Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 368
Rejestracja: 1 lutego 2017
Reputacja: 35
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: edek biodro » niedziela, 26 lutego 2017, 17:39

novymivo pisze: No i nawet jezeli jego szanse sa oceniane na 20-30 % to znaczy ze BTC jest przewartosciowany o 20-30 %, a to nie malo.
No nie, to chyba tak nie dziala....blad w logice. Zakladasz, ze calkowita wartosc BTC (jego market cap) oparty jest na plotce o ETF. Tak raczej nie jest. :)

EDIT: Poza tym jeszcze raz przypominam - COIN to nie jedyny ETF, ktory czeka na decyzje w Q2.

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 98
Rejestracja: 10 stycznia 2017
Reputacja: -30
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: amnesia » niedziela, 26 lutego 2017, 17:42

a przepraszam, ale dodam jeszcze cos od siebie by nie bylo, ze jakos specjalnie sie orientuje bardziej od kolegow. dzisiaj np o 4 rano obserwowalem rynek i czekalem na ten zjazd, za swoja totalna porazke uwazam, ze sie nie dokupilem jakims szybkim przelewem albo cos w ogole zawalilem ten weekend przez brak czasu mam nadzieje ze wy nie popelniliscie tego bledu. teraz mi wszystko jedno bo i tak jest pewnie po ptokach i bede musial dokupic drozej. ;) ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: novymivo » niedziela, 26 lutego 2017, 17:43

@edek biodro, Zakladam ze cena btc to ok 700-800 dolcow i wszystko nad (teraz) to efekt decyzji Sec .
No i poprawka to juz nawet 40-50% zgodnie z Bitmexem.
Kupowanie teraz btc to igranie z ogniem bo czy chcesz czy nie to cena zanurkuje jezeli decyzja okaze sie negatywna.
Polskie Forum Bitcoin.pl

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 26 lutego 2017, 17:48

novymivo pisze: Kupowanie teraz btc to igranie z ogniem bo czy chcesz czy nie to cena zanurkuje jezeli decyzja okaze sie negatywna.
Chyba, że Novymivo kupuje? :)
Stary przecież Ty co 2 dni kupujesz i sprzedajesz jak nie co kilka godzin i przy tym zabawnie zmieniasz nastawienie ze skrajnego na skrajne przeciwne. Nic się nie zmieniło w ciągu ostanich dni z SEC i ETF, a kilka dni temu pisałeś o 180 stopni inaczej, więc wiesz... :mrgreen: Grajmy, ale nie wciskajmy co kilka dni skrajnego bullish lub bearish kitu, bo to nie wzmacnia naszej pozycji i nie ma wpływu na zachowanie BTC. :mrgreen:
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 368
Rejestracja: 1 lutego 2017
Reputacja: 35
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: edek biodro » niedziela, 26 lutego 2017, 17:50

novymivo pisze: jezeli decyzja okaze sie negatywna.
Jezeli?? Rano mowiles, ze na bank nie bedzie zaakceptowany. ;) Jest jakis progres. Do jutra wieczor juz powinienes byc przekabacony na 'tak'. ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: novymivo » niedziela, 26 lutego 2017, 17:54

@Wymazywanie, Przyznaje racje, zmieniam nastawienie wraz z wejsciem long lub short. To duzy blad. Nie mowie ze btc nie pojdzie wyzej, ale decyzja sprowadzi cene do parteru.
@edek biodro,
Jezeli myslisz ze btc wejdzie na gielde a USA pozwoli sobie na manipulacje kursem ze strony Chin .....
ps- jak etf przejdzie to sprzedaje wszystko co mam i kupuje bity- najwyzej bede rowerem jezdzic do pracy.
Polskie Forum Bitcoin.pl

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 368
Rejestracja: 1 lutego 2017
Reputacja: 35
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: edek biodro » niedziela, 26 lutego 2017, 17:59

novymivo pisze: Jezeli myslisz ze btc wejdzie na gielde a USA pozwoli sobie na manipulacje kursem ze strony Chin .....
1. Czasy kiedy chinskie gieldy manipulowaly kursem jak chcialy to przeszlosc.
2. Jesli btc wejdzie na gielde w USA to market cap sie powiekszy na tyle, ze juz nie bedzie mozna tak latwo sterowac kursem z jakiegos OKCoin czy Huobi.

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 98
Rejestracja: 10 stycznia 2017
Reputacja: -30
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: amnesia » niedziela, 26 lutego 2017, 18:01

jak etf przejdzie to sprzedaje wszystko co mam i kupuje bity- najwyzej bede rowerem jezdzic do pracy.
ja juz jezdze. od ponad dwoch lat!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: novymivo » niedziela, 26 lutego 2017, 18:04

To mnie tak nie boli, ale sam fakt ze btc entuzjasci ciesza sie z wejscia btc na gielde i powierzeniu losu finansierze jest totalnie sprzeczne czym sam projekt przyswiecal od poczatku istnienia. Sami wchodzimy w paszcze lwa. I te slowa ze wartosc w dolcach sie nie liczy ,a tu nagle taka euforia ze bit jest po tyle czy tyle. No nie wiem czy Satoshi bylby z tego zadowolony. Cos tu sie kloci, czyz nie ?

Dodano po 27 sekundach:
@amnesia, jakbys jezdzil od 2 lat to dzis bys mial dobre auto i dom :P, cos sciemniasz.
Polskie Forum Bitcoin.pl

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 26 lutego 2017, 18:08

novymivo pisze: @Wymazywanie, Przyznaje racje, zmieniam nastawienie wraz z wejsciem long lub short. To duzy blad. Nie mowie ze btc nie pojdzie wyzej, ale decyzja sprowadzi cene do parteru.
Zmiana nastawienia jest spoko i warto je zmieniać jak ktoś gra dt czy shortterm. Ale jesli kogoś pisanie sprowadza się głównie do reklamowania/lobbowania własnych pozycji zamiast normalnej dyskusji to pamiętaj, że ludzie to widzą i taką osobę tratują mniej poważnie. Ponieważ pisanie o cenie BTC nie ma absolutnie żadnego wpływu na zachowanie ceny na jakimkolwiek trollboxie czy na jakimkolwiek forum, to nie opłaca się tak przekonywać z pewnością na bullish i zaraz bearish co 2 dni, bo nie wpłynie to na kurs a wygląda pewnie dla większości stałych bywalców mało poważnie.

Ps. Wolałbym też spadek i zdrową, nawet dłuższą korektę w 3d czy 1w, ale nie wiem jak będzie.

Dodano po 1 minucie 5 sekundach:
novymivo pisze: ps- jak etf przejdzie to sprzedaje wszystko co mam i kupuje bity- najwyzej bede rowerem jezdzic do pracy.
Przecież pisałeś chyba ostatnio kupuj plotki, sprzedawaj fakty, teraz na odwrót? :P
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 368
Rejestracja: 1 lutego 2017
Reputacja: 35
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: edek biodro » niedziela, 26 lutego 2017, 18:08

novymivo pisze: fakt ze btc entuzjasci ciesza sie z wejscia btc na gielde
Pamietaj, ze ETF to nie taka gielda, ktora przyciaga glownie spekulantow. ETF to bardziej taki fundusz emerytalny/ hedgingowy. Ludzie bardziej beda tam hodlowac bitcoiny a nie kupuj/sprzedaj.
novymivo pisze: No nie wiem czy Satoshi bylby z tego zadowolony.
Za przeproszeniem, jebac juz tego Satoshiego. Ciagle tylko Satoshi by chcial to, Satoshi by chcial tamto. Projekt jest open source, zawsze taki byl. Projekt zyje wlasnym zyciem, to nie jest religia z mesjaszem mowiacym innym co ma byc a co nie. Wystarczy spojrzec na patologie w r/btc zeby zrozumiec to czego prowadzi takie myslenie.
Ostatnio zmieniony niedziela, 26 lutego 2017, 18:09 przez edek biodro, łącznie zmieniany 1 raz.

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 98
Rejestracja: 10 stycznia 2017
Reputacja: -30
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: amnesia » niedziela, 26 lutego 2017, 18:09

ale spojrzmy prawdzie w oczy to nie spekulanci najwiecej zgarniają na btc.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: novymivo » niedziela, 26 lutego 2017, 18:12

a kto ?
Polskie Forum Bitcoin.pl

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 98
Rejestracja: 10 stycznia 2017
Reputacja: -30
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: amnesia » niedziela, 26 lutego 2017, 18:14

szatoszi.
Ostatnio zmieniony niedziela, 26 lutego 2017, 18:15 przez amnesia, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: novymivo » niedziela, 26 lutego 2017, 18:15

@Wymazywanie, fakt bedzie taki ze etf nie przejdzie heheh
Chodzi mi o wytluaczenie zwrotu buy the rumours sell the news.
Ostatnio zmieniony niedziela, 26 lutego 2017, 18:33 przez novymivo, łącznie zmieniany 1 raz.
Polskie Forum Bitcoin.pl

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 26 lutego 2017, 18:24

novymivo pisze: @Wymazywanie, fakt bedzie taki ze etf nie przejdzie heheh.
A nie wiem, czy przejdzie czy nie. I nie wiem czy przejście/nie przejście da wzrost/spadek.
Do tego sprawa przelewów z giełd chińskich i blokada 30 dni - ostatnio się o tym nie pisze, ale to zbieżne czasowo.

Próbowałem wcześniej jakoś ocenić 4 możliwe kombinacje tych wydarzeń rozwiązanych binarnie:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... je#p293976
Możliwe, że przeceniłem sprawę przelewów BTC i LTC z Chin, ponieważ straciły one teraz przewodnictwo i dalsza blokada może nie mieć takiego wpływu jak np. sprawa Goxa kiedyś.
amnesia pisze: szatoszi.
-1
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 98
Rejestracja: 10 stycznia 2017
Reputacja: -30
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: amnesia » niedziela, 26 lutego 2017, 18:28

-1
no a kto, wymazywanie? :lol:

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 368
Rejestracja: 1 lutego 2017
Reputacja: 35
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: edek biodro » niedziela, 26 lutego 2017, 18:33

amnesia pisze:
-1
no a kto, wymazywanie? :lol:
Nie. Early adopterzy, potem kilkuletni longtermowcy (no chyba, ze ktos kupil na ATH) potem traderzy. Kto stracil? Janusze, skaczący z kwiatka na kwiatek, dający sie manipulowac, okradzeni przez Gox, Finex, Curex itd, @mecenas.

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » niedziela, 26 lutego 2017, 20:02

Na finex mamy właśnie testowanie od góry niedawnej linii oporu, obecnie, mam nadzieję wsparcia. Bardzo precyzyjnie.
finex2.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 31 sierpnia 2016
Reputacja: 46
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: kobol5 » niedziela, 26 lutego 2017, 20:20

edek biodro pisze:
Pamietaj, ze ETF to nie taka gielda, ktora przyciaga glownie spekulantow. ETF to bardziej taki fundusz emerytalny/ hedgingowy. Ludzie bardziej beda tam hodlowac bitcoiny a nie kupuj/sprzedaj.
Po tej krótkiej wypowiedzi można stwierdzić, że nie masz pojęcia czym jest ETF. Wprowadzasz takim widzimisię ludzi w błąd.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości