Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%

Liczba głosów: 244
Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4393
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: new06 » niedziela, 17 grudnia 2017, 17:45

@zaxbit, tyle, że trzeba mądrze ryzykować. Jeżeli widać, że nadchodzi duży spadek (nie mówię że teraz się szykuje, ale kurs jakby stracił impet) to przecież możesz sprzedać i odkupić na dołku zamiast to trzymać.
Brave New World

Początkujący
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0

Postautor: zaxbit » niedziela, 17 grudnia 2017, 17:48

No tak, ale sprzedanie to kolejne prowizje, i kolejne straty. Dzisiaj rano mówię sobie, rośnie, przebije 20k jak nic, jak się spóźnię do wieczora, pewnie będzie jechać ku 21k. No ok, stało się inaczej, ale nie chciałem przyglądać się w najbliższych dniach (szczególnie po 18.12.) jak będzie rosło. Na chwilę obecną jestem stratny, ale brałem to pod uwagę.
Ostatnio zmieniony niedziela, 17 grudnia 2017, 17:50 przez zaxbit, łącznie zmieniany 1 raz.

Gaduła
Reputacja: 52
Reputacja postu: 
0

Postautor: piwo » niedziela, 17 grudnia 2017, 17:53

Na Bitmarkecie zaraz będzie flash crash. W bidach bieda a longow prawie na 300 BTC. Ludzie bez opamiętania otwierają nowe pozycję nie patrząc na głębokość bidów. Jak Bitfinex mocniej pierdnie, to na BM pewnie przebije 50k PLN.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: new06 » niedziela, 17 grudnia 2017, 18:05

W końcu musi odreagować ten spadek. Ja tu widzę też taką opcję na HS-ik.
Spoiler:
Obrazek
PS Chyba odbija. Było tam fibo 0.382.
Brave New World

Weteran
Reputacja: 8814
Reputacja postu: 
2

Postautor: ekonokomik » niedziela, 17 grudnia 2017, 19:03

Toczy się ostra walka na finex o uwalenie/wyratowanie kursu. Nagle namnożyło się sporo asków bardzo nisko... Tak jakby wiara, której pełno było widać jeszcze dzisiejszego ranka, nagle wyparowała.

A wykres, z pewnego oddalenia wygląda dla mnie na dojrzały do korekty -40%.

@Bitcoinek, co powiesz? Pamiętasz schemat, który kiedyś niezależnie opisaliśmy. Popatrz:
8 grudzień - pik ATH po bardzo ostrym podejściu,
10 grudzień - niewielka korekta,
11,12 grudzień - szybkie, dynamiczne wyjście z korekty bez wahań,
13 - 17 grudnia - wzrosty o kilkanaście % powyżej ATH, ale już z mniejszą dynamiką.

Wszystko jak w poprzednich cyklach, ale, co zrozumiałe, z większą niż poprzednio dynamiką.

Możliwe jest jeszcze RGR, oraz oczywiście powrót do wzrostów. Ale zaryzykowałem shorta z rozsądnym SL. Aski na finex dają tu pewien komfort (może celowo? ;) ).

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Reputacja: 725
Reputacja postu: 
8

Postautor: jpktraders » niedziela, 17 grudnia 2017, 19:29

Mamy kolejny tydzień za nami i kolejny wzrost kapitalizacji kryptowalut. Dzisiaj wynosi ona już ponad 594.5 mld USD. W ciągu siedmiu dni wzrosła ona o około 181.5 mld USD. Dominacja Bitcoina spadła i w chwili obecnej wynosi 55.7%. Za to sam kurs BTC w ciągu ostatnich 24h rośnie o ponad 6%.

Cena Bitcoina osiągnęła już niemal 20 000 USD. Skutkiem tego mogło być wprowadzenie na rynek kontraktów terminowych przez CBOE. Natomiast już jutro CME – znacznie większy rynek, wprowadza również handel kontraktami terminowymi. Wielu analityków finansowych zakłada, że wprowadzenie handlu futuresami może oznaczać zielone światło dla nowych funduszy ETF Bitcoin. Może okazać się że notowania BTC znowu osiągną nowe ATH. ETF dla Bitcoina zapewniłby możliwości inwestycyjne i handlowe tym, którzy nie chcą zajmować się kupowaniem i przechowywaniem kryptowaluty bezpośrednio.

Wracając do wykresów - widzimy jak cena zrealizowała target 161.8% zewnętrznego mierzenia Fibo ostatniej korekty spadkowej. Było to miejsce tuż przed ceną 20 000 USD. Potencjalnym końcem korekty, która zaczyna się tworzyć, może być wsparcie na poziomie 17 100 USD. Będzie to dobre miejsce do kupna.

W przypadku nie zrealizowania się korekty, kolejnym miejscem na kupno będzie wybicie i retest od góry poziomu 20 000 USD. Target średnioterminowy wyznaczamy na 24 500 USD.

Już jutro udostępnimy Wam nasze szablony dla klientów brokera XM na platformę mt5. Po ich wgraniu będziecie mogli się cieszyć gotową analizą.

Nasze szablony pozwolą Ci na praktyczną weryfikację zarówno naszych jak i Twoich analiz, pomogą Ci w nauce handlu, zapewnią ciągłość analiz i wgląd w rozwój sytuacji, a przede wszystkim dadzą możliwość wykorzystania ich w tradingu.

Analiza jest również dostępna na TradingView PL: LINK
Analiza jest również dostępna na TradingView UK: LINK
Analiza jest również dostępna w języku angielskim na naszym profilu Steemit: LINK
Rzeczowo i w punkt #bitcoin, #blockchain. Przegląd prasy, stan sieci, bezpieczeństwo, analizy, raporty finansowe, ICO oraz recenzje giełd. Nasze analizy, raporty oraz artykuły edukacyjne publikowane są w wielu mediach branżowych.

Weteran
Reputacja: 265
Reputacja postu: 
1
Napiwki: https://tippin.me/@c_witold

Postautor: WitoldC » niedziela, 17 grudnia 2017, 19:37

@jpktraders, czyli według Was nie ma szans na pęknięcie "bańki". Kiedy pokażecie w którym momencie sprzedać bo niektórym już fiatów brakuje :D

Początkujący
Reputacja: 64
Reputacja postu: 
0

Postautor: marlone » niedziela, 17 grudnia 2017, 19:40

Natomiast już jutro CME – znacznie większy rynek, wprowadza również handel kontraktami terminowymi.
Może ktoś wskazać dokładny termin naszego czasu wprowadzenia tych kontraktów? Wszędzie pisze, że jutro, ale godziny nie mogę nigdzie zlokalizować.

Początkujący
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
2

Postautor: lisek » niedziela, 17 grudnia 2017, 19:45

Weteran
Reputacja: 1562
Reputacja postu: 
0

Postautor: pael » niedziela, 17 grudnia 2017, 19:57

Independent Trader
Boom na kryptowaluty, a okazje inwestycyjne na innych rynkach

zaczalem, poczatek to analiza rynku krypto
Spoiler:
[youtube][/youtube]

Co do kursu, tym razem bedzie inaczej, bedzie zawsze rosl i juz nigdy nie spadnie ;-)
Tym ktorym chce sie jeszcze sensownie kreslic i analizowac dziekuje, czytam z ciekawoscia, osobiscie juz od jakiegos czasu wywiesilem biala flage na btc bo to szalenstwo, a w kolejne szybkie 100% nie wierze, a za 10% strach ryzykowac.

Weteran
Reputacja: 139
Reputacja postu: 
0

Postautor: japu » niedziela, 17 grudnia 2017, 20:02

pael pisze: a w kolejne szybkie 100% nie wierze, a za 10% strach ryzykowac
A ja sie przerzuciłem na shitcoiny :) Mozna kupić takie, które kosztują 10sat i skaczą z nienacka o 300% :) Przez weekend przewineło mi sie przez portfel ze 20 róznych crypto, bilans ogólny jakies +40%, na niektórych zrobiłem prawie 200%, na innych straciłem...Teraz troche kłopot bo nie wiadomo jak się zachowają przy korekcie BTC ale mam nadzieję, że spadną do 1sat i kupie ponownie :)
Ot, taka zabawa bo szansa na BTC żeby skoczyło nagle o 200% to chyba niewielka jest. Jeszcze pokładam wiarę w LTC z wiodących walut.

Orator
Awatar użytkownika
Reputacja: 7721
Reputacja postu: 
4

Postautor: Fibo » niedziela, 17 grudnia 2017, 20:05

Na razie to wygląda na powolne kończenie fali c flata budowanego od wczoraj z godz. 21.00, który jest 4-ką w 3-ce rozpoczętą 14.12 o godz. 16:15. Jeśli to się potwierdzi to nadchodząca 5-tka w 3-ce powinna być mocnym pociągnięciem w górę.
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: pael » niedziela, 17 grudnia 2017, 20:07

japu pisze: A ja sie przerzuciłem na shitcoiny Mozna kupić takie, które kosztują 10sat i skaczą z nienacka o 300% Przez weekend przewineło mi sie przez portfel ze 20 róznych crypto, bilans ogólny jakies +40%, na niektórych zrobiłem prawie 200%, na innych straciłem...Teraz troche kłopot bo nie wiadomo jak się zachowają przy korekcie BTC ale mam nadzieję, że spadną do 1sat i kupie ponownie
Ot, taka zabawa bo szansa na BTC żeby skoczyło nagle o 200% to chyba niewielka jest. Jeszcze pokładam wiarę w LTC z wiodących walut.
Hazard na malych(jak sadze) stawkach. Co kto lubi ;-)
Kiedys kupilem EXP i przysnalem, do dzis trzymam zeby mi przypominal by tak nie robic :lol: eot

Weteran
Reputacja: 139
Reputacja postu: 
0

Postautor: japu » niedziela, 17 grudnia 2017, 20:11

No w porównaniu z ceną bitcoina to jest to mała stawka - zdecydowanie - osobiście nie rozumiem powodów nagłych skoków jakiegos Dogecoina, ADA czy innych - nie wiem jaka jest przyczyna, że nagle wg wolumenu ruchu są na topie przez dzień czy dwa. Jedyne czego nie jestem pewny to w co uciekać gdy BTC leci. W USDT? a jak USDT pęknie bo ktoś powie "sprawdzam"? :)

Weteran
Reputacja postu: 
0

Postautor: pael » niedziela, 17 grudnia 2017, 20:15

Jesli peknie USDT to nastapi kataklizm na kazdym coinie, nie ma sie co ludzic ze ostatnie sie jakis tytan. Miejmy nadzieje, ze albo finex ma pokrycie, albo rozegra tak, ze tym co ma bedzie w stanie utrzymac wierzytelnosc.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
1

Postautor: new06 » niedziela, 17 grudnia 2017, 20:19

HS-y na razie poszły w odstawkę, to wrzucę swojego klina, H4. Jeżeli tu by odbiło, to mógłby być właściwy retest jego górnej tl. Ta linia jak mi się wydaje jest dość ważna, więc kto wie. Pisałem o tym tu:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?p=411274#p411274
Jeżeli jednak ją przebije, to raczej szarpnie mocno w dół. Zamknięcie H4 za ok. 40 minut.
Obrazek
Brave New World

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
0

Postautor: Bitcoinek » niedziela, 17 grudnia 2017, 20:39

@ekonokomik

Ja nie analizuje wakacje od tygodnia mam:) kupilem 3najtansze coiny z bitfinexa yoyo qcash i data. I czekam az sie ryba zlowi. Zostawie je na dluzszy czas bo wszystko rosnie a one nie maja z czego spadac. Najwyzej nieznacznie.

Poprzednio przed futuresami byla korekta nie bez przyczyny. Aby zachecic do kupowanka.

Uwazam ze teraz tez bedzie korekcic, a ost 5-8 godzin przed rozpoczeciem sprzedazy kontraktow to bedzie ubijanie dna po korekcie aby zachecic do kupowania kontraktow.

Do 18000 moglo by spasc i sie bronic.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0

Postautor: amneziahaze » niedziela, 17 grudnia 2017, 20:47

Bitcoinek pisze: kupilem 3najtansze coiny z bitfinexa yoyo qcash i data. I czekam az sie ryba zlowi. Zostawie je na dluzszy czas bo wszystko rosnie a one nie maja z czego spadac. Najwyzej nieznacznie.
O, widzę, że robicie podobnie... zważywszy że taki dgb, vertcoin czy einsteinium kosztowały kilka miesięcy temu dosłownie grosze to niemal każdy mniejszy profit z głównych ładuje w niszowe do zapomnienia, bo nawet teraz widząc po historii transakcji trzymając nieustannie każdy wygenerował znaczny wzrost jak na poziom "shitcoinów". Gromadzenie ich niewiele kosztuje, zasadniczo nic nie kosztuje, zaś większe sumy wiadomo kto jakie lubi ryzyko - ja nie lubię - dlatego fiaty i kolejne transze.

Póki bańka nie pęknie, a w zasadzie cały market cap, to nie ma nawet nad czym się zastanawiać.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
15

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 17 grudnia 2017, 20:55

W pewnym momencie to zacznie korektę o -30%, -50% i więcej, która po czasie może okazać się pęknięciem, ale wątek jest ostatnimi tygodniami w stylu, że to tabu, a wręcz pisanie o tym oznacza, że inni są wyleszczani i tracą przez wrednych, co takie rzeczy piszą. Odlot. :)

Warto jednak sobie zadać pytanie i odpowiedzieć, tylko sobie, gdzie się wtedy będzie?

Przypadki typu "bania nie pęknie", "to nie spadnie nigdy chyba, że 5% a potem i tak up" itp., są niereformowalne, ich tylko perturbacje w portfelu opartym na takiej taktyce czegoś mogą nauczyć (typu halving portfela czy nawet jego reset dla lewarowców perma longowców). Co ciekawe, ludzie myślą, że skoro i tak rosło po korektach oznacza, że taktyka dopasowana do tych faktów, będzie dalej zyskowna. No i będzie, ale do czasu, aż stanie się absolutnie zła. Właśnie taka postawa nasila trend i w rezultacie prędzej czy później prowadzi do jego (trendu) przesilenia, gdzie taka taktyka będzie w 100% niezyskowna.

Rzesze byków jak trend się zmienia i długo spada, zazwyczaj przedawkowują kolejny trend, teraz wieszczą wieczne spadki, wzrosty nie są możliwe, nie mają żadnych oporów w sprzedawaniu przy wyprzedanym rsi <30 (tak jak w kupowaniu przy rsi >90), no bo to tylko spada itd. :)

Downtrend na BTC na dużej skali czasowej, po uptrendzie od połowy 2015, od dołka 162$, będzie epicki. Tylko może nastąpić i już i za rok czy kiedyś, bo rozpiętość czasowa jest duża. Ale będzie to coś epickiego, ciekawe czy będzie związane z jakimś very bad newsem. Najbardziej mnie martwi, że takie bańkowe wzrosty mamy po zrobieniu w jajo społeczności co do zwiększenia bloku, SW2x itd. Sterowanie tym rynkiem jest oderwane zupełnie od fundamentów. Rządzi gruby portfel, nie jakakolwiek wycena "produktu", jego jakość itd. Lubię spekulację, ale taką w 100% oderwaną od jakości, nie, ona może być bardzo szkodliwa i niszczyć rynek.
Ostatnio zmieniony niedziela, 17 grudnia 2017, 21:09 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 1 raz.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Reputacja: 1931
Reputacja postu: 
0

Postautor: nariensi » niedziela, 17 grudnia 2017, 21:07

@Wymazywanie - dzięki Tobie odkładam sobie od jakiegoś czasu z każdej większej górki na BTC i LTC kilka % na bok :) Codziennie zbieram też ziarenko do ziarenka na giełdzie, to już mi weszło w system i jest rutynowe jak mycie zębów.
Życzę Wszystkim owocnego wieczoru i oddalam się z książką - ale nie za bardzo ;)

@Wymazywanie Luke Skywalker miał swojego Yodę, ja też potrzebuję mistrza. Tu mam ich kilku :D
Ostatnio zmieniony niedziela, 17 grudnia 2017, 21:25 przez nariensi, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Przedszkole”