Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 1 czerwca 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: autoexec » niedziela, 26 listopada 2017, 11:50

pabloj pisze: Apropo skąd wiesz, ten wzrost jest spowodowany akurat tymi powodami, które ty opisałeś? Powodów mogło być kilkanaście innych, o których mogłeś nawet nie pomyśleć.
napisałem dlaczego: tzw INWESTOR INDYWIDUALNY jest zbyt wystraszony żeby teraz kupować, zobacz jaka tutaj jest atmosfera, teraz odbywa się wspinaczka po ścianie strachu. Znasz kogoś kto teraz zamienia fiaty na BTC?
a mimo to kurs idzie do góry. więc kto to kupuje?
moim leszczowym zdaniem cały czas obowiązuje BUY, maksymalny poziom korekty na jaki pozwoli teraz popyt to 8250

PS @scibi nie wiesz ile mam doświadczenia i na jakiej podstawie gram

Początkujący
Posty: 172
Rejestracja: 5 czerwca 2014
Reputacja: 175
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: hashdee » niedziela, 26 listopada 2017, 11:57

Finex w nocy miał down for maintenance, ale handel trwał w najlepsze. Willy 2.0 nie może mieć przerwy :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: new06 » niedziela, 26 listopada 2017, 11:59

autoexec pisze: więc kto to kupuje?
Na Finex prawdopodobnie nikt, lub takie "strong hands" jak Ty. Ale raczej to właściciele giełdy wpisują sobie cyferki z powietrza i nie wydają na to nawet centa jednocześnie pompując tethery. Na innych giełdach - również takie mocne łapki i prawdopodobnie profesjonaliści, którzy na tych poziomach czają się na scalpy przy setupach dających duże prawdopodobieństwo spełnienia.


Taka refleksja fundamentalna. Ostatnio pojawiło się w tym wątku sporo osób, które mają światu do obwieszczenia, że cała ta skomplikowana analiza techniczna nie działa i że trzeba być kozakiem żeby zarobić (normalnie chyba siedzą w wątkach altów). Ostatni raz takie osoby pojawiały się chyba przed sporymi korektami, o ile dobrze pamiętam.

Początkujący
Posty: 97
Rejestracja: 19 października 2017
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: maq242 » niedziela, 26 listopada 2017, 12:19

Kilkukrotnie pisalem, ze jestem nowy ale z ciekawosci nie moge sie nie zapytac bo tak przygladam sie z boku... Czy ktos powaznie bierze tu wypowiedzi uzytkownika socjolog?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: new06 » niedziela, 26 listopada 2017, 12:20

Spoiler:
@maq242, ja
Ostatnio zmieniony niedziela, 26 listopada 2017, 12:22 przez new06, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: pabloj » niedziela, 26 listopada 2017, 12:21

autoexec pisze:
pabloj pisze: Apropo skąd wiesz, ten wzrost jest spowodowany akurat tymi powodami, które ty opisałeś? Powodów mogło być kilkanaście innych, o których mogłeś nawet nie pomyśleć.
napisałem dlaczego: tzw INWESTOR INDYWIDUALNY jest zbyt wystraszony żeby teraz kupować, zobacz jaka tutaj jest atmosfera, teraz odbywa się wspinaczka po ścianie strachu. Znasz kogoś kto teraz zamienia fiaty na BTC?
a mimo to kurs idzie do góry. więc kto to kupuje?
moim leszczowym zdaniem cały czas obowiązuje BUY, maksymalny poziom korekty na jaki pozwoli teraz popyt to 8250

PS @scibi nie wiesz ile mam doświadczenia i na jakiej podstawie gram
Owszem, obowiązuje BUY, ale taki nieśmiały ;) Przeciętni kowalscy teraz nie kupują, nagonka o Bitcoinowych milionerach w TV już była i to chyba 2-3 razy. Wtedy najwięcej tzw. "Kowalskich" wchodzi. Teraz gracze jeśli zamieniają Fiaty na BTC to nie te bezpośrednio z konta bankowego czy se skarpety, ale te trzyman do gry na giełdach aż ugrają swoje bądź stracą. Powstało też trochę 'funduszów inwestycyjnych' związanych z Bitcoinem i innymi kryptowalutami więc one też mają w tym swój udział.

Wygadany
Posty: 524
Rejestracja: 21 lipca 2017
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ognos » niedziela, 26 listopada 2017, 12:23

hashdee pisze: Finex w nocy miał down for maintenance, ale handel trwał w najlepsze. Willy 2.0 nie może mieć przerwy :)
Jeden rabin powie tak, drugi rabin powie nie. Jak nie odswiezales strony to mogles normalnie handlowac, strona wtedy normalnie dzialala. To nie musi byc mityczny Willy.

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: pabloj » niedziela, 26 listopada 2017, 12:26

maq242 pisze: Kilkukrotnie pisalem, ze jestem nowy ale z ciekawosci nie moge sie nie zapytac bo tak przygladam sie z boku... Czy ktos powaznie bierze tu wypowiedzi uzytkownika socjolog?
W inwestowaniu warto brać pod uwagę najróżniejsze opinie, i te bardziej i mniej skrajne, żeby stworzyć bogatszy obraz całości i spróbować z niego coś wywnioskować porównując do zachowań kursu oraz otaczających go newsów. Są różne sposoby gry i każdy może być profitowy przy spełnieniu paru założeń, w szczegółności zarządzania kapitałem. Socjolog zdaje się być takim typem 'loose-aggresive' (zapożyczone z terminologi pokerowej), a to trudny styl gry :D
Ostatnio zmieniony niedziela, 26 listopada 2017, 12:28 przez pabloj, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: socjolog2008 » niedziela, 26 listopada 2017, 12:27

maq242 pisze:Kilkukrotnie pisalem, ze jestem nowy ale z ciekawosci nie moge sie nie zapytac bo tak przygladam sie z boku... Czy ktos powaznie bierze tu wypowiedzi uzytkownika socjolog?
Dawaj chłopie co ci leży na wątrobie ?
Apropo shortów (jeden nie żyje od 5.56 rano dostałem maila że miał wypadek, drugi ledwo zipie, trzeci wytrzyma do 9200$ ta shortowanie)
Ostatnio zmieniony niedziela, 26 listopada 2017, 12:33 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 1 raz.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 97
Rejestracja: 19 października 2017
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: maq242 » niedziela, 26 listopada 2017, 12:32

Pisze z tableta i nie mam jak rozwinac wypowiedzi, ale tak przygladajac sie Twojej "strategii" to uwazam, ze wiecej ma wspolnego z hazardem niz z inwesrowaniem... Ruchy na poziomie "mam shorta do jutra ide spac" albo "20 ruchow dziennie" sorry alenie mam pojecia jak mozesz zarobic czyms takim

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: socjolog2008 » niedziela, 26 listopada 2017, 12:35

maq242 pisze: Pisze z tableta i nie mam jak rozwinac wypowiedzi, ale tak przygladajac sie Twojej "strategii" to uwazam, ze wiecej ma wspolnego z hazardem niz z inwesrowaniem... Ruchy na poziomie "mam shorta do jutra ide spac" albo "20 ruchow dziennie" sorry alenie mam pojecia jak mozesz zarobic czyms takim
Rozumiem. Skrótowo można to ująć tak. Wchodząc i kupując w 2015 crypto,kopiąc zarabiał bym nawet gdybym zapadł w sen zimowy. Daje rade 8-) jeżeli wchodzisz na taaakich poziomach to bardziej polecam naukę AT i posty osób bazujących stricto na analizach. Ja gram na krótko,przeskakuje na różne waluty, stawiam shorty i longi. Nie mam jednego założenia poza $ (i przykładowo ostatnie shorty prawdopodobnie pójdą w piach). Zysk wynika ze stawiania na waluty ,w których nikt nic nie widzi,trzymanie i sprzedaż z zadowala jacyś zyskiem - ale to nie jest już możliwe z Bitcoin. Przypominam ja swoje pierwsze Bity kupowałem na BM latem 2015 za 800 zł +
Ostatnio zmieniony niedziela, 26 listopada 2017, 12:39 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 1 raz.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 97
Rejestracja: 19 października 2017
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: maq242 » niedziela, 26 listopada 2017, 12:38

Czyli skrotowo...dzis to co zarobiles kiedys poddajesz powolnej erozji tak? Nie wiem byc moze moj post jako kogos przygladajacego sie z boku bedzie dla Ciebie pewnym alarmem ze chyba najzwyklej w swiecie wpadles w pulapke hazardu anizeli cos inwestujesz bo grasz "na czuja" albo "tak Ci sie wydaje" adrenalinowo wykonujesz 20 ruchow dziennie i mimo co poszesz to ja twierdze, ze jednak topisz bo grasz nerwowo
Ostatnio zmieniony niedziela, 26 listopada 2017, 12:42 przez maq242, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: socjolog2008 » niedziela, 26 listopada 2017, 12:42

maq242 pisze: Czyli skrotowo...dzis to co zarobiles kiedys poddajesz powolnej erozji tak?
Jestem shorcik men ,raz totalnie się na longi wkrecilem we wrześniu jakoś tam i trzymałem od 4000- 5200$ z tego co pamiętam. Czeeeekam z utęsknieniem aż to pieprznie i chce być w tym momencie gotowy,i stawiam ,i stawiam i czubek idzie cały czas w górę. Ale BTC to tylko kilka procent+ srodkownjakimi gram (teraz znowu przestawiłem koparki na BTC).Ja gram zupełnie na innych walorach w tej chwili. To co mam i gram na Bicie jest do stracenia akurat (również to zakładam). Przyznam ci jedno po 14 miesiącach wzrostów Bit już mnie w...ia a że mam czym to gram (ale nerwy mam tylko na rynku tego dziada)
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: zbiges » niedziela, 26 listopada 2017, 12:50

new06 pisze: ... że cała ta skomplikowana analiza techniczna nie działa i że trzeba być kozakiem żeby zarobić ...
Nazwałem to kiedyś "atakiem prekariatu" i choć to było trochę z przymrużeniem oka to jednak teraz myślę że było to bardzo celne. To są ludzie których nie interesuje wyjaśnienie, przyczyna itp. Oni mają to w dupie. Interesuje ich tylko - czy kupić czy sprzedać. Najdziwniejsze jest to, że niektórzy skończyli nawet jakieś szkoły... No cóż nadchodzi chyba era nowego człowieka - Homo Lamerus. Orwell w czystej postaci.
Ale zwróć uwagę jednemu czy drugiemu z litości, to wykazujesz "brak szacunku dla rozmówcy". A teraz zastanówcie się co będzie za 10 lat jeśli coś się nie zmieni :(
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Początkujący
Posty: 416
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Excray » niedziela, 26 listopada 2017, 12:51

maq242 pisze: Kilkukrotnie pisalem, ze jestem nowy ale z ciekawosci nie moge sie nie zapytac bo tak przygladam sie z boku... Czy ktos powaznie bierze tu wypowiedzi uzytkownika socjolog?
Ja biorę na poważnie. Jeden z nielicznych racjonalnych ludzi na tym forum. Który spekuluje aby zarobić, a nie ze względu na jakieś pseudo szczytne ideały.
new06 pisze: Taka refleksja fundamentalna. Ostatnio pojawiło się w tym wątku sporo osób, które mają światu do obwieszczenia, że cała ta skomplikowana analiza techniczna nie działa i że trzeba być kozakiem żeby zarobić (normalnie chyba siedzą w wątkach altów). Ostatni raz takie osoby pojawiały się chyba przed sporymi korektami, o ile dobrze pamiętam.
Brzmi jak żywcem zgapione z dzisiejszego przeglądu kryptowalut Prezesa. Wypadałoby zastosować cytat i przedstawić autora.
new06 pisze: Na Finex prawdopodobnie nikt, lub takie "strong hands" jak Ty. Ale raczej to właściciele giełdy wpisują sobie cyferki z powietrza i nie wydają na to nawet centa jednocześnie pompując tethery.
Widzę, że sytuacja w wątku niezmienna od sierpnia. Bańka lada moment pęka, Bitfinex upada. A tym czasem jak to mówią "psy szczekają, a karawana jedzie dalej".

Dyskutant
Posty: 225
Rejestracja: 27 czerwca 2011
Reputacja: 97
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: hornet » niedziela, 26 listopada 2017, 13:04

maq242 pisze: Czyli skrotowo...dzis to co zarobiles kiedys poddajesz powolnej erozji tak? Nie wiem byc moze moj post jako kogos przygladajacego sie z boku bedzie dla Ciebie pewnym alarmem ze chyba najzwyklej w swiecie wpadles w pulapke hazardu anizeli cos inwestujesz bo grasz "na czuja" albo "tak Ci sie wydaje" adrenalinowo wykonujesz 20 ruchow dziennie i mimo co poszesz to ja twierdze, ze jednak topisz bo grasz nerwowo
jesteś z nami od października, ale zakładam, że obserwowałeś forum już wcześniej. mam podobną perspektywę jak socjolog - to co aktualnie posiadam na giełdach było nieruszane od początku tego roku do właściwie wakacji - sprawdź jaką daje to stopę zwrotu. wycofałem część środków, pozostała część została na giełdzie na agresywniejsze inwestowanie - również w inne waluty. sprawdza się - do czasu jak trwa hossa.

czemu agresywne ruchy? bo warunki do wielkiego dupnięcia są od dawna - przede wszystkim techniczne, ale też nastrojowe. i lepiej "nam" (jeśli się nie zgadzasz socjolog, to mów!) być na fiatach niż na krypto. różnica jest taka, że ja np. nie shortuję, bo po prostu jest to dla mnie aktualnie zbyt trudne.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: new06 » niedziela, 26 listopada 2017, 13:06

Spoiler:
Excray pisze: Brzmi jak żywcem zgapione z dzisiejszego przeglądu kryptowalut Prezesa. Wypadałoby zastosować cytat i przedstawić autora.
Nie czytam bloga Prezesa, może kiedyś zacznę.
Excray pisze:
Widzę, że sytuacja w wątku niezmienna od sierpnia. Bańka lada moment pęka, Bitfinex upada. A tym czasem jak to mówią "psy szczekają, a karawana jedzie dalej".
Z tego jednego zdania wynika że:
- nie jesteś zorientowany w sytuacji w tym wątku (nie ma w tym nic złego),
- nie jesteś zorientowany w sytuacji na Finex (z tym już trochę gorzej).
Dałbym minusa za ignorancję, bo ja akurat dzisiaj rano wrzuciłem prowzrostową analizę, ale wolę punkty przeznaczyć na plusowanie wartościowych komentarzy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1283
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
16
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: minerek » niedziela, 26 listopada 2017, 13:25

Z analizą techniczną w bitach wedle mnie jest tak. Ze w silnych trendach grubasy się nią posługują aby naganiać ten mądrzejszy kryl i plankton. Czyli ekosystem który nie powinien się sparzyć bo wyjdzie z rynku. Dlatego też AT ma sens - jak widać rynek zatrzymuje się na chwile albo na dłużej w strategicznych określonych przez AT punktach. To nie może być ruletka na maxa bo w takim mikserze mało kto posiadający więcej niż jeden zwój nerwowy chciałby grać

A co do socjo - to transparentny szczery człowiek. Powie kiedy wchodzi i czy wtopił czy nie. Na pewno łatwiej gra sie na shortach - krypto to hazard. Ja widzę że raczej racjonalnie podchodzi do tematu grając nadwyżkami. A skoro ma nadwyzki gra dobrze - jego kasa jego sprawa

Ja kiedyś też podchodziłem do Bitcoina super ideologicznie. Jak były problemy z normalized txid i wchodziła poprawka sipa - bardzo się denerwowałem że cały system padnie. "Ale idiota" - mowię o sobie z perspektywy czasu. Bo z bita został głownie instrument spekulacyjny. Idea oczywiście piękna jest nadal tylko że trochę podeptana.
Make Bitcoin great again

Początkujący
Posty: 172
Rejestracja: 29 listopada 2014
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Olsp » niedziela, 26 listopada 2017, 15:06

Mam dziwne przeczucie, że za moment będziemy robić atak na $9.200 :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 26 listopada 2017, 15:18

amneziahaze pisze: Nie rozumiem też pewnej maniery na forum, że "gorsze" jest napisanie prawdy co się myśli na serio w danej chwili nawet pod wpływem emocji, od przepychanek o jakieś totalne bzdury.
Bo większości nie interesuje czytanie czy się posikałeś czy zesrałeś bo zarobiłeś/straciłeś i czy bardzo jesteś aktualnie podniecony, ale co masz ciekawego do powiedzenia nt ceny, możliwych ruchów i najczęściej wykresu, bo on jest przecież geometrycznym ujęcie cen na osi x-y.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: alomorti, Karolak, kontener, Lykaon i 34 gości