Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Weteran
Posty: 1732
Rejestracja: 9 lutego 2013
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: scibi » piątek, 8 grudnia 2017, 15:51

Ta bańka nie pięknie jak poprzednie, ona będzie inna, tak by Ci od kontraktów zarobili jak najwięcej.
Grajcie, kupujcie, dalej wszystko jest stabilnie. Tylko bez płaczu na święta czy też nowy rok :)
Myślicie że to przypadek że prezes właśnie teraz robi wakacje? Nie sądzę :D

Weteran
Posty: 7525
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2782
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: pael » piątek, 8 grudnia 2017, 15:56

scibi pisze: Myślicie że to przypadek że prezes właśnie teraz robi wakacje? Nie sądzę
Nie ma przypadków, sa tylko znaki ;-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » piątek, 8 grudnia 2017, 16:00

scibi pisze: Myślicie że to przypadek że prezes właśnie teraz robi wakacje? Nie sądzę
Tzn.? On w filmikach, jakie oglądałem jakoś w paźdz./listopadzie czasem, mówił że nie kupował od dawna. A to był najlepszy czas ostatnio na zakupy. Co to oznacza? Chyba dla kursu i dla nas NIC, bo akurat płynność to płynność a kto gra czy nie gra to żaden wyznacznik, każdy widzi wykresy i wahania. Im większe, tym potencjalne zyski graczy większe, nie trzeba dopisywać niczyjej traderskiej aktywności do oceny sytuacji.

Dodano po 3 minutach 29 sekundach:
ciecho pisze: może niech ktoś starszy się wypowie @wymazywanie co sądzisz?
Nic nowego, pisałem gdzie taka techniczna, oparta na supporcie korekta by się oparła jakoś wczoraj w nocy (po dziennych h z pocz. grudnia). Póki co mamy małą korektę. Kluczowe poziomy to 16k dla próby ataku na ATH, a dla pogłębienia korekty spadek pod 14k.

Czy pęknie nie wiem, ale byłoby pięknie. :)

Edit: Jak ktoś gra też alty, warto rozejrzeć się po altach, czy gdzieś są ciekawe oznaki ucieczki kapitału.
W sumie wczoraj był na to perfekcyjny dzień, ale jak korekta BTC się pogłębi/pójdzie jakiś dziwny boczniak, alty mogą coś pokazać więcej niż to co dziś.
Ostatnio zmieniony piątek, 8 grudnia 2017, 16:03 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 1 raz.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 97
Rejestracja: 19 października 2017
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: maq242 » piątek, 8 grudnia 2017, 16:02

amneziahaze pisze: @Chillout, myślę, że my tutaj jesteśmy mocno opóźnieni z euforycznymi prognozami, ale fakt faktem po korektach go poznacie. Korekty mówią jasno, ich zasięg, głębokość, jaki jest aktualnie trend. Przy cenie 3000$ wklejaliśmy tu prognozy baby wangi sięgającej też dla przykładu 20-25k usd, co raczej przechodziło bez echa. Wtedy pęknięcie bańki typowano na mniej więcej 4-6k usd, w co też mocno wierzyłem, zaś po przebiciu 7-8k usd szybko się z tego wyleczyłem. Mimo to warto pamiętać, że wzrost do 32k usd teraz to nie jest nie wiadomo co, w porównaniu ze stopą zwrotów, gdyby wszyscy longowali uparcie od wcześniejszych poziomów, ale tak to jest, że każdy szczyt ath wydaje się niewyobrażalnym pułapem i strach nad stratą kapitału i ryzykiem związanym z silnym tąpnięciem(jak na nowych, słabo skapitalizowanych rynkach) zdawałby się uzasadniony pod warunkiem czy Bitcoin ma już ten rynek, czy go nie ma, czy korekty są coraz słabsze, czy może wszystko przebiega znacznie stabilniej od poprzedniej bańki. Tutaj mozna dywagować, moim zdaniem wszędzie jest multum okazji, ale ryzyko do zysku różne. Pytanie czy na pewno na Bitcoinie jest większe aniżeli na altach, ten rok mi ewidentnie pokazał, że nie, choć i tak mniej stabilnie niż na innych potęzniejszych rynkach. Obrazek
Tutaj amneziahaze, czytam Cie od dłuższego czasu i mam wrażenie, że poruszamy się tym samym kanałem myślowym NIE MA ZNACZENIA czy bit jest passe, czy ma techno ograniczenia....ważni są chętni do jego odkupna i tu CAŁE widocznie foro przegapiło okazję. Wymazywanie słówko @ miałem Ciebie za bardziej ogarniętego gościa w tych tematach, ale sorry ludzie się mylą, JEDNO co by wystarczyło to byś wyściubil nosa poza te "bitcoin jest passe" zamiast pisać posty pełne zawiści/zazdrości...sorka za taka opinie

Początkujący
Posty: 135
Rejestracja: 18 lipca 2017
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: świeżak » piątek, 8 grudnia 2017, 16:02

Pozwolę sobię podzielić się poziomami cenowymi, którę obecnie obserwuję. 15341 pękło, piłka obecnie po stronie byków. Oczekuję uklepania lh w stosunku do 16316 i zawężania patternu w zakresie 15341 - 16361, chyba, że byki będą przeć wyjątkowo mocno w stronę górnego oporu bez większych przystanków. Wydaje mi się, że konsolidacja w tym przypadku byłaby zdrowsza, pozowoliłaby na zebranie sił przed ewentualnym atakiem na górę. Po ewentualnym złamaniu 16361 podejście pod ath, double top albo up up up. Przełamania poszczególnych poziomów cenowych będą faworyzować daną stronę w moich oczach.



stamp m15
Ostatnio zmieniony piątek, 8 grudnia 2017, 22:06 przez świeżak, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 194
Rejestracja: 23 lutego 2016
Reputacja: 29
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Chillout » piątek, 8 grudnia 2017, 16:12

Trochę wykres odwróconej głowy się nakreślił na 1h, na stampie, na finexie zreszta podobnie... czy faktycznie dorysuje się drugie ramie i poleci dalej na północ? 8-)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: amneziahaze » piątek, 8 grudnia 2017, 16:12

scibi pisze: Ta bańka nie pięknie jak poprzednie, ona będzie inna, tak by Ci od kontraktów zarobili jak najwięcej.
Grajcie, kupujcie, dalej wszystko jest stabilnie. Tylko bez płaczu na święta czy też nowy rok
Tu chyba chodzi o to bardziej, że od geeków następowała naturalna ewolucja do drobnych spekulantów, trejderów czy inwestorów i naprawdę grubych ryb. Niektórym naprawdę się udało przejść tę drogę, większość jednak została na poziomie spekuły. Do rynku BTC dołączają się już chyba wszystkie grupy z różnych rynków i środowisk, więc raczej ciułacze z pajęczynami w kieszeniach już dawno zostali sprowadzeni do roli "komentatorów".

Początkujący
Posty: 97
Rejestracja: 19 października 2017
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: maq242 » piątek, 8 grudnia 2017, 16:13

Nikomu źle nie zycze, ale dzień sądu się zbliża i tu przyjdą wymiatacze z NASDAQ itp i tu KAŻDY samotny wilk polegnie i serio, tu mozna pisać co się chcę o zyskach, ale to tylko smutny net...może rzeczywiście byśmy się zastanowili jako mniejsza społeczność jak tu zarobić?

Wygadany
Posty: 524
Rejestracja: 21 lipca 2017
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ognos » piątek, 8 grudnia 2017, 16:14


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3933
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: __kot__ » piątek, 8 grudnia 2017, 16:19

Ho ho ho... Widzę żonglowanie już wysokimi kwotami 30-40k USD. Ilość nowych na forum również odpowiednia.
Rzekłbym, że nastroje idealne pod totalną rozpierduchę...

Początkujący
Posty: 46
Rejestracja: 13 września 2017
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: MD-11 » piątek, 8 grudnia 2017, 16:31

Odnośnie kontraktów - te na CBOE (od poniedziałku) będą oparte na notowaniach z giełdy Gemini, w której udziały mają bliźniaki Winklevoss. Krótkoterminowo mogą coś namieszać, ale myślę, że w dłuższym terminie jest to pozytywna informacja, bo uwiarygadnia BTC.

W specyfikacji tych kontraktów są takie zapisy:
- mnożnik: 1 kontrakt odpowiada 1 BTC
- limit pozycji: 5000 na osobę
- poziom raportowania: 5 kontraktów (nie wiem o co chodzi, ale na giełdzie jest tak, że po przekroczeniu chyba 5% udziałów w spółce trzeba się ujawnić, więc może to coś podobnego?)
https://cfe.cboe.com/products/bitcoin-qrg.pdf

Zastanawiam się jak to się ma do straszenia tymi kontraktami i dużymi graczami? Czy duży gracz będzie sobie zawracał głowę kontraktem na 5000 BTC? Jest to sporo, ale chyba nie aż tak dużo. A może ten limit nie dotyczy instytucji?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Zeyt » piątek, 8 grudnia 2017, 16:33

maq242 pisze: Oczywiście będzie rozpierdulacha, stawiaj shorta...
To juz twój SIÓDMY DZISIAJ nic nie wnoszacy do tematu post ... troche mi bylo żal ludzi wchodzących w tym momencie ktorzy nie zdąza wyskoczyc, ale patrzac na to jak bardzo aroganckie sa ich wypowiedzi to juz mi ich nie żal :)
Wedlug mnie zeby BTC sie podniosl to musi sie wspiac na pulap 16160 USD i dobrze by było jakby go przebił, to bedze sygnał dla mnie do dalszych wzrostów, jesli zas spadnie na ponizej 13700 to calkiem mozliwe ze juz to sie szybko potoczy :P



