Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%

Liczba głosów: 244
Eth
Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Eth » poniedziałek, 25 grudnia 2017, 19:21

Nie gram BTC. Czekam na wejście w alty ;)
Zresztą jak popatrzysz na wykres z M możemy bardzo łatwo wejść w W.

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja: 417
Reputacja postu: 
0

Postautor: Zeyt » poniedziałek, 25 grudnia 2017, 19:35

Spoiler:
@zaxbit, Od praktycznie 7k $ siedze na BTC robiac tylko krotkie rundki, fakt faktem moj zarobek jest mniejszy od niektorych holderów, ale czy btc spadal czy rosł ja zarabiałem, i od 3 tyg moj kapitał tylko rosnie, nie uwazam sie za gorszego janusza od kogos co kupil na górce i jedyne co go do tego sklonilo to liczenie na fart ze jeszcze troche urosnie
Co do bitka niby cos tam rosnie ale wolumen nie powala, wrecz odstrasza :P ,

Obrazek
Klin zwyzkujacy w 1h, troche niebezpiecznie sie robi :)
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 25 grudnia 2017, 19:44 przez Zeyt, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4655
Reputacja postu: 
4

Postautor: ergorg » poniedziałek, 25 grudnia 2017, 19:41

Wcześniej wrzucałem byczą możliwość, teraz coś dla misiów. :)

Generalnie, każdy znajdzie zawsze coś dla siebie, zależnie od tego na jakiej jest pozycji. Na 4h znajdzie misiowe patterny, to zacznie szukać na niższych byczych etc. Przy rynku który jest tak "wolny" jak dzisiaj trochę chyba się nudzimy. :D

Początkujący
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
1

Postautor: piter55 » poniedziałek, 25 grudnia 2017, 19:53

Nie wiem, czy było ale taka ciekawostka: dzisiejszy reportaż nt. bitcoina w faktach (tvn) : https://player.pl/programy-online/fakty ... 7299,87567 (o bitcoinie ok. 7:30).

Początkujący
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0

Postautor: shrek565 » poniedziałek, 25 grudnia 2017, 19:55

Oglądałem reportaż można napisać nawet pozytywny. Leszek nawet nie neguje za dużo i nie gada głupot jak inni pseudo spece

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
1

Postautor: Bitcoinek » poniedziałek, 25 grudnia 2017, 20:20

Na coinwisdom fajnie widac blokade na 1400zeby byl trend spadkowy.

Ale widac rowniez ze ktos proboje go przebic. Polecam analize na coinwisdom z bitfinexa. Na gieldzie niewidac scianek naniesionych a tam tak.

Poprzednio zaczely sie zrzuty wlasnie z tego poziomu.

Zboeramy sie powoli do tego przebicia, moze chca byc zbudowane nizsze fundamenty, albo przebic ja boczniakiem.

Ta scianka sie przesuwa w dol aby rysowac linie spadkowa. Byla na 14200 teraz jest na 1400.

Albo boczniakiem to przebijemy albo uda sie wywalczyc jej przebicie

https://bitcoinwisdom.com/markets/bitfinex/btcusd

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: -28
Reputacja postu: 
1

Postautor: Makaveli455 » poniedziałek, 25 grudnia 2017, 21:25

A ja dalej pozostaje Panowie przy mojej wersji, którą Wam przedstawiłem w piątek, podczas trwania paniki. Wynikła ona tylko i wyłącznie z analizy fundamentalnej oraz obserwowania wykresu na różnych interwałach czasowych i na chwilę obecną jest to najbardziej prawdopodobna wersja. Według mnie w środę powrócimy do kursu z czwartku, dzisiaj już za dużo nie pójdzie do góry. Jutro będziemy obserwować dalsze wzrosty, a w środę ustatkuje się gdzieś w okolicach kursu z przed korekty i zobaczymy co będzie dalej, bo po świętach rynek pewnie ruszy pełną parą. Podejrzewam też , że fork, który będzie miał miejsce 28 grudnia może mieć wpływ na kurs, więc jakbym miał przewidywać co się stanie po środzie, kiedy dobijemy do kursu z przed korekty, to lekki spadek we czwartek, być może na takim poziomie utrzyma się to do końca roku i po nowym roku zdobywamy nowe szczyty :) Z tego wynika, że warto kupić teraz, lub jak już się to zrobiło to trzymać do środy, w środę sprzedać i w czwartek znowu wchodzimy :) Oczywiście to tylko moje wypociny, żadna porada inwestycyjna. Pozdrawiam.

Początkujący
Reputacja postu: 
2

Postautor: Trollglodyta » poniedziałek, 25 grudnia 2017, 21:36

https://cryptowat.ch/bitfinex/btcusd/1m

plus/minus w prawym górnym rogu pokazuje w różnej skali poziom bid/ask

bardzo przydatne narzędzie

Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja: 417
Reputacja postu: 
0

Postautor: Zeyt » poniedziałek, 25 grudnia 2017, 22:01

Wydaje mi sie ze klin nam sie zawęża wciąz, to jeszcze nie to, pewnie kolo polnocy sie wyjasni

Edit: Ostatnio tez bylo wyjscie z klina góra a potem gwaltowne spadki, takze z umiarem :)
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 25 grudnia 2017, 22:19 przez Zeyt, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
1

Postautor: sha256 » poniedziałek, 25 grudnia 2017, 22:02

@Makaveli455, gratuluje przemyśleń ale z tego co widzę już w czasie pisania Twojego wpisu przynajmniej w sporej części mogły być nieaktualne.

Moim zdaniem od ok. 13:30 rozpoczęliśmy nową falę spadkową, którą właśnie niezdarnie kontynuujemy. Wystarczy spojrzeć na Bitfinex 30m. Bitstamp podobnie. Jeżeli mam racje to w nocy impuls spadkowy powinien znacznie przyspieszyć.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4378
Reputacja postu: 
1

Postautor: new06 » poniedziałek, 25 grudnia 2017, 22:12

Ja tu widzę takiego klina na H1. Właśnie przebiło jego dolną tl knotem, ale już wróciło i rysuje młotek. Jego górna tl to jednocześnie linia, której przebicie będzie potwierdzeniem double bottom wrzucanego przez @ergorg, który imo jest teraz głównym scenariuszem granym przez rynek.
Spoiler:
Obrazek
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 25 grudnia 2017, 22:38 przez new06, łącznie zmieniany 1 raz.
Brave New World

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: Trollglodyta » poniedziałek, 25 grudnia 2017, 22:21

https://www.dropbox.com/s/qg12akm3ux2a20u/111.png?dl=0

ask na 12500 to 750BTC więc to potencjalny poziom dna :D

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: Makaveli455 » poniedziałek, 25 grudnia 2017, 22:22

Pożyjemy, to zobaczymy jak to będzie, obecnie rynek jest bardzo słaby i wydaje mi się, że jest to spowodowane świętami i ze względu na znaczny wzrost zainteresowania kryptowalutami grubasy przewidziały tą sytuacje i specjalnie chciały wykorzystać ten świąteczny czas do skorygowania troszkę tych ogromnych ATH. Oczywiście mogę się mylić, to tylko moje podejrzenia, środa wszystko zweryfikuje i zobaczymy kto był najbliżej prawdy.

Początkujący
Reputacja: -20
Reputacja postu: 
0

Postautor: szpon13 » poniedziałek, 25 grudnia 2017, 22:31

Ale przeciez na zachodzie nie obchodza drugiego dnia swiat, wiec dlaczego sroda?

Weteran
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0

Postautor: sha256 » poniedziałek, 25 grudnia 2017, 22:32

@Makaveli455, masz racje, że jest bardzo słaby. Dlatego, że to co obserwujemy moim zdaniem to tylko korekta wzrostowa. Jak na razie to co widać wskazuje na korekcyjny charakter ruchu w góre, po którym spadki powinny byc kontynuowane. Trzeba obserwować. Wbrew pozornemu spokojowi dzieje sie sporo.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4378
Reputacja postu: 
7

Postautor: new06 » poniedziałek, 25 grudnia 2017, 22:36

Odnośnie tego double bottom wrzucanego przez @ergorg, pozwoliłem go sobie trochę bardziej przeanalizować na chłodno i wygląda dość książkowo. Tu akurat na H4 Finex.
Obrazek

- jest poprzedzony mocnym ruchem spadkowym,
- pierwszy dołek jest niżej niż drugi,
- odbicie po pierwszym dołku powinno być równe 10 - 20 % spadku poprzedzającego, tu mamy 29,9%,
- szczyt odbicia po pierwszym dołku powinien być zaokrąglony, co wskazuje na częściową zmianę sentymentu rynku, jednak jeszcze nie tak dużego, żeby zrobić pełny reversal. Tu mamy 3 świeczki z knotami na podobnej wysokości (dla przykładu pierwszy dołek jest zaostrzony - ma knot wyraźnie odstający od reszty),
- spadek po pierwszym odbiciu na ogół jest rysowany na niskim volume, tu jest podobnie,
- volume jest tu kluczowy (w double topie nie jest tak ważny). Odbicie po drugim dołku powinno być rysowane na volume większym niż przy poprzednich ruchach. W naszym double bottom jest to najsłabszy punkt. Vol wygląda wręcz na malejący. Aczkolwiek czytałem, że volume może być skokowy. Mamy wyższe słupki volume na dwóch świecach podczas odbicia od drugiego dołka. Jeżeli przebicie oporu będzie rysowane na większym vol, to może się łapać.

Reasumując:

- jest to jak na razie główny scenariusz, nie ma chyba sensu się dopatrywać jakiś innych formacji, dopóki ta nie zostanie zanegowana lub potwierdzona,
- trzeba czekać na jego potwierdzenie, czyli przebicie niebieskiej linii. Następstwem tego ruchu powinien być walk the band na 4h bbands.
(PS - trochę namieszałem - właściwe potwierdzenie to przebicie wcześniejszego szczytu, czyli mniej więcej przebicie górnej wstęgi Bollingera na H4 i rozpoczęcie "walk the band". Przebicie niebieskiej linii nie musi oznaczać potwierdzenia tej formacji, aczkolwiek, jeżeli obecny klin jest grany, to może być równoznaczne z przebiciem kolejnego oporu ze względu na target klina..)
- target wychodzi mi w okolicach 19360 $,
- mówimy tu o TF co najmniej H4, więc może to jeszcze trochę potrwać. Klin, który wrzucałem w ostatnim poście może się zamykać nawet około 06:00 rano jutro,
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 25 grudnia 2017, 22:57 przez new06, łącznie zmieniany 3 razy.
Brave New World

Eth
Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
1

Postautor: Eth » poniedziałek, 25 grudnia 2017, 22:41

Trollglodyta pisze: https://www.dropbox.com/s/qg12akm3ux2a20u/111.png?dl=0

ask na 12500 to 750BTC więc to potencjalny poziom dna :D
Obrazek
Już wiesz dlaczego 12500$, tam mamy dół trójkąta - tam będzie istna obrona Jasnej Góry...
Nawet jak odbije pierwszy szturm, to małe szanse na wyjście górą. Robi się bardzo ciasno.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 25 grudnia 2017, 22:46 przez Eth, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: Makaveli455 » poniedziałek, 25 grudnia 2017, 22:42

@szpon13, Patrzę na ogół, ponad połowa świata w ogóle nie obchodzi świąt, jednakże moim zdaniem nawet 1/100 ludzi grających, jeżeli przestanie, czy się wysprzedają, to może to nieźle namieszać.

@sha256, Swoje wnioski wysunąłem zaraz po spadku 40% w piątek, więc porównując to z dniem dzisiejszym jest o wiele lepiej :D Na chwilę obecną niby nie ma powodów do znacznego wzrostu, ale wydaje mi się, że zmienić się może wszystko w każdej chwili. Sądzę, że za 24 godziny bardzo dużo się wyjaśni.

Początkujący
Reputacja postu: 
0

Postautor: Trollglodyta » poniedziałek, 25 grudnia 2017, 22:51

od dziesięciu godzin idzie w klinie i być może już w najbliższej godzinie nastąpi
wyjście górą i zwrot w dół albo zrobi inny nieoczekiwany zwrot :?

Początkujący
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0

Postautor: balu1988 » poniedziałek, 25 grudnia 2017, 22:54

od paru dni czytam w postach "jutro się wszystko wyjaśni"...

Wróć do „Przedszkole”