Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Dyskutant
Posty: 171
Rejestracja: 17 listopada 2015
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ryopphdi » niedziela, 6 grudnia 2015, 22:27

konkor pisze:ryopphdi To jest jedna z możliwości, nie ma co tak się przekonywać - ale na chwilę obecną moim skromnym zdaniem nastroje są raczej optymistyczne a grubszy zarobek (dla sterującego) jest kiedy kurs leci w przeciwnym kierunku niż chciałaby większość ;) Bez GOXa i wirtualnej kasy muszą być zakłady zawarte po przeciwnych stronach. Nie może być tak, że wszyscy są na LONG...
Prawdę mowiąc nie widzę tego, żeby wszyscy byli obecnie na LONG. Kilka osób na forum zdaje się pisało, że ma długie pozycje ale sporo uczestników zdaje się bez pozycji. Do tego pewnie jest jakas grupa która ma już lub szuka momentu do otwarcia pozycji krótkich.
konkor pisze:
zbiges pisze: Uważam, że ten drugi scenariusz jest w tej chwili bardzo mało prawdopodobny, bo istnieje wielkie ryzyko, że taki czyn, zatrzymałby rozwój bitcoina na wiele miesięcy lub nawet lat. Moim zdaniem to zbyt duże ryzyko bo koszty wyciągnięcia potem ceny (w celu realizacji zysku z takiej akumulacji) byłyby ogromne.
No wiesz - jeśli nawet wśród core dev są ludzie, którzy mają to w dupie (zatrzymanie rozwoju) to czego niby mamy się spodziewać po spekulantach giełdowych?

Natomiast po takiej akcji mielibyśmy otwartą drogę w okolice ATH właśnie z powodu o którym piszesz. Wyciąganie z chęcią realizacji zysku po 300-500$ byłoby już bez sensu, trzeba byłoby ciągnąć to znacznie wyżej (i przy okazji zbierać w zakresie 200-400$ kupę bitów, bo opór na pewno byłby duży jak zauważyłeś). Stare leszcze ostatecznie dostają w tyłek (wyczekują korekt zgodnie z dotychczasowym schematem - ale ich nie ma) i w dużej części odchodzą, a my robimy podwaliny pod banię na której będziemy ubierać nowych i niedoświadczonych naiwniaków (obecni się do tego nie nadają, bo doskonale wiedzą jak wykorzystać bańkę :lol: )

Ja tam widzę sens w takim rozegraniu i gdybym miał naprawdę grubą kasę znając już ten rynek (a co za tym idzie dużą wiedzę, kontakty na giełdach i w kopalniach etc) - to byłby mój plan działania. Czasu wiele nie ma, po ewentualnym udanym forku akcja raczej nie do przeprowadzenia :)

Panowie - to tylko takie gdybanie i szukanie możliwości poza czystym AT, które na chwilę obecną niewiele może nam powiedzieć w MID. Moim zdaniem dopiero zejście poniżej 300$ da nam kreski, które powyższy scenariusz uczynią dość prawdopodobnym (czyli fala C całego cyklu od bańki 2013r.). Gdyby jeszcze z tym forkiem nie poszło jak trzeba - to prawdopodobieństwo wzrośnie znacznie.
Czekaj czyli zakładasz, że dalsze kłótnie wśród devs byłyby szansą na wzrost kursu, zaś osiągnięcie porozumienia uczyniłoby ten większy wzrost niemożliwym?

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: konkor » niedziela, 6 grudnia 2015, 22:53

No skąd, odwrotnie przecież...

Odpowiedziałem tylko zbigesowi, który zasugerował że spekuła ma się martwić o przyszłość projektu gdyby zbili za bardzo kurs. Jak na razie to nawet dev potrafi to mieć gdzieś, a co dopiero spekuła giełdowa ;) Osiągnięcie porozumienia i szczęśliwy finał tej szopki nie dałoby raczej większej szansy na akcję, którą opisałem (czyli najpierw zwalenie kursu do nowego dołka, a dopiero potem jazda).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: bitloteiros » poniedziałek, 7 grudnia 2015, 00:00

ryopphdi pisze:
Problem z tym co opisujesz jest taki, ze dystrybucja nie odbywa się w tydzień. Jeśli ktoś zbierał w okolicy $200 przez kilka miesięcy to nadal jeszcze ma co rozdawać.
Zgadza się. Być może od miesiąca właśnie to się dzieje.

Dyskutant
Posty: 171
Rejestracja: 17 listopada 2015
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ryopphdi » poniedziałek, 7 grudnia 2015, 00:24

konkor pisze:No skąd, odwrotnie przecież...

Odpowiedziałem tylko zbigesowi, który zasugerował że spekuła ma się martwić o przyszłość projektu gdyby zbili za bardzo kurs. Jak na razie to nawet dev potrafi to mieć gdzieś, a co dopiero spekuła giełdowa ;) Osiągnięcie porozumienia i szczęśliwy finał tej szopki nie dałoby raczej większej szansy na akcję, którą opisałem (czyli najpierw zwalenie kursu do nowego dołka, a dopiero potem jazda).
W porządku. Bo już myślałem, że wymyśliłeś scenariusz z potrójnym dnem, a ja dostrzegam tylko podwójne ;)

Wygadany
Posty: 579
Rejestracja: 22 kwietnia 2014
Reputacja: 60
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: panczor » poniedziałek, 7 grudnia 2015, 09:48

@zbiges odnosię się do Twojej opini na temat shortów i giełd gdzie lewary stanowią kluczową rolę, oraz informacja dla innych którzy upatrują lewarów jako przyczynę kosmicznych obrotów w chinach:

Na okcoin które widać na bitcoinwisdom praktycznie nie ma lewarów - tz sa ale sa one marginalne mało kto z nich korzysta imo, natomiast większość lewarowców gra na okcoin futures (którego wykresu nie widać na bitcoinwisdom) i tutaj sa 3 opcje kontraktów które podążają za ceną: tygodniowe, dwy-tygodniowe oraz kwartalne jest tutaj lewar x10 i x20. obroty także sa znaczące w ciągu ostatnich 24 godzin w sumie na tych kontraktach przewalona została równowazność 600k btc. Uprzedzając powtarzane milion razy błędny wniosek/pytanie : tak to nie sa realne btc, ale widać skalę gotówki jaka jest tutaj lokowana i gdzie tak naprawde toczy sie bój o kase. Ze znaczących giełd tylko na finexie lewar ma bezpośredni wpływ na obroty/wykres - tutaj mając za depozyt btc lub usd pozyczamy realne btc od innego gracza i nimi operujemy z koniecznością zwrotu. Było to poruszane jak na obecnym etapie najłatwiej zarobić kase przy najmniejszym oporze - proste mieliśmy taki cały 2015 rok - przedział 200-300 i tak kilka razy -
na longu z 200 do 300 mamy 666% procent zysku, na shorcie z 300 do 200 mamy 1000% zysku ładnie nie? Coś jak rajd z dolara do 1000usd, a trudność sterwoania na cenach spot praktycznie znikoma.

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: zbiges » poniedziałek, 7 grudnia 2015, 10:25

Dzięki @panczor.
Kilka dni temu doszedłem do tego samego wniosku, który prezentujesz we wpisie up.
Wczoraj uzupełniłem pierwszy mały depozyt na rynku futures OKcoin, i właśnie wgryzam się w rodzaje zleceń i margin call na tym rynku.
Co do łatwości (znikomych kosztów) sterowania rynkiem spot to rzeczywiście obserwując wykres M1 zaczynam skłaniać się do takiego zdania jak Twoje. Choć do niedawna uważałem inaczej.
Na początku zmyliły mnie te wszechobecne boty, ale po dokładnym przyjrzeniu się wykresowi skłaniam się do twierdzenia, że one służą jedynie do robienia zmyłek dla leszczy, a właściwa gra odbywa się wyłącznie "z ręki". Przy zerowej prowizji to rzeczywiście może prawie nic nie kosztować. Większe koszty SM ponoszą jedynie przy przepychaniu ceny przez S/R.
Zamierzam dokładnie wgryźć się właśnie w rynek Futures.
Jeśli miałbyś jakieś rady dla początkującego na tym konkretnym rynku (nie chodzi w ogóle o rynek futures tylko o ten konkretny) to chętnie je przeczytam np na priw.
Nie chodzi mi a żadne setupy itp z tym sobie poradzę ani również o jakieś ogólne rady dla traderów, tylko o sugestie na czym powinienem skupić uwagę na tym konkretnym rynku. (jakieś niespodzianki w interface, czy slippage przy zleceniu warunkowym jest duży itp)

Nadal jednak uważam, że zwalenie kursu na samo dno w celu zarobienia na krótkich jest idiotyzmem i mam nadzieję, że kierujący tym rynkiem, nie są idiotami.
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Dyskutant
Posty: 232
Rejestracja: 10 października 2014
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Regru » poniedziałek, 7 grudnia 2015, 11:26

Na BTCChina (a teraz właściwie to BTCC) uruchomili platforme PRO Exchange do grania z lewarem x20, ale jest to, jak napisał panczor, oddzielny rynek/platforma i ani cena, ani wolumen nie przekłada się na "tradycyjne" BTCC. Więcej info: https://pro.btcc.com/. Cała platforma wygląda dość dobrze, sporo narzędzi, mocno zalatuje tradingview.com ale to ++ według mnie.

Dyskutant
Posty: 171
Rejestracja: 17 listopada 2015
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ryopphdi » poniedziałek, 7 grudnia 2015, 13:06

zbiges pisze:Dzięki @panczor.
[..]
Jeśli miałbyś jakieś rady dla początkującego na tym konkretnym rynku (nie chodzi w ogóle o rynek futures tylko o ten konkretny) to chętnie je przeczytam np na priw.
Nie chodzi mi a żadne setupy itp z tym sobie poradzę ani również o jakieś ogólne rady dla traderów, tylko o sugestie na czym powinienem skupić uwagę na tym konkretnym rynku. (jakieś niespodzianki w interface, czy slippage przy zleceniu warunkowym jest duży itp)
Ale dlaczego na priv? Tutaj prosimy.

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: zbiges » poniedziałek, 7 grudnia 2015, 13:26

ryopphdi pisze:
zbiges pisze:Dzięki @panczor.
[..]
Jeśli miałbyś jakieś rady dla początkującego na tym konkretnym rynku (nie chodzi w ogóle o rynek futures tylko o ten konkretny) to chętnie je przeczytam np na priw.
Nie chodzi mi a żadne setupy itp z tym sobie poradzę ani również o jakieś ogólne rady dla traderów, tylko o sugestie na czym powinienem skupić uwagę na tym konkretnym rynku. (jakieś niespodzianki w interface, czy slippage przy zleceniu warunkowym jest duży itp)
Ale dlaczego na priv? Tutaj prosimy.
hmm, co by tu napisać, żeby nie wyjść na chama i zarozumialca?...
Te informacje to są szczegóły istotne jedynie dla ludzi, którzy zaczynają zabawę z tym konkretnym bardzo wąskim i mało popularnym w Polsce rynkiem.
Uznałem (i @panczor chyba również), ze zaśmiecą jedynie ten wątek a nikomu, poza mną, się nie przydadzą. Nie ma w nich żadnych recept na zarobienie pieniędzy ani innych tego typu rad. Jeśli chcesz, mogę przesłać Ci dwie wiadomości które dostałem od @panczora (przypuszczam, że on nie będzie miał nic naprzeciwko) ale na priw,
bo tutaj naprawdę nie ma żadnego sensu ich publikować. To w dodatku byłby duży offtop, a już kiedyś dostałem dotkliwą karę od adminów za coś takiego.
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Dyskutant
Posty: 171
Rejestracja: 17 listopada 2015
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ryopphdi » poniedziałek, 7 grudnia 2015, 18:30

zbiges pisze:
ryopphdi pisze:
zbiges pisze:Dzięki @panczor.
[..]
Jeśli miałbyś jakieś rady dla początkującego na tym konkretnym rynku (nie chodzi w ogóle o rynek futures tylko o ten konkretny) to chętnie je przeczytam np na priw.
Nie chodzi mi a żadne setupy itp z tym sobie poradzę ani również o jakieś ogólne rady dla traderów, tylko o sugestie na czym powinienem skupić uwagę na tym konkretnym rynku. (jakieś niespodzianki w interface, czy slippage przy zleceniu warunkowym jest duży itp)
Ale dlaczego na priv? Tutaj prosimy.
hmm, co by tu napisać, żeby nie wyjść na chama i zarozumialca?...
Te informacje to są szczegóły istotne jedynie dla ludzi, którzy zaczynają zabawę z tym konkretnym bardzo wąskim i mało popularnym w Polsce rynkiem.
Uznałem (i @panczor chyba również), ze zaśmiecą jedynie ten wątek a nikomu, poza mną, się nie przydadzą. Nie ma w nich żadnych recept na zarobienie pieniędzy ani innych tego typu rad. Jeśli chcesz, mogę przesłać Ci dwie wiadomości które dostałem od @panczora (przypuszczam, że on nie będzie miał nic naprzeciwko) ale na priw,
bo tutaj naprawdę nie ma żadnego sensu ich publikować. To w dodatku byłby duży offtop, a już kiedyś dostałem dotkliwą karę od adminów za coś takiego.
Hmm, nie jestem przekonany. OK, zatem wyślij proszę do mnie a jeśli uznam że ta informacja może się komuś jednak przydać to ją tu napiszę.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 8157
Rejestracja: 1 marca 2015
Reputacja: 1069
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC
Lokalizacja: WLKP/Dolny Śl./Lubus

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: adam1226 » poniedziałek, 7 grudnia 2015, 19:03

zawsze można wydzielić wątek..
:arrow: [Binance]- Giełda kryptowalut bez weryfikacji
[Algory.io] - Agregator newsów i Skaner tradingowy

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: bitloteiros » poniedziałek, 7 grudnia 2015, 21:39

The Wall Street Journal pokusił się o wyjaśnienie zeszłomiesięcznego rajdu. Co ciekawe ani słowa o konferencji w HK.

http://www.wsj.com/articles/bitcoin-fun ... 1449460380

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: bitloteiros » poniedziałek, 7 grudnia 2015, 21:53

Lecą cegły na finexie

Wygadany
Posty: 579
Rejestracja: 22 kwietnia 2014
Reputacja: 60
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: panczor » wtorek, 8 grudnia 2015, 08:59

ryopphdi pisze:
Hmm, nie jestem przekonany. OK, zatem wyślij proszę do mnie a jeśli uznam że ta informacja może się komuś jednak przydać to ją tu napiszę.
I słusznie @ryopphdi masz rację wysłałem @zbigesowi gotowa instrukcję jak zarobić milion złotych w 15 minut na okcoin futures.
Przepraszam ale nie będziesz decydował o tym czy to co komus wysłałem na prv nadaje sie bądz nie do publikacji na ogólnym forum. Myslę ze wiele osób tutaj moze potwierdzić ze zawsze chętnie slużę radą i dzielę się wiedzą, ale nie jest to raczej wiedza tajemna i magiczna, jezeli to co napisałem maiłoby duży wpływ na kurs umiesciłbym to tutaj. @prezes widze ze wspierasz postawę roszczeniową, doceniam Twoje wpisy i wskazówki, ale tych napiwków nie rozumiem, czyli coś jak ktoś Ci podzekuje za radę wskazówki udzielone na prv mam wręcz żądać opublikowania ich na forum?
Jeszcze raz: jest to dyskusja na temat wahań kursu, nie na temat obsługi interfejsu giełdy, nie będę na forum pisał który guzik trzeba kliknac zeby zamknąc pozycję czy jak działa trigger stop na tej giełdzie, jak ktoś ma tego typu problemy z okcoin futures zpraszam na prv.

Dyskutant
Posty: 171
Rejestracja: 17 listopada 2015
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ryopphdi » wtorek, 8 grudnia 2015, 11:53

panczor pisze:
ryopphdi pisze:
Hmm, nie jestem przekonany. OK, zatem wyślij proszę do mnie a jeśli uznam że ta informacja może się komuś jednak przydać to ją tu napiszę.
I słusznie @ryopphdi masz rację wysłałem @zbigesowi gotowa instrukcję jak zarobić milion złotych w 15 minut na okcoin futures.
Przepraszam ale nie będziesz decydował o tym czy to co komus wysłałem na prv nadaje sie bądz nie do publikacji na ogólnym forum. Myslę ze wiele osób tutaj moze potwierdzić ze zawsze chętnie slużę radą i dzielę się wiedzą, ale nie jest to raczej wiedza tajemna i magiczna, jezeli to co napisałem maiłoby duży wpływ na kurs umiesciłbym to tutaj. @prezes widze ze wspierasz postawę roszczeniową, doceniam Twoje wpisy i wskazówki, ale tych napiwków nie rozumiem, czyli coś jak ktoś Ci podzekuje za radę wskazówki udzielone na prv mam wręcz żądać opublikowania ich na forum?
Jeszcze raz: jest to dyskusja na temat wahań kursu, nie na temat obsługi interfejsu giełdy, nie będę na forum pisał który guzik trzeba kliknac zeby zamknąc pozycję czy jak działa trigger stop na tej giełdzie, jak ktoś ma tego typu problemy z okcoin futures zpraszam na prv.
W porządku - Twoje prawo odmówić zgody na publikację tego co wysłałeś. Jednak cała ta argumentacja mnie nie przekonuje. Jeśli to co napisałeś nie ma znaczenia to czemu nie wkleisz tego tutaj, za to produkujesz długiego posta nt postawy roszczeniowej?

Nie uważam, żeby moja postawa była roszczeniowa. Prowadzimy dyskusję nt kursu BTC. Najważniejsze giełdy obecnie to giełdy chińskie. Wielu graczy uważa, że to one wybierają kierunek ruchu. Jestem po prostu ciekawy informacji nt tych giełd, nawet jeśli są to niuanse dotyczące rynku futures.

Ale jak napisałem wyżej - Twoja wiedza, wiec Twe prawo odmówić publikacji. Szanuję to prawo.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Bit-els » wtorek, 8 grudnia 2015, 13:46

Oftopujecie młodzieży.
;-)

Dyskutant
Posty: 171
Rejestracja: 17 listopada 2015
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ryopphdi » wtorek, 8 grudnia 2015, 16:52

Bit-els pisze:Oftopujecie młodzieży.
;-)
Na giełdzie znowu boczniak, więc typowe posty związane z sezonem ogórkowym.

Konferencja zakończyła się. Nie podjęto wiążącej decyzji, więc z jednej strony negatywnie. Z drugiej pojawiła się nowa propozycja związana z Segregated witness, która nie wymaga hard forka co można ocenić pozytywnie. Jeśli uda się ją w pełni zaimplementować i przetestować może być wydźwięk pozytywny. Ale na razie nadal na rozdrożu.

Początkujący
Posty: 172
Rejestracja: 29 listopada 2014
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Olsp » wtorek, 8 grudnia 2015, 18:44

Na giełdzie za moment wyjście z trójkąta (obstawiam wyjście górą).

Weteran
Posty: 1696
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 631
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: zomos2 » środa, 9 grudnia 2015, 00:34

To co 420 czy 500 ?

Czynnikiem wyłamującym może być ten news:
http://www.coindesk.com/segregated-witn ... ze-debate/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: bitloteiros » środa, 9 grudnia 2015, 01:12

O co chodzi z wolumenem na OKCoin? Wyłączyli boty?

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: grzeg, Henios i 50 gości