Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Weteran
Posty: 1628
Rejestracja: 22 października 2013
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: garmont » poniedziałek, 1 maja 2017, 09:48

Z wykresu w skali logarytmicznej na bitfinex wzrost powinien się zatrzymać poniżej 1500, gdzieś na 1480.

Ciekawi mnie, że Litecoin na giełdach chińskich ma od dłuższego czasu obrót dużo większy niż bitcoin. Czy to nie świadczy o polepszaniu kondycji chińskiego rynku? Zauważcie, że od kilku dni cena BTC na OKcoin.cn rośnie szybciej niż na Bitstampie.
Screen Shot 2017-05-01 at 09.30.57.png
Oczywiście mają jeszcze jakieś 170 dolców do odrobienia...
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
“You never change things by fighting the existing reality. To change something, build a new model that makes the existing model obsolete.”

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: novymivo » poniedziałek, 1 maja 2017, 09:50

@garmont, Co zakladasz przy 1500 $ ? Masz jakies przeczucie ?
Polskie Forum Bitcoin.pl

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: sha256 » poniedziałek, 1 maja 2017, 10:10

Wczoraj pisałem o słabości rynku moim zdaniem i o tym, że rynek nie odwraca się od razu i to podtrzymuję. Dlatego @novymivo pisałem o ryzyku gry w obecnej sytuacji.

Na swój użytek robię symulację zasięgu wzrostu. Oczywiście może być obarczona błędem w założeniach i w ten sposób wynik może być niewłaściwy jednak wspomnę tutaj o tym co mam. Na Bitfinexie moim zdaniem przekroczyliśmy teoretyczny zasięg wzrostu wg moich obliczeń. Na Bitstampie brakuje kilkunastu $ do teoretycznego zasięgu wg moich wyliczeń. Wynik obliczeń jest zgodny z obserwowaną słabością rynku.

Na Bitstampie i Bitfinexie można zauważyć - bardziej widoczne to jest na Bitstampie - rysujący się klin kończący w obecnej fali wzrostowej.

Na Bitfinexie i Bitstampie w skalach 1D-3D-1W widać dywergencję na RSI.

Wypunktowałem część z moich obserwacji i zachęcam Was do podawania swoich za i przeciw.

@chemik zacytował wczorajszy wpis @Bit-els z równoległego wątku, który napisał o:
1."W 1 w jest bardzo dużo miejsca na up."
2. Rynek lekceważy złe informacje co wg niego jest oznaką siły.

Ustosunkowując się do wypowiedzi @Bit-els mógłbym napisać, że w kontekście wskazanej przeze mnie dywergencji punkt pierwszy z dużym prawdopodobieństwem jest błędny. Punkt drugi może świadczyć o cichej euforii, którą mamy aktualnie, a euforia świadczy z jednej strony o sile, z drugiej o słabości na horyzoncie.

Podsumowując: moim zdaniem zbliżamy się do miejsca, kiedy rynek ( inwestorzy) zadecydują swoimi pieniędzmi o dalszym ciągu tej gry.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Bit-els » poniedziałek, 1 maja 2017, 10:21

@sha256, ale zwróć uwagę, że w jednej tygodniowej świecy mieści się 7 dziennych. I w tej skali jak najbardziej może dojść do korekty.

Skala tygodniowa wskazuje tylko, że rynek w long nie jest przegrzany. Co nie znaczy, że wzrosty być muszą

Weteran
Posty: 1628
Rejestracja: 22 października 2013
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: garmont » poniedziałek, 1 maja 2017, 10:22

Od 24 kwietnia kapitalizacja bitcoina wzrosła o 1,2 mld $. W tym samym czasie kapitalizacja wszystkich altów wzrosła o 4 mld $. Czyli prawie 40%. Alty są dobrym wyznacznikiem słabości bitcoina. https://cryptolization.com/

Obroty na bitfinex i bitstamp od 16 kwietnia ciągle spadają.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 1 maja 2017, 10:33 przez garmont, łącznie zmieniany 1 raz.
“You never change things by fighting the existing reality. To change something, build a new model that makes the existing model obsolete.”

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: sha256 » poniedziałek, 1 maja 2017, 10:29

@Bit-els,
Tak to prawda co do pierwszego. Jednak co do drugiego, że rynek nie jest przegrzany w skali 1W to ja wskazuję na dywergencję. Ona nie bierze się z sufitu. I tutaj mamy dwie drogi:
1. Albo nastąpi wzrost, który zaneguje tą dywergencję.
2. Albo nastąpi spadek ( nie musi być od razu armageddonem ) potwierdzający dywergencję i generujący następne sygnały coraz bardziej czytelne dla wszystkich.
Czyli znajdujemy się w miejscu, w którym rynek będzie musiał podjąć decyzję moim zdaniem. A dywergencja plus strefa wykupienia nie pomagają w rozwoju wypadków wg scenariusza nr 1 moim zdaniem.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 236
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: fraktal » poniedziałek, 1 maja 2017, 10:52

@sha256, A dlaczego nie bierzesz pod uwagę boczniaka? Bitcoin od początku roku częściej był w strefie wykupienia niż wyprzedania a mimo to jedzie wyżej. Zregenerowac wskaźniki możemy muleniem w zakresie 1300-1400 bez konieczności zwały.
Fractals! Fractals everywhere!

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 1 maja 2017, 11:19

Jeśli ktoś kieruje się w analizie finexem, to powinien zwrócić uwagę na linię w long, która do tej pory sprawdzała się prawie idealnie - patrz obrazek, skala long. W tej chwili ta linia wypada na $1465 - 1480, zależnie po któych szczytach rysować (co oczywiście nie znaczy, że dotknie jej prezycyjnie!).

Ja od tygodni nie dotykam BTC. Zarabiałem wyłącznie na altach i zarobiłem więcej niż dałoby mi BTC w tym samym okresie.
Ponieważ jednak od dłuższego czasu alty rosną wraz z BTC, co nie jest typowe, to przypuszczam, że tym razem spadek BTC może spowodować również spadek altów, a nie ich tradycyjne wzrosty.

W zasadzie zgadzam się z @sha256, tylko nie umiem tego tak ładnie opisać. Jesteśmy blisko granicy (i nie chodzi mi tylko o linię z obrazka). Albo niedługo spora korekta w mid na wszystkim, albo przebijemy się przez tę granicę i wejdziemy w zupełnie nowy, bańkowy paradygmat, gdzie kreski zaczniemy rysować od początku a górne ograniczenie niknie w chmurach ;)
Do drugiej wersji potrzebne jest "coś" naprawdę dużego. Nie wiem co, ale musiałoby to zmienić pozycję crypto na świecie o rząd wielkości.

A ponieważ jesteśmy na granicy, a druga opcja, choć jej kibicuję jest na razie mniej prawdopodobna, to ja gram nawet na altach coraz ostrożniej i zaczynam wycofywać zyski.
finex20.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 236
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: fraktal » poniedziałek, 1 maja 2017, 11:42

@ekonokomik, Co do linii na Finexie to prawda, ale jeszcze jest jedna ciekawa rzecz, którą ja widzę - częstotliwość testowania tej linii zwiększa się wraz z czasem. To wygląda jak przygotowanie do odpalenia lontu w rakiecie a nie przekształcenie w wielomiesięczną bessę.
Fractals! Fractals everywhere!

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: sha256 » poniedziałek, 1 maja 2017, 11:48

fraktal pisze: @sha256, A dlaczego nie bierzesz pod uwagę boczniaka? Bitcoin od początku roku częściej był w strefie wykupienia niż wyprzedania a mimo to jedzie wyżej. Zregenerowac wskaźniki możemy muleniem w zakresie 1300-1400 bez konieczności zwały.
Rynek sygnalizuje wykupienie. Gdzie ten boczniak by nas zaprowadził w obecnej fali? Ano moim zdaniem nigdzie. Pozwoliłby na schłodzenie wskaźników to fakt. I tutaj masz rację. Cała ta fala tak wygląda. I to jest dla niej bardzo charakterystyczne.

Dodano po 5 minutach 50 sekundach:
@ekonokomik, własnie @garmont poruszył temat rosnącej roli altów.
Napisałeś:
"Ponieważ jednak od dłuższego czasu alty rosną wraz z BTC, co nie jest typowe, to przypuszczam, że tym razem spadek BTC może spowodować również spadek altów, a nie ich tradycyjne wzrosty. "

Też taka myśl przeszła mi przez głowę. Ale...
Tradycyjnie na spadkach BTC rosły alty. Zauważ, że spadający BTC nie musi spowodować spadków altów tylko ich jeszcze większą aprecjację. Po prostu rozwinięcie aktualnych wzrostów. Spowodowałoby to pogłębienie ewentualnego spadku kursu BTC i jego większą dynamikę potencjalnie. No ale tak sobie myślę tylko z doskoku.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 236
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: fraktal » poniedziałek, 1 maja 2017, 11:53

Jeszcze jedna rzecz. Od dłuższego czasu mówi się że musimy dostać kolejną bańkę na Bitcoinie, że ona wystąpi tylko nikt nie wie kiedy. Burdel na świecie, walka z gotówką, rozwój świadomości ludzi na temat bycia jechanym w tyłek, zastanawiam się czy mogą być jeszcze lepsze warunki do tego niż mamy teraz aby takowa bańka wystartowała. Co jeszcze musi się stać aby odłożyć to w przyszłość?
Fractals! Fractals everywhere!

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: sha256 » poniedziałek, 1 maja 2017, 12:01

@fraktal obecne wzrosty trwają od sierpnia 2015 i przerywane są tylko korektami. Czy po roku i 8 miesiącach rynek może poczuć się trochę zmęczony? Może. A jak będzie chciał to dobre informacje znajdzie zawsze, złe podobnie.

Moim zdaniem zbliżamy się do miejsca, kiedy rynek ( inwestorzy) zadecydują swoimi pieniędzmi o dalszym ciągu tej gry.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 1 maja 2017, 15:11

garmont pisze: Od 24 kwietnia kapitalizacja bitcoina wzrosła o 1,2 mld $. W tym samym czasie kapitalizacja wszystkich altów wzrosła o 4 mld $. Czyli prawie 40%. Alty są dobrym wyznacznikiem słabości bitcoina. https://cryptolization.com/

Obroty na bitfinex i bitstamp od 16 kwietnia ciągle spadają.
Jesli alty tyle wzrosly to btc tez moze.. inna kwestia czy niezaleznie czy kosztem altow..
Na pewno segwit umożliwiajacy RootStock moglby odebrac trochę rynku walutom smartkontraktow.. lightning szybkich platnosci.. jesli to zostaloby przeprowadzone szybko i sprawnie to kto wie jak wysoko dojedziemy..
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: domator » poniedziałek, 1 maja 2017, 15:43

Zaczynamy sie ocierac o linie ograniczenia gornego w skali log. Nie widze strachu. Oczywiscie bardzo mnie to dziwi. Szczerze mowiac nie planowalem :-) przebijania. Ale jesli tak sie stanie to trzeba sie bedzie zapakowac na maxa.

edit: no i wyglada na to zesmy na finexie przebili wszystkie wersje tej linii (bo przy 3 latach trwania mozna ja bylo narysowac na kilka sposobow).
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 1 maja 2017, 16:28 przez domator, łącznie zmieniany 1 raz.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wizardking76 » poniedziałek, 1 maja 2017, 16:25

no już 1500 przebite...

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 304
Rejestracja: 14 stycznia 2017
Reputacja: 86
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Legamedary » poniedziałek, 1 maja 2017, 16:27

Ładafak... Co się właśnie stało że taki pik w górę poszedł?
BitMEX - giełda z dźwignią x100 na kontraktach
Coinbase/GDAX - giełda z najwyższymi stawkami + online wallet
Coinly.eu - spróbuj szczęścia grając przeciwko innym i pomnóż swoje Bitcoiny!
1KpKivhodjH7Jqbb585L82GrnvWdGcVyuz - zbieram BTC na budowę domu :)

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: sha256 » poniedziałek, 1 maja 2017, 16:28

Spokojnie, na razie cięciwę napieli. Jak wystrzela to moze wrócić.
Wygląda to imponująco.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wizardking76 » poniedziałek, 1 maja 2017, 16:28

prosta sprawa... poszło 2000 btc więcej na zakupy niż na sprzedaż... a przy takiej cieńkości podaży jaka jest.... na coinabasie jest 1456 USD...

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 137
Rejestracja: 23 lipca 2012
Reputacja: 41
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: space_invader » poniedziałek, 1 maja 2017, 16:31

Nie wiem jak wcześniej, ale na GDAC cena była dziś jedna z najwyższych, teraz dołączyło Gemini, obroty też bardzo duże. Czy to znak że banksterka wchodzi w ramach insider tradingu?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 435
Rejestracja: 11 lipca 2016
Reputacja: 111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: pisiont_groszy » poniedziałek, 1 maja 2017, 16:36

Ciekawe czy to przedsmak trybu bańkowego, czy ostatnie podrygi przed totalnym krachem?

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 32 gości