Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Początkujący
Posty: 306
Rejestracja: 25 stycznia 2015
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: coco~jambo » czwartek, 7 grudnia 2017, 17:43

@stokarz, API im cały czas działa... tak mi się wydaje, bo cryptowatch aktualizuje wykres dosyć płynnie.

@Bit-els, ktoś musiałbym im tego shorta kupić, a co jeśli nie będzie chętnych?

Pozwolę sobie na mały offtop i zapytam @Bitmar, czy jest gotowy na taki ruch na forum, bo działa prawie tak płynnie jak bitmarket :lol:

Obrazek
Ostatnio zmieniony czwartek, 7 grudnia 2017, 17:46 przez coco~jambo, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Posty: 135
Rejestracja: 18 lipca 2017
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: świeżak » czwartek, 7 grudnia 2017, 17:45

Też mam gdzieś w głowie taki scenariusz, polecą cegły, fud, że grubasy chcą zdeptać bitcoina, bańka pękła.

Początkujący
Posty: 140
Rejestracja: 26 sierpnia 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: zaxbit » czwartek, 7 grudnia 2017, 17:46

Jestem w szoku, po prostu jestem w szoku. Dzisiaj nie mogłem nawet zalogować się na giełdę (delegacja) i właśnie zobaczyłem, że w ciągu 7dni kurs wzrósł o ponad 70%. Mądry Polak po szkodzie, a mogłem zainwestować w BTC nawet jak kosztował te 10k $ 8-) Ehhh..

Z czego może wynikać taki wzrost? Jakiś news, bo ja słyszałem tylko że kolejne Państwa robią w BTC szemrane interesy, ale to przecież nic nowego.

ps. bitbay przeciążony, nawet nie mogę się od 5ciu minut zalogować, a chciałem sobie coś wpłacić w pln by trzymać rękę na pulsie.
Ostatnio zmieniony czwartek, 7 grudnia 2017, 17:52 przez zaxbit, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 73
Rejestracja: 9 lutego 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Fred Onizuka » czwartek, 7 grudnia 2017, 17:48

Ostatnio zmieniony czwartek, 7 grudnia 2017, 18:02 przez Fred Onizuka, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 87
Rejestracja: 27 października 2015
Reputacja: 38
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: chemik » czwartek, 7 grudnia 2017, 17:52

Bit-els pisze: A co powiecie na taki scenariusz:
Moze byc tak, ze grube ryby kupują. A od niedzieli otworzą tluste shorty na CBOE z lewarem (x 3) i btc spuszczą na normalnych giełdach.
Taka myśl krąży mi uporczywie po głowie - że właśnie tak sie stanie... Moim skromnym zdaniem - należy liczyć sie z taką możliwością, taki scenariusz jest b. prawdopodobny.

Początkujący
Posty: 177
Rejestracja: 14 kwietnia 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: likidis » czwartek, 7 grudnia 2017, 17:52

Fred Onizuka pisze:Coś się stało z mempoolem?

Może wprowadzili już LN :lol:
chemik pisze:
Bit-els pisze: A co powiecie na taki scenariusz:
Moze byc tak, ze grube ryby kupują. A od niedzieli otworzą tluste shorty na CBOE z lewarem (x 3) i btc spuszczą na normalnych giełdach.
Taka myśl krąży mi uporczywie po głowie - że właśnie tak sie stanie... Moim skromnym zdaniem - należy liczyć sie z taką możliwością, taki scenariusz jest b. prawdopodobny.
Tylko ktoś by musiał by być po tej "drugiej stronie" żeby obstawić longa. Chyba, że jakoś zrobią tak, ze zwykli śmiertelnicy będą mogli tam też grać z nimi. To wtedy ulica wejdzie we fjuczursy

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: zbiges » czwartek, 7 grudnia 2017, 17:57

wizardking76 pisze: bitmex się wyrwał i ma ponad 17 000 USD
Nie wiem czy mozna to tak nazwać. No ale rzeczywiście z boku tak to właśnie wygląda.
Tak na prawdę to ogromna ilość ponad 6kkk (6 milionów) "krótkich" kontraktów dostało margin call i ponieważ nie było od kogo odkupić bitmex (prawdopodobnie według jakiegoś algorytmu) podnosi cenę tych "zmarginalizowanych" kontraktów
Wygląda to w ten sposób że co kilka sekund podnoszą cenę zakupu aż do skutku :mrgreen:
Musi to pewnie strasznie wyglądać jeśli nieopacznie twoje kontrakty są wśród tych zamykanych. Na szczęście nie miałem jeszcze takiej "przyjemności" :)
Gdy trafisz na taką akcję z pełnym depozytem to jesteś wygrany :D bo wystarczy po kawałku wrzucać na sprzedaż i masz łatwą kasę bez ryzyka. Udało mi się sporo z tego darmowego tortu uszczknąć. Ale to takie trochę ziarno dla ślepej kury :)
W każdym razie zarobiłem wreszcie :) po kilku dniach posuchy, tyle że niestety na krótkiej której już miałem nie grać :(

Opisuję to zjawisko (nawet nie wiem jak sie nazywa, ale ma pewnie swoją nazwę) bo ktoś kto tego nie widział może być lekko zszokowany. To coś podobnego do flashcrasha tyle że z jawnymi zleceniami.

No i znowu nie zdąrzyłem kupić po 15100 :D No ale może jeszcze będzie okazja to zrobić.
Ostatnio zmieniony czwartek, 7 grudnia 2017, 18:01 przez zbiges, łącznie zmieniany 1 raz.
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Wygadany
Posty: 524
Rejestracja: 21 lipca 2017
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ognos » czwartek, 7 grudnia 2017, 17:59

sha256 pisze: @kozaki_wiesi, @ognos,
Bądźcie poważni. To jest przykład mocnego trendu wyłącznie. Przykład, że takie zdarzają się - rzadko ale są. @ognos, porównaj sobie skalę ile musiałby kosztować 1BTC aby porównać to do wykresu. Poza tym ja o samochodzie, a Ty o częściach do niego :D
To chyba nie do mnie, przecież napisałem, że porównując % wzrost do 2011 i do 2013 to wciąż nam do niego brakuje w tym momencie. Równie dobrze mógłbyś wrzucić wzrost eksponencjalny hodowli owiec w bieszczadach tyle to ma wspólnego inflacja marki niemieckiej do wzrostu BTC, zupełnie inny powód wzrostów.

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 12 listopada 2017
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: matiasek123 » czwartek, 7 grudnia 2017, 18:00

Zaobserwujcie jakie ilości są sprzedawane a jakie skupowane :D Ktoś kupuje od kilku do kilkunastu bitków w jednym orderze a planktonik jak my wyprzedaje się w orderach po 0, dziesiątych

Początkujący
Posty: 86
Rejestracja: 7 grudnia 2013
Reputacja: 33
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: gvesiosz » czwartek, 7 grudnia 2017, 18:07

no to spore giełdy leżą, serwery nie wytrzymały mimo że ostatnio były aktualizacje.
gdax, bitfinex, szkoda bo moglibyśmy zobaczyć i 20 000 (dzisiaj było 19 500 na gdaxie przez chwile - wlasciwie to zabraklo bitcoinów? wystarczylo niecałe 1000 to osiągnięcia 30 000. No ale w sumie nie ma na to co patrzeć serwery nie wytrzymały.

Tak czy inaczej wygląda na to że wzrost zainteresowania przekroczył możliwości infrastruktury a co najgorsze sieć zamula i już ponad 200k unconfirmed, ale opłata to około 30 pln żeby trafić do pierwszego koszyka wciąż tragedii nie ma jak na wirutalne złoto 2.0 w szczycie zainteresowania i tak szczegolnym dniu.

Początkujący
Posty: 306
Rejestracja: 25 stycznia 2015
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: coco~jambo » czwartek, 7 grudnia 2017, 18:11

Koreańczycy chyba mają jaja ze stali, Bithumb w ogóle nie reaguje na spadek na innych giełdach.

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: sha256 » czwartek, 7 grudnia 2017, 18:17

ognos pisze:
sha256 pisze: @kozaki_wiesi, @ognos,
Bądźcie poważni. To jest przykład mocnego trendu wyłącznie. Przykład, że takie zdarzają się - rzadko ale są. @ognos, porównaj sobie skalę ile musiałby kosztować 1BTC aby porównać to do wykresu. Poza tym ja o samochodzie, a Ty o częściach do niego :D
To chyba nie do mnie, przecież napisałem, że porównując % wzrost do 2011 i do 2013 to wciąż nam do niego brakuje w tym momencie. Równie dobrze mógłbyś wrzucić wzrost eksponencjalny hodowli owiec w bieszczadach tyle to ma wspólnego inflacja marki niemieckiej do wzrostu BTC, zupełnie inny powód wzrostów.
Gratuluję pomysłu :lol: Na te owce to bym nie wpadł :lol:

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 141
Rejestracja: 22 maja 2017
Reputacja: 158
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: nplex » czwartek, 7 grudnia 2017, 18:27

sha256 pisze:
ognos pisze:
sha256 pisze: @kozaki_wiesi, @ognos,
Bądźcie poważni. To jest przykład mocnego trendu wyłącznie. Przykład, że takie zdarzają się - rzadko ale są. @ognos, porównaj sobie skalę ile musiałby kosztować 1BTC aby porównać to do wykresu. Poza tym ja o samochodzie, a Ty o częściach do niego :D
To chyba nie do mnie, przecież napisałem, że porównując % wzrost do 2011 i do 2013 to wciąż nam do niego brakuje w tym momencie. Równie dobrze mógłbyś wrzucić wzrost eksponencjalny hodowli owiec w bieszczadach tyle to ma wspólnego inflacja marki niemieckiej do wzrostu BTC, zupełnie inny powód wzrostów.
Gratuluję pomysłu :lol: Na te owce to bym nie wpadł :lol:
Czynnik wspólny -> Strzyżenie owiec!

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Zeyt » czwartek, 7 grudnia 2017, 18:27

@zbiges, wszedles?

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: zbiges » czwartek, 7 grudnia 2017, 18:29

Ktoś potwierdzi że bitfinex działa? Tradingwiev na finexie wysiadło, nie ma danych.

Tak wszedłem ale ja strachliwy strasznie jestem i wyskoczyłem zaraz 200 dolców wyżej :( Nie mam danych z Bitfinexa, a bez mojego pasterza nie zostanę na pozycji. Chodzi ten finex?
Ostatnio zmieniony czwartek, 7 grudnia 2017, 18:31 przez zbiges, łącznie zmieniany 1 raz.
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Zeyt » czwartek, 7 grudnia 2017, 18:30

zbiges pisze: Ktoś potwierdzi że bitfinex działa? Tradingwiev na finexie wysiadło, nie ma danych.
U mnie działa ;o 14556 w tym momencie

Wygadany
Posty: 649
Rejestracja: 10 kwietnia 2013
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: bartek6949 » czwartek, 7 grudnia 2017, 18:30

Starszaki, ktos z was jeszcze ru obecnych trzyma? Czy taka cena nie kusi was aby sprzedac?

Początkujący
Posty: 306
Rejestracja: 25 stycznia 2015
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: coco~jambo » czwartek, 7 grudnia 2017, 18:36

@zbiges, obadaj https://cryptowat.ch/bitfinex/btcusd/30m bo chyba działa :P
@krisodrigo, nie ma czego analizować, krótka przerwa i lecimy na 20K USD / azja chyba na 30 już :P
Ostatnio zmieniony czwartek, 7 grudnia 2017, 18:37 przez coco~jambo, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: zbiges » czwartek, 7 grudnia 2017, 18:37

Dobra, mam wykres ze starego konta na Finexie, nawet mnie nie zbanowali na szczęście.
Teraz tylko muszę odkupić :)
Jeszcze popatrzę na depozyt może coś mam zachomikowane? :)
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Początkujący
Posty: 13
Rejestracja: 26 czerwca 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: enius134 » czwartek, 7 grudnia 2017, 18:38

bartek6949 pisze:Starszaki, ktos z was jeszcze ru obecnych trzyma? Czy taka cena nie kusi was aby sprzedac?
Ja trzymam resztki które kupiłem za 3,5 k dolarów. Myśle ze ludzie, którzy już maja duży zapas i w miarę na bierząco śledzą nie maja motywacji by sprzedać jak tak ładnie idzie

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: szajsiwo i 27 gości