Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 27 listopada 2017, 09:00

Wymazywanie pisze: @bitloteiros, Czy ja wiem "każdy"? Dużo ludzi obserwuje z boku wzrosty, wcześniej sprzedało, teraz nie odkupi.
Tym bardziej. Kolejne osoby wysiadają.

Ja w ogóle nie mogę uwierzyć, że ktoś normalny w tej chwili kupuje. Szczerze. Nie ogarniam.
Owszem, ja popełniłem ewidentny błąd shortując za wcześnie. Może to dowiozę, może nie. Ale na ile zarobku liczą osoby kupujące w tym punkcie wykresu? 5%? 15%?

Gdybym w tej chwili miał decydować co zrobić to podzieliłbym kasę na 4 części: 25% wsadziłbym w shorta BTC na niewielkiej dźwigni, 25% w BCH, resztę zostawił na dokup BCH i zabezpiecznie shorta.
Ostatnie co bym zrobił to kupił teraz* BTC.

*) podkreślam, że nie chodzi mi o cenę jako taką, tylko o moment na wykresie. Być może za 2 miesiące zakup po 9k6 będzie świetnym pomysłem.

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: sha256 » poniedziałek, 27 listopada 2017, 09:02

To teraz powinniśmy zrobić ankietę dotyczącą kursu ;)
Od 1:45 dzisiaj poruszamy się w klinie rosnącym dobrze widocznym na wykresie 5 minutowym BTCUSD, szczególnie ładnie rysowanym na Bitfinexie.
Wygląda na to, że mamy 5 w 5 kończącą całą sekwencję falową. Czy wybicie nastąpi dołem czy górą?
Zwykle w takich sytuacjach rozwiązanie powinno być jedno...

Początkujący
Posty: 609
Rejestracja: 12 kwietnia 2013
Reputacja: -10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Jaroslaw » poniedziałek, 27 listopada 2017, 09:05

ekonokomik pisze:
Wymazywanie pisze: @bitloteiros, Czy ja wiem "każdy"? Dużo ludzi obserwuje z boku wzrosty, wcześniej sprzedało, teraz nie odkupi.
Tym bardziej. Kolejne osoby wysiadają.

Ja w ogóle nie mogę uwierzyć, że ktoś normalny w tej chwili kupuje. Szczerze. Nie ogarniam.
Owszem, ja popełniłem ewidentny błąd shortując za wcześnie. Może to dowiozę, może nie. Ale na ile zarobku liczą osoby kupujące w tym punkcie wykresu? 5%? 15%?

Gdybym w tej chwili miał decydować co zrobić to podzieliłbym kasę na 4 części: 25% wsadziłbym w shorta BTC na niewielkiej dźwigni, 25% w BCH, resztę zostawił na dokup BCH i zabezpiecznie shorta.
Ostatnie co bym zrobił to kupił teraz* BTC.

*) podkreślam, że nie chodzi mi o cenę jako taką, tylko o moment na wykresie. Być może za 2 miesiące zakup po 9k6 będzie świetnym pomysłem.
Po wpisach widać że shortujesz, i takich ludzi jak ty jest dużo. Dlatego kurs bedzie cały czas rósł a wasze pieniazki/btc trafia do wielorybów którzy steruja kursem.

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 27 listopada 2017, 09:15

@sha256, w tym miejscu nie ma co się skupiać na skali m5 bo ona określa ruchy o 100 czy 300 dolców. Zobacz jak wygląda h4 albo h12 i wskaźniki.

Dodano po 3 minutach 12 sekundach:
Jaroslaw pisze: Po wpisach widać że shortujesz, i takich ludzi jak ty jest dużo. Dlatego kurs bedzie cały czas rósł a wasze pieniazki/btc trafia do wielorybów którzy steruja kursem.
G. prawda za przeproszeniem. :evil: Nie ukrywam tego że shortuje jak mało kto. Ale to co napisałem wyżej napisałbym zawsze niezależnie od zajmowanej pozycji.

A w tej chwili nadal więcej jest longujących (finex), choć shorty oczywiście rosną:
https://www.bfxdata.com/positions/btcusd

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: sha256 » poniedziałek, 27 listopada 2017, 09:16

@ekonokomik, wiem, ze chodzi Ci o szersza perspektywę. ja jej nie neguję.
Skupiam się na tej ostatniej fali i jej rozwiązaniu jako takiej wisience na torcie. Czekam w napięciu i obserwuję, bo to może być początek dłuższego ruchu. Martwi troche ogromna rozbieżność pomiędzy giełdami. taka męcząca rozgrywka.

Weteran
Posty: 2403
Rejestracja: 27 sierpnia 2017
Reputacja: 1931
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: nariensi » poniedziałek, 27 listopada 2017, 09:20

@ekonokomik a co to się z LTC porobiło, nie? ;)
ja na razie niezmiennie w grupie a-normalnych co to ciągle BTC longują i kupują (ale mam zabezpieczoną sumkę na kupno w razie spadku)
a tymczasem się zacieśnia...zacieśnia..

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: zbiges » poniedziałek, 27 listopada 2017, 09:25

ekonokomik pisze: Ja w ogóle nie mogę uwierzyć, że ktoś normalny w tej chwili kupuje.
sha256 pisze: Wygląda na to, że mamy 5 w 5 kończącą całą sekwencję falową.
A mnie się wydaje, że próbujecie zaklinać rzeczywistość. ;) :mrgreen:
Ja tam słucham świetnej podpowiedzi mojego doswiadczonego kolegi:
Spoiler:
@ekonokomika :) który teraz sam nie słucha swoich dobrych rad
Ta dobra rada brzmi: podążaj za kursem a nie próbuj go przewidzieć.


Jeśli intuicja mnie nie myli, to mogą tu dziać się bardzo dziwne rzeczy (tak jak w kwietniu, przy 1200-1300) Nie wiem czy widzę to dobrze. Nie wiem czy uda im się powtórka... ale wtedy, gdy czułem już, że grubo się pomyliłem nadal uważałem że 2000 jest nie do przebicia... po czym cena przeszła przez ten próg ledwie go zauważając. Byłem w szoku, ale potem uznałem że to byli bardzo sprytni SM. Zarobili wtedy kupę kasy...
Nie wiem co będzie. Zgadzam się, że niemal cała AT woła o korektę... tyle, że jesteśmy w trybie szczególnym (nie wiem jak go nazwać - może: "Tulipanowym" ? ) Ten tryb ma jedną denerwującą cechę: Jest nieobliczalny. Narzędzia wysiadają (chociaż moim zdaniem działaja, tylko "tolerancje" (inżynierowie wiedzą o czym piszę) są większe.

No i jeszcze coś: kolega @sha słusznie zauważył, że trend nie odwraca się tak od razu... tyle że nie dotyczy to tego szczególnego trybu w którym teraz się znajdujemy. Taki "trend" może odwrócić się w ciągu kilku godzin... ale chyba jeszcze nie teraz :mrgreen:
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 27 listopada 2017, 09:35 przez zbiges, łącznie zmieniany 1 raz.
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 27 listopada 2017, 09:31

nariensi pisze: @ekonokomik a co to się z LTC porobiło, nie?
No co się porobiło? Jest niezmiennie w długotrwałym trendzie spadkowym. Oczywiście patrząc względem BTC. Jak przekroczy 0.018, o, to będzie interesujące. Na razie nic ciekawego.
Sorki za offtop.

Dodano po 1 minucie 58 sekundach:
Ponieważ za ostatni śmieszny obrazek zebrałem więcej plusów niż za jakąkolwiek swoją analizę, pozwolę sobie rozluźnić atmosferę ;)
wincyj_pionu.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: novymivo » poniedziałek, 27 listopada 2017, 09:34

@ekonokomik, dalej trzymasz shorta ? Kiedy go zamkniesz ?
Wczoraj czytalem Wasze reakcje na spadki i bylo czuc ze to @juz@ i co i nic hehe. Mysle ze spokojnie 10 k $ przekroczy i jeszcze poleci o 500-1000$ w gore by wszystkich shortowcow wyczyscic z kasy przy 10 k.
Polskie Forum Bitcoin.pl

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wizardking76 » poniedziałek, 27 listopada 2017, 09:36

ekonokomik pisze: No dobra, kończymy zabawę.
Nawet RSI w h4 jest już na poziomie 87.
Wyżej bez korekty się po prostu nie da. Daję góra godzinę do jej rozpoczęcia.
po prostu przecieram oczy ze zdumienia z tego co widzę... od kiedy 4h RSI ma decydować o korekcie ? no chyba że masz na myśli korektę o 300 USD, ale przecież taka już była. Polecam RSI 1w
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 27 listopada 2017, 09:38 przez wizardking76, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 135
Rejestracja: 18 lipca 2017
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: świeżak » poniedziałek, 27 listopada 2017, 09:38

No i lecimy. Albo raczej leci, albo lecą. :? :?

Tworzy się wizja grubszej korekty po 10k. W zupełności zgadzam się, że do większych ruchów spadkowych nie potrzeba żadnego bad newsa, ale no ale... jakoś tego nie czuję. Kompletnie. Jeżeli nic większego nie wyskoczy "NAGLE" z kapelusza, maksymalna korekta po 10 k jakiej bym oczekiwał to okolicę 8300-7800 co by nam nawet korespondowało z ważnymi miejscami price action i zniesieniami fibo 0,618 i 0,5 impulsu wzrostowego 5500 - 10000. Chociaż i tego jakoś specjalnie nie czuję.

Tak mnie nagle naszła myśl, czy jestem świadkiem historii jakiegoś aktywa. Czy za 5 lat będe mógł powiedzieć, "hoho bracie, ja widziałem bitcoina przy 10k". Ile to będzie warte? 100k? Czy może będzie panować przeświadczenie "aa było takie gówno jak bitcoin, sporo ludzi wtopiło kasę w ten szajs"? Jak daleko to zabrnie? Część z Was widziała zapewne bitcoina po 1$, 100$ itp. Dla Was to musi być dopiero jazda. :shock: :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: bitloteiros » poniedziałek, 27 listopada 2017, 09:39

ekonokomik pisze: Ale na ile zarobku liczą osoby kupujące w tym punkcie wykresu? 5%? 15%?
Po wpisach na forum, w trollboxach i twitach widać, że kupujący liczą nie tyle na te kilka % zarobku ile na przebicie 10k i wystrzał o nawet kilkadziesiąt %, w czasie którego oczywiście wszyscy zdążą sprzedać tym "spóźnionym", którzy jak pelikany będą pomiędzy jednym lagiem a drugim łykać ich aski porozstawiane do 20k$. Reszta czeka na 500k$ za BTC ;)
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Orator
Posty: 724
Rejestracja: 6 grudnia 2013
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: jacek1973 » poniedziałek, 27 listopada 2017, 09:40

ekonokomik pisze:
Ja w ogóle nie mogę uwierzyć, że ktoś normalny w tej chwili kupuje.


Moja strategia zakłada kupno po każdej cenie raz w miesiącu. Robię tak od lat traktując to jak zakup używek. Może po latach zostaną choć puste butelki. Jest też szansa, że winko nabierze wartości.

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 27 listopada 2017, 09:43

zbiges pisze: Jeśli intuicja mnie nie myli, to mogą tu dziać się bardzo dziwne rzeczy (tak jak w kwietniu, przy 1200-1300)
Ale te bardzo dziwne rzeczy już się dzieją. Wtedy był wzrost o 300% w 2 miesiące praktycznie bez korekty, teraz mamy 90% w dwa tygodnie. A ilość kasy, która przepływa jest kilkukrotnie większa.
Wszystkie wskaźniki poszły się paść. Większość analityków wieszczy spadki jeśli nie pęknięcie (5-5-5).

A BTC najwyraźniej wciąż "szuka swojego punktu równowagi" skoro następni inwestorzy kupują.
To za mało dziwne dla Ciebie? :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wizardking76 » poniedziałek, 27 listopada 2017, 09:43

ta shorty na takich wzrostach... ja się nie czuję takim kozakiem żeby ryzykować na shorta z 10k kiedy może skoczyć do 12k. o takich ludziach Ruski mówią ot mołodiec.

tu nie jest kwestia o ty czy ktoś jest głupi czy nie aby kupować czy nie. Tu jest kwestia wiedzy osoby która mówi że musi być korekta. Czy może ona się pochwalić znajomością rynku funduszy BTC w USA gdzie fundusze muszą w końcu kupić te swoje bitcoiny. Bo to może być główne paliwo teraz.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 27 listopada 2017, 09:59 przez wizardking76, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 27 listopada 2017, 09:45

No nie mogę. Nie mogę stać z boku : short 9726$ dźwignią x 10 urobek z weekendu idzie. Wtopie to wtopie ale taki shorcik na tych poziomach musi być odnotowany. Dzisiaj praca to się mniej można udzielać ale powodzenia dla wszystkich 8-)
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 416
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Excray » poniedziałek, 27 listopada 2017, 09:48

chuaw123 pisze: Ktoś wypłacał u Nich więcej niż 100tys ile czekał ,czy przedłużają ew. wypłaty weryfikacjami tel. etc.?
Nie robią problemów. Wypłata realizowana jest tak samo jak i przy 100zł.

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 27 listopada 2017, 09:49

wizardking76 pisze:
ekonokomik pisze: No dobra, kończymy zabawę.
Nawet RSI w h4 jest już na poziomie 87.
Wyżej bez korekty się po prostu nie da. Daję góra godzinę do jej rozpoczęcia.
po prostu przecieram oczy ze zdumienia z tego co widzę... od kiedy 4h RSI ma decydować o korekcie ? no chyba że masz na myśli korektę o 300 USD, ale przecież taka już była. Polecam RSI 1w
Bzdury piszesz, albo inaczej rozumiesz skale. 300USD może spaść teraz i wrócić w 5min. Korekta widoczna w 4h może mieć i 1500USD.

Zresztą chcesz to masz: RSI 1w wygląda też fenomenalnie.
Po prostu tygodniowe RSI znalazło najwyraźniej swój "punkt równowagi". Na poziomie 75 :D I tu już zostanie na zawsze :)
rsi_week.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: zbiges » poniedziałek, 27 listopada 2017, 09:50

ekonokomik pisze: A BTC najwyraźniej wciąż "szuka swojego punktu równowagi" skoro następni inwestorzy kupują.
To za mało dziwne dla Ciebie?
No ale tak właśnie sie dzieje :mrgreen: (właśnie to mam na mysli w tym cytacie) Pierwszy akt tej komedii czy tragedii (jeszcze nie wiem) miał miejsce przy wyjściu z pionowego niemal kanału, górą!

Róznica między nami polega na tym, że ja myślę że to tylko pierwszy akt a Ty, że naszych komediantów nie stać na więcej ;) Tak to rozumiem.
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wizardking76 » poniedziałek, 27 listopada 2017, 10:07

ekonokomik pisze: Bzdury piszesz, albo inaczej rozumiesz skale. 300USD może spaść teraz i wrócić w 5min. Korekta widoczna w 4h może mieć i 1500USD.

Może się mylę, ale dla mnie korekta na 4h to korekta tego co się w podobnej skali działo. Czyli jeśli przez 4h pójdziemy o 2000 USD do góry wtedy bym może jeszcze uznał że korekta o 1500 USD będzie jakiegoś typu korektą. Ale my w 4h nie poszliśmy o 1500 USD do góry.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Arcymistrz1990 i 26 gości