Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ergorg » sobota, 30 grudnia 2017, 21:34

Ja bym przyjął jeszcze taki mniej więcej scenariusz. Fibo w swoim poprzednim poście zaznaczył, że nie możemy wyjść powyżej czerwonej (na jego wykresie) linii ~13300$. Inaczej zanegowałoby to dalszą korektę? Czyli ten podobny do wersji A Domatora. :)


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: anagamidev » sobota, 30 grudnia 2017, 21:36

32k$ soon! :D Chociaż teoretycznie możemy spaść do 5.5-6k$ :D




[======= stopka =======]
32k$ soon! | Golden rule - BTFD | Immanentną cechą i przeznaczeniem każdej bańki jest pękanie | LTC 1k$ soon! | Puchu puchu puchu puchu | Obrazek@Anagamidev

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6746
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 6561
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: BitJanusz » sobota, 30 grudnia 2017, 21:41

prędzej zobaczysz 6k niż 32k :lol: nie przy tym zagęszczeniu sieci

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 768
Rejestracja: 7 lutego 2014
Reputacja: 1321
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: soulnecturn » sobota, 30 grudnia 2017, 21:44

BitJanusz pisze:
jesteśmy na ostrej bessie.
Hmmmm
Czyżby jednak koniec korekty się zbliżał? 0.o
Czekam na więcej taki postów ;)

Jak dla mnie jak patrzę na to:

to jest bessa? :shock: :mrgreen:


No nic żeby nie było ja muszę troszkę wypośrodkować nastroje :twisted: :twisted: :twisted:
Więc żeby było inaczej niż większość - taka propozycja z mojej strony:

Ja jestem za zieloną opcją :twisted: (nie aktualnie jestem bez bitków - ale już kusi mnie mimo wielu głosów w głowie przeciw!)
Niebieska opcja to tak neutralna - zleci sobie jeszcze dla zasady resetu wskaźników - ale potem up up and up i tak
Czerwona - to taka tragiczna wizja - mam ją w głowię ale staram się na niej nie skupiać... (jeszcze!)


Ciekawy jestem też jak zakończy się tydzień ... wskaźnik TD i świece ogólnie... może wtedy coś więcej zobaczymy...

Na wszelki już dzisiaj do wszystkich (bo różnie może być z moim czasem do poniedziałku):
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEJSZEGO w NOWYM ROKU!!! Oby Wam sprawdziły się najpiękniejsze i najtłustsze wizje ;)
Nie ważne co widzą i mówią inni - ZAWSZE używaj własnego rozumu!

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 535
Rejestracja: 28 lipca 2017
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Bitcoinek » sobota, 30 grudnia 2017, 22:00

No ja nie powiem ze wierze w zrosty. Moze i naiwnie?
Naszczescie moje alty data,qash, yoyow, edo,etp (najtansze, bo czekam na zarobek 10-20x w ciagu paru miesiecy) nie traca nie wiadomo ile i jestem tylko 1000usd w plecy. Czasem wstaje rano i depozyt jest +1k usd wiec jeden dzien moze odwrocic saldo.

Jestem all in, i czekam na wzrosty, jak rolnik na deszcz. Nie sprzedam ze strata:) nawet jak to jest dla mnie garsc ziarna z worka.

Dlaczego czekam, ano dlatego ze zawsze po korekcie okolo 45% w dol, odbijalo, aby pozniej znowu spadac i odbijac sie kilkukrotnie od nowej lini oporu postawionej troszke wyzej niz nasz 1szy najmocniejszy flash crash.

Dwukrotnie spadalo o okolo 45%, po wybiciu pozniej wracalo w dol aby testowac kilkoma spadkami linie oporu, ktora byla zawsze troszke wyzej od pierwszego flash crasha.

Licze ze bedzie tak samo.

Licze ze jezeli btc mial by teraz peknac, to nie wisielibysmy na tym samym poziomie co poprzednie korekty. A ci co maja najwiecej btc juz by sie sprzedali i bysmy oscylowali na ponizej 10k.

I tak jak mowilem wczesniej, 45% z 19700 na 10700 (przypadek? 2x 700?) to ponizej 50%, aby nie mowic o peknieciu banki. 45 % to mniejszosc. A to duzo mowi

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wizardking76 » sobota, 30 grudnia 2017, 22:02

no jakby nie patrzeć wypadałaby aby wystąpiły 3 do 5 fal korekty... narazie mieliśmy 2 przeciągane..

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: socjolog2008 » sobota, 30 grudnia 2017, 22:11

@Bitcoinek grasz na Finexie też mam te wynalazki ,cokolwiek to jest bo się nawet nie wczytywałem ;) Dorzucić do worka BitBean i Doge, może też Tek i będzie komplecik shit coinów. Jak już pisałem w 30% wróciłem na Bita po dzisiejszym spadku, Ripple to materac bezpieczeństwa -to ustrojstwo trzeba trzymać bo tu się dzieje. Oczywiście też piękne dołki na BTG ,ale to już chyba tylko ja na tym gram i na dołkach skupuje 8-)
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: japu » sobota, 30 grudnia 2017, 22:25

@socjolog2008, ja akurat mam Doge kupione po 26sat :) OrderSell jest ustawiony na 260sat - takie bylo założenie żeby zrobić na tym 1000% :) A BTG to Twoim zdaniem na jakim poziomie jest dołek i warto kupować? Bo ja się staram złapać co jakiś czas ca.$200 ale niżej to mi się nie udaje. Ostatniego z łapanki mam za $208. Mam nadzieje, że wróci na ~400...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: socjolog2008 » sobota, 30 grudnia 2017, 22:43

@Japu dołek był (pisałem na forum BTG jak jeszcze żyło) po 80$. Teraz wg.mnie jest dobra cena. Widać panikę ,szczególnie na Polskich giełdach. Cena każdego coina jest tu ,taka globalna średnia : https://coincheckup.com
A że ceny odstają od rzeczywistości to norma.

Zresztą ile jakakolwiek z tych walut jest wart to jasnowidz tylko wie -spekulacja. Wyobraź sobie że lądujesz na ,,bezludnej'' wyspie z naładowany telefonem pełnym tych wszystkich altów ,Bitów a dookoła tylko lokalne plemiona :mrgreen:
Tyle to wszystko warte..
Ostatnio zmieniony sobota, 30 grudnia 2017, 22:44 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 1 raz.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1283
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: minerek » sobota, 30 grudnia 2017, 23:04



Ciekawe miejsce - jakas szansa na odbicie juz jest

Dodano po 1 minucie 21 sekundach:
anagamidev pisze: 32k$ soon! :D Chociaż teoretycznie możemy spaść do 5.5-6k$ :D

Tak ale ten dolny pitchfork nie jest juz bazą był juz drugi od dołu a teraz moze byc trzeci - uznałbym więc ten rysunek za prowzrostowy

EDIT - ewentualne dalsze przystanki na dole to juz odchłań: 10700 , 7600 , 5100
Make Bitcoin great again

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 20 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: SneakySnake » sobota, 30 grudnia 2017, 23:20

Myslicie ze dzis ktos jeszcze zacznie zrzucac cegly? Mialem alarm ustawiony na 11700 na finexie, i zlecenie kupna po 11701 na Binance, na Finexie pieknie spadlo na 11650, a na Binance tylko na 11750 i mi nie zrealizowalo zlecenia.

Jakos mam przeczucie, ze dzisiaj w nocy juz taniej nie bedzie...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: socjolog2008 » sobota, 30 grudnia 2017, 23:24

@SneakySnake promocja odwołana. Chwilowo nie będzie czego łapać. Trzeba się zaopatrzyć i czekać w przyczajemiu, w krzakach. Jak zobaczysz podejrzane ruchy wtedy łup i sru. Ale nastroje osiągnęły już zenit, padają dogmaty. Trzeba się przeprosić z Bitkiem i wejść na pokład. Taka sytuacja.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1283
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: minerek » sobota, 30 grudnia 2017, 23:30

Przy takim ewentualnym cugu w gorę paręset dolców nie zawadzi żeby poczekać - bo albo to rakieta albo mega-zwałka. Kto wie co myśli grubas ;) A za wyleszcz na takim rozstaju jest potrójna punktacja :) Chyba ze kurs będzie się bujać do Sześciu Króli czyli spotkania dwóch kanałów - 6 stycznia własnie. This way or highway. Kolor pigułki zależy od nas
Make Bitcoin great again

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: japu » sobota, 30 grudnia 2017, 23:56

@melon, ogólnie problem jest złożony. Zależy czy chcesz mieć coraz więcej BTC czy coraz więcej fiatów :) Największy "fakap" jest gdy:
1. Alt traci w stosunku do BTC na którego jest wymienialny
i
2. BTC traci w stosunku do USD/EUR
i
3. USD traci w stosunku do PLN :)

Kombinacje dowolne w sumie. Bo może alt wzrosnąć o 50% do BTC, który spadnie o 30% w stosunku do dolara, którego sprzedasz taniej niż kupiłeś :)
Sam nie wiem jak to ogarnąć. Na chwile obecną polową środków gram na parach CRYPTO/USD a połową na parach CRYPTO/BTC. Samym BTC nie gram - nie stać mnie :)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 753
Rejestracja: 24 czerwca 2017
Reputacja: 332
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Delhi » niedziela, 31 grudnia 2017, 00:12

socjolog2008 pisze: @SneakySnake promocja odwołana. Chwilowo nie będzie czego łapać. Trzeba się zaopatrzyć i czekać w przyczajemiu, w krzakach. Jak zobaczysz podejrzane ruchy wtedy łup i sru. Ale nastroje osiągnęły już zenit, padają dogmaty. Trzeba się przeprosić z Bitkiem i wejść na pokład. Taka sytuacja.

Trzymam się z dala od takiego "pro optymistycznego" myślenia w takim momencie kiedy nie masz pojęcia w którą stronę pójdzie kurs za 15 minut.

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 20 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: SneakySnake » niedziela, 31 grudnia 2017, 00:17

Delhi pisze:
socjolog2008 pisze: @SneakySnake promocja odwołana. Chwilowo nie będzie czego łapać. Trzeba się zaopatrzyć i czekać w przyczajemiu, w krzakach. Jak zobaczysz podejrzane ruchy wtedy łup i sru. Ale nastroje osiągnęły już zenit, padają dogmaty. Trzeba się przeprosić z Bitkiem i wejść na pokład. Taka sytuacja.

Trzymam się z dala od takiego "pro optymistycznego" myślenia w takim momencie kiedy nie masz pojęcia w którą stronę pójdzie kurs za 15 minut.
Na Binance wolumen tego wzrostu +1000USD nie powala, to nawet nie jest 'pro optymistyczne' myslenie tylko zwykle wrozenie z fusow - przeczucie. Stoje z boku narazie i sie zastanawiam :) A komentarz kolegi to chyba lekki sarkazm

Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 25 czerwca 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: melon » niedziela, 31 grudnia 2017, 00:21

japu pisze: @melon, ogólnie problem jest złożony. Zależy czy chcesz mieć coraz więcej BTC czy coraz więcej fiatów :) Największy "fakap" jest gdy:
1. Alt traci w stosunku do BTC na którego jest wymienialny
i
2. BTC traci w stosunku do USD/EUR
i
3. USD traci w stosunku do PLN :)

Kombinacje dowolne w sumie. Bo może alt wzrosnąć o 50% do BTC, który spadnie o 30% w stosunku do dolara, którego sprzedasz taniej niż kupiłeś :)
Sam nie wiem jak to ogarnąć. Na chwile obecną polową środków gram na parach CRYPTO/USD a połową na parach CRYPTO/BTC. Samym BTC nie gram - nie stać mnie :)

No wariacji trochę jest. (pisałem to kiedyś na forum)


1. Alt rośnie w stosunku do BTC które nie rośnie i nie spada więc zarabiam bo po sprzedaży alta robi mi się więcej BTC

2. Alt rośnie BTC rośnie więc zarabiam więcej więcej niż w przypadku 1 bo po sprzedaży alta robi mi się więcej BTC które jest warte więcej USD

3. Alt spada BTC rośnie (tutaj robi się dla mnie trudniej). Bo jeśli alt spada tylko dlatego że BTC rośnie to w sumie nie trace bo po zamianie alta na BTC i potem na USD wyjdzie na 0. Jeśli jednak alt nie spadnie o tyle o ile rośnie BTC tylko trochę mniej a BTC rośnie to zarobię i tak sprzedając BTC za USD

4. Alt spada BTC spada więc tracę najwięcej bo jeśli cena alta spada w stosunku do BTC to znaczy, że powinienem "zsumować" spadki BTC i Alta

5. BTC spada alt rośnie. tutaj zależy o ile rośnie bo jeśli rośnie "o więcej" niż spada BTC to zarabiam. Jeśli rośnie o tyle o ile spada BTC to po zamianie alta na BTC i zamianie BTC na USD wychodzę na 0. Jeśli natomiast rośnie "o mniej" niż spada BTC to tracę.

Ja zastanawiam się jeszcze jak to jest w następującym przypadku: Załóżmy że kupiłem alta za BTC i w stosunku do BTC ten alt nie rośnie albo rośnie niewiele natomiast w stosunku do USD rośnie dużo bardziej niż w stosunku do BTC. Sprzedaje ten alt za USD. Co wtedy się dzieje? Jak wyliczyć zysk lub stratę?

Niekiedy dochodzi więc do sytuacji kiedy nie do końca wiem czy zarabiam i na której walucie (oczywiście widzę ogólne saldo na bittrexie i procenty o ile spadła albo wzrosła dana waluta) ale nie widzę tego wzrostu w odniesieniu do każdej waluty z osobna w odniesieniu do fiatów które są jedyną względnie stałą zmienną dzięki której mogę oceniać swoje swoje zyski lub straty.

Najgorsza sytuacja jednak jest teraz bo zastanawiam się co zrobić z tymi altami:)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: socjolog2008 » niedziela, 31 grudnia 2017, 00:24

Panowie to nie żaden sarkazm. Trzymałem się z dala od kilku dobrych tygodni od Bita i mnożyłem kapitał na altach. Ale obserwuje i widzę ,może faktycznie czuje. To już zatoczyło, wg.mnie krąg. Zniechęcenie ,brak wiary, czuć lipę na forach. Dla mnie to doskonały moment na powrót do świata BTC, z materacem bezpieczeństwa w postaci mega wydmuszki jaką jest Ripple. Zbliża się kres 2017,który byk dla Bita łaskawy. Gram pod 2018 załadowany w 30% w BItka na dzisiejszym spadku po 12k. Wg. Mnie więcej nie będzie promocji. Subiektywnie.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » niedziela, 31 grudnia 2017, 00:30

Moja ocena sytuacji na najbliższe godziny:
W skali 3m utworzył się niewielki trójkącik. Zamknięcie max do 3:00.
Wyjście z niego dołem oznacza najprawdopodobniej retest dolnego wsparcia kanału spadkowego (okolice 11500 finex).
Wyjście górą to próba dotarcia do górnego oporu kanału spadkowego (okolice 13800). Uwaga! Wg mnie dotarcie kursu aż tam jest bardzo mało prawdopodobne i nawet przy wyjściu górą próba wybicia może się załamać niżej.

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 20 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: SneakySnake » niedziela, 31 grudnia 2017, 00:37

Pytanie N00ba: Jaki jest sens stawiania 'scianek' w wysokosci milionow dolarow (2000+ BTC) na jakis dosc odleglych poziomach ? Typu 11500, 11600 ? Jesli taki gosc by te 2000 BTC dajmy na to zrzucil to moglby wywolac mala lawine? Czy rynek na to jest jednak za duzy? Ten sam pacjent ktory te sciany postawil moze je w jednej chwili przerzucic na druga strone? Takie zagranie ma dzialac jak psychologiczny 'motywator' - A kupie bo i tak tam jest sciana to nizej nie spadnie czy o co w tym chodzi?

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości