres z 22 marca




--edit2--
Jeszcze słówko do cytatu kolegi @Wymazywanie:
O upadku bitcoina wspomniałem bo nie potrafię wyobrazić sobie innych przyczyn niż poważne perturbacje związane z podziałem środowiska, dla długiej stagnacji na rynku, która wynika z wykresu (po ewentualnym przełamaniu LT). Zaznaczyłem jednak, że to moje mniemanie, nie ma związku z AT.
Ostatnio zmieniony niedziela, 26 marca 2017, 10:47 przez zbiges, łącznie zmieniany 2 razy.
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 121
Rejestracja: 29 października 2013
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: kontener » niedziela, 26 marca 2017, 10:38

afrus pisze: Zmienić na androida i bitcoin checker nie ma lepszej apki
Dzięki za tak trafną pomocna odp. ale pozostanę przy iPhonie
Może ktoś coś jeszcze zna ?

Gaduła
Posty: 373
Rejestracja: 13 marca 2017
Reputacja: 36
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: mckk » niedziela, 26 marca 2017, 13:28

zbiges pisze: I najważniejsze: Proszę niech nikogo nie oburza (czy śmieszy) mój techniczny żargon, który charakteryzuje się przypisywaniem pewnym układom na wykresie mocy sprawczej tego co będzie się działo na nim w przyszłości.
Pomimo tego, że w ten sposób piszę to jednak nie uważam, że jakieś trójkąty czy kwadraty na wykresie mają wpływ na przyszłość. TO NONSENS! Ja nie zajmuję się magią figur geometrycznych! Piszę w ten sposób dlatego, że to jest forum w internecie i gdybym chciał w każdym wpisie przywoływac cały łańcuch przyczynowo skutkowy na który sie powołuję, to moje wpisy byłyby pięć razy dłuższe i nikt już by ich nie przeczytał, prawda? No właśnie. Ja po prostu liczę na Waszą inteligencję i wiedzę skąd się biorę te wszystkie trójkąty i kwadraty.
Piszesz ze nie uważasz ze figury maja wpływ na przyszłość, to po co wg Ciebie jest AT i co my tu właściwie robimy? Mamy rzucać moneta zeby przewidzieć kurs?

Napisałeś ze musiałbyś przywoływać cały łańcuch przyczynowo skutkowy, co masz na myśli, mógłbyś to jakos streścić?

Liczysz na nasza inteligencje skąd sie biorą figury - z tego ze grają spekulanci którzy w nie wierzą tak jak my i grają pod nie, złe to rozumuje?

I czego ty używasz inwestując, skoro mówisz ze figury (a Wiec generalnie AT) nie grają roli.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3618
Rejestracja: 11 grudnia 2012
Reputacja: 193
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: hanti » niedziela, 26 marca 2017, 13:29

kontener pisze:
afrus pisze: Zmienić na androida i bitcoin checker nie ma lepszej apki
Dzięki za tak trafną pomocna odp. ale pozostanę przy iPhonie
Może ktoś coś jeszcze zna ?
Bitcoin ticker
@_# :P ;) :D
Polecam następujące giełdy BTC/LTC:

bitmarket.pl bitmaszyna.pl https://www.kraken.com/

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 435
Rejestracja: 11 lipca 2016
Reputacja: 111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: pisiont_groszy » niedziela, 26 marca 2017, 13:30

Nie wiem czy już ktoś o tym pisał ale zauważcie, że SW zaczyna mieć przewagę nad U. Myślę, że to powód dla którego cena rośnie i rosnąć będzie. Czyżby przed nami rozwiązanie problemu?

https://coin.dance/blocks
Ostatnio zmieniony niedziela, 26 marca 2017, 13:41 przez pisiont_groszy, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 259
Rejestracja: 7 grudnia 2016
Reputacja: 52
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: TomaszT » niedziela, 26 marca 2017, 13:37

kontener pisze:Monitoring kursu

Jaką apke polecacie na iPhone do podglądania kursu BTC , zależy mi na wykresie i alarmach

Coinbits używałem i od kilku dni nie działa


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Bitcoin Ticker



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Weteran
Posty: 2719
Rejestracja: 3 kwietnia 2014
Reputacja: 157
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: afrus » niedziela, 26 marca 2017, 14:41

kontener pisze:
afrus pisze: Zmienić na androida i bitcoin checker nie ma lepszej apki
Dzięki za tak trafną pomocna odp. ale pozostanę przy iPhonie
Może ktoś coś jeszcze zna ?
Co za problem kupić złom za 200-300 pln tylko do tego? :D
https://www.bitmarket.pl/charity/
http://ethpool.pl
http://etcpool.pl
----------------------------------
Pomogłem?
ETC/ETH: 0xa2eff2cb7cdf1d98b922cffeb35ae88a691da5ef
BTC: 1Hn1wob4uDoFQSiVaUfDZiKkt29xct7YRS

Gaduła
Posty: 372
Rejestracja: 18 października 2016
Reputacja: 106
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wdaddy » niedziela, 26 marca 2017, 14:51

kontener pisze:
afrus pisze: Zmienić na androida i bitcoin checker nie ma lepszej apki
Dzięki za tak trafną pomocna odp. ale pozostanę przy iPhonie
Może ktoś coś jeszcze zna ?
Drakdoo
Bitcoin Alert

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 236
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: fraktal » niedziela, 26 marca 2017, 15:40

Jakiś news pod to czy rośnie bo tak?
Fractals! Fractals everywhere!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: novymivo » niedziela, 26 marca 2017, 15:43

@fraktal, Zasieg tego wybicia to 1019$, tam jest podwojne ograniczenie. Ktos te noze wylapal, stad te wybicie.
Polskie Forum Bitcoin.pl

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: FlyingAtom » niedziela, 26 marca 2017, 15:45

fraktal pisze: Jakiś news pod to czy rośnie bo tak?
Tak pisałem 24.03.2017 o 20:49 na FB
Czyli pod fundamenty wybicie ; )

Ile wątpliwości na runku ostatnio i jak wszyscy się boją że cena Bitcoina spadnie. Mam wrażenie że wszyscy za bardzo sceptycznie patrzą na sytuacje która występuje. Konflikt Bitcoin core i Bitcoin unlimited. Powiedzmy sobie szczerze że na dziś nie ma konkurenta dla Bitcoina.
Zobrazuje jak dziś wygląda świat cyfrowego pieniądze ( kryptowalut )
Mamy na świecie około 10.000 handlarzy F2F każdy z nich trzyma około 50btc , tyle na dziś jest potrzebne by zabezpieczyć cenę każdemu z handlarzy "średniej wielkość
By ten rynek istniał musi być "zamrożone" i nie do ruszenia 500.000 btc
Druga grupa to wszystkie serwisy pośredniczące w wymianie
Kantory , pośrednicy płatności jak bitbe.co
To jest następna grupa która musi mieć zamrożone 500.000 btc
Trzecia grupa to
Animatorzy rynku na giełdach kryptowalut
"Arbitrażowcy"
To jest następna grupa która musi mieć zamrożone 500.000 btc
Każda z tych grup by zarabiać pieniądze musi mieć btc

Rynek przesyłu wartości za pomocą cyfrowego pieniądza rośnie minimum rok do roku o 100% na rynkach rozwiniętych USA/UK i od 100 do 300% na rynkach rozwijających się RPA/RUS/INR

Porównanie obrotów (fiat) na poszczególnych rynkach 2 rocznych okresów.
1. Maj 2014 - maj 2015
2. Styczen 2015 - styczeń 2016

USA + 120%
UK + 92%
RUB +1561%
ZAR +1141%
INR + 495%
PL + 92%

Należałby jeszcze wziąć pod uwagę że localbitcoins pobiera "horrendalną" prowizję, więc każdy z handlarzy gdy ma dobrą reputację przerzuca klientów "poza localbitcoins" a mimo to obroty rosną. Ja aktualnie "przerzucam" przez localbitcoins około 1-3% swoich obrotów uwzględniając tylko konta bankowe, F2F nigdy nie zdarzył mi się "przerzucać" przez localbitcoins handlu.

