Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Początkujący
Posty: 416
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Excray » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 21:20

diamanti pisze: Jak to mozliwe czyli ktos kto miał ustawiona cene zakupu po cenie 53 satoshi ma teraz duzo BTG ?
Dokładnie tak. I całkiem możliwe jest, że osoba która zrobiła ten flash crash oraz osoba która miała pozycję na 53sat za BTG to jedna i ta sama osoba.

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: japu » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 21:22

Excray pisze: Dokładnie tak. I całkiem możliwe jest, że osoba która zrobiła ten flash crash oraz osoba która miała pozycję na 53sat za BTG to jedna i ta sama osoba.
A jaki to miało cel? Przerzucenie środków z konta na konto?

Początkujący
Posty: 416
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Excray » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 21:24

@japu, Ten co zawsze. Zarobienie szybko dużych pieniędzy.

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: japu » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 21:29

Nie rozumiem w takim razie na czym to polegało. Jeśli ktos wystawił po 53sat sam sobie i kupił to innym kontem to w którym momencie zarobił?

Początkujący
Posty: 416
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Excray » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 21:32

A wiesz jak zarabia się na shortach? Sprzedajesz drogo, odkupujesz tanio. Tak mniej więcej w uproszczeniu działa ten mechanizm.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9203
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7031
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 23:16

Prawdopodobnie jeden z najlepszych momentów na postawienie short'a :D Teoretycznie powinno wyjść z tego trójkąta zniżkującego dołem :D



[======= stopka =======]
???$ soon! | Golden rule - BTFD | Immanentną cechą i przeznaczeniem każdej bańki jest pękanie | LTC 1k$ soon! | Puchu puchu puchu puchu

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: pabloj » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 23:21

Kurs 3 razy już odbił się od wartości 23% fibo zniesienia całego wzrostu od 10 grudnia i wcale nie wydaje się że chce spaść niżej. Do tego trochę boczniakując coraz bardziej zbliża się do linia wsparcia trendu wzrostowego rysowanej od 13 listopada i gdzieś przed jej dotknięciem oraz przed punktem przecięcia obu linii, dopatrywałbym się odbicia. Jeśli jednak niedźwiedzie dałyby radę i przebiły oba wsparcia, byłby to baaaaardzo czerwony sygnał początku odwrócenia trendu.

Pamiętajmy też, że mamy poniedziałek, znowu chodzą przelewy na giełdy, więc jeśli rynek tak zdecyduje, potencjał napływającej gotówki rośnie.

Obrazek


Btw. Nie wiem jak u was ale moje alty/tokeny przez ostatnie 2 dni mocno rosną.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 18 grudnia 2017, 23:45

Tak dzisiaj patrze na to wszystko (po pracy popykałem i ładnie zarobiłem na BTG) ale się nasuwa jedno. To wszystko jest po...One i to grubo. Dash 1000$ ,Ethereum 800$ ,LTC 350$ , nawet ETC 40$ już o Bicie nie ma co wspominać bo każdy widzi. Uważam się za osobę rozsądną (co nie idźie w parze z graniem realnym pieniędzmi na wirtualnych walutach). Tak sobie patrząc dzisiaj na to sam zadaje pytanie ,jak długo jeszcze będę mógł zarobić drugą miesięczną pensje klikając myszką w 3 dni. Logiki już nie szukam w tym żadnej, w co by nie wejść się zarabia, długofalowo to już totalnie. W zeszłym roku siedziałem przy kompie tez przed świętami i patrzyłem jak przebił z impetem Bit 1400 zl chyba. Nie ma takich dragów, kwasów czy alko na których mógł bym 365 dni temu wyobrazić sobie takich poziomów całych tych krypto walut jakie są dziś :mrgreen:
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9203
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7031
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: anagamidev » wtorek, 19 grudnia 2017, 00:05

Cóż, wyjście z trójkąta zniżkującego(!) górą, ależ byczo, w takim razie 22k$ soon! :D



[======= stopka =======]
22k$ soon! | Golden rule - BTFD | Immanentną cechą i przeznaczeniem każdej bańki jest pękanie | LTC 1k$ soon! | Puchu puchu puchu puchu

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 894
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9316
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Fibo » wtorek, 19 grudnia 2017, 00:22

Zaś Stamp pokazuje możliwość wygenerowania trójkąta symetrycznego jako 4-ki w 3-ce rozpoczętej 14.12 ok. godz. 16:00. Wybicie z niego w ramach 5-ki w 3-ce byłoby dynamiczne.

Obrazek
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9203
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7031
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: anagamidev » wtorek, 19 grudnia 2017, 00:53

Faktycznie na bitstamp jest trójkąt symetryczny, rozwiązanie jest tylko jedno. Up! :D

Patrząc na total market cap, zaczynamy iść na logu pionowo, więc chyba przez kolejne kilka, kilkanaście dni TMC powinien skoczyć +200-500% :D W każdym razie TMC 1 trillion soon! :D Enjoy! :D
Obrazek
Spoiler:
Przypomniało mi się :D
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 26#p328226
anagamidev pisze:Teraz BTC pewnie dobije 2800, a później się okaże co dalej :D

Co do LTC to jedziemy do 100$ może nawet więcej, ale tego spodziewałbym się coś w okolicach 1 sierpnia. Ogólnie ten i kolejny miesiąc może być bardzo wzrostowy wg mnie:
ETH -> 500$+ - ICO/TGE EOS'a podobno ma być 1000 razy lepsze od ETH, ale trzeba kupić ETH do smart contract'u
ZEC -> 500-1000$ - na jakiejś chińskiej giełdzie rusza trading od jutra bez fee przez miesiąc
ETC -> 50-100$ - emerald
STEEM -> 5-10$ - bo tak :D

Wiem, że nie jest to bezpośrednio związane z BTC, ale uważam, że to co ma wydarzyć się na altach pozwala przewidzieć jego kurs.
Timing jak zwykle zły, ale targety w większości się sprawdziły :D Człowiek wiedział, ale nie zagrał, bo brakło mu cierpliwości i zaufania do samego siebie :D
Spoiler:
[youtube][/youtube]


[======= stopka =======]
22k$ soon! | Golden rule - BTFD | Immanentną cechą i przeznaczeniem każdej bańki jest pękanie | LTC 1k$ soon! | Puchu puchu puchu puchu

Orator
Posty: 949
Rejestracja: 8 czerwca 2011
Reputacja: 243
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Lechu » wtorek, 19 grudnia 2017, 01:44

Mhm na https://coinmarketcap.com/ na zielono jest absolutnie wszystko z wyjątkiem:
Binance Coin i USDT.
Znaczy ludzie się rzucili na wszystko jak popadnie :D
To już raczej ostatnia prosta bo jak żyje czegoś takiego nie widziałem.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 19 grudnia 2017, 02:30

@Lechu, No właśnie, ciężko nie zarobić kupując cokolwiek. Wszystko fajnie. Tylko kupcy tych ładnych górek na altach (a nie oszukujmy się, robimy teraz lub wkrótce jakieś górki, no przecież one się nie robią w dołkach hehe) jak nie stoplosują, mają aktywo na potencjalny zjazd -70, -80% itd. Ten sam efekt jak poszła poprzednia faza w tym roku i wypompowano rzeczy typu SS, DGB itp. a potem zjazdy o -80% itp.
Czyli gra fajna i zdaje się, że zyski łatwe jak się nie kupi górki i umie wyjść po kilku-kilkunastu %, ale gra nad którą wisi siekiera i prędzej czy później spadnie. :) Takie przeskakiwanie nad ogniskiem, kilka razy się uda, a w końcu człowiek się sparzy. Wzrosty są w 100% bańkowe, nie ma żadnych przesłanek ani oznak, by wartość poza-spekulacyjna tych dziesiątek, setek monet-projektów rosła. :) I fajne to jak się coś korzysta, i głupie i straszne i ciekawe równocześnie. Przymiotników można mnożyć. Najważniejsze jak wysoko to zajdzie i jak się skończy. Jak tylko spadkami, ale bez spraw typu hack finexa czy trexa, czy tether=0$ nagle, no to by był akurat dobry scenariusz (spadki bez goxowych historii).
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 201
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 183
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: krisodrigo » wtorek, 19 grudnia 2017, 02:34

Tak sobie myślę... Po cholere się bawić bitcoinem jak na altach zarabia się o wiele lepiej. Ktoś mi wyjaśni :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 19 grudnia 2017, 02:54

@krisodrigo, Jak się na czymś zarabia lepiej (czyli więcej) to tak samo ryzyko straty jest większe. To zawsze idzie w parze. Na altach, zwłaszcza tych nie-topowych spadek rzędu -20 -30% to normalna korekta, na takim BTC raczej korekta rzadsza, niecodzienna.

Płynność idzie w parze z poziomem ryzyka.
Nie każdy chce grać na rzeczach wysokiego ryzyka.
Ja wolę mniejsze ryzyko a więc siłą rzeczy mniejsze wzrosty/spadki, ale całość stabilniejsza.
Spędź pół roku na tradingu BTC i kolejne pół roku na tradingu TYLKO altów z 2-3 ligi (2-5 kartka trexa czy 15-35 miejsce polo po vol). Uwierz mi, że więcej siwych włosów się pojawi przy męczeniu bardziej ruchliwych altów z gówno-orderbookiem i low shit-vol. :)

Nie ma nic za darmo na rynku. Przytulisz +20% +50% +300% w kilka dni na altach to i przytulisz kiedyś na nich -20% czy - 50% itd. Niektórzy wolą przytulać +10% i -10% niż +50% i -50%, stąd masz łatwą odpowiedź na swoje pytanie.
Ps. Nie ma NIC gorszego niż bagholding alta z low vol i orderbookiem kilka btc. To jak czekać na pustyni na deszcz.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 86
Rejestracja: 10 listopada 2017
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Selecto » wtorek, 19 grudnia 2017, 03:07

Jeśli trzymam long term alty, to po co mi stop lossy?

Początkujący
Posty: 148
Rejestracja: 19 listopada 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Zbyszek_gd » wtorek, 19 grudnia 2017, 03:12

pytanie do bardziej doświadczonych. Na BB klasyczny klińcz - albo wszyscy poszli spać albo w sercu nadzieja, ale sie boję. Co z czegoś takie go wychodzi? Panika czy byle pretekst potrzebny do euforii?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 19 grudnia 2017, 03:20

@Selecto, Po to by to był longterm profit a nie longterm bagholding? :) Jak kupisz na longterm nisko, blisko dołków, na rynku wyprzedanym na dużej skali, to OK, SL nie potrzebujesz bo jesteś gość który kupił jak prawdziwy dobry gracz i tylko czekasz i trzymasz. Ale wejścia na longterm w innych sytuacjach nie będą tak proste i lepiej przykładowo wywalić na -5% straty jak wejście na longterm na sygnale wyjścia z dużego trójkąta okazało się bulltrapem niż potem obserwować jak nasz zakup notuje -20 -30%... Prosty przykład.

A jakie masz wejścia na longterm i czego?

Teraz są naprawdę dobre wejścia na longterm, ale jedyny warunek: obrócić monitor 180 stopni haha :!: :!: :!: :mrgreen:

Dodano po 4 minutach 51 sekundach:
Zbyszek_gd pisze: pytanie do bardziej doświadczonych. Na BB klasyczny klińcz - albo wszyscy poszli spać albo w sercu nadzieja, ale sie boję. Co z czegoś takie go wychodzi? Panika czy byle pretekst potrzebny do euforii?
Nie wiem, ale obserwuj giełdy wiodące (dla BTC to Finex, koreański Bithumb), one liderują i za nimi idzie reszta.
Dla altów to Trex/Bithumb/Polo/Finex, zależnie od alta (patrz najw. wolumeny danego alta na capach).
Lokalne giełdy jak BB czy BM tylko kopiują większe, a jak coś same spróbują, to tylko chwilowy glitch a potem wracają do kopiowania przewodnika stada.
Co do godziny, jasne, że większość ludzi w nocy śpi a nie gra. :D
Stąd mały ruch na rodzimych giełdach (no i widać ogólnie też noc Europy Zach-Śr na giełdach typu polo/trex).
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 273
Rejestracja: 28 sierpnia 2017
Reputacja: 83
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: burzolak » wtorek, 19 grudnia 2017, 03:34

Wymazywanie pisze:...ale gra nad którą wisi siekiera i prędzej czy później spadnie. :) ...
Miecz Damoklesa to się nazywa :)
Zawieszony już dynda, włosek cienki jak poranny promyk. Kiedy spadnie? Dziś, jutro... a może już się urwał i leci do celu.
Chciałem wychodzić z walut w południe ale dopiero niedawno uciekłem. Nie całością ale już mi się znudziło zaglądać na giełdę co kilka minut.
Swoją drogą, obecna sytuacja można przyznać iż przyjemności dostarcza. Niestety nie jest to gra taka jaką sobie należy wyobrażać w trakcie całego roku. Przecież są dni, tygodnie, miesiące gdzie nic się nie dzieje i informacja (news) o jakimś rebrand, spotkaniach itd. uaktywnia daną walutę i podnoszą/zaniżają jej wartość. Tak to powinno wyglądać. Obecnie tak nie jest, należało przestawić trybik, gramy inaczej. Teraz jest wzrost, pakuj się z kasą.
Nie wiem ile to jeszcze potrwa. Natomiast gdybym był opasłym grubasem zrobiłbym tak. Gawiedź nakupiła tego cyfroszmelcu, teraz im zrobimy kuku z Władkiem i Tadziem. Sprzedajemy wszystkie nasze babolo-valuty. Niech się tego nażrą. Cena se spadnie, my sprzedali drogo. To na dołku odkupimy i powtórka z rozrywki. Nabrali się na to raz, to i kolejny będzie ciekawy... ale tym razem dorzucimy do pieca niuansik w postaci ...
I tu sobie ludzie dopiszcie tego czego nigdy nie oczekiwaliście, nieprzewidzianego zwrotu akcji.
Gdyby nic się działo to byłoby za nudno, nieprawdaż?

Początkujący
Posty: 148
Rejestracja: 19 listopada 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Zbyszek_gd » wtorek, 19 grudnia 2017, 03:49

Ja ma ten komfort, że nie mam aktywowanego konta ( i nawet nie czuje takiej potrzeby). Czyli nie mam jak uciekać z crypto. Ot taka fanaberia, to nie temat na ten watek, ale jak dla mnie niestabilność/brak sensownych uwarunkowań prawnych spycha to zajęcie tylko do nowego doświadczenia i zabawy.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości