Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 768
Rejestracja: 7 lutego 2014
Reputacja: 1321
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: soulnecturn » poniedziałek, 25 grudnia 2017, 15:35

Dobra ja jeszcze tylko przyglądam się czy to potwierdzi to zejście z klina od dołu prawidłowo - jeżeli tak to ja zmiatam do stołu wigilijnego bo rodzina czeka :evil:
Jak podejdzie górą to zabawa od nowa w testowanie najważniejszej linii...

Ale szczerze - TAKIE ważne momenty (bo to główne linie spadkowe całości!) w TAKIE dni właśnie - naprawdę ten co to rozgrywa (jeżeli to ktoś prowadzi na prawdę) to urwał bym mu łeb - szczerze!

Nie ważne co widzą i mówią inni - ZAWSZE używaj własnego rozumu!

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 273
Rejestracja: 28 sierpnia 2017
Reputacja: 83
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: burzolak » poniedziałek, 25 grudnia 2017, 16:54

Nie żebym chciał Wam psuć nastroje. Jednak zjazd przed świętami na logikę. Wyprzedajemy bo będziemy się dwa dni obżerać słodkościami i popijać winkiem. Niech Ci z dołu sobie rysują wykres pod to co mają w portfelach. Walka na dziesiątki i setki dolarów? Nikt tego sztucznie nie pcha, idzie spadkowy boczniak z ładymi ale krótkimi odbiciami na których ktoś zaraz wyprzedaje co ma i psuje cały wykres. Kika godzin temu zmów zjechało na dół. Generalnie jeżeli koło 22-24 nie podskoczy do 14,800 to lipnie to widzę. Wedle mnie środa otworzy nowy rozdział, wtedy powinno się zacząć coś dziać. Teraz jakby stagnacja i unormowanie, tylko jakieś takie sztuczne z przeczuciem na spuście. Co nie wyklucza, że można i grać pod to.
Obecnie wygląda na dołek i chętnie wpuściłbym parę dolarów ale ... jakoś brakuje mi w tym energii do wzrostu i lenistwo mi się włączyło aby nad tym siedzieć.
Tanie alty ładnie potrafią szaleć i dawać zyski. Tylko jakiś taki leniwy jestem, zapału nie mam do biegania po nich :P

Początkujący
Posty: 40
Rejestracja: 21 grudnia 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: balu1988 » poniedziałek, 25 grudnia 2017, 17:16

spójrzcie na posta na twiterze McAfee'go

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 76
Rejestracja: 20 czerwca 2017
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Poznań

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: KR2615 » poniedziałek, 25 grudnia 2017, 17:18

Pozwolę sobie kontynuować tę analizę fundamentalną spadków grudniowych. Wedle tej infografiki: http://faktopedia.pl/uimages/services/f ... 1514200126 z grupy wspomnianej przez @hassejo ok 80% praktykuje (na przykładzie Polski, badanie z tego roku, źródła nie pamiętam). Załóżmy, że Bitcoinami intersuje się głównie górna połowa krzywej Gausa jeśli chodzi o IQ a co za tym idzie sądzę, że są to ludzie którzy ze względu na swoją inteligencję nie przywiązują zbytniej uwagi do konsumpcji. Zakładając, że Bitkiem aktywnie handluje 0,5% ludzkości (ktoś wcześniej wspominał o 3 milionach) to mamy 4340 ludzi chętny na przedświąteczny run na giełdy. Czy jest to w stanie zagrozić rynkowi o kapitalizacji ponad pół biliona dolarów? Odpowiedzcie sobie sami...

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Zeyt » poniedziałek, 25 grudnia 2017, 18:22

COs mi sie wydaje ze widzimy sie na 12500 :P szykuje koszyk ale tylko na moment, tak jak ekonokomik pisał, wole kupic za 12500 sprzedac za 13k i trzymac kaske w kieszeni niz kupic i czekac na tudemoon co kojarzy mi sie z czystym fartem :P

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 768
Rejestracja: 7 lutego 2014
Reputacja: 1321
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: soulnecturn » poniedziałek, 25 grudnia 2017, 18:29

Eee tam za bardzo wchodzicie w szczegóły :) Bot czy inna wiara - ważne żebym JA miał spokój ... nie obchodzi mnie czy to ich święto LOL
Nawet botowi głowę można urwać i nadal ważne jest żeby tak rozgrywali żeby nie wołali od stołu!

Ja zostawiam większe akcje na dzisiaj. Rodzina już krzyczy, że ciągle podglądam :(
Nie ważne co widzą i mówią inni - ZAWSZE używaj własnego rozumu!

Eth
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 396
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Eth » poniedziałek, 25 grudnia 2017, 18:35

Bear Flag na ukończeniu, teraz windą w dół - poziom piekło.
Obrazek

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 768
Rejestracja: 7 lutego 2014
Reputacja: 1321
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: soulnecturn » poniedziałek, 25 grudnia 2017, 18:57

Jeszcze nie koniecznie w dół ;)
Aktualny kanał:


Wiem wiem - no ciągle mnie ściąga :evil: :evil:

EDIT
Ale w sumie

To słabe miejsce .... powinno mocno to przejść więc jest niebezpiecznie.

NIE no powaga - niech mnie ktoś stąd zabierze! Nie potrafię odejść :( To jest jak jakiś serial :(
Nie ważne co widzą i mówią inni - ZAWSZE używaj własnego rozumu!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1283
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: minerek » poniedziałek, 25 grudnia 2017, 19:05



Kolejny klin byc może niezrealizowany a diabełek dźga trójzębem i mówi: "nie ma sianka tylko siano ... z bitów". Szopkarze probuja wywołać panike ale na razie sie nie udaje
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 25 grudnia 2017, 19:10 przez minerek, łącznie zmieniany 1 raz.
Make Bitcoin great again

Początkujący
Posty: 140
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: zaxbit » poniedziałek, 25 grudnia 2017, 19:11

Eth pisze: Bear Flag na ukończeniu, teraz windą w dół - poziom piekło.
Obrazek
niech zgadnę, jesteś poza grą, wyprzedany z BTC?:)
Wszedłem na forum po dniu przerwy i ciężko się mi czyta te posty, szczególnie że jestem w grze i obecnie nadal te prawie 22% stratny, chociaż przy niedużej kwocie. Ja rozumiem analizy techniczne jak na "tradycyjnej" giełdzie, ale teksty o "wyleszczaniu" itd. powodują u mnie lekki dyskomfort, bynajmniej nie dlatego że uważam się za "wyleszczonego". I nie, nie "piję" w tych ostatnich słowach do Ciebie.
Spoiler:
Nie wiem też, czy jestem większym Januszem niż Ci, co ślinią się na ciągły zarobek jak tylko jest dołek i spędzają przy komputerze kilka h dziennie na analizie wykresów. Mnie wystarczyło nie tak dawno 30% zysku, wyszedłem przy 7k$ chociaż jakbym zaryzykował miałbym kilkukrotnie więcej. Ostatnio wszedłem prawie że na górce, ale wierzyłem że będzie jeszcze rosnąć (dwa dni przed kolejnymi kontraktami..), chciałem zarobić chociaż te 10-20% i bym się wycofał. Czy to januszostwo? Czy to chciwość? Wątpię. Każdy z nas jest tu bo chce zarobić, to chyba normalne.
Czekam na nowy rok, na LN i myślę że to będzie dobry moment na kolejne ATH.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 25 grudnia 2017, 19:23 przez zaxbit, łącznie zmieniany 1 raz.

Eth
Orator
Awatar użytkownika
Posty: 750
Rejestracja: 7 lipca 2017
Reputacja: 396
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Eth » poniedziałek, 25 grudnia 2017, 19:21

Nie gram BTC. Czekam na wejście w alty ;)
Zresztą jak popatrzysz na wykres z M możemy bardzo łatwo wejść w W.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Zeyt » poniedziałek, 25 grudnia 2017, 19:35

Spoiler:
@zaxbit, Od praktycznie 7k $ siedze na BTC robiac tylko krotkie rundki, fakt faktem moj zarobek jest mniejszy od niektorych holderów, ale czy btc spadal czy rosł ja zarabiałem, i od 3 tyg moj kapitał tylko rosnie, nie uwazam sie za gorszego janusza od kogos co kupil na górce i jedyne co go do tego sklonilo to liczenie na fart ze jeszcze troche urosnie
Co do bitka niby cos tam rosnie ale wolumen nie powala, wrecz odstrasza :P ,

Obrazek
Klin zwyzkujacy w 1h, troche niebezpiecznie sie robi :)
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 25 grudnia 2017, 19:44 przez Zeyt, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7625
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12823
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ergorg » poniedziałek, 25 grudnia 2017, 19:41

Wcześniej wrzucałem byczą możliwość, teraz coś dla misiów. :)



Generalnie, każdy znajdzie zawsze coś dla siebie, zależnie od tego na jakiej jest pozycji. Na 4h znajdzie misiowe patterny, to zacznie szukać na niższych byczych etc. Przy rynku który jest tak "wolny" jak dzisiaj trochę chyba się nudzimy. :D

Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 23 października 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: piter55 » poniedziałek, 25 grudnia 2017, 19:53

Nie wiem, czy było ale taka ciekawostka: dzisiejszy reportaż nt. bitcoina w faktach (tvn) : https://player.pl/programy-online/fakty ... 7299,87567 (o bitcoinie ok. 7:30).

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 5 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: shrek565 » poniedziałek, 25 grudnia 2017, 19:55

Oglądałem reportaż można napisać nawet pozytywny. Leszek nawet nie neguje za dużo i nie gada głupot jak inni pseudo spece

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 535
Rejestracja: 28 lipca 2017
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Bitcoinek » poniedziałek, 25 grudnia 2017, 20:20

Na coinwisdom fajnie widac blokade na 1400zeby byl trend spadkowy.

Ale widac rowniez ze ktos proboje go przebic. Polecam analize na coinwisdom z bitfinexa. Na gieldzie niewidac scianek naniesionych a tam tak.

Poprzednio zaczely sie zrzuty wlasnie z tego poziomu.

Zboeramy sie powoli do tego przebicia, moze chca byc zbudowane nizsze fundamenty, albo przebic ja boczniakiem.

Ta scianka sie przesuwa w dol aby rysowac linie spadkowa. Byla na 14200 teraz jest na 1400.

Albo boczniakiem to przebijemy albo uda sie wywalczyc jej przebicie

https://bitcoinwisdom.com/markets/bitfinex/btcusd

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 69
Rejestracja: 20 grudnia 2017
Reputacja: -28
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Makaveli455 » poniedziałek, 25 grudnia 2017, 21:25

A ja dalej pozostaje Panowie przy mojej wersji, którą Wam przedstawiłem w piątek, podczas trwania paniki. Wynikła ona tylko i wyłącznie z analizy fundamentalnej oraz obserwowania wykresu na różnych interwałach czasowych i na chwilę obecną jest to najbardziej prawdopodobna wersja. Według mnie w środę powrócimy do kursu z czwartku, dzisiaj już za dużo nie pójdzie do góry. Jutro będziemy obserwować dalsze wzrosty, a w środę ustatkuje się gdzieś w okolicach kursu z przed korekty i zobaczymy co będzie dalej, bo po świętach rynek pewnie ruszy pełną parą. Podejrzewam też , że fork, który będzie miał miejsce 28 grudnia może mieć wpływ na kurs, więc jakbym miał przewidywać co się stanie po środzie, kiedy dobijemy do kursu z przed korekty, to lekki spadek we czwartek, być może na takim poziomie utrzyma się to do końca roku i po nowym roku zdobywamy nowe szczyty :) Z tego wynika, że warto kupić teraz, lub jak już się to zrobiło to trzymać do środy, w środę sprzedać i w czwartek znowu wchodzimy :) Oczywiście to tylko moje wypociny, żadna porada inwestycyjna. Pozdrawiam.

Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 19 czerwca 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: za siedmioma morzami

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Trollglodyta » poniedziałek, 25 grudnia 2017, 21:36

https://cryptowat.ch/bitfinex/btcusd/1m

plus/minus w prawym górnym rogu pokazuje w różnej skali poziom bid/ask

bardzo przydatne narzędzie

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Zeyt » poniedziałek, 25 grudnia 2017, 22:01

Wydaje mi sie ze klin nam sie zawęża wciąz, to jeszcze nie to, pewnie kolo polnocy sie wyjasni

Edit: Ostatnio tez bylo wyjscie z klina góra a potem gwaltowne spadki, takze z umiarem :)
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 25 grudnia 2017, 22:19 przez Zeyt, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: sha256 » poniedziałek, 25 grudnia 2017, 22:02

@Makaveli455, gratuluje przemyśleń ale z tego co widzę już w czasie pisania Twojego wpisu przynajmniej w sporej części mogły być nieaktualne.

Moim zdaniem od ok. 13:30 rozpoczęliśmy nową falę spadkową, którą właśnie niezdarnie kontynuujemy. Wystarczy spojrzeć na Bitfinex 30m. Bitstamp podobnie. Jeżeli mam racje to w nocy impuls spadkowy powinien znacznie przyspieszyć.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adamjttk, alomorti, blink, Bundy, grzeg, remix, shinya56 i 12 gości