Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4282
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4282
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: kozaki_wiesi » wtorek, 28 listopada 2017, 22:45

hassejo pisze:
Do jego zalet należy m.in. niezależność względem banków (nie ma możliwości drukowania pieniędzy, co miało miejsce na świecie w ostatnich latach) i anonimowość transakcji.
nieprawda :D
Anonimowość to nieprawda. Brak możliwości dodruku to prawda ale dałbym tu małe zastrzeżenie, że kopanie będzie trwało jeszcze ponad sto lat więc można mówić, pomimo znanej docelowej ilości, o inflacji podaży Btc.

Wygadany
Posty: 524
Rejestracja: 21 lipca 2017
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ognos » wtorek, 28 listopada 2017, 22:46

hassejo pisze:
Do jego zalet należy m.in. niezależność względem banków (nie ma możliwości drukowania pieniędzy, co miało miejsce na świecie w ostatnich latach) i anonimowość transakcji.
nieprawda :D
Tu raczej chodzi o informacje dla laików, a nie jakieś technikalia. Nie jestes przy przelewie BTC podpisany z imienia i nazwiska ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1231
Rejestracja: 20 listopada 2017
Reputacja: 296
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: hassejo » wtorek, 28 listopada 2017, 22:47

@ognos, przecież podkreśliłem tekst z informacją o tym że nie ma możliwości dodruku - z czym niekoniecznie się zgadzam.
anonimowości nie zaprzeczam. przynajmniej dla laików - tak jak wspomniałeś.

Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 2 lipca 2017
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: NoCod » wtorek, 28 listopada 2017, 22:50

NoCod pisze: Wyczytałem, że gdzieś w październiku BTC ma spaść do 3k USD, a później odbić się do 10k. Ktoś z was też coś takiego przewiduje?
Napisałem to 1 września, gdzieś te przecieki/prognozy się jednak sprawdzają, a pewne wydarzenie dobrze wpasowują, a ten post wtedy pozostał bez odzewu :) no, poza komentarzem, że papier wszystko zniesie
Ostatnio zmieniony wtorek, 28 listopada 2017, 22:57 przez NoCod, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: BitJanusz » wtorek, 28 listopada 2017, 22:50

Ja właśnie wyszedłem na euro. Zostawiłem sobie tylko profity, a te - jak na osobę, która nie ma o handlu na giełdzie zielonego pojęcia - są znaczne. Cały wkład finansowy wraca na konto, ja zaś pobawię się samymi profitami. Tak jest o wiele lżej - jak wtopię, przyjdzie korekta, etc - to stracę tylko wypracowany zysk, czyli nic nie stracę :) Można robić odważniejsze ruchy. Albo bawić się w obstawianie, który z altów zrobi tudemuna w następnej kolejności. Generalnie życie jest o wiele przyjemniejsze, gdy pojęcie straty nie istnieje :P

Mogłem czekać na 10k, które na 99% padnie, ale co to zmieni? to 1% różnicy. A mam dziwne wrażenie, że jednak coś wisi w powietrzu. Wiem, że wielu forumowych wieszczów wróżyło przy 8000 USD, że to już na bank korekta. Pojawiały się wzorki, kreski, wykresy. Nic z nich nie wynikło. Nie ujmuje wiedzy ich autorom, ale IMHO nie docenili absurdalnego entuzjazmu i - jak to Wymazywanie ładnie określił - zwykłej chciwości, która napędza ten bajzel.

Mi nie podoba się kilka rzeczy:

1. Cała ta afera z USDT i finexem
2. Zatrzymanie, a nawet odwrócenie boomu na alty (sporo altów wczoraj zaliczyło odwrócenie trendu)
3. Dziwne akcje z braniem asków przy ATH, wygląda jak ratowanie kursu na siłę przez jakiegoś wieloryba.

Wieloryb też ma swoje granice i w nieskończoność kursu nie utrzyma, a chciwość w końcu zostanie skonfrontowana z wyleszczeniem napalonej ekipy. Fajnie niemniej zarobić konkretną kasę - zwłaszcza, gdy jest się, ekhm, Januszem krypto. :P

Wygadany
Posty: 524
Rejestracja: 21 lipca 2017
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ognos » wtorek, 28 listopada 2017, 22:52

https://twitter.com/BitmexRekt

Prawie 1mln$ short zlikwidowany. Paliwo do wzrostu.

