Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Początkujący
Posty: 97
Rejestracja: 19 października 2017
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: maq242 » czwartek, 21 grudnia 2017, 08:02

owen12 pisze: Prawda jest taka, że wystarczy poczekać złota rada. Co z tego, że spadnie do 13k jak za miesiąc będzie 23k.
To nie jest madra rada. Nie twierdze, ze tak nie bedzie, ale to bardziej zyczeniowe podejscie i modlitwa.

Początkujący
Posty: 140
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: zaxbit » czwartek, 21 grudnia 2017, 08:06

@maq242: też masz rację, myślę że nawet jeśli piszę w podobnym tonie to nie po to, by innych pouczać, kolega pewnie podobnie. To nie są porady inwestycyjne. Każdy robi co mu intuicja podpowiada. Najlepiej operować taką kwotą, którą i tak by się "przepiło/przejadło" i od razu wliczyć ją w stratę.

Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: owen12 » czwartek, 21 grudnia 2017, 08:17

ja mogę podać mój przykład. Kupiłem OMG za 9.5 spadło do 7. W tym czasie mogłem siedzieć na stołku i biadolić że straciłem tyle kasy. Do tego dochodzi że chcę wyremontować moje pierwsze mieszkanie za tą kasę i dziewczyna na plecach :) Ja to wszystko wiem nie powinno sie kupować jednej waluty, nie powinno sie wkładać kasy która zalezy na naszym przyszlym zyciu, ale od czegoś trzeba zaczac. Dzis stoje na kasie x3 ale nie jestem szczesliwy bo chce wiecej. To tylko ludzka pazernosc tak mamy poukladane trzeba to przezwyciezyc. Ucze sie zachowan i widze jak my zyjemy to jest tylko to co powiedza inni boimy sie ze ktos powie o nas zle. Suma sumarum za 50 lat bedziesz lezal w grobie i tylko rodzina pojdzie ci zaswiecic swieczke. Nikt inny nie bedzie o tobie pamietal.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: janku66 » czwartek, 21 grudnia 2017, 08:37

Spoiler:
owen12 pisze: Suma sumarum za 50 lat bedziesz lezal w grobie i tylko rodzina pojdzie ci zaswiecic swieczke. Nikt inny nie bedzie o tobie pamietal.
I tym optymistycznym akcentem dotarliśmy do grobu w temacie Bitcoina ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7641
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12856
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ergorg » czwartek, 21 grudnia 2017, 09:07

Chyba trochę się pogubiłem w wykresie BTC.


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2057
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 4795
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: prap0n » czwartek, 21 grudnia 2017, 09:16

Ktoś trzyma rękę na pulsie. Pewnie chodzi o trzymanie BCh wysoko. Bo takie spadki po wzroście do 17350 nie są zbyt normalne. Nawet jak na bitcoina :)


Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 23 kwietnia 2014
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: galt » czwartek, 21 grudnia 2017, 09:57

Mimo że wygenerowane wczoraj tethery nie opuściły jeszcze "Tether Treasury" dostępny oraz całkowity margin na Bitfinex wzrósł w nocy o 100 mln USD. Jeśli informacje z https://wallet.tether.to/richlist są prawdziwe, to co najmniej 650 mln USD dostępnych na margin nie ma pokrycia w USDT - margin pompowany jest powietrzem :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wizardking76 » czwartek, 21 grudnia 2017, 10:07

domator pisze:
wizardking76 pisze: jak przez 2 tygodnie nie będzie ATH to zacznę się martwić.
Przyjmujesz jakis zaklad? Uwazam ze sie mylisz.
zakład to już mam z rynkiem btc w postaci longów, które są na takie kwoty że sobie nie wyobrażasz... zresztą można historycznie spojrzeć na bańki i zaanalizować

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » czwartek, 21 grudnia 2017, 10:20

Jesteśmy po pierwszej fali spadkowej - około 20%. Przed nami odbicie i druga fala z celem na poziomie do 12 - 13k.
Ale kto wie jakie będzie odbicie? Może 2-dniowe do 18k5 a może rynek okaże się słaby i załamie się za godzinę... Kto zaryzykuje?
Szczególnie, że na altach można zyskać/stracić majątek w ciągu godzin.

Ale to wszystko przy założeniu, że mamy do czynienia z normalną korektą lub "normalnym pęknięciem" bańki. Czyli spadek o -40% potem bardzo solidne wielotygodniowe odbicie, a potem się zobaczy.

A pytanie roku brzmi: czy BCH może w perspektywie najbliższych dni stać się droższy od BTC?
Moja odpowiedź: tak, może.
I wtedy byłoby tym razem NAPRAWDĘ INACZEJ 8-)
Ostatnio zmieniony czwartek, 21 grudnia 2017, 11:18 przez ekonokomik, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 7521
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2781
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: pael » czwartek, 21 grudnia 2017, 10:24

ekonokomik pisze: A pytanie roku brzmi: czy BCH może w perspektywie najbliższych dni stać się droższy od BTC?
Moja odpowiedź: tak może.
I wtedy byłoby tym razem NAPRAWDĘ INACZEJ
Ciekawe pytanie, watpie, ale jakas mikro szansa jest. Jednak musialby ktos bardzo duzo dymu na rynku zrobic...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: baggins » czwartek, 21 grudnia 2017, 10:46

ekonokomik pisze: Moja odpowiedź: tak może.
a miałem Cię jednak za poważnego gościa :roll:
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Początkujący
Posty: 416
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Excray » czwartek, 21 grudnia 2017, 10:55

@ekonokomik, A co ma być inaczej? IMO BTC zawsze będzie BTC a BCH BCH. Nie spodziewam się żadnego flippeningu. Grubasy zrobią sobie z BTC i BCH maszynę do zarabiania pieniędzy. Jak jeden walor sprzedają to kupują drugi. Robią pompki naprzemiennie i wyleszczają hurtowo wszystkich w około.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: socjolog2008 » czwartek, 21 grudnia 2017, 10:58

No ale lipa trochę jest. Dzisiaj znajomy z pracy tak chciał posiadać BTC że mu wysłałem z telefonu (co niby miałem na kawkę na tel.)Najpierw dał mi stówke bo widział stan 107 zł (myślał że robi dobry deal) klikam opróżnić portfel 1.71 mBTC fee ustawiam na Ekonomiczne i wysyłam. Pobiera 0.31 fee - no fuck ! Chciał mieć BTC to ma 8-)
Jak Cash i Gold zrobią portfele na telefony to już będzie krok (w eliminacji iluzji że BTC da się płacić, da się ale już tylko grube kwoty)
@ognos mnie chodzi i portfele dedykowane nie freewallet cxy coinomi. O Cash też ględzilem w sierpniu i reakcje były bardzo podobne (że szczur i nicpoń 8-) )
Ostatnio zmieniony czwartek, 21 grudnia 2017, 11:13 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 1 raz.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Wygadany
Posty: 524
Rejestracja: 21 lipca 2017
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ognos » czwartek, 21 grudnia 2017, 11:09

socjolog2008 pisze: Gold zrobią portfele na telefony
Tyle ględzisz o tylko Goldzie, a nie zauważyłeś, że praktycznie wszystkie portfele reklamowe na btg.org są na telefony? ;)

15,6-17k to dobry przedział do konsolidacji na wybicie jeszcze raz do double top. Przypomnialem sobie dziś, że Bitmex miał wyprzedać swoje wszystkie BCH i kupić za nie BTC klientom, kojarzy ktoś czy już tego dokonali (czy była o tym wiadomość)?

Początkujący
Posty: 140
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: zaxbit » czwartek, 21 grudnia 2017, 11:11

W świecie krypto wszystko jest możliwe, pamiętam przed forkiem jak się zastanawiano, czy górnicy przejdą na BCH czy zostaną przy BTC.
Natomiast w tym momencie jeśli już mówimy o kursie, to wygląda mi to na "uknutą" zabawę grubasów.
Spoiler:
Ok, teraz np. jestem na tyle zdesperowany że BCH rośnie a BTC spada że... chcę przelać to co mam na giełdę, zamienić na BCH i.. i pewnie gdybym tak zrobił, zaraz BCH będzie spadać a BTC rosnąć :) Poza tym te opłąty za wysłanie BTC z własnego portfela.. potem za kolejne przewalutowania/wypłatę... przy takiej kwocie jaką mam to nieopłacalne. To naprawdę muszą być grubasy, że tak kursem sterują. Wiele osób które ma BTC nawet nie zawraca sobie głowy "przewalutowaniami", tak mi się przynajmniej wydaje.

Początkujący
Posty: 97
Rejestracja: 19 października 2017
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: maq242 » czwartek, 21 grudnia 2017, 11:13

Wprawdzie jestem ignorantem itp, ale nie wiem czemu to takie odlegle, ze Cash moze byc drozszy? Moze nie na poziomach jakich bylo BCT, ale spokojnie moze ten cel osiagnac. Weterani beda sobie handlowac BTC i beda mowic, ze to "prawdziwy Bitcoin", ale bedzie liczylo sie jakim co jest produktem i wyjscie do ludzi a to lepiej robi Cash. Wasz upor czy przywiazanie nic zmieni, jak nie bedzie jakiegos rewolucyjnego newsa, lub zmiany w core to nikogo nie bedzie obchodzic co bylo pierwsze. Poza tym dochodzi do tego, ze Cash "rosnie", a BTC "spada". To tez dziala na psychike. W przypadku kolapsu to bedzie calkowity koniec, bo tylu ludzi BTC wykasuje na grube kwoty, ze nie pozbedzie sie metki "scam" juz nigdy i nikt poza garstka fanatykow, ze "dobre czasy wroca" sie tego nie dotknie.

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » czwartek, 21 grudnia 2017, 11:24

baggins pisze:
ekonokomik pisze: Moja odpowiedź: tak może.
a miałem Cię jednak za poważnego gościa :roll:
BTC w kolejnej fazie korekty spada do 12K. W tym czasie BCH rośnie do 8K. Teraz walimy zły news albo dwa dotyczące BTC + odrobina pomocy gości zaangażowanych w operację Dragonslayer i mamy moment paniki kiedy to BTC spada do 9K (co jest spadkiem zaledwie o jakieś 55%) a BCH rośnie do 10K.
Tadam!

A wszystko to w 2-3 tygodnie.

Ja nie napisałem, że to jest najbardziej prawdopodobny scenariusz. Ale tak, rozważam go jako zupełnie możliwy.

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: sha256 » czwartek, 21 grudnia 2017, 11:29

@ekonokomik, tak z ciekawości te 12 000 USD skąd wziąłeś? Nie ma w moim pytaniu podtekstu. Uznaję Twój scenariusz za możliwy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: janku66 » czwartek, 21 grudnia 2017, 11:51

ekonokomik pisze: Ja nie napisałem, że to jest najbardziej prawdopodobny scenariusz. Ale tak, rozważam go jako zupełnie możliwy.
Obecnie ciągle GDAX leży. Co wystartują trading, to pada. Zatem ten fakt, jeszcze nie jest zawarty w cenie BCH.

Skoro ludzie kupowali na GDAX Bitcoin Cash w pierwszych minutach tradingu za kwotę 9k dolarów. To gdzieś w głowie obijała się jankesom myśl, że będzie droższy.

Drugim razem gdy wystartował trading, to kolejni ludzie kupowali BCH w takim tempie, że w 15 minut z 3700$ zrobili 4600$. To jest silny popyt.

Oczywiście, nie samym GDAX Bitcoin Cash żyje. Jest o wiele więcej powodów na wzrosty ceny BCH, a wszystkie możliwe zostały już podane na tym forum. Moim zdaniem, ich logika nie jest błędna, zatem nie można ich lekceważyć.

@ekonokomik mówisz 2-3 tygodnie.
Podobnie BTC miał do końca roku być 10k$.
BCH miało do końca roku być 2,4k$ (ja tak celowałem i sporo AT na trading view też tak wskazywało).
Lisk do końca roku miał być 15$, a już miał 25$. W styczniu sugerowali ludzie dump do 6-7$, zobaczymy czy tak będzie, do ostycznia daleko zatem te 6$ wciąż możliwe.
Może być tak jak mówisz, że będzie to trwać 2-3 tygodnie, ale często się zdarza, że świat krypto ma większą dynamikę niż zakładamy czego są dowodem powyższe.

Ahr
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 403
Rejestracja: 13 grudnia 2017
Reputacja: 299
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Ahr » czwartek, 21 grudnia 2017, 11:54

BTC w kolejnej fazie korekty spada do 12K. W tym czasie BCH rośnie do 8K. Teraz walimy zły news albo dwa dotyczące BTC + odrobina pomocy gości zaangażowanych w operację Dragonslayer i mamy moment paniki kiedy to BTC spada do 9K (co jest spadkiem zaledwie o jakieś 55%) a BCH rośnie do 10K.
Tadam!

A wszystko to w 2-3 tygodnie.

Ja nie napisałem, że to jest najbardziej prawdopodobny scenariusz. Ale tak, rozważam go jako zupełnie możliwy.

obstawialbym raczej 13k+/- wsparcie dosc solidne z krzyzowaniem sie z LT

Obrazek

ja zakladam, ze stac moze sie to przed swietami, dzisiejszy dzien odbicia nie przebije oporu na poziomie 17,5k jutro lecimy nizej testujemy wsparcie na 15k (chwilowo) i lecimy do 13k zakladam, ze wystrzal z 13k moze siegnac 15k przy odbiciu, na BCH stworzylo sie dosc silne wsparcie na poziomie 3200$ pompka nie byla tak mocna jak ostatnio, mamy stabilny wzrost i korekte, BCH czyha na potkniecie wyczerpanego grubego braciszka, by ruszyc
Ostatnio zmieniony czwartek, 21 grudnia 2017, 12:00 przez Ahr, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Jahu i 42 gości