Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: koparki » środa, 6 grudnia 2017, 16:53

ech żeby to był ten złoty short który trzyma się miesiac ;) rozmarzyłem się , nie żebym komuś źle życzył to po prostu jest konflikt interesów jakby co ;)
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: janku66 » środa, 6 grudnia 2017, 16:54

Spoiler:
ognos pisze:
vjankuv pisze: Np teraz, trochę wyjątkowo, BTC cena spada na Bitfinex, a BCH rośnie (para BCH/BTC).
Mnie zastanawia czemu na innych giełdach wprowadzili BCH zamiast Bitcoin Cash, żeby nie wprowadzać ludzi w błąd który to bitcoin. A na bitfinex na odwrót, zmienili BCash na Bitcoin Cash - w ciągu ostatnich paru dni.
Śledzę ostatnio dość wnikliwie każdy news o Bitcoin Cash i jest trochę rumoru o te nazewnictwo.
Zwolennicy Bitcoin Cash robią dym we wszelaki możliwy sposób jak widzą gdzieś nazwę BCash.
Na Bitfinex ostatnio też jakieś pisali petycje aby zmienili nazwę.
Po tym jak Bitstamp wprowadził BCash, to Roger Ver nakręcił bardzo emocjonalny filmik z rozmowy chyba z kimś z Bitstampa czemu nazywają Bitcoin Casha inaczej niż się powinno. Ostatecznie Biotstamp zmienił nazwę.
Teorie spiskowe zwolenników są takie, że zwolennicy Bitcoina robią co mogą aby niszczyć wiarygodność Bitcoin Cash.

Mi tam wsio ryba do momentu jak daje zarobić ;)
Ostatnio zmieniony środa, 6 grudnia 2017, 16:55 przez janku66, łącznie zmieniany 1 raz.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: koparki » środa, 6 grudnia 2017, 16:56

widząc wczoraj co się święci sprzedałem też połowę dasha, dziś 50$ tańszy

Dodano po 41 sekundach:
teraz lepszy jest fiat w portfelu i czekanie na przecene
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: janku66 » środa, 6 grudnia 2017, 16:56

https://blockchain.info/pl/unconfirmed-transactions

A liczba niepotwierdzonych transakcji ciągle rośnie, jeszcze kilka minut temu było 69k. Już jest ponad 71k.

ooo... I już poniżej 69k :P

Początkujący
Posty: 177
Rejestracja: 14 kwietnia 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: likidis » środa, 6 grudnia 2017, 17:13

Spoiler:
wrip pisze: Hah spekulanci ultradrogiego btc muszą używać ultrataniego dogecoina by przetransferować hajs między giełdami - ale to bitcoin jest walutą przyszłości, nie dogecoin... mózg się gotuje :)
A teraz wyobraź sobie, że transferujesz tak np kilka BTC pomiędzy giełdami. I na tek drugiej akurat tak pykło, że kurs jest o 3sat wyższy/niższy. Niby nic, a jednak zrobi różnicę :lol:
O której dokładnie ma być przeliczenie trudności wydobycia?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 494
Rejestracja: 10 lipca 2017
Reputacja: 99
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Areck1 » środa, 6 grudnia 2017, 17:19

likidis pisze:
Spoiler:
wrip pisze: Hah spekulanci ultradrogiego btc muszą używać ultrataniego dogecoina by przetransferować hajs między giełdami - ale to bitcoin jest walutą przyszłości, nie dogecoin... mózg się gotuje :)
A teraz wyobraź sobie, że transferujesz tak np kilka BTC pomiędzy giełdami. I na tek drugiej akurat tak pykło, że kurs jest o 3sat wyższy/niższy. Niby nic, a jednak zrobi różnicę :lol:
O której dokładnie ma być przeliczenie trudności wydobycia?
Z tej strony wynika, że w ciągu godziny
https://btc.com/stats/diff
Trudno powiedzieć jak wpłynie to na kurs, ale o tym już było.

Wygadany
Posty: 524
Rejestracja: 21 lipca 2017
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ognos » środa, 6 grudnia 2017, 17:21

likidis pisze: O której dokładnie ma być przeliczenie trudności wydobycia?
Jeszcze dwa bloki do wykopania ~~12minut, ale daja do pieca hashów https://fork.lol/pow/hashrate

Początkujący
Posty: 135
Rejestracja: 18 lipca 2017
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: świeżak » środa, 6 grudnia 2017, 17:25

Wydaje mi się, że możemy sobie teraz pokonsolidować. Mamy wyraźne high i low z zawężaniem zakresu na stampie. Jeśli byki przejmą kontrolę po konsolidacji mogą zyskać impet do przebicia na dobre górnego ograniczenia kanału i fru fru.

Czy ktoś może mi polecić jakąś poważną giełdę nie na tetherze? Jak wygląda wypłata fiatów z takiej giełdy? Nigdy tego nie robiłem.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 141
Rejestracja: 22 maja 2017
Reputacja: 158
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: nplex » środa, 6 grudnia 2017, 17:26

No i mamy nową trudność 8-)

Początkujący
Posty: 85
Rejestracja: 27 października 2017
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: cinex » środa, 6 grudnia 2017, 17:33

świeżak pisze:Wydaje mi się, że możemy sobie teraz pokonsolidować. Mamy wyraźne high i low z zawężaniem zakresu na stampie. Jeśli byki przejmą kontrolę po konsolidacji mogą zyskać impet do przebicia na dobre górnego ograniczenia kanału i fru fru.

Czy ktoś może mi polecić jakąś poważną giełdę nie na tetherze? Jak wygląda wypłata fiatów z takiej giełdy? Nigdy tego nie robiłem.
Weź bistampa, wielokrotnie wypłacałem, bez żadnych problemów. (EUR)

Początkujący
Posty: 104
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: GoldenRoad » środa, 6 grudnia 2017, 17:51

świeżak pisze: Czy ktoś może mi polecić jakąś poważną giełdę nie na tetherze? Jak wygląda wypłata fiatów z takiej giełdy? Nigdy tego nie robiłem.
tu masz ranking z opisem : https://exchangewar.info szczegółowych informacji o konkretnej giełdzie szukaj na forum

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Bit-els » środa, 6 grudnia 2017, 17:59

Itbit.com
Nigdy nie zhakowana, pełny legal, nawet w USA działają. W zarządzie zasiada była szycha NSA :-)
Czyli pełne śledzenie. Ale ono i tak już jest. Jeśli nie jesteś mega przekręciażem, nie zamierzasz coinów użyć do obalenia rządu Stanów Zjednoczonych to jest to miejsce bezpieczne. Zapewne szczegółowa weryfikacja.

Początkujący
Posty: 306
Rejestracja: 25 stycznia 2015
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: coco~jambo » środa, 6 grudnia 2017, 18:00

Ktoś chce pokierować chyba kursem, wcześniej na BTC były ścianki które teraz znikły i na BCH się pojawiła ścianka na kupno 1600 monet ponad.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: janku66 » środa, 6 grudnia 2017, 18:05

coco~jambo pisze: Ktoś chce pokierować chyba kursem, wcześniej na BTC były ścianki które teraz znikły i na BCH się pojawiła ścianka na kupno 1600 monet ponad.
A do tego przed chwilą na Bithumbie wszystkie aski znikały bez mrugnięcia.
Teraz się uspokaja.

Też co ciekawe liczba niepotrwierdzonych transakcji na BTC wzrosła do 73k.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: socjolog2008 » środa, 6 grudnia 2017, 18:10

Zmiana trudnośći
Było : 0.00019739 /TH czyli 2.54$
Jest : 0.00016725/TH czyli 2.13
A Cash daje 2.41$/TH po zmianie - co znaczy od jutra przestawiam koparki na BCC*a jaki to będzie miał wpływ w skali globalnej bladego pojęcia nie mam)
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 141
Rejestracja: 22 maja 2017
Reputacja: 158
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: nplex » środa, 6 grudnia 2017, 18:39

Trudność na BCH aktualizowana jest co blok, odpowiedź na zwiększoną ilość górników na tym łańcuchu będzie bardzo szybka (zwiększy się trudność oraz zmniejszy opłacalność). Moim zdaniem drugiej próby flipa nie będzie ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: socjolog2008 » środa, 6 grudnia 2017, 18:42

nplex pisze: Trudność na BCH aktualizowana jest co blok, odpowiedź na zwiększoną ilość górników na tym łańcuchów będzie bardzo szybka (zwiększy się trudność oraz zmniejszy opłacalność). Moim zdaniem flipa nie będzie ;)
Teraz kopie na BTCPool i skorzystałem ze zdalnego przełączenia i już leci BCC. Trudność się zwiększa (nowi przełączają koparki - to widać w poolu). Jedyne co czego to zaprowadzi to zatwierdzanie bloków BTC i kolejki,to są stałe zabawy między tymi walutami. Może być też celowe zapychanie teraz w sieci BTC. To niewiele zmienia technicznie,oddziaływuje psychologicznie (nie na wszystkich ale zawsze trzeba to brać pod uwagę). Temat już rozkminiany wielokrotnie i teraz odpowiedz da tak naprawdę kurs..co to znaczy. Ja liczę na schiz ,wysyłanie,sprzedaż bo mam shorty(subiektywnie), a jak będzie to ?
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: janku66 » środa, 6 grudnia 2017, 18:51

socjolog2008 pisze: Teraz kopie na BTCPool i skorzystałem ze zdalnego przełączenia i już leci BCC. Trudność się zwiększa (nowi przełączają koparki - to widać w poolu)
I chyba już ma to wpływ na ilość niepotwierdzonych transakcji, która wzrosła do 78k z 69k od zmiany trudności. Dla porównania w ciągu ostatnich 24h Bitcoin miał 446k transkacji.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: socjolog2008 » środa, 6 grudnia 2017, 18:54

vjankuv pisze:
socjolog2008 pisze: Teraz kopie na BTCPool i skorzystałem ze zdalnego przełączenia i już leci BCC. Trudność się zwiększa (nowi przełączają koparki - to widać w poolu)
I chyba już ma to wpływ na ilość niepotwierdzonych transakcji, która wzrosła do 78k z 69k od zmiany trudności. Dla porównania w ciągu ostatnich 24h Bitcoin miał 446k transkacji.
Ogólnie kopalnie rozgrywają swoją politykę też tą mocą,bo miner patrzy wyłącznie na profitm tak od kilku już dni obserwuje B2x (Segwit na HitBtc) wiem że to future i spekulacja ,ale na tym jest nadal spory ruch. Rośnie, spada, kupują - sprzedają. To już ładna sieczka kupowanie waluty,której nie ma i jest to potwierdzone..Że nie będzie.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 535
Rejestracja: 28 lipca 2017
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Bitcoinek » środa, 6 grudnia 2017, 18:59

Trzeba zrobic przerwe od gieldy i wrocic do normalnosci.

Przez ost pare miesiecy glownie listopadowa jazde sporo osob tutaj sie dorobilo. Na etacie musial bym pare ladnych lat odkladac.

Stracilem troche szacunek do wartosci poeniadza, a praca na etacie zarabiajac np 2400zl to jakas abstrakcja. (ja w uk puki co)

Ale nie potrafie sie cieszyc z zyskow. Uzaleznilem sie od kupowania i sprzedawania. Musze byc wkupiony, bo jak nie jestem to tylko mysle zeby kupic byle jakiego coina.
Ciagle laptop lub telefon w pracy jak bot.

Aby tylko depozyt sprawdzac.
Uznalem ze cos jest ze mna nie tak, tyle ugrac a denerwujac sie tym ze moglem miec pol banki jakbym zagral pewniej. Denerwuje sie niedosytem zamiast cieszyc sie zyskiem.

Wpadlem.w jakas spirale. Mam nadzieje ze jak zrobie sobie przerwe to docenie zyski.
A bitka kupic i trzymac, zamiast grzebac:)

Uwazajcie na swoja psychike. Moja byla przygotowana na nizszy depozyt.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: cafard, fledermaus, sebamistrz i 32 gości