Dyskutant
Posty: 225
Rejestracja: 27 czerwca 2011
Reputacja: 97
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: hornet » wtorek, 28 listopada 2017, 22:54

NoCod pisze: Natknąłem się na taki artykuł https://finanse.wp.pl/wystarczylo-25-zl ... 040769665a i fragment "tylko w ciągu ostatnich dwóch dni odnotowano przyrost handlujących cyfrową walutą o ponad 200 tysięcy osób". Więc chyba w większości tylko Ci doświadczeni inwestorzy w tej chwili patrzą krytycznie na BTC (co można zauważyć w tym wątku i opiniach, a także głosach o tym, że "skąd się bierze popyt na niego skoro tu na forum nikt nie myśli o kupowaniu teraz"), a osoby mało doświadczone, które dopiero co o nim usłyszały wchodzą w niego z zadzieją na duży zysk.
jak dla mnie - gdy wchodzi ulica, czas się ewakuować. wchodzimy mentalnie "powoli" w "new paradigm" - być może teraz będzie inaczej, ale trudno mi w to uwierzyć.

krypto zwiększają zasięg. moim zdaniem najbliższa duża korekta, która - jak mi się wydaje - będzie krwawa, przyniesie przetasowanie w światku kryptowalut. BTC, który je wypromował, straci pozycję lidera.

inną opcją jest, jak dla mnie, nieprzerwany wzrost z drobnymi korektami w kosmiczne dla nas dzisiaj wartości, który przetrzebi krypto aspirujące do zmiany BTC na pozycji lidera.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: socjolog2008 » wtorek, 28 listopada 2017, 22:58

@hornet i tu się kłania Machiavelli
Bo co innego jest w stanie króla zrzucić z krzesełka jak nie utrata realna pieniędzy i ogólne zniechęcenie. Już o tym też w ten sposób myślałem. Pytanie kto przejmie ? (Jeżeli woogóle)
Obrazek brał tez udział w filmie z Gekko : https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Saturn_ ... sne_dzieci
Tylko tutaj to dziadka próbują wmanewrowac na minę. Tam się toczy inteligentna gra,ci co pchają tysiącami Bitów kurs w górę robią to w jakimś celu, konkretnym. I pewnie można by powiedzieć jakim - cena sama w sobie. Ale te forki zapoczątkowały coś ciekawego, taki koń trojański. Ci co przywłaszczyli w początkowej fazie Bita (dev) to swego rodzaju tez wizjonerzy byli ale teraz idzie już walka na noże ,bo o grubą kase a czarny lud wszystko kupi przecież (Segwit2x -test co kupi właśnie za historyjki). Czysta Historia i walki o władzę albo to tylko ja i postrzeganie wszędzie wkręty :mrgreen:
Ostatnio zmieniony wtorek, 28 listopada 2017, 23:06 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 4 razy.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 306
Rejestracja: 25 stycznia 2015
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: coco~jambo » wtorek, 28 listopada 2017, 23:00

Ja obstawiam, że znowu kurs wydyga tuż przed 10,000 USD (bitfinex) i będzie się podnosił przez chwilę.

Dyskutant
Posty: 201
Rejestracja: 6 kwietnia 2014
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Stiepa » wtorek, 28 listopada 2017, 23:07

BitJanusz pisze: Wiem, że wielu forumowych wieszczów wróżyło przy 8000 USD, że to już na bank korekta.
Nie rozumiem, przecież była wtedy korekta: 7900 -> 5400.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 273
Rejestracja: 28 sierpnia 2017
Reputacja: 83
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: burzolak » wtorek, 28 listopada 2017, 23:12

socjolog2008 pisze:...
Pytanie do kopacza. Co bardziej opłaca się kopać po zjeździe BTC do 5k, BTC czy BCH? Chyba ,że coś innego na horyzoncie. Ostatnio była walka pomiędzy tymi walutami i zawisło w powietrzu ze względu na opłacalność kopania.

Swoją drogą, na Bittrexie, walka trwa nadal. BTC w dół, alty w górę.
Jazda na ADA jest niesamowita, chyba lepsze niż NXT :D Niestety to już chyba końcówka tej potyczki na tej walucie.

Przypominam ,że od 1.00 do 6.00 Bitbay ma przerwę techniczną...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6745
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: BitJanusz » wtorek, 28 listopada 2017, 23:13

Stiepa pisze:
BitJanusz pisze: Wiem, że wielu forumowych wieszczów wróżyło przy 8000 USD, że to już na bank korekta.
Nie rozumiem, przecież była wtedy korekta: 7900 -> 5400.
Chodzi mi o posty sprzed kilku dni.

Weteran
Posty: 1628
Rejestracja: 22 października 2013
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: garmont » wtorek, 28 listopada 2017, 23:13

http://investmentwatchblog.com/saudi-ed ... 0-billion/

W Arabii Saudyjskiej zablokowano konta podejrzanych na bagatela 40 mld dolarów. Czwarta część kapitalizacji bitcoina.
Trzeba było kupować bitcoiny ;-).
“You never change things by fighting the existing reality. To change something, build a new model that makes the existing model obsolete.”

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: socjolog2008 » wtorek, 28 listopada 2017, 23:17

@burzolak w tej chwili kopie BTC ,codziennie wjazd na giełdę po 4 rano i wymieniam. Nie kroimy skóry na niedźwiedziu 8-) bliżej do 10k niż do 5k(tu daaaleka droga)
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wizardking76 » wtorek, 28 listopada 2017, 23:17

@soulnecturn wypisz wymaluj zgadzam się z Tobą w 100%. Napisałeś 10 razy więcej treści niż ja ale zasadniczo masz profesjonalny opis tego co ja amator niezdarnie tu próbowałem napisać . Dla mnie bomba opis.
Ode mnie opis zasługuje na +12.

pytanie dlaczego np. @wymazywanie się nie przyczepił jeszcze do opisu soulnecturn ?! bardzo dziwne...
też uważam że duża korekta np. 50% będzie od dużo większego kursu niż jest teraz.
Ostatnio zmieniony wtorek, 28 listopada 2017, 23:31 przez wizardking76, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: bitloteiros » wtorek, 28 listopada 2017, 23:27

Komu dojdą bitki na giełdę? Kto zdąży sprzedać a kto nie? Wyścig się zaczął. Niepotwierdzone transakcje rosną szybko
https://blockchain.info/pl/unconfirmed-transactions
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wizardking76 » wtorek, 28 listopada 2017, 23:30

oj tam oj tam , nie tak dawno temu była kolejka na 115mln

Wygadany
Posty: 524
Rejestracja: 21 lipca 2017
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ognos » wtorek, 28 listopada 2017, 23:32

wizardking76 pisze: oj tam oj tam , nie tak dawno temu była kolejka na 115mln
115mln? max na 180k
Ostatnio zmieniony wtorek, 28 listopada 2017, 23:32 przez ognos, łącznie zmieniany 1 raz.

Dyskutant
Posty: 225
Rejestracja: 27 czerwca 2011
Reputacja: 97
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: hornet » wtorek, 28 listopada 2017, 23:32

wizardking76 pisze: pytanie dlaczego np. @wymazywanie się nie przyczepił jeszcze do opisu soulnecturn ?! bardzo dziwne...
bo Twoje posty niemalże naganiają na zakup - i to mimo Twojej postawy "wobec rynku każdy zostaje sam". Twoje posty mają zupełnie inny wydźwięk niż posty @soulnecturn. piszesz, że funkcjonujesz jako przeciwwaga - ok, ale bądź świadom konsekwencji bycia przeciwwagą. osobiście mam do Ciebie szacunek za wytrzymałość (o ile rzeczywiście trzymasz longi z 3500 pln) i za trzymanie się marzenia BTC jako dobra wartego dziesięcio/setkrotności tego, co obecnie.

życie zweryfikuje. powodzenia!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7636
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ergorg » wtorek, 28 listopada 2017, 23:41

Nie jestem przy kompie tylko na tel, ale na 4H nie tworzy nam się druga część głowy HS?

To tak, pro spadkowo. :mrgreen:

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Jahu i 30 gości