Oceniam że na dziś rynek przesyłu wartości przy pomocy cyfrowej waluty osiągnął około 0,1% do 0,25% swojego rynku który może osiągnąć. Czyli do zdobycia ma jeszcze minimum 99,75% rynku.

Co się dzieje jak obroty rosną rok do roku o 100% ?
Każdy handlarz btc F2F, pośrednik przyjmujący płatności, kantory , muszą zwiększyć bazę btc o 50% jeśli cena stoi w miejscu. A kupując powodują wzrost, gdyby cena bitcoina spadła dziś do 500$ to każdy z pośredników musiałby zwiększyć bazę trzymanych btc.
Analogicznie do zwykłego kantoru, jeśli cena złotówki spadłaby o 50% to każdy kantor musiałby mieć dwa razy więcej złotówek zachowując te same obroty.

Czy realna na dziś jest zastąpienie jakąkolwiek inna kryptowalutą Bitcoina, uważam że absolutnie nie, cała infrastruktura którą zdobył Bitcoin by zdobyła inna kryptowaluta potrzebne są lata. Wszyscy handlarze F2F nagle nie kupią Dasha i nie zaczną go skupować, po co robić coś nowego jak i tak nie przyniesie większych korzyści. Na giełdach kryptowalut nie zaczną nagle tworzyć się rynki Dash/NEM Czy DASH/Golem, a nawet gdyby gdzieś były takie rynki na dziś to mają znacznie mniejsza płynność niż para do BTC.
Bitcoin ma status dolara albo mocniejszy przekładając rynek fiat na kryptowaluty.
Uważam że jeśli kiedyś to nastąpi wyparcie przez inną kryptowalute Bitcoin, to potrzebne jest minimum 5 lat by mogło to nastąpić.

Sytuacja Bitcoin Core i Bitcoin Unlimited.
Co się może stać jak Bitcoin się "rozdwoi".
Proszę sobie zadać takie pytanie czy przerobienie aktualnej infrastruktury do "drugiego Bitcoina" jest prostsze niż robienie jej pod nową kryptowalute, więc "drugi bitcoin" powinien zacząć funkcjonować w świecie kryptowalut jako drugi cyfrowy pieniądz, przebijając kapitalizację wszystkie pozostałe używane do płatności.

Widzę dwie możliwości cenowe po wprowadzeniu na rynek "drugiego Bitcoina"
Gdy jest to robione źle i cena po zmianach jest 10-20% niższa dwóch razem.
Gdy będzie to zrobione dobrze cena idzie do góry 30-50%.
Uważam że w ciągu miesiąca od wprowadzenia "drugiego Bitcoina" Cena dwóch będzie wyższa niż wcześniej jednego.

Nigdy nie zdarzyło się bym namawiał kogoś go zakupu czy sprzedaży Bitcoin, zawsze mówiłem/pisałem co sądzę o aktualnej sytuacji rynkowej, ale nigdy nie mówiłem kup/sprzedaj.
Mój tekst nie ma w zamiarze namawianie na zakup/sprzedaż.

Gdyby ktoś miał ochotę podyskutować o cenie, Bitcoinie, kopaniu kryptowalut, zapraszam na jutrzejsze spotkanie w firmie, Złota 59 / 14 piętro, biurowiec skylight.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Gaduła
Posty: 373
Rejestracja: 13 marca 2017
Reputacja: 36
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: mckk » niedziela, 26 marca 2017, 15:53

sha256 pisze:
mckk pisze:
sha256 pisze:
Ok. WFO - wolumenowa formacja odwrócenia to autorskie narzędzie Rafał Glinickiego, tradera z Wrocławia. Niestety w sieci nie ma o tym wiele, bo i szkolenia i książki kosztują i nie każdy ma możliwość skorzystania z wiedzy siłą rzeczy. W przypadku rynku niedźwiedzia WFO na wzrosty pojawia się w następującej sytuacji z rysunku:

Obrazek

strzałką na rysunku proszę się nie sugerować.
Dziękuję Ci - czyli jeżeli dobrze rozumiem w trendzie spadkowym jest to tworzenie kolejnych dołków cenowych przy tworzeniu kolejnych szczytów wolumenu (lub utrzymaniu go na tym samym poziomie) - to generalnie jest to dywergencja, o której wspominałem
Nie!!!
Najpierw mamy dołek z bardzo dużym wolumenem. Powinien być największy w analizowanym obszarze wykresu.
Potem cena osiąga nowe dno. W tym dołku pojawia się wysoki wolumen ale niższy niż wolumen w pierwszym dołku!!!
Dodam jeszcze, że WFO poprawnie zinterpretowana daje baaardzo mocny sygnał zmiany trendu !!!
Zastanawiałem się tak nad tym co napisałeś. Mógłbyś mi przybliżyć dlaczego tak sie dzieje? Mamy trend spadkowy, cena napotyka opór, tworzy sie dołek, wolumen wzrasta, cena idzie do gory, euforia nie trwa za dlugo i zaraz mamy ponowny zjazd do dolu, tam tworzy sie ta sama sytuacja, zwiekszony wolumen (ale juz mniejszy niz przy poprzednim dolku) i dolek i podjazd w gore. Dlaczego świadczy to o odwróceniu formacji? Wiem ze slabnacy wolumen zwiastuje odwrocenie trendu, ale przy spadkach rynek zalamuje sie pod wlasnym ciezarem i potrzeba sporych obrotow zeby to zatrzymac. Skoro duze obroty nie zatrzymaly spadkow, bo stworzyl sie nowy nizszy dolek to czemu nagle male obroty maja odwrocic trend?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2370
Rejestracja: 25 stycznia 2012
Reputacja: 402
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: devega » niedziela, 26 marca 2017, 15:56

FlyingAtom pisze: Mamy na świecie około 10.000 handlarzy F2F każdy z nich trzyma około 50btc , tyle na dziś jest potrzebne by zabezpieczyć cenę każdemu z handlarzy "średniej wielkość
By ten rynek istniał musi być "zamrożone" i nie do ruszenia 500.000 btc
Druga grupa to wszystkie serwisy pośredniczące w wymianie
Kantory , pośrednicy płatności jak bitbe.co
To jest następna grupa która musi mieć zamrożone 500.000 btc
Trzecia grupa to
Animatorzy rynku na giełdach kryptowalut
"Arbitrażowcy"
To jest następna grupa która musi mieć zamrożone 500.000 btc
Każda z tych grup by zarabiać pieniądze musi mieć btc
Przy analizie zamrożonych bitcoinów, warto jeszcze wziąć pod uwagę 2-4 mln BTC, które zostały bezpowrotnie utracone w początkowym etapie projektu.

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: FlyingAtom » niedziela, 26 marca 2017, 16:13

devega pisze:
FlyingAtom pisze: Mamy na świecie około 10.000 handlarzy F2F każdy z nich trzyma około 50btc , tyle na dziś jest potrzebne by zabezpieczyć cenę każdemu z handlarzy "średniej wielkość
By ten rynek istniał musi być "zamrożone" i nie do ruszenia 500.000 btc
Druga grupa to wszystkie serwisy pośredniczące w wymianie
Kantory , pośrednicy płatności jak bitbe.co
To jest następna grupa która musi mieć zamrożone 500.000 btc
Trzecia grupa to
Animatorzy rynku na giełdach kryptowalut
"Arbitrażowcy"
To jest następna grupa która musi mieć zamrożone 500.000 btc
Każda z tych grup by zarabiać pieniądze musi mieć btc
Przy analizie zamrożonych bitcoinów, warto jeszcze wziąć pod uwagę 2-4 mln BTC, które zostały bezpowrotnie utracone w początkowym etapie projektu.

A wiesz może ile jest adresów takich nie używanych od roku przynajmniej ?
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: grzeg, Karolak, serek312 i 21 gości