Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 32
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 70
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: B4rtosz » czwartek, 21 grudnia 2017, 18:13

anagamidev pisze: Prawdopodobnie bardzo dobry moment na wejście w longa :D
Jeszcze nie, testujemy właśnie neckline + fibo 61.80 od dołu, od którego się właśnie odbiliśmy.

Początkujący
Posty: 69
Rejestracja: 17 września 2017
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: onameis » czwartek, 21 grudnia 2017, 18:15

Uber dump altów, po czym bitek poleci w górę. Nie łapie się dwóch srok za ogon. Nie zalecałbym teraz inwestowania w alty. Wydaje mi się, że to kwestia kilku dni zanim wszyscy zaczną płakać w innych działach.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: baggins » czwartek, 21 grudnia 2017, 18:15

Klejna pisze: chce by moje 10 koła obróciło do 1mln czyli x 10000 % będe czekał na to i 2 lata
te czasy już minęły, może i się doczekasz ale raczej za 20 lat... tylko czy wtedy nie pobiją cię zyskami ci co na lokatach trzymali jak się inflacje w wersji hiper przebudzi to sobie głowy nie dam uciąć :lol:
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Weteran
Posty: 7515
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2780
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: pael » czwartek, 21 grudnia 2017, 18:16

domator pisze:
Ja caly czas tam widze wielki BDW i licze na jeszcze jedno uderzenie w dol. Tam sie tez zejdzie z - slaba bo slaba ale zawsze - LT. I to jest w okolicy 13k aktualnie.
Obrazek

urwalem skrina, jest jeszcze troszke miejsca

Początkujący
Posty: 130
Rejestracja: 23 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Klejna » czwartek, 21 grudnia 2017, 18:29

@baggins te czasy dopiero się zaczynają. Póki co market cap nawet nie dorównał akcją Apple . Ja liczę na to że marketcap dokońca 2018 roku wyniesie z 10 bln. Co oznaczać będzie wzrost wszystkiego co jest w obecnej top 50 o około 20x.


Jakby ktoś nie wierzył to top 500 spółek na amerykańskiej giełdzie = 20 bln dolarów.
A kapitalizacja wszystkich giełd na świecie to ponad 100 bln dolarów.

Dotego sporo kasy jest u Januszy takich jak ja które nigdy nie grały na prawdziwej giełdzie a weszły w krypto.



Aby moje 10 koła zamieniło się w 1 mln wystarczy że kapitalizacja rynku kryptowalut osiągnie wynik 30 bln dolarów :). Czy jest to realne? w 3 tygodnie bo gram od 1 grudnia marketcap wzrósł z 330mld do 640 mld i rośnie w tempie 50% z tygodnia na tydzień. A największe giełdy zablokowały rejestracje nowym klientom bo się nie wyrabiają z weryfikacją kont.
Ostatnio zmieniony czwartek, 21 grudnia 2017, 18:41 przez Klejna, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Posty: 7515
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2780
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: pael » czwartek, 21 grudnia 2017, 18:34

Klejna pisze: @baggins te czasy dopiero się zaczynają. Póki co market cap nawet nie dorównał akcją Apple . Ja liczę na to że marketcap dokońca 2018 roku wyniesie z 10 bln. Co oznaczać będzie wzrost wszystkiego co jest w obecnej top 50 o około 20x.
Czas sprzedac wszystko :mrgreen:

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
10
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: sha256 » czwartek, 21 grudnia 2017, 18:34

Zapraszam do lektury mojego wpisu sprzed spadku ze strony 1539:

https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 1f#p415422

Moim zdaniem sytuację najlepiej obrazuje formacja RGR i to pomimo zarzucanej niesymetryczności.
W życiu niestety wykresy często nie są rysowane przez inwestorów idealną kreską, tak jak i piersi kobiece najczęściej nie wyglądają jak te wyidealizowane implantami i photoshopem.

To, co? Spotykamy się w okolicach 12 700 USD?

Początkujący
Posty: 97
Rejestracja: 19 października 2017
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: maq242 » czwartek, 21 grudnia 2017, 18:35

owen12 pisze: Odrobimy straty na seg2X:)
Seg2x juz byl zdaje sie i ktos go kopie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: socjolog2008 » czwartek, 21 grudnia 2017, 19:00

15005 jest bronione jak ostatnio 15800, teraz może być kilka dni boczek ,góra, dół ale na tym poziomie ja się zaladowalem ponownie w alty (mam więcej o 18% tego co miałem). Przerwa ,spacer do żabki po zimnego Heinekena. Przewietrzyc się trzeba - polecam.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

mwm
Dyskutant
Posty: 153
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Re: RE: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: mwm » czwartek, 21 grudnia 2017, 19:13

Szczegorz pisze:Panie i Panowie..... mam bitka kupionego po sredniej cenie 50400 PLN..... myslice ze zleci nizej ? Ogolnie planowalem go dlugoterminowo do 2020 roku ale gdzies sie boje ze mi spadnie na 30k i nigdy sie nie odbije. Moze jakis weteran mi podpowiedziec czy to jest realny scenariusz (czy sam w to wierzy? ) - wiem ze nikt nie wezmie odpowiedzialnosci i nie przewidzi na 100% - ale weteran bedacy tu od 5 lat moze wyrazic swoja bardziej prawdopodobna opinie niz taki swiezak jak ja.

Czy powodem moze byc wycofaniem sie XTB z krypto ?
Kupiłem kiedyś po 2000pln też na długoterminowe. Gdy spadło do 800 nie panikowałem, trzymam do dziś. Taka strategia była obrana dla tej inwestycji i jej się trzymam. Choć czasem korci mnie by tą sumę zamienić na fiat a gdy spadnie odkupić więcej to jednak trzymam.
Mówią o pęknięciu bańki od 10000pln. Na razie cały czas rośnie.. Kiedyś na pewno ona nastąpi, ale po niej i kilku latach bessy może być kolejna wieksza..
Ogólnie to długoterminowo powinno się kupować przed dużymi wzrostami, lub po większych spadkach pod warunkiem że są podstawy fundamentalne do wzrostu..
Jeśli jesteś gotowy tą kwotę przeznaczyć na straty to trzymaj a może zostaniesz obficie wynagrodzony..

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: bl4ck » czwartek, 21 grudnia 2017, 19:31

mwm pisze: ub po większych spadkach pod warunkiem że są podstawy fundamentalne do wzrostu..
No właśnie gdy ty kupowałeś za 2000zł a inni za 200zł te podstawy były, a teraz? jest wielkie rozczarowanie jak to dziadostwo działa i nie potrafią dojść do porozumienia aby rozwiązać te wieczne problemy... wku** mnie niesamowicie...

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 5 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: shrek565 » czwartek, 21 grudnia 2017, 19:35

Panowie miałem trochę wolnych srodków i kolega namówił mnie na BTC w lipcu kupiłem po kursie 7805 w przybliżeniu 12,7 BTC i teraz pytanie trzymać dalej czy sprzedać? Dla mnie to lokata ale korci bo coś tam się już zarobiło. Za dużó się tu nie udzialam bo w firmie za dużo czasu spędzam... ktoś coś poradzi?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 20
Rejestracja: 30 listopada 2017
Reputacja: 67
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: dannu » czwartek, 21 grudnia 2017, 19:41

@shrek565, Jestem w podobnej sytuacji i trzymam, jeżeli Cię korci i chcesz być 'bezpieczny' lecieć na czysto to wysprzedaj tylko tą część, która pokryje Ci wkład finansowy ;)

Początkujący
Posty: 54
Rejestracja: 12 grudnia 2017
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wojt5 » czwartek, 21 grudnia 2017, 19:54

ale po co sprzedawac jak w zalozeniu zainwestowalo sie na miesiace / lata ? Korcic to moze tradera, bo pociag odjezdza z innej stacji, ale w innym wypadku ? Jaki sens? Chyba tylko wtedy kiedy zakladamy ze to koniec btc/jakiejkolwiekinnejkrypto i chcemy ograniczyc straty/zyski, ale szansa na koniec jest raczej mała. Cierpliwości. Oczywiście nie bronie btc, wrecz przeciwnie uwazam ze kolejnego 10000% to juz nie zrobi (jak np z 600 na 60000) ale w innych krypto nadal jest szansa na to.
Wielcy inwestorzy zakladajacy milionowe zyski po paru latach a sracie sie po 2 dniach korekty :lol:

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 5 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: shrek565 » czwartek, 21 grudnia 2017, 20:07

wojt5 masz całkowitą racje :) ale jest zawsze. jak sprzedał bym 1,74 to odzyskuje wkład a zostaje i tak 11 btc. A ja powoli zaczynam wierzyć w te herezje 21 wieku, że BTC to przyszłość. Jam mówi szczepan bitcoin to pinezka a nie bańka :D

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 227
Rejestracja: 8 sierpnia 2017
Reputacja: 311
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Clinic » czwartek, 21 grudnia 2017, 20:12

Według mnie jesteśmy blisko ważnego wsparcia jakim jest linia trendu wzrostowego wyrysowana z 12.11.2017 przy obecnych spadkach powinniśmy testować ja w okolicach 13300-13600 $ https://pl.tradingview.com/x/A7rmQTkb/ później mamy szczyt z 29.11.2017 mniej więcej na poziomie 11500 i tutaj wchodzi także psychologia bo już blisko 10000 $

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: baggins » czwartek, 21 grudnia 2017, 20:17

Klejna pisze: Aby moje 10 koła zamieniło się w 1 mln wystarczy że kapitalizacja rynku kryptowalut osiągnie wynik 30 bln dolarów :). Czy jest to realne? w 3 tygodnie bo gram od 1 grudnia marketcap wzrósł z 330mld do 640 mld i rośnie w tempie 50% z tygodnia na tydzień. A największe giełdy zablokowały rejestracje nowym klientom bo się nie wyrabiają z weryfikacją kont.
powołując się na powyższa wypowiedź ze smutkiem ogłaszam koniec bańki,.. dziękuję Państwu i do zobaczenia za parę lat :cry:
no chyba, że się cytowanemu panu spełni to za 2 lata chyba z połową pomarańczowych, niebieskich i czerwonym zostaniemy nie wiem.... miliarderami? :mrgreen:
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: domator » czwartek, 21 grudnia 2017, 20:25

baggins pisze: chyba z połową pomarańczowych, niebieskich i czerwonym zostaniemy nie wiem.... miliarderami? :mrgreen:
Skad ta ironia? Oczywiscie ze zostaniemy. Tylko ze najpierw zobaczymy glebokie spadki. Moze nawet nie raz? I dlatego dla kryptocholika jak ja wazne jest zeby ten czas dobrze wykorzystac (czyli starac sie pomnazac BTC)
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: janku66 » czwartek, 21 grudnia 2017, 20:27

@baggins
Gdybyś miał moc słyszenia wszystkich wypowiedzi świata o krypto, podejść i strategii jakie ludzie mają, to szaleństwo gwarantowane.
Nie płacz po jednym poście, na forum.
Będzie dobrze ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: new06 » czwartek, 21 grudnia 2017, 20:28

ergorg pisze: Chyba trochę się pogubiłem w wykresie BTC
To powinno wyglądać tak:
Spoiler:
Obrazek
Pierwsze które zaznaczyłeś nie jest HS-em, tam się początkowo rysowała opcja na double bottom.
It is important to establish the existence of a prior uptrend for this to be a reversal pattern. Without a prior uptrend to reverse, there cannot be a Head and Shoulders reversal pattern (or any reversal pattern for that matter).
To w środku nie jest HS-em, ani inv HS-em, bo taka formacja nie może być poprzedzona żadnymi falkami o takiej samej wielkości i szczytach na podobnych wysokościach (co wynika również z powyższego cytatu).
Kurs ma naturę falową, więc można się w nim dopatrywać nieskończonej ilości formacji HS-podobnych. Taki pattern nie miałby wtedy żadnego sensu.

Tu jest to dobrze opisane:

https://www.investopedia.com/terms/h/head-shoulders.asp
http://stockcharts.com/school/doku.php? ... p_reversal

Z kolei Bulkowski bardzo ciekawie pisze o tym jak można wyznaczać neckline, jak patrzeć na foremność tej formacji. No i to, bezcenne:
A pullback occurs in this example just to make trading interesting.
Jakby ktoś z uwagą czytał Bulkowskiego, to myślę, że nieźle by sobie radził nawet na takim zmyłkowym rynku jak crypto.
http://thepatternsite.com/hst.html
ergorg pisze:Bardziej chodziło mi, że cokolwiek się nie rysuje, zaraz było negowane. :P
Zanegowany był ten double bottom i to była mega perfidna zmyłka, myślę że trochę osób tam się przedwcześnie załadowało. Była też opcja na tripple bottom, ale ta formacja jest rzadka i raczej większość traderów patrzy na nią sceptycznie, więc czeka na jakieś mocne potwierdzenie. Natomiast ten inv Hs i mały HS na końcu zrealizowały się całkiem nieźle.
Brave New World

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adamjttk, Bing [Bot], mess_on_a_mission, Pan Inwestor, yaretzky i 30 gości