Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Początkujący
Posty: 306
Rejestracja: 25 stycznia 2015
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: coco~jambo » piątek, 24 listopada 2017, 01:19

@ekonokomik, ja pamiętam sytuację sprzed nie wiem ilu miesięcy, ale kurs sobie chyba przez tydzień spełzał o kilkaset USD i nie było panicznej sprzedaży, ale regularnie godzina po godzinie o kilkanaście USD coraz niżej. Lekkie odbicie i znowu powoli dół, dół. Może i teraz tak będzie. Dosyć szybki ale regularny spadek.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » piątek, 24 listopada 2017, 01:22

@bitloteiros, Ja zazwyczaj zgarniam z asków, rzadziej czatuję na bidach. Kiedy ostatnio wszedłem? Dziś. Mam jednego alta i BTC kupione 5-10 minut temu. Alta kupowałem wczoraj a dziś dokupiłem go. Mam z 70-80% w crypto obecnie.

Żadne pitu pitu. Nie kłamię, od początku grałem dużym % kapitału obrotowego, głównie all in. Wielkość % wkładu NIE JEST żadnym wyznacznikiem hazardu, ale sama podstawa decyzji w grze - stąd moja dygresja.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: new06 » piątek, 24 listopada 2017, 01:24

Ja widzę tu dwa potencjalne scenariusze spadkowe (poza tymi, które wrzucałem w ostatnim poście, czyli do dolnej linii kanału wyznaczonego od 15.09 w okolice 7800$)

1. Wyrysowanie HS.
Widzę linię trendu, która mogłaby być potencjalnym neckline. Dodatkowo w tym miejscu uformowała się demand zone. Wyżej nic nie ma, więc na pewno kurs w razie spadku oprze się o to miejsce, choćby na chwilę. Jest ono w okolicach 5950 - 6000, więc też psychologiczna granica. Ja stawiam, że z tego miejsca może być robiony bull trap w postaci prawego ramienia.
Spoiler:
Obrazek
2. Linia trendu, która towarzyszy kursowi od knota 1D z 27.06 niedługo będzie się przecinać z fibo 0.786 ostatniej korekty i wzrostu do poziomu ath (bez knotów)
Spoiler:
Obrazek
oraz z fibo 0.382 od korekty 15.09
Spoiler:
Obrazek
Idealny moment przecięcia wychodzi mi na dzień 1.12. a cena to okolice 6330.

Opcjonalnie wzrost to raczej nie wyżej niż do górnej tl kanału wrześniowego, który wrzucałem ostatnio.

A na mniejszych skalach możliwe, że rysuje się rozszerzający klin spadkowy o dość łagodnym kącie.
Spoiler:
Obrazek
Ostatnio zmieniony piątek, 24 listopada 2017, 02:10 przez new06, łącznie zmieniany 3 razy.

rha
Weteran
Posty: 1561
Rejestracja: 8 lipca 2012
Reputacja: 600
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: rha » piątek, 24 listopada 2017, 02:00

garmont pisze:Czwartą dobę siedzimy na szczycie z niewielką ( jak na BTC ) zmiennością. Czuję jakby ktoś nałożył szczelną czapę na gotujący się garnek i czekał co się stanie (...).
Trójkąt fioletowo czerwony kończy się jutro o 17. Podejrzewam, że rozwiązanie przyjdzie wcześniej.
Garmont, narysuj parabolę po dołkach (knotach) od 21 listopada, na przykład Bitfinex 30m.
Razem z tą fioletową na górze powinny wyznaczyć potencjalny obszar dalszego ruchu.

Dodano po 2 minutach 57 sekundach:
W tej chwili na fineksie przebija się przez linię wsparcia wyznaczoną po wielu dołkach od 22 września.

Początkujący
Posty: 46
Rejestracja: 4 stycznia 2017
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: koolczyk » piątek, 24 listopada 2017, 02:12

Jak poradzi sobie na dobre z 7950 to następnie okolice 7700, przelamanie 7100 - 6950 to jazda okolic 5k? czy jeszcze jakieś ważne "momenty" widzicie?

rha
Weteran
Posty: 1561
Rejestracja: 8 lipca 2012
Reputacja: 600
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: rha » piątek, 24 listopada 2017, 02:27

Ja widzę jeszcze linię stanowiącą coś w rodzaju osi kanału, jest teraz przy 6000.
Jednak niezależnie od tego czy zejdzie tylko do dolnej krawędzi kanału (teraz jest koło 4200) czy do tego 1500, to bardzo mało prawdopodobne jest by nastąpiło to szybko (o ile nagle nie padnie Bitfinex z hukiem). Najpewniej będzie to typowe wielodniowe zjeżdżanie wodospadami i podnoszenie się korektami, i nikt nie będzie wiedział na pewno czy to już.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6724
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6541
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: BitJanusz » piątek, 24 listopada 2017, 02:46

dobra, mamy korektę, teraz tylko wyczuć dno :roll:

miło się patrzy jak kolejni wymiękają w panic sell, oby nie przegapić momentu....

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » piątek, 24 listopada 2017, 02:58

BitJanusz pisze: miło się patrzy jak kolejni wymiękają w panic sell, oby nie przegapić momentu....
To co nazywasz panic sell, to dla wielu realizacja ZYSKU, gdy widzą niebezpieczne sygnały większej korekty. Nie ma sensu traktować rynku jako 1 stereotypowego złego gracza. Jedni otwierają shorty bo widzą szanse na większą korektę, inni realizują zysk, inni kupują bo myślą, że to dobry zakup, inni wywalają na małym sl co kupili godzinę temu, inni kupują btc by przelać za worek koki do darkmarketu czy inni by zapłacić za legalne towary. To bardzo złożony rynek.

A panic sell to raczej nie drobna korekta o kilka % ale taka o - 20 -30 -50% itd.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Gaduła
Posty: 300
Rejestracja: 15 października 2016
Reputacja: 88
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: AniaS » piątek, 24 listopada 2017, 03:06

Jeśli BTC spadnie poniżej 7500$ w tym roku to będę naprawdę zdziwiona... ale zobaczymy.:)
Zakładam jednak ewentualny spadek do 7700$.

Trochę mnie przestraszyliście odnośnie giełdy Bitfinex, ja tam cały czas jestem i wolę tę giełdę od chociazby Poloniex...

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Bit-els » piątek, 24 listopada 2017, 04:14

Dlaczego trzymasz środki na giełdzie. Ryzyko włamu, wewnętrzej kradzieży, zamknięcia konta z byle powodu jest duże. Jak się to ma do ewentualnych zysków.
Giełda to na chwilę. Transakcja i ucieczka.

Początkujący
Posty: 18
Rejestracja: 13 listopada 2013
Reputacja: 21
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Zrestartowany » piątek, 24 listopada 2017, 05:17

To wygląda tak jakby ktoś za wszelką cenę bronił kurs przed spadkiem BTC i wzrostem BCH. Jak szala się zaczyna przechylać to w newralgicznych miejscach po zjedzeniu ścianek kurs odbija. Na BCH który dzisiaj od północy był (i do 5 rano jest) w odwrotnej korelacji w momencie w którym BTC zaczął bardzo spadać pojawiły się spore zrzuty hamujące wybicie. Świadomość każdy ma jakie są nastroje więc to tylko kwestia czasu zanim przyjdzie korekta ale myślę, że ktoś będzie mocno pilnował żeby to był tylko upust krwi nie jej rozlew.. Oczywiście wykluczając podobny scenariusz jak kiedyś z Mt.Goxem w odsłonie Finexa..
Dla przypomnienia.. ;)
[youtube][/youtube]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: new06 » piątek, 24 listopada 2017, 07:10

Klin, który wczoraj narysowałem najwyraźniej jest grany. Górna tl wygląda trochę inaczej, ale ogólna idea się zgadza.
Spoiler:
Obrazek
Widzę tutaj linię trendu, która do tej pory niejednokrotnie była respektowana przez rynek (właściwie to dwie opcje lt leżących bardzo blisko siebie). Jeżeli tak będzie też tym razem, to może utworzyć się trójkąt, którego rozwiązanie przypada mniej więcej na dziś godz. 22.00 (w zaktualizowanej wersji jutro rano)
Spoiler:
Obrazek
Ta lt jest dość ważna, niejednokrotnie były do niej wypuszczane długie knoty.
Spoiler:
Obrazek
Rozwiązanie tego trójkąta pokrywa się mniej więcej cenowo i czasowo z dolną linią trendu kanału rysowanego od 15.09. Kurs jest tam na poziomie ok 7900 $.
Spoiler:
Obrazek
Tu wrzucam jeszcze raz kanał wrześniowy.
Spoiler:
Obrazek
Po wybiciu z tego miejsca target to górne linie dotychczas granych kanałów.
Jest to mój główny scenariusz na teraz. Jeżeli jednak nie wybiłoby z tego miejsca, to w grze mogłyby być scenariusze, które wrzucałem we wcześniejszym poście.

PS Teraz ten klin wygląda trochę inaczej, ale idea ta sama. Jeżeli wyklaruje się trójkąt, to jego różne wersje mogą być grane nawet przez cały weekend.
Ostatnio zmieniony piątek, 24 listopada 2017, 08:43 przez new06, łącznie zmieniany 6 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: amneziahaze » piątek, 24 listopada 2017, 07:24

soulnecturn pisze: jakby się zastanowić @amneziahaze ma rację - trzeba było tego nie dotykać (mimo wielu sprzedaży w górkach i odkupie w dołkach to suma summarum raczej ostatecznie bym miał więcej biktów gdybym NIE DOTYKAŁ). Ale to już psychika, przekonania... itp
Jasne jak budowa cepa. Mechanizm i strategia swoje, zaś psychika swoje. Własnie to mnie uderza, że nawet tutaj wśród zacnego grona osób wiarygodnych jest mimo wszystko podejście bardzo zachowawcze, mimo że kurs od ostatniego roku ciągle rosnie. W konsekwencji wygląda to tak, że wchodzisz załóżmy w odpowiednim momencie, wychodzisz niepotrzebnie przy pierwszej lepszej górce, ciesząc się urobkiem 10-20%, po czym kurs idzie dalej up, i jeszcze bardziej up. Często też zdarza mi się zapomnieć o podstawach, na przykład o tym, że świeca musi się domknąć. Albo obecnie, bardzo powtarzający się schemat wychodzenie przy SL 10-15% - podstawowy błąd, bo rynek kryptowalut jest mocno chwiejny, jednak trzyma się zasady mniej więcej "cały czas idziemy up, korekta 30% i dalej idziemy up" . Masa osób niedoświadczonych wyprzedaje się po 10-20% straty. Dlatego też, pisząc nawet po pijaku "loonnggg!!!" mam na myśli to, że w ostatecznym rozrachunku na BTC zyskują najwięcej osoby dobrze rozumiejący rynek ogółem. Hold w krypto przez ostatni rok to był po prostu mega grant, na który załapała się ogółem ta najmniejsza garstka, ale za to z jakim profitem. Na tym polega cały fenomen rynku i też się łapie na tym, że "ojej co będzie jak stracę", zaś zapominam często o tym, że smiało mogę stracić, i śmiało moge wyczyścić sobie konto, bo tych transz i tak mam więcej, aniżeli bym się tego kiedyś spodziewał. Ot, krótkowzroczność to jednak problem.

BTC moim zdaniem wchodzi powoli w dywergencję słabnącą, i widać jednocześnie, że LTC podąża za nim pomimo dobrych perspektyw w 1W, zaś BCH znów na przemian i tutaj też bym widział perspektywę dla tych co chcą kupić, zapomnieć, a później tylko sprawdzać dzień w dzień czy kurs już się uspokoił i wychodzić czy holdować aż do jakiejś większej niespodzianki. I tak aktualnie gram, wyszedłem wczoraj(trochę za wcześnie jak zwykle) z LTC i szykuje kapitał na przerzucanie w Bitcoin Cash, pozdrawiam.

@Wymazywanie, żadne gorzkie żale, że "mogłem to, a mogłem tamto". Trochę przeinaczasz fakty, bo zasadniczo to mogłem, ale też nie musiałem, bo bez szukania okazji mogę kupić i zapomnieć bez większego bólu czy schizy "a co jeżeli spadnie". Kwestia rozchodzi się o to, że "10k usd soon" jeszcze niedawno było dla Ciebie żartem albo co najmniej trollowaniem. Myliłeś się, ja też, poniekąd grając ostrożnie, rozumiem że popełniam błąd, lecz grając tylko na giełdzie jako trejder profesjonalny, wsadziłbym wróżenie z fusów i straszenie przed peknięciem banki między bajki, bo... zawsze mogę zastosować SL i zawsze mogę wyjść przedwcześnie z profitem, a reszta to tylko hipokryzja.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wizardking76 » piątek, 24 listopada 2017, 07:58

wiadomo jakie są nastroje ... 72% uważa że więcej niż 8000 i to ludzi co są na forach, poza forami nastroje są bardziej entuzjastyczne. Teraz rynek szykuje siły na wzrosty.

zna ktoś jakiś fajny site z dźwignią 1:10 z małymi prowizjami na utrzymanie dźwigni ? Na bitmexie są jakieś kosmiczne opłaty.

Początkujący
Posty: 95
Rejestracja: 1 listopada 2017
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Radeq » piątek, 24 listopada 2017, 08:27

@amneziahaze

Przepraszam za spam.
Dla jasnosci .Jestem poczatkujacy (6mies interesuje sie krypto) kilka lat wczesniej próbowałem uczyć sie na forexie ale tylko w trybie demo lecz z braku mozliwosci opanowania emocji zarzucilem temat. Teraz mam trochę oszczednosci inne doswiadczenie zyciowe i chce wrócić do tematu wiec czytam obserwuje rynek krypto ucze sie ogladam webinary oraz yt.(unikam lambo lanserow i staram sie szukac trzezwych porad aka prezes) W 99% w tych materialach zalecane jest ryzykowanie malego % max 4% na kazda transakcje a potem czytam twój post czyli doswiadczonego gracza i sam juz nie wiem co o tym myśleć no chyba ze rynek krypto to calkiem osobny temat niz reszta tradingu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: amneziahaze » piątek, 24 listopada 2017, 08:35

Radeq pisze: W 99% w tych materialach zalecane jest ryzykowanie malego % max 4% na kazda transakcje a potem czytam twój post czyli doswiadczonego gracza i sam juz nie wiem co o tym myśleć no chyba ze rynek krypto to calkiem osobny temat niz reszta tradingu.
Oczywiście, że tak, a przedstawili ci jednocześnie swoje wyniki? Bo jeżeli ich wyniki sa niebotyczne w porównaniu do innych to ok, jednak rynek ogółem, nawet wig20 to chyba w skali long jest raczej prowzrostowy, czy może źle to widzę?

I nie uważam się za doświadczonego gracza, o tym tez pisałem, wydaje mi się, że dopiero może wszedłem w rozwinięcie tematu albo koniec wstępu. Może za 5 lat stwierdzę, że się na rynku lepiej znam.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: new06 » piątek, 24 listopada 2017, 08:39

@Radeq, krypto jest bardzo byczym, dynamicznie wzrastającym rynkiem w czasie hossy. W takim wypadku, przy tak mocnym trendzie często opłaca się załadować na dłużej całym kapitałem i tego nie ruszać. Codzienny dt może to tylko wytrzepać na opłaty i chybione wejścia, które zdarzają się zawsze. Jeżeli jednak grasz dt (bo np jesteś fomo, nie masz pewności, że rynek dalej będzie w hossie) to tak jak miałeś w tych poradach: wejścia za % całości, r/r, zarządzanie kontem itd.

Początkujący
Posty: 306
Rejestracja: 25 stycznia 2015
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: coco~jambo » piątek, 24 listopada 2017, 08:51

Kurs wyszedł ponad linię trójkąta co go rysowaliście :P Ciekawe czy fake i zabawa grubasów czy faktycznie coś więcej z tego będzie.



BCH broni się >1600.

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » piątek, 24 listopada 2017, 08:57

Czyli wyszło dołem, a więc górą. Aha...

Odbyła się solidna 2% korekta, po której kurs może dalej zap...lać do $20K.
Można się rozejść.

Dodano po 2 minutach 3 sekundach:
coco~jambo pisze: Kurs wyszedł ponad linię trójkąta co go rysowaliście :P
Nie "wyszedł" tylko został wypchnięty nad tę linię. Zobacz wykres minutowy.

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » piątek, 24 listopada 2017, 09:01

Tymczasem ilość BTC w cold walecie finexa wciąż gwałtownie spada. W ciągu ostatnich 10 dni ubyło 1/3 bitów (188K -> 124K).

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości