Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Początkujący
Posty: 130
Rejestracja: 23 listopada 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Klejna » niedziela, 17 grudnia 2017, 00:59

Możecie mi podpowiedzieć z doświadczenia co najlepiej zrobić po wzroście btc . Założmy że btc osiągnie szczyt 22 k dolkow . Następnie zacznie opadać do 18-19 k dolkow . Po opadnięciu najlepiej wykupić alty typu LTC czy ether to analizuje patrząć na 6-8 grudnia i potem wzrost altow a ja się zastanawiam co robić podczas tego spadku BTC przed jego stabilizacja.


Bo póki co strategie mam by wyczekać szczyt , patrzeć na spadek a następnie po stabilizacji kupic alty ale czy da się zarobić w momencie gdy btc spada . Iść w teter ? potem odkupić po niższym kursie btc i następnie w alty?

Jaka strategia lepsza

rośnie btc (2 dni ) -- spada BTC ( 2 dni ) -- stabilizacja (kilka h) -- kupno altow ( trzymanie kila dni) sprzedaż altów ŁATWA WERSJA
rośnie btc (2 dni ) -- Sprzedaż BTC za Teter ((trzymanie do przewidywanego dołka prawdopodobnie 2 dni ) -- Kupno btc -- kupno altow ( trzymanie kila dni) sprzedaż altów TRUDNA WERSJA

Jaka według was strategia będzie najlepsza
Ostatnio zmieniony niedziela, 17 grudnia 2017, 01:04 przez Klejna, łącznie zmieniany 1 raz.

rha
Weteran
Posty: 1561
Rejestracja: 8 lipca 2012
Reputacja: 600
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: rha » niedziela, 17 grudnia 2017, 00:59

@Fibo - Oby nasze umysły były mniej spętane.
Mimo wszystko, spętanie i ograniczenia nie przeszkodziły ci, Fibo, już wiele razy bardzo trafnie prognozować poziom. Wielki szacunek.

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 15 listopada 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: kryptohetero » niedziela, 17 grudnia 2017, 01:27

lisek pisze: Bitcoin rośnie, alty rosną, co tu się odp.... że tak powiem...
https://coinmarketcap.com/currencies/tether/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: amneziahaze » niedziela, 17 grudnia 2017, 01:29

Fibo pisze: Tak, że to nie EW jest „be”, tylko nasz spętany umysł i ograniczona wyobraźnia, niepozwalająca do końca zaufać wskazaniom płynącym z poprawnej analizy z wykorzystaniem tej metody.
Raczej kwestia, ile możesz na to postawić sałaty. Przyglądając się z boku EW, raczej mniej niż więcej, bo te fale, sęk w tym, rzadko kiedy zachowują jakieś logiczne moim zdaniem proporcje. EW i Fibonacci był "liczony" przy 3,4,5$ i dalej 6-10.000$ do teraz, i masa osób powoływała się tutaj na falę 5 i abc, zresztą Ty również z tego co pamiętam, i zawsze ta 5-tka okazuje się 3ką, więc no ja nie wiem, ale miło się znać różne metody. Pozdrawiam.

Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 16 listopada 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: kantini » niedziela, 17 grudnia 2017, 01:31

Zeyt pisze: BCH zaczal lot, tak jak sie spodziewalem, no moze 1h za wczesnie ale jaka siła, wedlug mnie btc teraz korekci



EDIT: falstart xD kolo 3:30 licze na to wybicie
Mógłbyś napisać dlaczego tak myślisz?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: janku66 » niedziela, 17 grudnia 2017, 01:36

zbiges pisze: Tylko... że to nie ma żadnego znaczenia dla prognozy. EW nie nadaje się do prognozowania. Moim zdaniem nie nadaje się do niczego. No ale... ho, ho, ile postów można napisać.
Analiza techniczna to metoda, która porządkuje takie zbiorowe zachowania w formie możliwych do zidentyfikowani wzorców, wyraźnie wskazujących, kiedy istnieje większe prawdopodobieństwo wystąpienia danego zdarzenia niż innego. Analiza techniczna umożliwia w pewnym sensie wgląd w umysł rynku, aby na podstawie wzorców, które rynek wygenerował w jakimś wcześniejszym momencie, móc przewidzieć, co może się wydarzyć w przyszłości.
Dzięki AT inwestorzy utrzymują koncentrację na tym, jak rynek zachowuje się teraz, w odniesieniu do tego, jak zachowywał się przeszłości, zamiast skupiać się na tym, jak rynek powinien się zachowywać w oparciu włącznie o to, co jest logiczne i rozsądne, bo tak wynika z analizy fundamentalnej.
Z drugiej strony analiza fundamentalna stwarza coś, co nazywa się rozbieżnością między oczekiwaniami a rzeczywistością, pomiędzy tym, co powinno być, a tym, co jest. Rozbieżność między oczekiwaniami a rzeczywistością sprawia, ze niezwykle trudno jest dopracowywać jakiekolwiek prognozy, poza wyjątkowo długoterminowymi, które mogą być trudne do wykorzystania, nawet jeśli poprawne.
Analiza techniczna niweluje rozbieżność miedzy oczekiwaniami a rzeczywistością. Dzięki podejściu technicznemu można zaobserwować występowanie takich samych, powtarzalnych wzorców zachowań w każdym horyzoncie inwestycyjnym (minuty, godziny, dni, miesiące…).

Jest jeden problem, jeśli można nazwać to problemem, a mianowicie przepaść między wiedzą o rynkach, a naszą umiejętnością do przekształcenia tej wiedzy w konsekwentnie osiągane zyski czy też stabilnie rosnącą krzywą kapitału.

Sami pomyślcie, ile razy przyglądaliście się wykresom cen, mówiąc do siebie: wygląda, że Bitcoin rośnie, lub wygląda, że Bitcoin spada. Przypomnijcie sobie ile razy dochodziło do tego co według nas miało się wydarzyć i do czego rzeczywiście dochodziło. My jednak nie robiliśmy nic poza obserwowaniem w udręce ruchów rynku, żałując tych wszystkich pieniędzy które mogliśmy zarobić.

To nasza niekonsekwencja lub strach przed otwarciam czy zamknięciem pozycji, a nie niesłuszność analizy technicznej, są najczęściej powodami tego, że nie wyciągamy z rynku więcej niż można było wyciągnać.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 273
Rejestracja: 28 sierpnia 2017
Reputacja: 83
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: burzolak » niedziela, 17 grudnia 2017, 01:44

Ktoś widzi DASH? ponad 1K$
Nie wiem jak wy to obstawiacie ale jutro wkraczają nowe plany. Wedle mnie korekta do 18K $ i obrona. Napuchną znowu alty. Obecne wybicia były jeszcze krótsze niż wcześniej. Dwa dni później (20-21) zobaczymy 21,2k$ a później nie wiem. Przybywa mocy $ z zewnątrz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: amneziahaze » niedziela, 17 grudnia 2017, 01:49

Klejna pisze: Możecie wstawić wykres z przewidywanym kierunkiem według was?
Prosz. Przewidywany kierunek up, ale ja nie wchodzę na górkach, przegrzanym rsi oraz przy górnej bandzie. Szkoda sałaty. Obrazek

Aktualnie narada.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 76
Rejestracja: 20 czerwca 2017
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Poznań

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: KR2615 » niedziela, 17 grudnia 2017, 01:57

coco~jambo pisze:
coco~jambo pisze: Rzućcie panowie okiem na ASK/BID na BM, jeśli będzie jakiś zjazd większy przy posmeraniu/po lekkim przebiciu 20k USD, to tam może polecieć i do 30,000PLN jak nie niżej jeśli im infrastruktura znowu nie wytrzyma, wszyscy będą sprzedawać i nie będzie jak przesunąć zleceń kupna. Można pod to próbować co nieco ustawić do kupna jeśli ktoś chce podjąć takie ryzyko :D
BM momentami prawie 3k PLN niżej niż Finex

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 17 grudnia 2017, 02:02

kozaki_wiesi pisze:
garmont pisze:Ta bańka pęknie, jak przestaną tu pisać ostatni pesymiści. Jak zwykle - niespodziewanie na największej fali.
No to czekam na deklarację @Wymazywanie że jest "all in" na longterm :D
Na tej wysokości? Prędzej doczekasz się zmiany płci po obudzeniu rano. :) Jestem bardzo konsekwentnym graczem, aż do upartego; nigdy nie kupuję dużych wzrostów tylko dlatego, że wysiadłem wcześniej. Jak ostatnio gram coś czasem, to prawie tylko alty.
Ishias pisze: Ta bańka nie pęknie.
Dzięki za bardzo przydatne info. :D
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: amneziahaze » niedziela, 17 grudnia 2017, 02:05

vjankuv pisze: Jest jeden problem, jeśli można nazwać to problemem, a mianowicie przepaść między wiedzą o rynkach, a naszą umiejętnością do przekształcenia tej wiedzy w konsekwentnie osiągane zyski czy też stabilnie rosnącą krzywą kapitału.
Ciekawy felieton, nie przeczę. Zasadniczo ów "problem" zaliczyłbym do kategorii paradoksu wanna be. Przypomina to doradztwo inwestycyjne 90letniej emerytce, którą trumnę wybrać, czarną czy różową może?
vjankuv pisze: Sami pomyślcie, ile razy przyglądaliście się wykresom cen, mówiąc do siebie: wygląda, że Bitcoin rośnie, lub wygląda, że Bitcoin spada. Przypomnijcie sobie ile razy dochodziło do tego co według nas miało się wydarzyć i do czego rzeczywiście dochodziło. My jednak nie robiliśmy nic poza obserwowaniem w udręce ruchów rynku, żałując tych wszystkich pieniędzy które mogliśmy zarobić.
Zasada na forum tutaj jest, że nie żałuje się tego co by było gdyby, w zasadzie nie wiem niby dlaczego nie, podobnie jak nie chwalenie się profitami, bo co bo to nie po dżentelmeńsku? :mrgreen: Więc wstawiamy te durne wykresy i ciągłe prognozy 50/50. Mnie tylko zastanawia kiedy to j$$$ie, nic poza tym.
vjankuv pisze: To nasza niekonsekwencja lub strach przed otwarciam czy zamknięciem pozycji, a nie niesłuszność analizy technicznej, są najczęściej powodami tego, że nie wyciągamy z rynku więcej niż można było wyciągnać.
Jaki tam strach, prędzej zawał. Mnie to śmieszy, że gość jest trejderem DT i w ogóle myśli w taki sposób. Ja trejderem nie jestem, nie mam czasu i tylko longi, dalej czekam na tudemoon LTC.

Początkujący
Posty: 148
Rejestracja: 19 listopada 2017
Reputacja: 61
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Zbyszek_gd » niedziela, 17 grudnia 2017, 02:08

vjankuv pisze:
..... Analiza techniczna umożliwia w pewnym sensie wgląd w umysł rynku, aby na podstawie wzorców, które rynek wygenerował w jakimś wcześniejszym momencie, móc przewidzieć, co może się wydarzyć w przyszłości. ....
Na wstępie jestem 100% laikiem w sprawach giełd (jakichkolwiek). Trochę poczytałem, coś tam porysowałem na wykresach i nawet udaje mi się trafić kilka razy. I fajnie.
Ale Analiza techniczna niesie ze sobą pewne zagrożenie. Nie tylko My mamy "wgląd w umysł rynku" tylko sami postępujemy zgodnie z zasadami jakie opisuje AT. Więc bardzo łatwo jest sterować graczami - bo my wszyscy postąpimy zgodnie z formułką AT. I bardzo ładnie to widać nocą na giełdzie BB jak wchodzą wielcy gracze i blokując pozycje dużymi kwotami zmieniają nasze decyzje. Bo wszyscy mamy kreseczki postawiane w podobnym miejscu. Jak sztucznie ktoś wygeneruje "flagę" to rano efekt jest książkowy itd.

Tak wiec chyba AT bardziej służy do kierowania naszymi (małych graczy) emocjami.

Podobnie jest z analizami do ilu dojdzie BTC (analiza warta miliony powtarzana na każdym forum i portalu) - w przyszłym roku do 100 . Dziś mi już dwie osoby o tym mówiły.
Moim zdaniem, właśnie dlatego jest pewne że tyle nie będzie. Ktoś lub wielu ktosi wkłada dużo wysiłku, abyśmy do tej 100 byli spokojni. A przy np 89 będzie zwrot przez burtę :D

No ale, to są tylko takie spostrzeżenia kolesia, co to jest specjalista bo kopie już dwa tygodnie. ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » niedziela, 17 grudnia 2017, 02:14

@Zbyszek_gd, Masz trochę racji, ale też nie wszystkie zdania nt ceny są analizą. Wiele zdań nt przyszłej ceny to raczej spekulacja typu "zgadywanka". 100k$. No ok, niech i będzie, ale jeśli nie jest to jakoś uzasadnione, nie ma silnych przesłanek a to tylko hype typu mantra bo nowi kupili po 10 czy 15k i plotą jaka to cena nie będzie, no to żadna analiza ale zgadywanie czy robienie szumu i naganianie. Istotą analizy jest obserwacja wykresu oraz uzasadnienie, argumentacja, przesłanki. To taka próba rozgryzienia wykresu różnymi narzędziami. Samo krzyczenie jaka niby będzie przyszła cena to tylko krzyczenie lub/i zgadywanie. Jeśli jednak jest wnioskiem rozbudowanego i spójnego rozumowania, no to jest analizą. Tak to widzę.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 158
Rejestracja: 16 grudnia 2017
Reputacja: 25
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Xceed » niedziela, 17 grudnia 2017, 02:27

informatyk pisze: BM momentami prawie 3k PLN niżej niż Finex
Może tam nie znają kursu usd :D W sumie teraz powinno być już koło 68,5k

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3284
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: akos » niedziela, 17 grudnia 2017, 02:56

Fibo pisze:W ramach tego ruchu ani razu nie zostały naruszone podstawy EW, np. stopniowanie fal.
Czy jest w ogóle jakikolwiek ruch cenowy na jakimkolwiek rynku, który narusza EW? Nie ma, bo "podstawy EW" pasują z założenia do każdego wykresu. Gdyby dajmy na to hossa chińska z grudnia 2016 zakończyła się spadkiem, który rozpocząłby bessę roczną i mielibyśmy teraz nie 20k usd a 200 usd, to również pasowałoby do Twoich fal, wystarczyłoby zmienić numerki ;)
ekonokomik pisze: @Fibo - Czy są jakieś granice przesuwania tych oznaczeń? Pytam poważnie. Tzn czy jest moment w którym powiesz: "sorry chłopaki, to jednak nie działa, a przynajmniej nie na rynku BTC, dłużej już nie mogę dopasowywać teorii do rzeczywistości"?
A pamiętasz jak zarzucałem EW brak kryteriów falsyfikacji i sha mało mnie nie zjadł a Ty nazwałeś ignorantem? ;) Gratuluję odkrycia, lepiej późno niż wcale :)
zbiges pisze:EW nie nadaje się do prognozowania. Moim zdaniem nie nadaje się do niczego.
Jak to nie :) Nadaje się do dekorowania wykresu i gromadzenia punktów reputacji ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 76
Rejestracja: 20 czerwca 2017
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Poznań

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: KR2615 » niedziela, 17 grudnia 2017, 03:06

Kto nie śpi i ma ochotę trochę poleszczyć? Wydaje mi się, że na 18700 skończy się ta mała korekta. Szykuję koszyk a wy?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4288
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: kozaki_wiesi » niedziela, 17 grudnia 2017, 03:08

Wymazywanie pisze:
kozaki_wiesi pisze:
garmont pisze:Ta bańka pęknie, jak przestaną tu pisać ostatni pesymiści. Jak zwykle - niespodziewanie na największej fali.
No to czekam na deklarację @Wymazywanie że jest "all in" na longterm :D
Na tej wysokości? Prędzej doczekasz się zmiany płci po obudzeniu rano. :) Jestem bardzo konsekwentnym graczem, aż do upartego; nigdy nie kupuję dużych wzrostów tylko dlatego, że wysiadłem wcześniej. Jak ostatnio gram coś czasem, to prawie tylko alty.
No to, Panowie, w świetle powyższego mamy jasność - bańka NIGDY nie pęknie :mrgreen:

Wygadany
Posty: 524
Rejestracja: 21 lipca 2017
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ognos » niedziela, 17 grudnia 2017, 03:14

Wydaje mi się, że po przekroczeniu tego poniższego wsparcia na spokojnie zleci do 18700, ale czy się tam zatrzyma.
Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 76
Rejestracja: 20 czerwca 2017
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Poznań

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: KR2615 » niedziela, 17 grudnia 2017, 03:20

Zgodzę się z Tobą @ognos, poczekałbym jeszcze godzinę i zobaczył czy rynek przetestuje to wsparcie gdyby nie fakt, że w takich momentach giełda tak muli, że nie da się nic zrobić a powrót do funkcjonalności trwa i ze 100$

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: janku66 » niedziela, 17 grudnia 2017, 03:20

To przyznać się, gardzący AT, kto z Was nigdy nie zasugerował się kreskami budowanymi na wykresach?

Idąc krok dalej, kto z Was gardzących, nie zasugerował się AT po tym jak wcześniej, z przekleństwem na ustach cisneliscie nią w najdalszy zakątek strychu?

Każdy odpowiedź zna, sam przed sobą.

Decyzje podejmować jakieś trzeba. Nikt nie wszedł w krypto czy na giełdę by sponsorować innych dobrze zarabiających. Skoro chce się mieć na końcu bilans na plus, to należy analizę jakąś zrobić. Czy to fundamentalną czy techniczna, czy jedną i drugą. Jak nie robi się żadnej z wymienionych, to pokażcie mi monety którymi rzucacie przy podejmowaniu decyzji i których jednocześnie prawdopodobieństwo sukcesu jest inne niż 50/50.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Gural, shinya56 i 45 gości