Co do altów, socjolog jak tam LTC ^^ widze ze twoje 50$ zmierza do potrojenia :P Ktos tu niedawno jakis miesiąc temu pisał że LTC wyskoczy jako ostatni, ciekawe

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3933
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: __kot__ » piątek, 8 grudnia 2017, 16:44

maq242 pisze: Oczywiście będzie rozpierdulacha, stawiaj shorta...
Ja nie gram - mnie to nie kręci.
Ale podoba mi się wysyp przyszłych milionerów-marzycieli zawsze towarzyszący takim jazdom w górę. Ich arogancja i brak pokory też mi się podoba. Bardzo.
Analiza nastrojów na forum bywa równie użyteczna co analiza kursu.

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: pabloj » piątek, 8 grudnia 2017, 17:36

https://bithub.pl/prawo-i-polityka/bulg ... yptowalut/

Niby mały bad news ale zawsze.

ps. Byłoby zdrowo dla kursu uderzyć o $13k ;)

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: sha256 » piątek, 8 grudnia 2017, 17:38

MD-11 pisze: Odnośnie kontraktów - te na CBOE (od poniedziałku) będą oparte na notowaniach z giełdy Gemini, w której udziały mają bliźniaki Winklevoss. Krótkoterminowo mogą coś namieszać, ale myślę, że w dłuższym terminie jest to pozytywna informacja, bo uwiarygadnia BTC.

W specyfikacji tych kontraktów są takie zapisy:
- mnożnik: 1 kontrakt odpowiada 1 BTC
- limit pozycji: 5000 na osobę
- poziom raportowania: 5 kontraktów (nie wiem o co chodzi, ale na giełdzie jest tak, że po przekroczeniu chyba 5% udziałów w spółce trzeba się ujawnić, więc może to coś podobnego?)
https://cfe.cboe.com/products/bitcoin-qrg.pdf

Zastanawiam się jak to się ma do straszenia tymi kontraktami i dużymi graczami? Czy duży gracz będzie sobie zawracał głowę kontraktem na 5000 BTC? Jest to sporo, ale chyba nie aż tak dużo. A może ten limit nie dotyczy instytucji?
CME ma większą barierę wejścia, bo 1 kontrakt to 5BTC, limit 1000 kontraktów czyli bardzo podobnie kwotowo.
pamiętaj, że fundusze hedgingowe i banki w takie inwestycje wchodzą bardzo niewielka częścią portfela w zależności od agresywnego nastawienia. 5000 twoich kontraktów to 5000BTC, a więc ok. 75 mln USD. Tak więc jest czym grać.

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: pabloj » piątek, 8 grudnia 2017, 17:51

Jak myślicie, za dwa dni gdy wejdą kontrakty futures, jaką pozycję zajmie większość inwestorów z WallStreet, długą czy krótką? :D
Przypominam, że są to goście, którzy niejedno już widzieli i pierwsze lekcje wyniesione ze straty mają już dawno za sobą.

Może ta bańka, będzie bańką 'Futuresową'

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3116
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 1116
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: CzarnaOwca » piątek, 8 grudnia 2017, 17:57

Ciekawa sytuacja, że wczoraj dziabnęli NiceHash, a dziś kurs w dół, zupełnie jakby ten atak był zaplanowany właśnie na sytuację "chwilę przed spadkiem"

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: zbiges » piątek, 8 grudnia 2017, 17:58

pabloj pisze: ak myślicie, za dwa dni gdy wejdą kontrakty futures, jaką pozycję zajmie większość inwestorów z WallStreet,
Podzielą się dokładnie po połowie. Jedna połowa zajmnie krótkie a druga długie.
Każdy kontrakt musi mieć dwie strony, to wynika z definicji kontraktu. Oznacza to że będzie tyle samo krótkich co długich.
Nie wiem, piszę to już pewnie z piąty raz.
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Kulfon
Początkujący
Reputacja postu: 
-1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Kulfon » piątek, 8 grudnia 2017, 18:00

@mudol, Spiskowe teorie. BTC spada i bardzo kurde dobrze. Sprzedaj póki warto a nie siedzisz w tym po uszy. Odkupisz potem.

Początkujący
Posty: 196
Rejestracja: 29 listopada 2017
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: lisek » piątek, 8 grudnia 2017, 18:07

pabloj pisze: Jak myślicie, za dwa dni gdy wejdą kontrakty futures, jaką pozycję zajmie większość inwestorów z WallStreet, długą czy krótką? :D
Przypominam, że są to goście, którzy niejedno już widzieli i pierwsze lekcje wyniesione ze straty mają już dawno za sobą.

Może ta bańka, będzie bańką 'Futuresową'

Obrazek
Kolesie od futuresów jeszcze wyleszcza z BTC tych wielorybów z piwnic i kuców :D

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości