Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: zbiges » środa, 6 grudnia 2017, 12:21

@świeżak,
Po prostu trzyzmaj się tego co Ci daje profit. To nadrzędna zasada od tej o której pisałem wyżej. Uważaj tylko bo na 100% przyjdzie moment, że Twój wskaźnik zacznie dawać fałszywe sygnały. Wtedy trzeba poszukac czegoś innego.

Z resztą, Każdy musi przejść przez fascynację wskaźnikami. Bez tego nie ma szans na stanie się kompletnym traderem. Ja tylko piszę o swoich doświadczeniach (a w tych "15 latach" nie ma nawet roku przesady) Myślę że po jakimś czasie na każdego przyjdzie taka refleksja (jak moja) na temat wskaźników. @ekonokomik jest już blisko :)

Z resztą, zawsze mogę się mylić i ktoś może wynaleźć "świętego gralla" tradingu.
Ostatnio zmieniony środa, 6 grudnia 2017, 12:28 przez zbiges, łącznie zmieniany 1 raz.
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Początkujący
Posty: 135
Rejestracja: 18 lipca 2017
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: świeżak » środa, 6 grudnia 2017, 12:26

@zbiges Dzięki za cenne rady, zapewne tak będzie. Na razie to szybkie wykupywanie wyprzedanego rsi na mniejszych interwałach wskazuję na mocno byczy rynek (tak mi się wydaję). Jeśli tendencja się zmieni to i zachowanie wskaźników. Pozdrawiam.

Początkujący
Posty: 104
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: GoldenRoad » środa, 6 grudnia 2017, 12:37

dawno się nie zdarzyło, że świeca dzienna (finex) nie miała dolnego cienia... a dzień jeszcze dłuugi;)

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 768
Rejestracja: 7 lutego 2014
Reputacja: 1321
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: soulnecturn » środa, 6 grudnia 2017, 12:40

Tak poprzedni kanał przebity, klin wyszedł górą (kto by się spodziewał 8-) )
Mała korekta zrobiona - potrzeba większej? Może potem...

Co dalej? Mam ostatnią propozycję dokąd to zmierza pod kolejny przystanek:

Tak górna czerwona linia przerywana - proszę się jej przyjrzeć! IDEALNIE równoległa do kanału po którym porusza się kurs ostatnio (żółty)!
Co do za czerwona linia?


Ale to tylko propozycja... zaczynam wątpić, że grających obchodzi na chwilę obecną wykres LOL
Nie ważne co widzą i mówią inni - ZAWSZE używaj własnego rozumu!

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » środa, 6 grudnia 2017, 12:42

Fun fact: chyba każdy piszący w tym wątku pisze: "wszedłem dużo niżej, kupowałem bity za 800 / 3000/ 13000 zł. W razie czego mam zapas żeby sprzedać i wyjść i tak z zyskiem".
Tyle, że to niemożliwe :D
Na obecnym etapie bańki Bitcoin jest już właściwie piramidą. Tylko aby utrzymać cenę i zniwelować podaż bieżącego urobku potrzeba >20mln USD nowej kasy dziennie (!).
A cena wciąż i coraz szybciej rośnie. To znaczy, że zdecydowana większość ludzi weszła na rynek niedawno. Co najwyżej siedzą cicho ;)

Po drugie: jak ktoś wszedł powiedzmy przy cenie 13tys zł. to rzadko kiedy potrafi pogodzić się z tym, że jak zaczną się spadki to wyczeka na potwierdzenie pęknięcia bańki i sprzedadzą za 26tys. na odbiciu zadowalając się zyskiem jedynie 100%. Bo jak człowiek widzi, że z jego 13tys. na giełdzie "zrobiło się" już 40tys. to w myślach juz ma te pieniądze, już je wydał. Na nowe auto, wycieczkę itd. Wtedy spadek o 10tys. boli jak prawdziwa strata. Trudno na to spokojnie i beznamiętnie patrzeć za pierwszym razem :)

Początkujący
Posty: 177
Rejestracja: 14 kwietnia 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: likidis » środa, 6 grudnia 2017, 12:56

Możliwe, że bańka, która była już wieszczona tutaj wiele razy przez ostatni miesiąc, dopiero teraz się zaczęła. Ja już nie ogarniam i przy obecnych wskaźnikach bałbym się wejść w BTC nawet na skalpowanie, tym bardziej zastanawiam się czy nie wyjść z tego w czym jestem (NXT 80% i obecnie na minus oraz STR 20% i obecnie na plus = 0 ) i nie poczekać z boku aż się to wszystko unormuje. Bo jak BTC walnie grubszą korektę, na którą wszyscy czekają (oprócz tudemunów) to pociągnie wszystko ze sobą.
zbiges pisze: Po prostu trzyzmaj się tego co Ci daje profit. To nadrzędna zasada od tej o której pisałem wyżej. Uważaj tylko bo na 100% przyjdzie moment, że Twój wskaźnik zacznie dawać fałszywe sygnały. Wtedy trzeba poszukac czegoś innego.
Dokładnie, bo na razie to widać, że wszelkie wskaźniki są łamane, bo korekta, korekta a tutaj tudemun ciągle :lol:

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: zbiges » środa, 6 grudnia 2017, 13:02

A mnie sie wydaje, że już czas na kolejny klin. Zakładajac oczywiście, że opiekun lubi stałe fragmenty.

Poprzedni cykl wygladał tak:


Natomiast obecny, tak:



Gdyby tego się trzymać to czas na nastepny klin
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: sha256 » środa, 6 grudnia 2017, 13:04

@likidis, Ja sparafrazuje Twoje powiedzenie i powiem: możliwe, że ostrzeżenia z tego wątku mogą spełnić się i czeka nas korekta. Właśnie teraz kiedy odtrąbiono już sukces.
Warto trzymać reke na pulsie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wizardking76 » środa, 6 grudnia 2017, 13:08

raczej tych dolarów na rynek codziennie wpływa coraz więcej...

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: koparki » środa, 6 grudnia 2017, 13:09

ekonokomik pisze: Na obecnym etapie bańki Bitcoin jest już właściwie piramidą. Tylko aby utrzymać cenę i zniwelować podaż bieżącego urobku potrzeba >20mln USD nowej kasy dziennie (!).
no ale juz nie jesteśmy na etapie ze wchodzą chłopaki z forum, wchodzi gruba finansjera , fundusze , banki , kredyty (czytaj kasa z dodruku) . Ale też zawsze było tak że jak koparki się zwracały w miesiąc to była to sytuacja tymczasowa. Ja bym na obecnych poziomach cenowych zamienił bitki np. na monero zwłaszcza że jego krzywa podaży kopalnianej wyhamowała, za chwile mocno wzrośnie trudność sieci bo z racji ceny górnicy będe wspierac tą sieć , no i obecnie na rynku brak kojna anonimowego o wysokiej kapitalizacji a takim zalażkiem jest np. monero/dash ... w dalszej kolejności zec, nav oraz deep onion - któreś z nich na 100% będzie miało ruch w górę x10 bo rynek potrzebuje anonimowej monety o dużej kapitalizacji, najlepiej kupic wszystkie w/w kojny wywalając całego drogiego juz bitka, co jakis czas kapitał migruje między btc a altami , trochę daje cynk po fakcie bo dash monero onion juz w trakcie dużych wzrostów
---

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: domator » środa, 6 grudnia 2017, 13:12

koparki pisze:
ekonokomik pisze: Na obecnym etapie bańki Bitcoin jest już właściwie piramidą. Tylko aby utrzymać cenę i zniwelować podaż bieżącego urobku potrzeba >20mln USD nowej kasy dziennie (!).
no ale juz nie jesteśmy na etapie ze wchodzą chłopaki z forum, wchodzi gruba finansjera , fundusze , banki , kredyty (czytaj kasa z dodruku) . Ale też zawsze było tak że jak koparki się zwracały w miesiąc to była to sytuacja tymczasowa. Ja bym na obecnych poziomach cenowych zamienił bitki np. na monero zwłaszcza że jego krzywa podaży kopalnianej wyhamowała, za chwile mocno wzrośnie trudność sieci bo z racji ceny górnicy będe wspierac tą sieć , no i obecnie na rynku brak kojna anonimowego o wysokiej kapitalizacji a takim zalażkiem jest np. monero/dash ... w dalszej kolejności zec, nav oraz deep onion - któreś z nich na 100% będzie miało ruch w górę x10 bo rynek potrzebuje anonimowej monety o dużej kapitalizacji, najlepiej kupic wszystkie w/w kojny wywalając całego drogiego juz bitka, co jakis czas kapitał migruje między btc a altami , trochę daje cynk po fakcie bo dash monero onion juz w trakcie dużych wzrostów
Jak wreszcie przyjdzie PRAWDZIWA korekta to pociagnie wszystkie alty. Nic nie pozostanie zielone.
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: socjolog2008 » środa, 6 grudnia 2017, 13:14

@koparki a TX i Pivx. Anonimowość ma duże znaczenie - Bitcoin jest średnio anonimowy w tej chwili
Zainteresowałeś mnie tym DeepOnion,poszperałem i puściłem trochę mocy na multipool zpool/tam można z koparkami sha256 ryć tą walutę.
Ostatnio zmieniony środa, 6 grudnia 2017, 13:27 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 1 raz.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: baggins » środa, 6 grudnia 2017, 13:15

ekonokomik pisze: Na obecnym etapie bańki Bitcoin jest już właściwie piramidą. Tylko aby utrzymać cenę i zniwelować podaż bieżącego urobku potrzeba >20mln USD nowej kasy dziennie (!).
brzmi groźnie i zaciekawiło mnie więc zrobiłem mały research, żeby znaleźć właściwą wagę dla tej kwoty w skali świata i systemu finansowego i wyszło mi..... że taką podaż z oszczędności samych polaków można równoważyć przez pół wieku :P
...czyli nic to
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Początkujący
Posty: 171
Rejestracja: 20 marca 2017
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: crone » środa, 6 grudnia 2017, 13:17

Bitcoin staje się coraz droższy. W obliczu wielu altów, które dziennie mogą urosnąć kilkadziesiąt procent BTC nie jest już tak atrakcyjnym walorem inwestycyjnym i to będzie coraz bardziej widoczne. Wciąż ma przewagę, że jest pierwszy, największy i wymienialny na wszystkie inne krypto.

Moderator
Posty: 9633
Rejestracja: 17 listopada 2011
Reputacja: 5804
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: koparki » środa, 6 grudnia 2017, 13:21

domator pisze:
Jak wreszcie przyjdzie PRAWDZIWA korekta to pociagnie wszystkie alty. Nic nie pozostanie zielone.
jasna sprawa tylko zobacz sobie wykresy alt / btc - każdy z nich jest baaaardzo tani w relacji do bitka . Alty do dolara wychodza nieżle ze względu na ogromny wzrost wartości bitka ale jak bitek będzie pikował w dół to część kapitału zostanie w krypto poprzez migrację z bitka do altów powodujac w ten sposób popyt na altach , w takiej sytuacji wzrost kursów alt/btc moze zrekompensować spadek ceny btc/fiat.. tak było przez długi okres czasu - kapitał migrował z bitka do altów w obie strony dowartościowując to co niedowartościowane i uciekajac z tego co przewartościowane. Wiekszość uczestników rynku nie zejdzie do fiatów - będą szukali oni innego sposobu na zamrożenie wartości krypto.
Oprócz anonimowych kojnów sa jeszcze projekty typu chmura dyskowa blockchain , kasyna , giełdy rozproszone i wiele innych jest w czym wybierać , wiele z nich pójdzie w góre wiele więcej niz bitcoin na tym etapie.

Ja osobiście jestem spokojniejszy trzymając wartościowe alty
Ostatnio zmieniony środa, 6 grudnia 2017, 13:25 przez koparki, łącznie zmieniany 1 raz.
---

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: sha256 » środa, 6 grudnia 2017, 13:23

Wczoraj przy wykresie klina, z którego później wyszliśmy górą pokonując opór 12 000 pisałem o dystrybucji.
Nie zmieniam swojego zdania nadal. Uważam, że po dystrybucji nadejdzie korekta. taka nadmierna ostrożność.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: domator » środa, 6 grudnia 2017, 13:25

koparki pisze: projekty typu chmura dyskowa blockchain , kasyna , giełdy rozproszone
i cyberkotki na ETH
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: mecenas » środa, 6 grudnia 2017, 13:25

Kto ma szorta? Wziąłem małego po 12697. Aż się lękam :?
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: zbiges » środa, 6 grudnia 2017, 13:27

Miałem jeszcze przed chwilą :mrgreen: ale właśnie zamknął mi się na sl.
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: socjolog2008 » środa, 6 grudnia 2017, 13:29

mecenas pisze: Kto ma szorta? Wziąłem małego po 12697. Aż się lękam :?
Ja mam XBTUSD 12697 x10 Liq.14040.5
XBJZ17 14999900 Liq. 1657200
@widget już czytam :)
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Karolak, shinya56, wloczykij78 i 50 gości