Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 768
Rejestracja: 7 lutego 2014
Reputacja: 1321
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: soulnecturn » piątek, 27 października 2017, 19:58

new06 pisze: @amneziahaze, ja na ew się nie znam, ale nawet na tych codziennych pompkach widzę że tak jest, że pierwsza jest najdłuższa, druga średnia, a trzecia najkrótsza. A ten mój post rzeczywiście mógł być mylący. Chodzi mi o to, że byłaby to pierwsza z drugiej if u know what I mean :) .
I dokładnie tak ja widzę aktualne fale - od najdłuższej do najkrótszej + każda fala nieco w mniejszej skali jednak w ten sam sposób budowana... Dlatego to moje odczucie względem zmierzania do korekty :(
Co do tego czy cały ten ciąg 3 fal będzie 1-szą falą z kolejnych mega 3 - OJOJOJOJ aż się pośliniłem ;) hehe Za to Będę trzymać kciuki.
Co do aktualnego kibicowania wzrostom -> byłoby faj nie mimo wszystko gdyby pod pompowali jeszczce tak do 7-8k hehehehe :P Bo czy to zrobią czy nie większa korekta i tak pewnie się odbędzie - a dodatkowy tydzień/dwa korekty z większego wzrostu (wiem wiem marzę) nie powinno robić róźnicy.
Ale tak czy inaczej - wykresy swoje, odczucia swoje... życie swoje :/
amneziahaze pisze:
new06 pisze: A cały wzrost od maja będzie pierwszą z trzech fal wzrostowych. A każda kolejna fala będzie krótsza od poprzedniej.
W teorii druga jest najbardziej dynamiczna/najdłuższa?
Tak powinno niby być w EW - druga fala najdłuższa z trzech... I tutaj właśnie ta dyskusyjność chyba całego EW (ale ja też jestem w tym laikiem :().
Mała pomoc kto ma ochotę poniuchać podstawy: http://stockcharts.com/school/doku.php? ... ave_theory
Ostatnio zmieniony piątek, 27 października 2017, 20:03 przez soulnecturn, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie ważne co widzą i mówią inni - ZAWSZE używaj własnego rozumu!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: amneziahaze » piątek, 27 października 2017, 20:02

castoreq pisze: Ty coś widzisz na tym wykresie?
No przecież nawet bez wskaźników widać różnego rodzaje fale, nawet na 5m. W EW tym bardziej w przypadku BTC nie wierzę, bo nigdy nie przyjmuje idealnej postaci, jednak są zależności które się powtarzają i daje się wyczuć kiedy dana fala zaczyna się załamywać lub jej parabola osiąga tryb do pęknięcia albo do przejścia w boczniak itp.

A na BTC co do tych Elliotów to nigdy nie wiadomo do końca która fala jest która, czy na przykład 3 to nie 1, a ile ich było tych 3 to można sobie policzyć tu na forum ile razy to było liczone i poddawane ocenie niemal jakby to był pewniak. Wyliczanie pęknięcia tej rzekomej bani można by wymieniać i wymieniać. A kurs, pomimo szybkich, krótkich korekt, dalej idzie naprzód. Obrazek
new06 pisze: ale nawet na tych codziennych pompkach widzę że tak jest, że pierwsza jest najdłuższa, druga średnia, a trzecia najkrótsza.
https://i.imgur.com/rwl2YxC.png , za drugą uznaje nie korekcyjną, tylko liczę 3 wzrostowe, w tym druga, nie licząc korekcyjnych, teoretycznie jest najdłuższa, najbardziej potężna, to rynek który widzi pierwszą i nastroje ulegają poprawie, rośnie morale, zaś trzecia jest już falą chciwości i po niej następuje ABC red.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 219
Rejestracja: 5 września 2017
Reputacja: 127
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Badoomdangboi » piątek, 27 października 2017, 20:22

Szczerze mówiąc wątpię, żeby pękanie bańki (takie prawdziwe, a nie należna korekta z 5k na 3,2k inspirowana fake newsami z Chiny) miało nastąpić w najbliższym czasie.

W polskich newsach i mediach o kryptowalutach stosunkowo rzadko coś słychać (acz był nawet artykuł na pudelku), a nawet jeśli to w sposób przywołujący u Januszy na myśl Ambergold albo Franka. W anglojęzycznych jest sporo, a w belgijskich i holenderskich jest coś o tym od jakichś 3 miesięcy coś praktycznie codziennie, w jednym poważniejszym radiu holenderskim (o tematyce ogólnej) nie ma dnia, żeby nie trąbili o kryptowalutach, czasem co kilka godzin. Zawsze w sposób pozytywny i tłumaczący słuchaczowi o co w tym wszystkim chodzi; "blockchain" pada tam prawie równie często co "bitcoin".

Takie codzienne trucie ludziom w pracy/samochodzie to siła z którą serio trzeba się liczyć i ciężko, żeby miała pękać bańka jak w najbliższym czasie powinien masowo spływać nowy kapitał.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: new06 » piątek, 27 października 2017, 20:26

@Badoomdangboi, twierdzisz, że bańka dopiero się rozkręca. Witaj w klubie.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 768
Rejestracja: 7 lutego 2014
Reputacja: 1321
Reputacja postu: 
13
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: soulnecturn » piątek, 27 października 2017, 21:00

Badoomdangboi pisze: Szczerze mówiąc wątpię, żeby pękanie bańki (takie prawdziwe, a nie należna korekta z 5k na 3,2k inspirowana fake newsami z Chiny) miało nastąpić w najbliższym czasie.
Tutaj najpierw należy zadać sobie pytanie - czy bitcoin jest teraz w bańce ... od tak dawna czytam tutaj na forum o pękaniu... Sam kilka razy użyłem tego słowa (ale staram się odseparować to od btc jako że jest bańką) - bo dla mnie bitek teraz Nie jest w żadnej bańce. W skali log patrząc na wykres to ledwo w połowie drogi jesteśmy żeby Można było to nazwać bańką (podobną do 2013roku). Kilka miesięcy o tym pisałem już...

Prozę:

Kiedy przebijemy górną fioletową linię - wtedy mogę zacząć twierdzić - uwaga groźnie ;)

Ale to moje poglądy - generalnie niezmienne od dawien dawna ;)
Nie ważne co widzą i mówią inni - ZAWSZE używaj własnego rozumu!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3269
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: akos » piątek, 27 października 2017, 22:22

Badoomdangboi pisze:Szczerze mówiąc wątpię, żeby pękanie bańki (takie prawdziwe, a nie należna korekta z 5k na 3,2k inspirowana fake newsami z Chiny) miało nastąpić w najbliższym czasie.

W polskich newsach i mediach o kryptowalutach stosunkowo rzadko coś słychać (acz był nawet artykuł na pudelku), a nawet jeśli to w sposób przywołujący u Januszy na myśl Ambergold albo Franka. W anglojęzycznych jest sporo, a w belgijskich i holenderskich jest coś o tym od jakichś 3 miesięcy coś praktycznie codziennie, w jednym poważniejszym radiu holenderskim (o tematyce ogólnej) nie ma dnia, żeby nie trąbili o kryptowalutach, czasem co kilka godzin. Zawsze w sposób pozytywny i tłumaczący słuchaczowi o co w tym wszystkim chodzi; "blockchain" pada tam prawie równie często co "bitcoin".

Takie codzienne trucie ludziom w pracy/samochodzie to siła z którą serio trzeba się liczyć i ciężko, żeby miała pękać bańka jak w najbliższym czasie powinien masowo spływać nowy kapitał.
Obserwacje cenne, ale wnioski moim zdaniem chybione, bo to są akurat symptomy ubierania ulicy w drogi towar czyli zwiastun raczej spadków aniżeli dalszego rumakowania. Tradycyjnie ultra byczy nastrój, 100k soon itd. włącza się większości po dużych wzrostach a nie po dużych spadkach. Jak było po 3k, to królowała koncepcja "2k soon" ;)

@soulnecturn

Bańka bańce nierówna, scenariusza typu Willy i spalenia wskaźników raczej nie doświadczymy w obecnej sytuacji fundamentalnej, ale dany wzrost nie musi się co do dynamiki dokładnie pokrywać z ekstremalnymi przypadkami napędzanymi przez oszustwo żeby móc nazwać go bańkowym czyli, z definicji - gwałtownym przyrostem ceny w oparciu o spekulację na temat wartości towaru. Cały szkopuł w tym jak zdefiniować "gwałtowny", bo to jest w sumie uznaniowe, ale też imho zależne od racjonalnej, obiektywnej wyceny fundamentu. Im łatwiej coś wycenić fundamentalnie (a btc bardzo trudno), tym łatwiej można ocenić bańkowość danego wzrostu.

Jak by jednak nie wyceniać fundamentów btc, to da się zauważyć, że są w kryzysie, który wyjaśni (albo skomplikuje :)) być może listopadowy fork, więc jeśli takiemu wariantowi towarzyszy pompa, to ja nie mam złudzeń, że napędzana wyłącznie spekulacją (i to krótkoterminową) a nie jakąś sensowną wyceną.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 571
Rejestracja: 19 października 2013
Reputacja: 521
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: nexushash » piątek, 27 października 2017, 22:34

Ale tu zależy co rozumiemy pod pojęciem pękania bani, wiadomo że cena nie spadnie do zera tylko do równowagi więc w skali log pozostaniemy w kanale wzrostowym. Można więc pogodzić obie strony mówiąc, że w najbliższym czasie nastąpi pęknięcie lokalnej bani której dno przypada na 2000$ co widzimy na wykresie w poście wyżej. Na ostateczne pęknięcie czyli śmierć bitcoina poczekamy jeszcze parę lat.
Tymczasem na kursie męczarnia z przebiciem kanału spadkowego. Bez pana pompki nie da rady a do 3.miesięcznej linii wsparcia tylko 200$ jak się złamie to przywitamy 4500$.
Puki co wciąż na shorcie.
crypto-trader.pl Prawda cię wyzwoli, ale najpierw porządnie wkurzy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » piątek, 27 października 2017, 22:47

nexushash pisze: Ale tu zależy co rozumiemy pod pojęciem pękania bani, wiadomo że cena nie spadnie do zera tylko do równowagi więc w skali log pozostaniemy w kanale wzrostowym. Można więc pogodzić obie strony mówiąc, że w najbliższym czasie nastąpi pęknięcie lokalnej bani której dno przypada na 2000$ co widzimy na wykresie w poście wyżej.
Dokładnie. Ludzie nie wiedzą do końca co to bańka i często uważają błędnie, że to oznacza spadki bez powrotu. BTC jest w bańce i to nie pierwszej. Obecna jest znacznie dłuższa niż poprzednie, co jest mylące.
nexushash pisze: Na ostateczne pęknięcie czyli śmierć bitcoina poczekamy jeszcze parę lat.
To ciekawe. Uważasz, że to nastąpi?

Dodano po 6 minutach 24 sekundach:
new06 pisze: Czyli ew jednak działa?
EW ma charakter dogmatyczny, ono działa ZAWSZE, bo to do EW interpretujesz fakty na wykresie. :mrgreen:
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 135
Rejestracja: 18 lipca 2017
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: świeżak » piątek, 27 października 2017, 22:55

Panowie, tak z "pęknięciem bani" to wydaje mi się, że fantazja was trochę ponosi w tym momencie. :)

Czy ktoś ciągle pamięta o nadchodzącym forku? :lol:

Tymczasem na 1h ściaśniamy i czekamy na ruch przy crossie na macd.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 335
Rejestracja: 9 sierpnia 2015
Reputacja: 343
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: depar » sobota, 28 października 2017, 10:43

nexushash pisze: Ale tu zależy co rozumiemy pod pojęciem pękania bani, wiadomo że cena nie spadnie do zera tylko do równowagi więc w skali log pozostaniemy w kanale wzrostowym. Można więc pogodzić obie strony mówiąc, że w najbliższym czasie nastąpi pęknięcie lokalnej bani której dno przypada na 2000$ co widzimy na wykresie w poście wyżej. Na ostateczne pęknięcie czyli śmierć bitcoina poczekamy jeszcze parę lat.
Wypełnienie się formacji Elliotta w części spadkowej ABC to nie żadna bańka tylko bardzo mocna korekta do dalszych wzrostów.
Zasięg spadku nie jest mi dokładnie znany bo w różnych materiałach znalazłem różne obliczenia. Najbardziej pesymistyczna wersja zakłada spadek do 1830 $
Na BTC do tej pory nie było jeszcze takiej pełnej formacji więc może się nie wypełnić a cena nie spadnie tak nisko. Bitcoin to bardzo "byczy rynek" i trudno uwierzyć w taki sadek.
Można nie wierzyć ale trzeba być przygotowanym na taką ewentualność.
Ostatnio zmieniony sobota, 28 października 2017, 10:59 przez depar, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: new06 » sobota, 28 października 2017, 10:53

Obrazek

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 335
Rejestracja: 9 sierpnia 2015
Reputacja: 343
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: depar » sobota, 28 października 2017, 11:23

Ciekawe wbicie w górę. Właśnie na coś takiego czekam żeby złożyć short-a.
Z short-ami zabawa przy szczycie jest niebezpieczna bo stoploss-y są wykorzystywane przez "pompiarzy" do wybijania kursu w górę.
Normalnie unikam grania na spadki ale bardzo prawdopodobna robi się mocna korekta,
W tej sytuacji czekając na mocne odbicie po korekcie, można całkiem dobrze zarobić na spadku.
Ostatnio zmieniony sobota, 28 października 2017, 11:26 przez depar, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 1732
Rejestracja: 9 lutego 2013
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: scibi » sobota, 28 października 2017, 11:25

@new06, to samo ale inne spojrzenie

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: new06 » sobota, 28 października 2017, 11:46

@depar, jeśli teoretycznie wybije górą (daję osobiście jakieś 60% szans), to może trochę poboczniakować, żeby wyrysować pożądne prawe ramię.

Widzę też taką analogię:

Obrazek

Ogólnie to bollingery na M15 i H1 są zwężone, więc powinien nas czekać wiekszy ruch. Na H4 opieramy się wlaśnie na środkowej wstędze i jest ona skierowana do góry (a górna wstęga to okolice zasięgu, który narysowałem we wcześniejszym poście). To ostatnie + formacja flagi skłania mnie bardziej do opcji wyjścia z górą.

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 335
Rejestracja: 9 sierpnia 2015
Reputacja: 343
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: depar » sobota, 28 października 2017, 14:07

Na szczycie nie można wykluczyć żadnego ze scenariuszy. W tym rejonie różne wskaźniki i oscylatory często pokazują dywergenjcę i jest to sygnał do do zmiany kierunku ceny. Przy BTC na szczytach wskaźniki często pokazują że cena ma spadać a ona nadal jeszcze rośnie .
Ciągle pojawiają się mocne i szybkie wybicia za sprawą pozostawionych przez shorciarzy SL-i

Można policzyć sobie ile zyskam/stracę stawiając short-a a ile zyskam/stracę stawiając longa.
Ja stosuję proste przeliczenie SL=2% stosunek sl/tp 1:3 co daje TP=6%
Teraz zadaję sobie pytanie , czy zarobię 6% i dużo więcej więcej stawiając longa czy short-a
ryzykując 2% swojego kapitału.
Jeśli nie mam pewności to nie otwieram żadnej pozycji i wypatruję pewniejszej okazji na zarobek.

Dodano po 1 godzinie 43 minutach 18 sekundach:
new06 pisze: @depar, jeśli teoretycznie wybije górą (daję osobiście jakieś 60% szans), to może trochę poboczniakować, żeby wyrysować pożądne prawe ramię.

Widzę też taką analogię:

Obrazek

Ogólnie to bollingery na M15 i H1 są zwężone, więc powinien nas czekać wiekszy ruch. Na H4 opieramy się wlaśnie na środkowej wstędze i jest ona skierowana do góry (a górna wstęga to okolice zasięgu, który narysowałem we wcześniejszym poście). To ostatnie + formacja flagi skłania mnie bardziej do opcji wyjścia z górą.
Tą analogię trzeba wziąć pod uwagę. I trzeba wziąć pod uwagę, że może to być ostatni trzeci cykl wzrostowy przed spadkami w/g Elliotta.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 895
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9330
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Fibo » sobota, 28 października 2017, 17:36

Coraz bardziej wygląda na to, że od 13.10 rynek znajduje się cały czas w 4-ce w ramach impulsu wzrostowego od 22.09. 4-ka ma szansę przyjąć postać trójkąta symetrycznego z wyniesioną falą b.

Obrazek
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Początkujący
Posty: 73
Rejestracja: 28 września 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: listek » sobota, 28 października 2017, 17:43

Pomijając wykresy i podobne "zaawansowane" analizy ( w końcu to dział przedszkole! ;) ) zastanawiam sie do ilu bitek może spaść z ceną zanim wzrośnie przed listopadowym forkiem.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 77
Rejestracja: 2 sierpnia 2017
Reputacja: 68
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: pawel128 » sobota, 28 października 2017, 17:54

Mimo podobieństwa szczytów i "korony" z trzech wierzchołków straszącej RGRem to różnica jest taka że tym razem mamy też trójkąt. Na pierwszy rzut oka każdy zobaczy RGR i zjazd po trzecim szczycie jak ostatnio... a co to oznacza?? Że IMO stanie się zupełnie odwrotnie;)



Mój ostatni nadal aktualny post na temat bieżącej sytuacji:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 94#p379894



Wchodzenie lub wychodzenie teraz to liczenie raczej na fart. Widać że kurs zmierza do dolnej lini trójkąta. Mój plan jest taki że otworzę pozycję długą po odbiciu od dolnej linii z wąskim SL gdyż na takie odbicie stawiam. Jak kurs poleci w dół to odwrócę pozycję bo pewnie zaczniemy realizować RGR. Jeśli zmienimy kierunek na UP bez odbicia od dolnej linii to pozycja długa po przebiciu górnej linii trójkąta.


Generalnie shortowanie Bitcoina to raczej sport extremalny.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » sobota, 28 października 2017, 18:54

@aneks, Hehe dobre. Bug. Można screena zrobić, wygląda zabawnie. :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: bitloteiros » sobota, 28 października 2017, 18:55

@aneks,
Tam tak czasem jest. Za dzień dwa powinna być racjonalna wycena
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801, Google [Bot], Karolak i 32 gości