Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%

Liczba głosów: 244
Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 1148
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: soulnecturn » sobota, 23 grudnia 2017, 05:03

ergorg pisze:

Ludzie na twiterze ostrzegają przed coinbase i GDAX. Nie zdziwię się, jeśli na dniach wyjdzie jakiś bad news w związku z tym. (Przy takim newsie dopiero byśmy zobaczyli korektę :evil: )

W sumie już coś wisi w powietrzu z ciągłym zamykaniem trade'owania, problemy z wypłatami etc.
/e To dopiero plotki, nie zrzucajcie bitków odrazu. :P

https://steemit.com/bitcoin/@nelepali/t ... tcoin-cash
Przyczyna?

Zeyt pisze: @soulnecturn, Czyli zeby ostudzić TD w 1W musielibysmy siegnac kolo 7900 USD? Dobrze to rozumiem?
Nie nie... wysatarczy posiedzenie przez kilka dni nawet na pułapie 10k+ z odpowiednimi wahaniami w odpowiednim czasie; )

EDIT
https://trends.google.com/trends/explore?q=Bitcoin
Flaga hehehe
Nie ważne co widzą i mówią inni - ZAWSZE używaj własnego rozumu!

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Reputacja: 684
Reputacja postu: 
0

Postautor: FlyingAtom » sobota, 23 grudnia 2017, 06:15

@Wymazywanie

To moja ocena na ile miał wpływ, wiadomo że nie skupował 90% btc ale wtedy cały świat szedł za goxem i tak oceniam jego wpływ.
Czytałem 2 opracowania 2 osób które niezależnie od siebie publikowały o tym artykuły, i jak mnie pamięć nie myli przy 266$ też działał tylko mniej konta były robione po milion$ przy tej drugiej już po 2,5 miliona $ - rozbrykała się ta osoba.
Może ktoś graficznie ujął tylko 2 bańkę nie zwracając uwagi na 1.

https://willyreport.wordpress.com/ - tu masz analizę, sprawdziłem jest ten okres na 266$

- a tu zdaje się drugiej osoby.
Kantor Bitcoin FlyingAtom Konsultacje księgowo-podatkowe.
kupno/sprzedaż bitcoin F2F, przez konta bankowe, wypłaty z bankomatów
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Localbitcoin-FlyingAtom
FlyingAtom-Facebook

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 6593
Reputacja postu: 
0

Postautor: ergorg » sobota, 23 grudnia 2017, 07:08

minerek pisze:
Dodano po 39 sekundach:
burzolak pisze:
Przejdź do cytowanego posta ktoś obserwuje wjazd Theterów na giełdę

Tak ale oni maja ostatnio takie problemy ze zmieniaja system dystrybucji jak i adresów Bez pomocy publicznej bity na tym etapie nie maja mocy
https://coinmarketcap.com/currencies/te ... ical-data/

Z market capu wychodzi, że wczoraj wjechało kolejne 50mln tetherów, ale może też to być spowodowane wahaniami kursu.

Weteran
Reputacja: 8723
Reputacja postu: 
5

Postautor: ekonokomik » sobota, 23 grudnia 2017, 09:19

Moje kreski na dziś. Właśnie mamy test wyjścia górą z nocnego trójkąta.
Jeśli się potwierdzi to dorzucę paliwa do lokomotywy.
Potem trzeba będzie uważać przy 14600 czy nie uformuje się klin.
fin30.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Początkujący
Reputacja: 72
Reputacja postu: 
0

Postautor: Verdas » sobota, 23 grudnia 2017, 10:24

Wygląda na to, że się odbił.

Eth
Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja: 207
Reputacja postu: 
0

Postautor: Eth » sobota, 23 grudnia 2017, 11:05

Czy jest jeszcze szansa na IHS?
Obrazek

Żeby oddać nastroje mas, mi śmierdzi mocnym spadkiem...

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 992
Reputacja postu: 
1

Postautor: wrip » sobota, 23 grudnia 2017, 11:23

Nie było jeszcze pogromu na altach i nie będzie jeśli bitek nie spadnie do bardzo niskiego poziomu. Ciekawe gdzie jest ten prób bólu dla altów, 50% korekty to widać nadal za mało. Czy 60-70% wystarczy? Jeśli one miałby zacząć się sypać na poziomie 8k$ i niżej to ta skumulowana wyprzedaż będzie gigantyczna, że aż trudno to sobie wyobrazić. I taki scenariusz sprawia, że poziomy 2-3k$ nie wydają się być już fikcją i myśleniem życzeniowym.

Bo jakoś nie mogę sobie wyobrazić scenariusza, w którym pompa na altach nie pęka. Przecież tam jest władowane tyle kasy, w tak słabe projekty, że to musi rypnąć. A, że nie jest to dojrzały rynek, więc nie padnie jeden coin, a cała ich masa.

A trójkąt ekonokomika zwodniczy bardzo jest :) prawidłowe wyjście nastąpi dopiero za trzecim razem? hmm...

Dodano po 4 minutach 51 sekundach:
Eth pisze: Żeby oddać nastroje mas, mi śmierdzi mocnym spadkiem...
Czyli wg twojej obserwacji masy są nastawione bardzo optymistycznie, tak?
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Początkujący
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0

Postautor: Jamnu » sobota, 23 grudnia 2017, 11:34

Ja również wtrącę od siebie ze osoby z mojego otoczenia tzw Janusz czyli '' masy'', nadal głęboko wierzą w szybkie wybicie i nowe ath. Bo przecież już tyle uroslo :shock:

Początkujący
Reputacja: 17
Reputacja postu: 
0

Postautor: Radeq » sobota, 23 grudnia 2017, 11:35

Moim zdaniem szara eminencja nie pozwoli na zejscie poniżej 8k bo to mogłoby zachwiać całym rynkiem i odstraszyc skutecznie nowych inwestorów (nikomu dluga bessa teraz sie nie opłaci) dlatego uważam że poki co mozna nazwać to zdrową korektą. Uważam też ze Prezes mial rację mówiąc ze już nie bedzie tak łatwo zarobić na krypto. Ulica zostala wyleszczona teraz w grze zostaną same cwaniaki .

Eth
Wygadany
Awatar użytkownika
Reputacja: 207
Reputacja postu: 
0

Postautor: Eth » sobota, 23 grudnia 2017, 11:36

Masy forumowe, jak to oddał bodajże @Wymazywanie, ;)
@wrip, ulica raczej jest podszyta strachem. Tylko grubasy to pchną na północ.
Ulica nie kalkuluje tak jak my, że można się wkupić na wyprzedaży.

Weteran
Reputacja: 832
Reputacja postu: 
0

Postautor: pabloj » sobota, 23 grudnia 2017, 11:51

Radeq pisze: Moim zdaniem szara eminencja nie pozwoli na zejscie poniżej 8k bo to mogłoby zachwiać całym rynkiem i odstraszyc skutecznie nowych inwestorów.
Tych samych nowych inwestorów ponownie zachęci nowa mega pompa, już ty się nie bój ;) Ludzka chciwość nie zna granic ani logiki. Grubasy też mają swoje poziomy wejścia i wyjścia, zapewne kupują/sprzedają partiami schodkowo po różnych cenach, gdy się więc już prawie wyprzedadzą nagle na rynku zaczyna brakować pary, tworzy się długa (w porównaniu do charakteru danej bańki) bessa podczas której znowu partiami akumulują dane aktywo, w taki sposób, żeby nie tworzyć zauważalnych skoków ceny bo po co sobie podbijać. Nowa bańka/pompa nastąpi gdy grubasy się w ogóle na tę akumulację zdecydują.. a pewnie tak będzie bo na Bitcoina i inne krypto znajdzie się jeszcze sporo chętnych ;)

Początkujący
Reputacja: 5
Reputacja postu: 
0

Postautor: antimagic_ray » sobota, 23 grudnia 2017, 12:05

wrip pisze: w tak słabe projekty
Czy to teza że blockchain miałby nie znaleźć zastosowań innych niż tylko waluta cyfrowa?
To imo wynalazek który zmieni życie gospodarcze i społeczne, a czy zaproponowane wielofunkcyjne platformy są słabe wszystkie (!?) to oceni dopiero rynek.
Wierzę że jeśli ludzie przyzwyczają się do niższych niż dzisiejsze odbicie cen BTC, ruch wpierający finansowo te projekty ożywi się znowu.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 83
Reputacja postu: 
0

Postautor: burzolak » sobota, 23 grudnia 2017, 12:09

Kulfon pisze: @burzolak, Teraz już nei warto! Nie warto teraz!
Dowcipkuję sobie. Od parunastu godzin wyrównanie kursu bokiem. Lekki podjazd po 15-16K i zjazd dalej. Taką opcję obstawiam.
Z racji ,że jestem zbyt mało obeznany, lepsza byłaby analiza starszych stażem. Jakie towarzyszyły nastroje podczas double top w sierpniu lub wcześniej.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 992
Reputacja postu: 
0

Postautor: wrip » sobota, 23 grudnia 2017, 12:11

@antimagic_ray, po prostu nie sądzę by większość z kilku tysięcy kryptowalut była użyteczna. Pewne projekty oczywiście mają szanse, ale większość nie bo to powielane pomysły.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Dyskutant
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0

Postautor: Stiepa » sobota, 23 grudnia 2017, 12:13

Na bidach cieniutko, autostrada do piekła otwarta. Gracze wciąż bardzo optymistyczni, kupa ludzi widzi wyłącznie okazje. Barometr entuzjazmu na polskich giełdach też wysoki: cały czas są 5-6kpln ponad finexem. Aż się prosi żeby to wszystko wybrykać bez wazeliny.

Ja postoje z boku.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0

Postautor: M4ciek » sobota, 23 grudnia 2017, 12:20

No ja nie wiem co teraz robić, siedzę głównie w altach, wraca mi wszystko do poziomów sprzed spadku. Zamiast się cieszyć to się boję, że będzie następny zjazd i to większy. Nastroje na fb widzę ludzie maja różne - tak 50/50 - jedni czekają na krach, drudzy pewni, że już po strachu.

Początkujący
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0

Postautor: zaxbit » sobota, 23 grudnia 2017, 12:35

Ja chciałbym, aby dosyć szybko pojawiło się nowe ATH i nie dlatego, że bedę mieć wtedy duży zysk, bo nie, bo wszedłem w złym momencie, ale życzyłbym sobie tego po to, aby prasa typu wp i inne szmatławce odszczekała to co pisała na zamówienie banksterki :) W sumie dziwią mnie tak szybkie wzrosty, ale widocznie prawdziwi maniacy BTC mają usprawiedliwienie przed tym, aby skupić się na świątecznych pracach domowych ;)

Gaduła
Reputacja: 52
Reputacja postu: 
1

Postautor: piwo » sobota, 23 grudnia 2017, 12:37

@Stiepa, No właśnie na BitbBayu i Bitmarkecie chyba wprowadzili kontrakty krótkoterminowe :D i przewidują cenę jaka będzie za 1-2 dni na Bitfinexie. Tak jak to było o 3 rano 22 grudnia na obydwu giełdach, gdzie cena w przeliczeniu na $ spadla w okolice 10700 $.

@zaxbit, Podejrzewam, że pod 17k-18k będzie "tłoczno" przez dużą ilość graczy, która kupiła na szczycie lub pod aby ratować kapitał. Wg mnie maksymalnie możemy podjechać pod 17 500 $ na Bitfinexie.
Ostatnio zmieniony sobota, 23 grudnia 2017, 12:52 przez piwo, łącznie zmieniany 3 razy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
2

Postautor: M4ciek » sobota, 23 grudnia 2017, 12:44

Apropos mediów - też chciałbym, żeby im to trochę zamknęło ryje... bo na razie tylko mówią "ostrzegaliśmy, hahaha". Pan z UOKiK w materiale Polsatu porównał Bitcoina do piramidy i powiedział, że to jak totolotek. Ciekawe czy to oficjalne stanowisko UOKiK i dlaczego nie ostrzegają, że inwestycja w totolotka to ryzyko i naraża na straty? A reklamy są nawet w TV. Hazard jest dobry, a giełda zła?

Dyskutant
Reputacja: 97
Reputacja postu: 
2

Postautor: hornet » sobota, 23 grudnia 2017, 12:46

zaxbit pisze: aby prasa typu wp i inne szmatławce odszczekała to co pisała na zamówienie banksterki
WP i inne szmatławce nie piszą na zlecenie banksterki, naprawdę. a NAWET jeśli - to nie po to, żeby mieć rację, tylko wywołać konkretne nastroje, które EWENTUALNIE banksterka mogłaby wykorzystać.

ostatecznie - 45% spadku w 2 dni to bardzo dobry medialny temat, więc czemu ktokolwiek miałby być inspirowany kimkolwiek, żeby o tym pisać? dobierajcie sobie lepsze wskaźniki do opisywania rzeczywistości, bo się wyzerujecie jeśli na tej podstawie podejmujecie decyzje.

Wróć do „Przedszkole”