Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 212
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Reputacja: 90
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: prott3 » niedziela, 26 listopada 2017, 23:14

Może trochę nie na temat ale odnośnie zawijania się giełd to dziś sprawdziłem jak wygląda siedziba Blockchain.com
TU macie fotki ;)
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=87&t=24811

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 768
Rejestracja: 7 lutego 2014
Reputacja: 1321
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: soulnecturn » niedziela, 26 listopada 2017, 23:18

To jeszcze nie koniec!

Szybkie wyjaśnienie dlaczego uważam, że okolice 11k usd możemy zobaczyć niedługo:



Kilka tygodni temu wyznaczyłem sobie kanał wzrostowy... po czym przyszła "korekta" - jednak kanał został = Żółte Linie. Wewnątrz kanału wyznaczyłem sobie poziomy Fibonacciego- żółte przerywane.
Dzisiaj zauważyłem, że kurs nie tylko wrócił i wpasował się w ten kanał - to również MOCNO trzyma się poziomów Fibo w tym właśnie kanale!
Górna część kanału opiewa na okolice 10-11k usd!!!!!

DRUGA sprawa:

Kurs jasno przebił górną granicę rocznego kanału (a właściwie to już wszystkie moje granice!) - koniec dyskusji o odbijaniu się od niego od dołu!

Ostatnia sprawa co wnioskuje z wykresu:

Poziomy Fibonacciego od początku roku (również te ustawiłem sobie miesiące temu). Co korekta wykres trzepie kolejne 3 poziomy nawet!
Właśnie przeszliśmy poziom 9070 na którym myślałem, że zatrzyma się na dłużej a nawet poprzestanie... ale nie... leci wyżej... (co by sugerowało, że ostatnia 3 dniowa korekta była TĄ konkretną korektą!)
Więc kolejny poziom to 11600 USD !! - HARDCORE! Ale poziom to poziom - gdzieś lecieć musi ... a nawet wyżej?
Kolejna korekta? pewnie bedzie trwała godziny, może dzień (zakładając, że każda kolejna jest coraz szybsza) - i pewnie będzie związana z flash crashem (by pasowało).

Ja to tak widzę aktualnie. Nie będę demonizował, że kurs leci do góry z d***y (bo leci) - aktualnie interesują mnie tylko gdzie to zmierza i będzie przestankował ... Kropka ...

Tyle chciałem dodać od siebie po powrocie do domu dzisiaj i ogólnej analizie....

Czy tak będzie się okaże- jednak zaczyna to mieć SENS w taki sposób patrząc!
Dla mnie bitcoin to już raczej tylko spekula ... przestaje się zastanawiać nad resztą - nie mam już na resztę zdrowia i co więcej nerwów :/

Całość tego określam do wykonania w tym roku spokojnie - jak to tak dalej poleci... małe korekty pewnie będą (przy 10k to chyba oczywiste).

Dodaje - Nie przekonuje nikogo do sprzedawania czy kupowania - ja tylko określam co widzę na "swoich" wyimaginowanych wykresach :(
Ryzyko jest na poziomie NIGHTMARE aktualnie -.-


Dobra skoro to wybazgrałem z siebie... kurs może lecieć w dół :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Nie ważne co widzą i mówią inni - ZAWSZE używaj własnego rozumu!

Dyskutant
Posty: 225
Rejestracja: 27 czerwca 2011
Reputacja: 97
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: hornet » niedziela, 26 listopada 2017, 23:23

garmont pisze: Tu masz rację, jeśli giełda się zwinie to pozamiatane, dlatego moim podstawowym kryterium jest szacowanie prawdopodobieństwa zwinięcia giełdy na podstawie jej działań. Nie obrotu giełdy, ostatnio szczególnie nie obrotu tetherami.
nie no, ja krakenowi ufam tylko i wyłącznie dlatego, że NIE jest największym graczem na rynku i regularnie realizuje wypłaty w euro.

z drugiej strony - patrząc pesymistycznie - jest to giełda w jakiś sposób niebezpieczna przez to, że:
- jako jedyna ma parę USD / USDT
- wydaje mi się, że BFX jako giełda gra na krakenie, choć nie mam na to twardych dowodów
- jest to też jedyna giełda, która przez tak wiele czasu nie miała żadnego udokumentowanego przypadku hacka / straconej kasy / podejrzanego volumenu. z tych powodów uciekłem z kapitałem z bitcurexa (cudem) i nigdy nie trafiłem na mtgox/bitfinex, choć KUSI/KUSIŁO.

dlatego, i z tym się w 100% zgadzam, najsłabszym ogniwem krypto są giełdy. i choćby zysk wynosił kilkaset tysięcy procent, to dopóki nie znajduje się na giełdzie, to nic nie znaczy. niestety. i tej wersji się trzymam.

@garmont
ano, wydaje mi się, że kraken to giełda bardzo blisko współpracująca (coś w rodzaju spółki córki) z bfx. wydaje mi się, że silnik giełdy celowo trzymany jest na poziomie bardzo dużej nieporadności po to, żeby gracze przenosili się na ten płynny silnik - bfx'owy. dlatego wolę się pomęczyć i być na krakenie, bo przynajmniej wypłaca.
Ostatnio zmieniony niedziela, 26 listopada 2017, 23:36 przez hornet, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 1628
Rejestracja: 22 października 2013
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: garmont » niedziela, 26 listopada 2017, 23:32

wizardking76 pisze: większość giełd ma podobny kurs a nawet sporo wyższy niż Bitfinex. To co napisałeś to po prostu kłamstwo że FInex ma zawyżony kurs.
Zawyżony kurs, chyba żartujesz, przecież to dopiero początek bani ;-).

Od dłuższego czasu posługuję się Bitstampem i Bitfinexem przy rysowaniu wykresów. Nie mówię, że kurs Bitfinexa jest zawyżony, mówię że od dwóch dni zmienia się dynamika i te kursy zaczęły się rozjeżdżać. Bardzo długo szły ramię w ramię. To może się wyrównać, ale może być też początkiem czegoś ważnego.

Dodano po 5 minutach 42 sekundach:
hornet pisze:... krakenowi ufam tylko i wyłącznie dlatego, że NIE jest największym graczem na rynku i regularnie realizuje wypłaty w euro.

z drugiej strony - patrząc pesymistycznie - jest to giełda w jakiś sposób niebezpieczna przez to, że:
- jako jedyna ma parę USD / USDT
i bardzo płytki rynek USD/USDT.

Dodatkowo przyjmuje depozyty w USDT.
Ma wyłączone stop-lossy i w każdym ważnym momencie jest na tyle niewydajna, że nie przyjmuje zleceń!
Oczywiście czyjeś zlecenia przyjmuje i moje też wchodzą za trzecim/piątym razem zwykle już daleko od założonego poziomu.
Ostatnio zmieniony niedziela, 26 listopada 2017, 23:37 przez garmont, łącznie zmieniany 1 raz.
“You never change things by fighting the existing reality. To change something, build a new model that makes the existing model obsolete.”

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: amneziahaze » niedziela, 26 listopada 2017, 23:37

Wymazywanie pisze: Bo większości nie interesuje czytanie czy się posikałeś czy zesrałeś bo zarobiłeś/straciłeś i czy bardzo jesteś aktualnie podniecony, ale co masz ciekawego do powiedzenia nt ceny, możliwych ruchów i najczęściej wykresu, bo on jest przecież geometrycznym ujęcie cen na osi x-y.
Myślę, że trochę przesadzasz, bo mimo wszystko sam karciłeś nadmiernych optymistów takich jak Wizard czy Damian, zasadniczo to byliśmy blisko ciśnienięcia sobie z nich beki, a kto wstawiał wykresy z paramount pictures o dwóch takich co jadą skuterem na alaskę, to nawet nie wspomnę. :lol:

WIĘC, jeżeli nawet robię spam, to fakt, zawalanie wątku, jednak spójrzmy prawdzie w oczy i się nie obrażajmy na siebie o byle co, tym bardziej gdy okazuje się, że nie mieliśmy racji, bo prawdopodobieństwo 10k usd już w połowie tego wydawało się absurdem z kosmosu. I teraz... skoro Bitcoin pokonuje tak łatwo kolejne granice to pomimo pionowej paraboli nie mamy pewności dokąd ta bańka aktualnie sięgnie, włączając w to cenę nawet 25k usd. Dlaczego nie? Tego po prostu nie wiadomo.

I najważniejsze, jezeli piszę, że mimo wszystko zwycięża holdowanie i longi na kryptowalutach aktualnie, to piszę wyraźnie to co napisałem. Nic nie zmieni forma w jakiej to piszę czy fakt pod czego wpływem byłem. :mrgreen: Tym bardziej gdy opłaty, spready czy prowizje i tak kasuje giełda/broker, więc powinno to dawać do myślenia, zaś stoplossy czy technika wychodzenia z błędnych założeń to już jest inna zależność.

Tak teraz rsi 1w 88, koniec tygodnia - realizacja zysków z reguły następuje teraz albo jutro. Na razie powtarzalny schemat się nie zrealizował. Korekty są płytkie, nawet bardzo, aktualna fala wzrostowa dłuższa niż zwykle. O czym to świadczy? O tym, że na overbalance teoretycznie powinniśmy się zbytnio nie martwić tylko szukać i czyhać na odpowiedni moment kupna. Tak bym to widział na teraz.

Aktualnie trzymam BCH, z drobnymi przesiadkami na LTC kilka dni temu, i tak uważam że ten weekend albo następny, ale mimo wszystko górki i również liczyłbym na przerzut kapitału na BCH.

Weteran
Posty: 1628
Rejestracja: 22 października 2013
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: garmont » niedziela, 26 listopada 2017, 23:45

hornet pisze: wydaje mi się, że kraken to giełda bardzo blisko współpracująca (coś w rodzaju spółki córki) z bfx
Jak to?? Skąd takie przypuszczenia? Dlatego że ma tethery? Że jest w jakimś układzie biznesowym z Bitfinexem?
“You never change things by fighting the existing reality. To change something, build a new model that makes the existing model obsolete.”

Dyskutant
Posty: 225
Rejestracja: 27 czerwca 2011
Reputacja: 97
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: hornet » poniedziałek, 27 listopada 2017, 00:00

garmont pisze: Jak to?? Skąd takie przypuszczenia? Dlatego że ma tethery? Że jest w jakimś układzie biznesowym z Bitfinexem?
nie mam twardych dowodów, jedynie obserwacje z ostatnich lat, gdy tam gram

- kraken to giełda, która jako pierwsza wybiła na początku listopada (ponad 300 usd ponad BFX), potem wszystkie giełdy je dogoniły. wiem, że mógł puścić gruby short, który został potem dogoniony, ale różnica kursu utrzymywała się przez dobre kilka godzin - na giełdzie, na której stosunkowo nietrudno zrobić jest arbitraż (zakończenie świeczki 1D to na krakenie 5930 eur co daje ok. 7076 usd, a realnie na BFX było 6739
- kraken ma bardzo, bardzo, bardzo, ale to bardzo słaby silnik, który obciął w ostatnim czasie masę funkcji - w tym stop loss. jaka inna duża giełda nie ma tak bazowej funkcji? i zacofanie technologiczne jest stanem, który trwa od jakiegoś czasu. sprzężenie bazy krakena z cryptowat.ch zbyt wiele nie dało, choć ostatnio da się zauważyć róznicę na plus - giełda w gorących okresach jest dostępna
- order book najczęściej wyglądem przypomina taki, który byłby konstruowany przez boty / wielkich graczy używających botów - systematyczne schodki; wrzucanie zlecenia na atrakcyjnej wysokości względem innych giełd błyskawicznie wyprzedzane są przez inne zlecenia.

@bitloteiros
pewnie masz rację, choć piszę o kwotach rzędu kilku/kilkunastu btc.

ostatecznie - kraken to, w porównaniu do płynnych giełd, taka polska giełda z mocno ograniczoną płynnością.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 27 listopada 2017, 00:31 przez hornet, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 27 listopada 2017, 00:09

W spodki kosmiczne średnio wierzę, tym bardziej w skali logarytmicznej mimo wszystko warto przypomnieć sobie pewną datę, utkwiła mi w pamięci i moment kiedy to miało miejsce: Obrazek Pozdrawiam.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: bitloteiros » poniedziałek, 27 listopada 2017, 00:13

hornet pisze: wrzucanie zlecenia na atrakcyjnej wysokości względem innych giełd błyskawicznie wyprzedzane są przez inne zlecenia
Ale tak jest wszędzie, że boty od razu ustawiają się tuż nad/pod Tobą. Czasem można to wykorzystać na swoją korzyść. Kiedyś świetnie się zarabiało na krakenowym bocie (2016r) 8-) , parę miesięcy temu podobny na bitmexie operował i też skubało się go już po pewnym czasie bez emocji, aż wyrzuty sumienia się włączały :lol:

@ambroży,
Mniej więcej

@Excray,
Nawiązując do tego co napisałeś w uzasadnieniu negatywa "Wikipedia na którą się powołałeś potwierdza mierność tego banku. A co z audytami o których pisałeś?"
1. Jeśli dla Ciebie zainwestowanie przez Groupe BPCE w ten bank potwierdza jego mierność to lepiej już się nie kompromituj. Lepiej poczytaj kto, co i jak - to naprawdę nie boli. A jak masz problem ze zrozumieniem po angielsku/niemiecku/francusku użyj https://translate.google.pl/
2. Podałem proste do sprawdzenia info. Poszukaj, doczytaj albo zadzwoń do Nejc`a :P . Mam głęboko w poważaniu czy mi wierzysz i czy znajdziesz ogólnodostępne źródła (tutaj patrząc na jakość Twoich postów i ripost wątpię) a już na pewno nie będę Cię wyręczał
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 27 listopada 2017, 01:01 przez bitloteiros, łącznie zmieniany 3 razy.
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Początkujący
Posty: 205
Rejestracja: 18 lipca 2017
Reputacja: 126
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ambroży » poniedziałek, 27 listopada 2017, 00:16

bitloteiros pisze:
hornet pisze: wrzucanie zlecenia na atrakcyjnej wysokości względem innych giełd błyskawicznie wyprzedzane są przez inne zlecenia
Ale tak jest wszędzie, że boty od razu ustawiają się tuż nad/pod Tobą. Czasem można to wykorzystać na swoją korzyść. Kiedyś świetnie się zarabiało na krakenowym bocie (2016r) 8-) , parę miesięcy temu podobny na bitmexie operował i też skubało się go już po pewnym czasie bez emocji, aż wyrzuty sumienia się włączały :lol:
Jeżeli chciałeś sprzedać wyżej to wystawiałeś mikrooferty na bidzie, bot przebijał i tak parę razy aż osiągnąłeś cenę satysfakcjonującą?

rha
Weteran
Posty: 1561
Rejestracja: 8 lipca 2012
Reputacja: 600
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: rha » poniedziałek, 27 listopada 2017, 00:45

Excray pisze:Dla tych co nie zrozumieli mojego przesłania. Dopóki 1 tether jest wart 1$ to nie ma znaczenia czy zamieniacie swoje btc na euro, dolary, czy tethery.
Kolego, piszesz o braku zrozumienia przesłania, a sam nie zrozumiałeś co komentujesz. Przytaczam:
bitloteiros pisze:
Excray pisze: Jak na razie to na BFX jest bardzo duży wolumen dziennych obrotów, więc już to wystarczy do tego, aby kurs na BFX był wyższy niż na innych giełdach. Arbitraż jednak z pewnością w miarę upływu czasu to wyrówna
Albo i nie. Na stampie czy krakenie za BTC musisz zapłacić dolarami (euro). Na finexie dostaniesz za to tethery. Jak dla mnie słaby dil
Co widzimy? napisałeś, że "arbitraż z pewnością to wyrówna", co bitloteiros zakwestionował, wskazując że arbitraż jest wykluczony z powodu braku zgodności waluty źródłowej (fiaty) i docelowej (tether).
I co wtedy odpowiedziałeś?
Excray pisze:Dopóki za te tethery mogę z powrotem odkupić identyczną ilość btc to jest dobry "dil".
Napisałem wtedy:
rha pisze:Excray, gdzie tu sens? Sprzedawać na Bitfineksie BTC za tethery, by z powrotem tyle samo odkupywać? I płacić opłaty transakcyjne?
Arbitraż się robi gdy wynik (USD) można przelać na pierwsza giełdę lub do własnego portfela.
Normalny człowiek zajrzałby do wcześniejszych postów, by sprawdzić o co chodzi. Ty jednak zabrałeś się za dowodzenie bezpieczeństwa Tethera. Co to ma do możliwości arbitrażu?

Wygląda to tak, jak byś nie wiedział na czym polega arbitraż, choć używasz tego pojęcia. To dział dla początkujących, więc wyjaśnię. Celem arbitrażu jest powiększenie własnego kapitału przez wykorzystanie różnic kursu. Przykład: W jednym miejscu zamieniamy USD na BTC, przesyłamy, w drugim zamieniamy te BTC na USD (z powodu różnic kursowych jest tego więcej niż na początku) i przesyłamy USD z powrotem. Powiększyliśmy posiadane USD.
Z kolei ciąg: "USD -> BTC, transfer, BTC -> Tether" nie jest arbitrażem, choć mamy więcej Tetherów niż mieliśmy dolarów, bo nie są one więcej warte (w tym momencie nie możemy za nie uzyskać więcej BTC) i nie powiększyliśmy własnego stanu USD.
Gdyby te tethery przesłać na Kraken i tam wymienić na USD, które wysyłamy do siebie lub na pierwszą giełdę, to dopiero byłby arbitraż, ale obstawiam tutaj brak zysku.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: bitloteiros » poniedziałek, 27 listopada 2017, 01:06

Bull flagging? Tak bez retestu 9k? Tylko bitstamp był na tyle przyzwoity, że to zrobił ;) za to już dogania finexa . Grubo i byczo póki co
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Początkujący
Posty: 416
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Excray » poniedziałek, 27 listopada 2017, 01:21

bitloteiros pisze: Nawiązując do tego co napisałeś w uzasadnieniu negatywa "Wikipedia na którą się powołałeś potwierdza mierność tego banku. A co z audytami o których pisałeś?"
1. Jeśli dla Ciebie zainwestowanie przez Groupe BPCE w ten bank potwierdza jego mierność to lepiej już się nie kompromituj. Lepiej poczytaj kto, co i jak - to naprawdę nie boli. A jak masz problem ze zrozumieniem po angielsku/niemiecku/francusku użyj https://translate.google.pl/
2. Podałem proste do sprawdzenia info. Poszukaj, doczytaj albo zadzwoń do Nejc`a :P . Mam głęboko w poważaniu czy mi wierzysz i czy znajdziesz ogólnodostępne źródła (tutaj patrząc na jakość Twoich postów i ripost wątpię) a już na pewno nie będę Cię wyręczał
Ja nic nie muszę szukać ponadto co znalazłem. Bank po prostu kpina, BPCE ma setki takich wydmuszek i z pewnością za żadną z nich nie ponosi odpowiedzialności finansowej. To już Bank Spółdzielczy w Skierniewicach ma lepsza stronę, bo przynajmniej można poznać jakim kapitałem obraca, i ile zarobił ostatnio :P A na audyty ty się powoływałeś więc jak nie potrafisz żadnych znaleźć, to szkoda słów... :roll:
"Nic nie znalazłeś. Widzę, że w d...e byłeś i g...o widziałeś. "arbitrażu dokonują giełdy" - czym ja się pytam, bitcoinami klientów? Które to giełdy? Uświadom nas to będziemy je omijali szerokim łukiem"
:roll:

@rha, Opierasz się na kilku błędnych założeniach. Po pierwsze pisząc o arbitrażu nie miałem na mysli takiego mrówczego arbitrażu małuch żuczków o jakim Ty piszesz. Miałem na myśli arbitraż między giełdami. Może dla Was to nie jest oczywiste, ale dla mnie to jest oczywiste, że arbitrażu dokonują i zarabiają na nim głównie giełdy dokonujące go według swoich wzajemnych niejawnych ustaleń i rozliczeń. A gracze rynkowi to co najwyżej zbierają okruszki z tego stołu. Po drugie zakładasz, że dla innych giełd tether jest bezwartościowy, co też jest tylko i wyłącznie Waszą projekcją nie stanowiącą żadnej wartości merytorycznej. Po trzecie, jak już wspomniałem sposobu rozliczania się giełd nie znamy i być może tether nie ma z tym nic wspólnego, bo rozliczenia mogą równie dobrze być typu "krypto za krypto", albo nawet za fiaty, albo jeszcze inna zależność.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 27 listopada 2017, 01:47 przez Excray, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 27 listopada 2017, 01:31

Interesuje mnie kwestia wpływu BCH na kurs BTC.

Wszyscy powtarzają, że BCH jest w odwrotniej korelacji do BTC. To sugeruje podległość pierwszego względem drugiego.
W niektórych okresach jest to prawda, ale jeśli spojrzec z szerszej perspektywy na jego kurs to już mniej. Np. kiedy BTC szaleńczo wczoraj rósł, BCH spadał bardzo niznacznie i zbierał siły.

Po pamiętnej pompie 10-11 listopada kurs BCH gwałtownie spadł, odbił, zaczął ponownie spadać. Do 16 lis. wszystko wyglądało klasycznie. A potem zaczęło być niestandardowo: zamiast powolnych spadków z odbiciami widzimy dwa bliźniacze, solidne wybicia zakończone wyrównaniem kursu. Dziś być może zaczęło się trzecie. Fakt, wystartowało mniej więcej kiedy BTC zaczął korektę. Ale to chyba koniec korelacji. Jeśłi to trzecie wybicie będzie podobne do poprzednich dwóch, to BCH może osiągnąć poziom 0.25 BTC.

Całość wygląda dla mnie jak realizacja jakiegoś scenariusza BCH, na który BTC, mimo ekstremalnych wzrostów ma tylko nieznaczny wpływ (hamuje bądź przyspiesza zmiany, ale nie wpływa na trend).

Co sądzicie?
Bo zastanawiam się cały czas na ile to ogon merda psem? ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 27 listopada 2017, 01:43

ergorg pisze:Nie wiem czy zawyżony kurs na Finexie to kwestia tetherów. W końcu na Polo czy Bittrexie też jest USDT, a kurs jest o ponad 200$ niższy.
Nie, po prostu tether miał dziś skoki do 1.02$. A cena na Finexie jest w $.
Zawsze jak widzicie różnicę liczbową ceny BTC między Finexem a Polo/Trexem patrzcie najpierw czy cena tethera odstaje od ekwiwalentności z dolarem. :)

Dodano po 2 minutach 56 sekundach:
ekonokomik pisze: Co sądzicie?
Że korelacja BTC z BCH się będzie zmieniała. Od jakiegoś czasu zbyt dużo ludzi gra na niej jak na dogmacie. W rezultacie boty i ludzie ją zajadą i będzie rozmyta, niejasna. Stałe korelacje byłyby za łatwe do gry, dlatego zawsze się osłabiają i mieszają.

Dodano po 3 minutach 20 sekundach:
Od ATH BCH: https://www.tradingview.com/x/CWJiGg0K/
Przeciwna, ale z tendencją do osłabiania - dziś np. obie waluty razem w górę.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 273
Rejestracja: 28 sierpnia 2017
Reputacja: 83
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: burzolak » poniedziałek, 27 listopada 2017, 01:59

Cały czas słyszę 10 000$ będzie lada moment. Wiece co wtedy? Grażyna bier butelki idziemy sprzedać i wsadzemy w te bitkojny, tam większy procent jak w tych butelkach! Janusz, ubieraj wyjściowe gacie, i weź no te kartony po bananach co by się zmieściło wszystko. No kruca ludzie, to jest zbyt poważne zagrożenie. Media oszaleją. Teraz ludziska poładują się w ten magiczny pułap, napchają kapitału i kurs przeleci przez 10 000 jak rozgrzana pała Rona Jeremiego przez ochocze ladacznice. Szanuję posty czarnowidzów, koniec fali, wcześniejsze doświadczenia itd. Natomiast mnie magiczny próg przeraża, może pokazać najgorszy możliwy scenariusz. Doładowanie tej rakiety jeszcze wyżej w jeszcze krótszym czasie. A później zjazd, powolny i długoterminowy. Nie chcę aby tak się stało, dorzucam tylko swój scenariusz. Bo równie dobrze można przyjąć, że nagle założyciel(e) stwierdzą ,że ich dowcip w postaci BTC ustawiony jak pseudobomba milenijna ... wybucha i wszystko znika, nie będzie niczego. Skononwiczują :D
Właśnie wskoczyło na Bittrexie 9500$, swoją drogą mało tutaj piszecie o tej giełdzie, jakiś konkretny powód?

Przyjmuje się tutaj pewne założenia, czasami nawet za pewniki. Wymiana BTC-BCH, a co jeżeli nagle komuś odbije i przeniesie korelację na jakiś inny alt, który także można kopać. Wprawdzie podejrzewałbym coś podchodzącego pod ASIC, GPU to średni pomysł.

Idę spać, pewnie jutro rano zobaczę 10 000$, chyba ,że moje czarnowidztwo się sprawdzi i ... nic już nie będzie.

Początkujący
Posty: 416
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Excray » poniedziałek, 27 listopada 2017, 02:03

burzolak pisze:Cały czas słyszę 10 000$ będzie lada moment. Wiece co wtedy? Grażyna bier butelki idziemy sprzedać i wsadzemy w te bitkojny, tam większy procent jak w tych butelkach! Janusz, ubieraj wyjściowe gacie, i weź no te kartony po bananach co by się zmieściło wszystko.
Z tego co tutaj na forum można wyczytać, to Grażyny i Janusze kupowali jak BTC było po 4500$.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: bitloteiros » poniedziałek, 27 listopada 2017, 02:08

@burzolak,
Spokojnie ten koleś jeszcze nigdy się nie pomylił na BTC, chyba że to będzie ten pierwszy raz ;)
https://www.tradingview.com/chart/BTCUS ... coin-9517/
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Początkujący
Posty: 72
Rejestracja: 11 listopada 2017
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Czosnek Czesio » poniedziałek, 27 listopada 2017, 02:23

Jeżeli zatrzymamy się dłużej tuż pod 10k i wmiare spokojnie wejdziemy w ten poziom to spore szanse na kolejne wzrosty.

Szczerze podziwiam tych co trzymają od 4500$ i nie wyszli ani razu :D Tyle się tu mówiło o bańce i pękaniu przy 4,5k a dziś duże prawdopodobieństwo na 10k$

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 27 listopada 2017, 02:38

@Czosnek Czesio, Jak w takim razie ocenisz szanse na spadek?
Pod 10k$ na dłużej się raczej nie zatrzyma, max kilka dni, to jest za gorący teren, brak korekt a ostatnia konsolidacja zakończyła się kilka dni, około 18% niżej. Chilli pozostaje albo pompka dalej albo zjazd, dłuższy boczniak mniej możliwy.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], fledermaus i 14 gości