Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3269
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: akos » sobota, 25 listopada 2017, 20:08

zbiges pisze: ... i żeby nie był to całkiem offtop to napiszę po raz pierwszy cena wyszła nieśmiało nad górne ograniczenie kanału
Potwierdzam na moich kreskach (Finex, log, 4h):

Obrazek

To samo z dalszej perspektywy:

Obrazek

Przy czym o wydarzeniu bez precedensu można imho mówić jeśli body zakończonej świecy 1D będzie powyżej górnego ograniczenia tego kanału, wyjścia w szpilkach już były. Na razie równie dobrze może to się zakończyć fejkowym wyjściem górą z klina (analogicznie jak wcześniej wyjście dołem). Całość tego osobliwego ruchu, pomimo szarpaniny i zmyłek góra-dół, zdaje się jednak zmierzać tam gdzie jest wierzchołek klina czyli punktu styku LT od 3000$ i górnej linii kanału. Kreski te zejdą się 27.11.

Możliwości są różne i szczerze przyznaję, że nie wiem co jest bardziej prawdopodobne (jestem bez pozycji na BTC, hodluję symboliczną ilość), ale z grubsza wydaje mi się, że poniższe 3 scenariusze wyczerpują większość głównych opcji:

- dalsze pełzanie po górnej linii kanału po 27.11 z niewielkimi wyskokami (to by mnie chyba najmocniej zaskoczyło)
- zdecydowane przebicie i szybki "tudemoon" w kierunku 10k i równie szybki zjazd
- dobicie do wspomnianego końca klina i tam początek większej korekty

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1283
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: minerek » sobota, 25 listopada 2017, 20:10

Czyzby podwojny matrioszkowy HS-ik ? Czyli realizacja 4-ki i spłaszczona piątka ?

Obrazek
Make Bitcoin great again

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: new06 » sobota, 25 listopada 2017, 20:22

garmont pisze: Są jeszcze zwolennicy dalszych dzisiejszych wzrostów?
M15 (też m30 i h1) zamknięta dosłownie na linii "ostatniego bastionu" tego wzrostu. Malejący volume i dywergencja RSI (m15).
Raczej 60% na spadki, chociaż gdzieś za 15- 30 minut będzie wiadomo na pewno, bo ta tl jest testowana od dołu obecnie.

No i:
minerek pisze: Czyzby podwojny matrioszkowy HS-ik ?
Spoiler:
Obrazek
anagamidev pisze: Trochę wygląda jak SHS w sumie :D
Tak, jak wskazał @minerek.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wizardking76 » sobota, 25 listopada 2017, 21:17

straszą przerażającą korektą od ceny 3000 USD. Niektórzy mogli by z tego już habilitację robić.... a tymczasem BTC o tym nie wie albo ma to głęboko w poważaniu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: new06 » sobota, 25 listopada 2017, 21:20

BitJanusz pisze: kurcze, tak straszycie, że aż zwątpiłem
Krytyczne podejście to podstawa ;) .

Trochę źle wymierzyłem z tym timingiem i testowanie linii jest teraz. Jeżeli przebije to będzie szansa na narysowanie takiego HS (prawe ramię ze szczytem w okolicach 8750$):
Spoiler:
Obrazek
Dodano po 2 minutach 9 sekundach:
wizardking76 pisze: straszą przerażającą korektą
Nie wiem co mogłoby być przerażającego w korekcie dzisiejszych wzrostów, która się należy i na pewno wystąpi wcześniej, czy później.

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Bobik » sobota, 25 listopada 2017, 21:24

Zauważyliście w jakim tempie rośnie market ??
Czytam ten wątek już dosyć długo i po kilka razy dziennie tutaj zaglądam , z wielkim zainteresowaniem czytam posty doświadczonych użytkowników . Doszedłem do wniosku iż każdy przewiduje totalny krach w takim razie sprzedaje wszystko co zakupiłem by chronić kapitał i tak zrobiłem .
Było to powiedzmy tydzień temu , jak krachu nie było tak nie ma" oczywiście czekam na niego by zrobić zakupy" , market zamiast maleć to rośnie , wszystko pompuje do przodu a ja zostałem na fiatach i teraz zupełnie nie ma w co wejść , z opisów wynika iż nie ma zupełnie sensu dotykać czegokolwiek ponieważ zaraz się to wszystko zawali .
Być może jest to mylne co napiszę ale ..... Czy te wszystkie wykresy ni jak się mają do rynku krypto ??
Być może to nie jest miejsce na krach , być może to dopiero polowa drogi do niego .
BTC nowe ATH , LTC nowe ATH itd.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 990
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wamak » sobota, 25 listopada 2017, 21:26

Bitcoinek pisze: ...

Jestesmy dzis na poziomie 1-2 Wrzesnia. Narazie jeszcze siedze all IN ale przed pojsciem spac czesc sprzedam.

WYKRES LUDZACO IDENTYCZNY JAK 1-2 wrzesnia po wzrostach z cyklu 2, czy po majowych wzrostach z cyklu 1.
Alty tak samo napompowane. Euforia.
....
Mi to dziś wygląda na poziom 29 sierpnia. Spodziewam się najpierw ataku na jakąś równą wartość (np. 10k $), a potem korekta 40%.

11 czerwca: atak na 3000$, korekta 40%
2 września: nieudany atak na 5000$, korekta 40%.

Jak patrzę na tygodniowe świece, to też mi pasuje jeszcze podciągnięcie trochę.
Oczywiście mimo to część już teraz zamieniam na fiaty.

edit:
Był szczyt 3k, potem szczyt niecałe 5k, potem szczyt niecałe 8k. Wychodziłoby następnie niecałe 13k według ciągu Fibonacciego.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 535
Rejestracja: 28 lipca 2017
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Bitcoinek » sobota, 25 listopada 2017, 21:32

wamak pisze:
Bitcoinek pisze: ...

Jestesmy dzis na poziomie 1-2 Wrzesnia. Narazie jeszcze siedze all IN ale przed pojsciem spac czesc sprzedam.

WYKRES LUDZACO IDENTYCZNY JAK 1-2 wrzesnia po wzrostach z cyklu 2, czy po majowych wzrostach z cyklu 1.
Alty tak samo napompowane. Euforia.
....
Mi to dziś wygląda na poziom 29 sierpnia. Spodziewam się najpierw ataku na jakąś równą wartość (np. 10k $), a potem korekta 40%.

11 czerwca: atak na 3000$, korekta 40%
2 września: nieudany atak na 5000$, korekta 40%.

Jak patrzę na tygodniowe świece, to też mi pasuje jeszcze podciągnięcie trochę.
Oczywiście mimo to część już teraz zamieniam na fiaty.

edit:
Był szczyt 3k, potem szczyt niecałe 5k, potem szczyt niecałe 8k. Wychodziłoby następnie niecałe 13k według ciągu Fibonacciego.
W moich zalozeniach cykl 4ty to 14k usd. Myslalem ze jiz kestesmy w 4tym Ale oswiecilo mnie i poprawiles sie. Jestesmy w cyklu 3cim na jego koncu.

Wykres usd btc, eth, dasha pokazuje jasno cykle. Terqz koncowla 3ciego.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: new06 » sobota, 25 listopada 2017, 22:07

Bobik pisze: Być może jest to mylne co napiszę ale ..... Czy te wszystkie wykresy ni jak się mają do rynku krypto ??
Być może to nie jest miejsce na krach , być może to dopiero polowa drogi do niego .
A może nie umiesz interpretować tego, co jest tu pisane? Nie widziałem, żeby ostatnio ktoś przewidywał na tym forum jakiś krach.

Początkujący
Posty: 140
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: zaxbit » sobota, 25 listopada 2017, 22:32

yaretzky pisze:
zaxbit pisze: Tak obserwując kurs, widzi ktoś NADAL użyteczność bitcoina? Kto z Was kupował coś ostatnio za BTC?
We wtorek po raz pierwszy skorzystałem z usług pyszne.pl za BTC :) obiadek był na czas i smakował bardzo!
Rozumiem, ale wiesz ile "straciłeś"? Jakbyś ten sam obiad zamówił powiedzmy pół roku temu, wydałbyś mniej (zarabiasz we fiatach, prawda?). Jedyny sens jaki widze przy BTC to kopanie i traktowanie BTC jak złota. Ale jeszcze pół roku temu było mnóstwo ekspertów na ytb którzy mówili o wielu korzyściach związanych z BTC (anonimowość, szybkie transakcje itd.).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: BitJanusz » sobota, 25 listopada 2017, 22:48

Bobik pisze:Zauważyliście w jakim tempie rośnie market ??
Czytam ten wątek już dosyć długo i po kilka razy dziennie tutaj zaglądam , z wielkim zainteresowaniem czytam posty doświadczonych użytkowników . Doszedłem do wniosku iż każdy przewiduje totalny krach w takim razie sprzedaje wszystko co zakupiłem by chronić kapitał i tak zrobiłem .
Było to powiedzmy tydzień temu , jak krachu nie było tak nie ma" oczywiście czekam na niego by zrobić zakupy" , market zamiast maleć to rośnie , wszystko pompuje do przodu a ja zostałem na fiatach i teraz zupełnie nie ma w co wejść , z opisów wynika iż nie ma zupełnie sensu dotykać czegokolwiek ponieważ zaraz się to wszystko zawali .
Być może jest to mylne co napiszę ale ..... Czy te wszystkie wykresy ni jak się mają do rynku krypto ??
Być może to nie jest miejsce na krach , być może to dopiero polowa drogi do niego .
BTC nowe ATH , LTC nowe ATH itd.
ja na wykresy w ogóle nie patrzę bo się na nich nie znam (OK, może jakoś pobieżnie patrzę czasem), ale wystarczy zdrowa logika - były już takie podejścia i dzikie wystrzały z ATH kończyły się potężną korektą. Było tak wiele razy - czemu i tym razem ma być inaczej ? ;)

dodatkowo, mnie interesuje głównie NXT, a to jż odjechało i na razie nie zanosi się na istotny spadek cen :(

ustawiłem po prostu stoploss, który da mi mały profit przy krachu ( w stosunku do tego, co włożyłem) i czekam. Wzrośnie? fajnie, zarobię. Spadnie? też fajnie, zarobię, a potem odkupię taniej.

ja generalnie kupuję tylko na większych dipach, kupno przy 6900 było rzutem na taśmę, by się załapać na spadek ceny NXT, ale nie zdążyłem. Więc nie mam czego bronić, tutaj raczej chodzi o brak straty ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wizardking76 » sobota, 25 listopada 2017, 23:18

@ BitJanusz Ty to w ogóle pamiętasz ? 30% dziennie ? Wzrost o 5% w ciągu 1,5 doby po tygodniu spokoju nie wydaje się niczym szczególnym. Nawet wykres nie idzie po bandzie.

Weteran
Posty: 13344
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » sobota, 25 listopada 2017, 23:26

Bitcoinek pisze: @ekonomik prawda ze leci dokladnie jak to rysowalismy?

Wykres narazie to klon poprzednich cykli w wiekszej skali.
Jakby bot mial te same ustawienia:)

Ponizej post pisany tydzien temu.
Obrazek
Ja liczyłem, że szczyt powinien być do max 86xx, ale ten ostatni boczniak trochę wszystko przesunął.

Co do tej słynnej linii po szczytach w long: mierząc dokładnie linijką faktycznie ją przebiliśmy. Ale w perspektywie roku nie można być aptekarzem. Dlatego na razie przyjmuję, że właśnie po raz kolejny stukamy w tę linię.

Jestem trochę w kropce i ścigam się z czasem. Chciałbym jak najszybciej ewakuować się z Finexa (widaomo czemu), ale jestem tam uwiązany shortem (otworzonym oczywiście sporo za wcześnie). Najchętniej bym teraz jeszcze tego shorta powiększył ;)

PS. Czyżbyś miał rację, że LTC strzela ostatni i gasi światło?

Początkujący
Posty: 46
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: MD-11 » sobota, 25 listopada 2017, 23:33

Bitcoinek pisze:Alty sa nadmuchane (bot+plankton)
ETH dopiero co wybił się z 5-miesięcznej konsolidacji w trójkącie, a Ty już piszesz, że nadmuchane i euforia. Daj mu trochę czasu. ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wizardking76 » sobota, 25 listopada 2017, 23:38

ja bym nie ryzykował shorta w każdej chwili. na takie rzeczy wybiera się moment gdy kurs idzie ponad bandą na 1d... lepiej 3 razy rzadziej zarobić nic stracić niepotrzebnie.

Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 26 września 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Bobik » sobota, 25 listopada 2017, 23:49

new06 pisze:
Bobik pisze: Być może jest to mylne co napiszę ale ..... Czy te wszystkie wykresy ni jak się mają do rynku krypto ??
Być może to nie jest miejsce na krach , być może to dopiero polowa drogi do niego .
A może nie umiesz interpretować tego, co jest tu pisane? Nie widziałem, żeby ostatnio ktoś przewidywał na tym forum jakiś krach.
Przepraszam być może zle się wyraziłem , chodziło mi o większą korektę .

Dyskutant
Posty: 197
Rejestracja: 28 października 2015
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: house11 » sobota, 25 listopada 2017, 23:53

Bitmarket strasznie zaniżony, chyba przelewy nie podochodziły. Warto zagrać longa na bitmarket, z shortem na bitmexie albo bitfinex.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wizardking76 » sobota, 25 listopada 2017, 23:54

do krachu czyli wielkiej korekty musi być mocno przegrzany rynek lub jakieś mega negatywne wydarzenie. Teraz mamy 1w RSi=76.

Bitmarket zaniżony o 500/600zł .

Początkujący
Posty: 141
Rejestracja: 13 stycznia 2017
Reputacja: 19
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: yaretzky » niedziela, 26 listopada 2017, 00:06

zaxbit pisze:
yaretzky pisze:
zaxbit pisze: Tak obserwując kurs, widzi ktoś NADAL użyteczność bitcoina? Kto z Was kupował coś ostatnio za BTC?
We wtorek po raz pierwszy skorzystałem z usług pyszne.pl za BTC :) obiadek był na czas i smakował bardzo!
Rozumiem, ale wiesz ile "straciłeś"? Jakbyś ten sam obiad zamówił powiedzmy pół roku temu, wydałbyś mniej (zarabiasz we fiatach, prawda?). Jedyny sens jaki widze przy BTC to kopanie i traktowanie BTC jak złota. Ale jeszcze pół roku temu było mnóstwo ekspertów na ytb którzy mówili o wielu korzyściach związanych z BTC (anonimowość, szybkie transakcje itd.).
Dla mnie to w tej chwili zabawa. Jednak wystarczy zobaczyć jak się rozwija rynek:
  • BitPay i jego karty Visa i nie tylko, według mnie najwięcej zarabiają przy obsłudze wymiany międzynarodowej, gdzie nie potrzeba dużych marż i umów międzynarodowych, a wiadomo że internetu ludziom raczej nie wyłączą.
  • https://www.blockchain.com/careers/index.htm, https://www.coinbase.com/careers zobacz ile ludzi tu chcą zatrudnić.
  • Bitstamp też ma karty visa w ofercie można krypto wymieniać na złoto.
  • Japonia
Należy pamiętać, że BTC to faza Beta, może być jak z .com a może zastąpi PayPala i Visa ( i może to nie będzie BTC tylko coś innego)
Ostatnio zmieniony niedziela, 26 listopada 2017, 00:45 przez yaretzky, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 1628
Rejestracja: 22 października 2013
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: garmont » niedziela, 26 listopada 2017, 00:35

Ale jazda w ostatniej godzinie ponad 18M tetherów pożyczonych na bitfinexie. Podobno zostały już przesłane na giełdę wszystkie wygenerowane tethery - w sumie jakieś 420 M.

Swoją drogą to niezły interes pożyczać na giełdzie bitcoina w czasie Hype.
Dostaje się 30% rocznie niczym nie ryzykując. Bardzo dochodowy i bezpieczny interes prowadzony z banku na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych. Z punktu Bitfinexa jest to pośredniczenie w pożyczaniu pieniędzy w sposób zanonimizowany - poprzez tethery. I faktycznie mogą mieć pokrycie dla tych tetherów i dostarczają płynności finansowej tam, gdzie żaden legalnie działający bank nie chce tego robić. Normalnie dobroczyńcy kryptowalut.
“You never change things by fighting the existing reality. To change something, build a new model that makes the existing model obsolete.”

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: cafard, fusywszklanejkuli, Google [Bot], jacek-g i 25 gości