Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: mecenas » niedziela, 23 lipca 2017, 14:55

@Wymazywanie, Fajnie. Trading intuicyjny jest jak podróż w nieznane... znam to, fajne uczucie i super, gdy jeszcze zwracają za podróż ;)
Ja jestem raczej tym ścisłym umysłem, który próbuje odebrać trochę frajdy pasażerom intuicyjnym.
Na takich różnicach właśnie działa rynek. Samo życie, ważne by robić to co się czuje i co lubi.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Początkujący
Posty: 57
Rejestracja: 20 lipca 2017
Reputacja: -34
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: malakai89 » niedziela, 23 lipca 2017, 14:57

wracamy do gry, kolejna rysowana linia do gry wkroczyla zrzeszona grupa ludzi
Buy order 1725 i 1726
367 btc od 5 graczy
100 btc od 4 graczy
https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/29275ebe47258736

https://www.fotosik.pl/zdjecie/29275ebe47258736

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 147
Rejestracja: 8 stycznia 2017
Reputacja: 75
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: artbit » niedziela, 23 lipca 2017, 15:01

Panowie, chciałbym udostępnić swój kapitał na swapach, ale robię to pierwszy raz i nie wiem jaki roczny procent ustawić aby moja oferta była realna. Nie widzę nigdzie pozostałych ofert swapów na bitmarket, więc nie mogę porównać ze swoją, czy to normalne?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 23 lipca 2017, 15:04

mecenas pisze: @Wymazywanie, Fajnie. Trading intuicyjny jest jak podróż w nieznane... znam to, fajne uczucie i super, gdy jeszcze zwracają za podróż ;)
Ja jestem raczej tym ścisłym umysłem, który próbuje odebrać trochę frajdy pasażerom intuicyjnym.
Na takich różnicach właśnie działa rynek. Samo życie, ważne by robić to co się czuje i co lubi.
Ale wiesz, że pasażer intuicyjny też potrafi w jajo zrobić umysł ścisły i to na ostro? :)
Bo rynki nie są nigdy do końca racjonalne, a często są wręcz irracjonalne.
Także nie jest powiedziane, że któraś ze stron ma formalną przewagę.
Jakby trading był tylko analizą danych, rynki by istniały chyba tylko dla oprogramowania analizującego dane.
Wygrywałby najlepszy soft i tyle.

Dodano po 1 minucie 21 sekundach:
@artbit, By zarabiać ustaw % poniżej obecnego % swapów. Tylko jest spora konkurencja i bot Ravena tam chyba szaleje, więc może jak walczą dać wiele więcej i nie zmieniać co 2 minuty by zarabiać...
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: mecenas » niedziela, 23 lipca 2017, 15:05

Wymazywanie pisze: Także nie jest powiedziane, że któraś ze stron ma formalną przewagę.
Tak, to niestety prawda. Niestety dla mnie.
Ale prawda jest też taka, że wchodząc na rynek lepiej wiedzieć, czy ma się wypracowaną przewagę niż tego nie wiedzieć :) Poza tym wszystko się zgadza.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 147
Rejestracja: 8 stycznia 2017
Reputacja: 75
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: artbit » niedziela, 23 lipca 2017, 15:09

@Wymazywanie, ale ja nie widzę listy ani historii innych swapów. Pod wykresem widnieje tylko mój swap.

Początkujący
Posty: 144
Rejestracja: 10 grudnia 2013
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: deejaybialy » niedziela, 23 lipca 2017, 15:10

Na wykresie jest właśnie to co Cię interesuje

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 147
Rejestracja: 8 stycznia 2017
Reputacja: 75
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: artbit » niedziela, 23 lipca 2017, 15:11

@deejaybialy, ahh, faktycznie, dopiero teraz się temu przyjrzałem. Dzięki wielkie Tobie i @Wymazywanie,

Początkujący
Posty: 57
Rejestracja: 20 lipca 2017
Reputacja: -34
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: malakai89 » niedziela, 23 lipca 2017, 15:33

wizardking76 pisze:ile taka flaga może trwać ? Nie powinna się już skończyć ? to już 3 dzień ...

Naturalnie ta flaga by juz opadla. Ale komus bardzo zalezy aby jeszcze roslo. Wiec Czeka nas kolejny wzrost.
Tylko po co ktos caly czas pompuje ten wzrost? Jeszcze nienasycil sie zyskiem? Chce ograbic cale spoleczenstwo z btc i sprzedac przy jeszcze wiekszym wzroscie?
Juz mialo byc zalamanie ale pojawily sie 2 pompy 300 i 100 btc. Na screenie jeszcze nie widac 100btc ktore sie pojawilo. 300 Btc wystawilo 4 graczy wiec jacys zrzeszeni inwestorzy.

Jak dla mnie to btc zaraz urosnie w lini prostej do gory

https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/29275ebe47258736

https://www.fotosik.pl/zdjecie/29275ebe47258736

Początkujący
Posty: 99
Rejestracja: 30 czerwca 2017
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: mikolajkulczyk » niedziela, 23 lipca 2017, 15:35

Panowie bardzo ważne pytanie, bittrex wstrzymał jakiekolwiek transakcje BTC. https://support.bittrex.com/hc/en-us/ar ... 5000761392
"The wallet will remain closed until the majority hash power chain is clearly established"
I teraz pytanie, kiedy to ruszy ? Wiem tylko że kiedy się ustabilizuje ale kiedy to może nastać ? tak +/-

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1283
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: minerek » niedziela, 23 lipca 2017, 15:37

malakai89 pisze: Tylko po co ktos caly czas pompuje ten wzrost? Jeszcze nienasycil sie zyskiem? Chce ograbic cale spoleczenstwo z btc i sprzedac przy jeszcze wiekszym wzroscie

A może to chłopcy swapowcy - jeden pompuje drugi zyskuje na dzwigni - dziela sie zyskiem
Make Bitcoin great again

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: new06 » niedziela, 23 lipca 2017, 15:37

Hmm no ja pod kątem ostatnich zmyłek zastanawiam się jaka formacja jest najbardziej "dochodowa" dla grubasów. No i oczywiście są to wszelkiego rodzaju kanały, trójkąty wyglądające na bycze flagi / proporczyki. W takich formacjach na różnego rodzaju zmyłkach (fake'owe wyjście górą / dołem potem nawrót i rysowanie podobnej figury , ale już w większej skali) najlepiej jest prowadzić cykl wyleszczania - strzyżenia. Oczywiście wykres musi potem wrócić i zacząć rysować Elliota w większej skali, inaczej ludzie powiedzą, że to się nie trzyma kupy i odpuszczą. Na chwilę obecną na H4 (finex) rysuje nam się właśnie taka bycza formacja.



Jestem prawie pewien, że wyjdziemy z niego dynamicznie górą i ściągnie nas na dół. Zwróćcie uwagę na górny bbands, który ustawiony pod takim kątem zawsze zbije wykres w dół. Trzeba jednak pamiętać, że zarówno grubasy z kapitałem, jak też zgrabne osiemnastki często są krok przed nami, mimo że udają, że gramy według znanych wszystkim reguł ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 23 lipca 2017, 15:47

@new06, Pierwsza rzecz zasadnicza, trójkąty itp. to są formacje czasowe, które nie przerywają trendu ani nie zaczynają nowego, dopiero wyjście z nich przedłuża trend lub idzie w stronę złamania go. Takie formacje zawsze dają dużo niepewności, bo nie wiadomo gdzie pójdzie zanim nie wyjdzie.

Co do opłacalności, to nie wiem czy grubemu opłaca się sprowadzać to szybko i nisko. Korekta do 2200-2400$ pewnie pokazałaby popyt który wybije to +200-300$ szybko. W sumie wole nie myśleć co duży gracz myśli (bo grubych jest wielu pewnie i też się ścierają ostro malując wykres, nie ma lekko). Wolę grać wykres i tyle, ale nie zawsze stawiać najbardziej prawdopodobny scenariusz (bo zdarzają się czarne konie nieraz jak to wyjście z inv HS, niby technicznie jak od linijki, ale dynamika tak duża, że aż niewiarygodnie wyglądało). Póki co trzymam się tego pennanta (tr. symetr.) i zobaczymy co wymyślą w poniedziałek na wykresie. Tak do środy, max czwartku oczekuję wyraźnego wyjścia z tej figury.

Dodano po 3 minutach 30 sekundach:
@new06, podawaj jakie skale masz na wykresie jak screen nie obejmuje, dzięki.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: socjolog2008 » niedziela, 23 lipca 2017, 15:50

Nie ma reguł. Jest wieczna impreza :mrgreen: Cierpliwie czekam i patrze osobiście na rozwój wypadków(plus mam bo short od 2881$ stoi ale to żadnen zysk ,jak już ktoś pisał grając śrubkami..coś też o jajach było itd). Rysunki to przecież odwzorowanie naszych emocji ,a emocje jakie każdy ma to wie sam najlepiej. Czeski film i do tego niedziela. Wymazywanie tu wiarygodnie mało co wygląda ,widać że drukowane ale to w tym jest cała zabawa (przynajmniej dla mnie). Gruby ma gdzieś czy góra cz dół (bo może grać przecież i na wzrosty i na spadki). Grunt żeby $ wpadały do kieszonki (ja tu zawsze patrzę na badania statystyczne np. przed wyborami - jest próba potencjalnych wyborców ,badania ,ankiety ,analizy w SPSS a wygrywa Filip z kapelusza..)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 23 lipca 2017, 16:01

socjolog2008 pisze: Wymazywanie tu wiarygodnie mało co wygląda
Cena jest wiarygodna i realna: możesz kupić? Możesz sprzedać? Wypieranie wykresu dlatego, że poszedł niesamowitym scenariuszem, do niczego nikogo nie poprowadzi, może tylko do zaprzeczania i kompulsywnego shortowania, bo to przecież "jakiś fake". Wiem, że niektórzy marzą o świecy 1h do 1800$ ale szanse na to są rzędu 0.1%, nie grałbym pod to. :) Chwalisz się byciem mgr socjologii a jeśli chodzi o psychologię to ulegasz tak prostemu mechanizmowi. :) Wypieranie wykresu jest z góry skazane na porażkę, no chyba, że śpisz i śnią Ci się ceny i wykres. :) Mi kiedyś śnił się wykres BTC na cryptwatch w 3-d i ja w środku i spadałem wraz z ceną do 0$, głęboko w dół. Wszystko w technologii 3d! Ale nawet wtedy tego nie wypierałem a tu niektórzy wypierają, bo nie strawią jeszcze z tydzień pewnie realności ruchu 1826$->2922$. :mrgreen:
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: new06 » niedziela, 23 lipca 2017, 16:08

@Wymazywanie, ok wzięte pod uwagę.
Tak na marginesie, w nawiązaniu do rozmowy Twojej z @mecenas na tematy quantowo - analityczno - techniczne uważam, że całkiem ciekawe byłoby połączenie at i teorii gier w założeniu (bo tg zakłada racjonalność gracza, więc ciężko ją stosować do analizy tłumu. Tu spisuje się analiza behawioralna, która z tego co czytałem jest bardzo podobna do teorii fal Elliota), że duzi gracze grają pod at, znają wszystkie możliwe do wyrysowania formacje i mają realny wpływ na cenę (tzn. np. Nie narysują sobie na wykresie napisu "kocham Kaśkę", ale mają moc przebijania lub bronienia ceny w miejscach oporu/wsparcia, itd. ) lub jeszcze lepiej zakładają, że inni gracze grają pod AT. ("oni wiedzą, że my wiemy" - jakoś to w teorii gier się nazywało).

Początkujący
Posty: 57
Rejestracja: 20 lipca 2017
Reputacja: -34
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: malakai89 » niedziela, 23 lipca 2017, 16:09

1000 BTC bUY ORDER nowa sciana, nowa linia w gore leci:D https://www.fotosik.pl/zdjecie/1d030c9cf1d1a9da

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: socjolog2008 » niedziela, 23 lipca 2017, 16:10

Wymazywanie pisze:
socjolog2008 pisze: Wymazywanie tu wiarygodnie mało co wygląda
Cena jest wiarygodna i realna: możesz kupić? Możesz sprzedać? Wypieranie wykresu dlatego, że poszedł niesamowitym scenariuszem, do niczego nikogo nie poprowadzi, może tylko do zaprzeczania i kompulsywnego shortowania, bo to przecież "jakiś fake". Wiem, że niektórzy marzą o świecy 1h do 1800$ ale szanse na to są rzędu 0.1%, nie grałbym pod to. :) Chwalisz się byciem mgr socjologii a jeśli chodzi o psychologię to ulegasz tak prostemu mechanizmowi. :) Wypieranie wykresu jest z góry skazane na porażkę, no chyba, że śpisz i śnią Ci się ceny i wykres. :) Mi kiedyś śnił się wykres BTC na cryptwatch w 3-d i ja w środku i spadałem wraz z ceną do 0$, głęboko w dół. Wszystko w technologii 3d! Ale nawet wtedy tego nie wypierałem a tu niektórzy wypierają, bo nie strawią jeszcze z tydzień pewnie realności ruchu 1826$->2922$. :mrgreen:
Ja nie wypieram ceny ,jaka jest każdy widzi. Wierżę w BTC - to nie jest ot zwykły alt i nie można go zastąpić każdą crypto - to pra ojciec założyciel). Ale Socjo patrzy na grupy ,faktycznie jako jednostka poddaje się własnym przekonaniom ,ty też i każdy - ale kurs to właśnie analiza grupy a grubych jest kilku ,i działają pojedyńczo - ewentualnie coś tam konsultują ze sobą. I mogą zrobić dowolną jazdę w każdym momencie - bo przypuszczam że AT to mają w małym paluszku. Weź wyobraź sobie że masz 1 milion dowolnej waluty ,dziś wartej 0 i 18 miejsc po przecinku i nagle Bot Willy pompuje to do tysięcy $ ,to teraz przecież mógłbyś robić wszystkim takie schizy że lepszej zabawy chyba nie ma :lol:
Ostatnio zmieniony niedziela, 23 lipca 2017, 16:11 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wizardking76 » niedziela, 23 lipca 2017, 16:11

socjolog2008 pisze: Wy
co wygląda na czeski film ? Mieliśmy ugruntowane 2700 USD i potem spadek wywołany nieracjonalnym strachem przed hardforkiem. Nieracjonalnym bo zbyt dużym co było widać po spadku... Nastąpiło recovery i teraz mamy realną szansę na mocny wzrost. Co jak co ale jakie są powody w ogóle do dużych wzrostów ? Właśnie takie jak segwit. Być może taki powód zdarza się raz w życiu i nastąpi. Poprzednio mieliśmy okres niemowlęcy i wzrosty były duże, teraz możemy mieć być może jedyny mega wzrost w wieku dorastania waluty .... TO co piszesz jest dość mocno nieracjonalne. Jak dla mnie jak na tą szczególną okazję cena jest nieracjonalnie mała.

Początkujący
Posty: 57
Rejestracja: 20 lipca 2017
Reputacja: -34
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: malakai89 » niedziela, 23 lipca 2017, 16:13

2.000 BTC sciana przez 5 graczy bitfinex. zapierdala do ksiezyca

Dodano po 1 minucie 9 sekundach:
edit.. juz jest 2.700 BTC sciana na na cene 2.800 usd

ta gielda jest chora

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: bn801 i 46 gości