Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Początkujący
Posty: 55
Rejestracja: 30 kwietnia 2017
Reputacja: 37
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Napiwki: https://www.terrainfo.pl/

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Kasz » czwartek, 7 grudnia 2017, 12:28

bl4ck pisze:Tak sobie siedzę i się śmieje sam do siebie,, myślę .... teraz kurs lata ~ 500$ jak szmata jednym dumpem .. a mówiono że czym większa będzie akceptacja, powszechność tym wahania kursu mniejsze .... no widać jakie są mniejsze .... :lol:
Mniejsze wahania to oczywiste, ale w mierze procentowej. Wiadomo, że jeżeli kurs będzie np po 50k to wahania kursy 2-3k usd nie tak odczuwalne, jak przy cenie 5k. Myślę, że to oczywista oczywistość :?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 7 grudnia 2017, 12:28

jpr pisze: Wy dalej o bańce. Od $2000 o bańce.
Bańka to nie punkt, ale złożony etap. Już wtedy były powolne sygnały o możliwej bańce (od pokonania ath z 2013).

Te pretensje do starych forumowiczów że pisali/piszą o bańce są tak wsiowe i słabe, że łeb urywa.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » czwartek, 7 grudnia 2017, 12:31

lisek pisze: Mi to wyglada jak celowy zrzut żeby dla gości od AT RSI nie wygladało na przegrzane i zaraz znowu rajd bedzie.
RSI nawet nie drgnie od takich ruchów minutowych. I żaden "gość od AT" by się na coś takiego nie nabrał.
Mówię oczywiście o skalach >H4.

Dodano po 1 minucie 30 sekundach:
Kasz pisze:
bl4ck pisze:Tak sobie siedzę i się śmieje sam do siebie,, myślę .... teraz kurs lata ~ 500$ jak szmata jednym dumpem .. a mówiono że czym większa będzie akceptacja, powszechność tym wahania kursu mniejsze .... no widać jakie są mniejsze .... :lol:
Mniejsze wahania to oczywiste, ale w mierze procentowej. Wiadomo, że jeżeli kurs będzie np po 50k to wahania kursy 2-3k usd nie tak odczuwalne, jak przy cenie 5k. Myślę, że to oczywista oczywistość :?
No ale właśnie procentowo też wahania są większe i częstsze. Przed chwilą pisałem o 7% w kilka minut.

Początkujący
Posty: 135
Rejestracja: 18 lipca 2017
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: świeżak » czwartek, 7 grudnia 2017, 12:32

Na rsi M5 dipy kupowane mocno. Prawda jest taka, że byki łykają wszystko jak leci, wydaje mi się, że 15k do dowiezienia dzisiaj.

Początkujący
Posty: 27
Rejestracja: 23 listopada 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: io47 » czwartek, 7 grudnia 2017, 12:33

Jak przewidujecie scenariusz dużej korekty/pęknięcia bańki? Czyste dywagacje...

Nowe osoby, które w to dopiero weszły, będą uciekać we fiaty? Czy ci całkiem zieloni, mogą brać w ogóle alty pod uwagę?

Co z tymi bardziej doświadczonymi? Alty czy fiaty?

Widać, że kapitał odpływa z altów i idzie do bitcoina. Jaka część wróci do altów? Który alt jest wtedy najbardziej prawdopodobny do pompowania?

Jak kurs zacznie lecieć na łeb, kto odważy się łapać spadające noże?

Jakie jest prawdopodobieństwo, że na przeciążonych giełdach, nie zadziałają stop lossy? Jak będzie panic sell, kto będzie w ogóle chętny na zakup?

Rozumiem, że korekta może być bardzo, ale to bardzo dynamiczna i bolesna?

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: sha256 » czwartek, 7 grudnia 2017, 12:33

bl4ck pisze: Tak sobie siedzę i się śmieje sam do siebie,, myślę .... teraz kurs lata ~ 500$ jak szmata jednym dumpem .. a mówiono że czym większa będzie akceptacja, powszechność tym wahania kursu mniejsze .... no widać jakie są mniejsze .... :lol:
Mysle, że chodziło o wahania wyrażone w %. A Ty patrzysz sie na kwotowe.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: baggins » czwartek, 7 grudnia 2017, 12:34

ekonokomik pisze: Można stracić majątek wychodząc do WC na dwójkę ;)
śmich hihy, żarciki, jedni szampana otwierają, drudzy flachę na smutno... jestem 95% zakładanej puli bańkowej out... idę na jedynkę, a o dwójce pomyślę jak pęknie w końcu ;)
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 324
Rejestracja: 6 listopada 2017
Reputacja: 182
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: _det » czwartek, 7 grudnia 2017, 12:39

ekonokomik pisze:
_det pisze: Widzę kolejną ścianę po stronie byczków na ADA-Cardano (bittrex)... domyślam się że BTC będzie jeszcze grubo szedł w górę.

Ostatnio była ściana postawiona za 470 btc na 379.. troche trwalo aby ją zjadło, teraz kolejna na 330 za 230. Grubasy coś muszą wiedzieć, skoro tyle w tego coina inwestują.
:)
Muszę powiedzieć, że Twoja próba wstawienia nam tu product placement była naprawdę brawurowa :lol:
Jednak miałem nosa - mimo że czasem jest zatkany ;)

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 692
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 406
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Jazda » czwartek, 7 grudnia 2017, 12:39

Moim zdaniem ktoś ostro otworzył pozycję short, czyli zagrał na spadki na bitfinex bo coś za bardzo bronią teraz aby nie urosło. I był teraz lekki zryw i z marszu go ostudzili. Na 14500 ustawili psychologicznie niezły baton.

Dyskutant
Posty: 201
Rejestracja: 6 kwietnia 2014
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Stiepa » czwartek, 7 grudnia 2017, 12:41

Myślę że teraz już nie będzie korekt widocznych w innych skalach niż minutowe. Teraz już będzie tylko pęknięcie. Nie wiem tylko czy będzie za parę godzin, czy za parę tygodni z zupełnie innych poziomów. Przestaje grać, zrealizowałem zyski. Bardzo owocne te ostatnie miesiące. Ryzyko jest już zbyt duże nawet na skalpowanie, pamiętajcie że jak zacznie lecieć giełdy zrobią się w zasadzie niedostępne z przeciążenia. Ciężko będzie wyskoczyć.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » czwartek, 7 grudnia 2017, 12:48

@ekonokomik, Co to za czasy, że człowiek musi się tłumaczyć że uważał/uważa, że to spadnie, że to bańka. Przeglądam ostatnie strony i co chwila się tłumaczysz tracąc czas często na dosłownie debili, którzy wpadli tu pół roku temu czy kilka tygodni i doświadczyli tylko hossy (więc ich wiedza jest zdawkowa bardzo) i teraz wywołują do tablicy każdego, kto pisze i pisał o bańce, korektach itd., jakby popełnił wielką zbrodnię.

Co mnie zadziwia najbardziej, nie sam fakt, że jest bania, bo one zawsze zaskakują większość a już zwłaszcza miśki jak jak, ale ten poziom odmóżdżenia i zaczadzenia umysłowego wzrostami wśród niektórych. Meritum tego jest dla mnie takie, że takie osoby wręcz muszą zostać skoszone z marzeń i złudzeń, bo to potencjał do zgolenia tak duży, że niemożliwy do odpuszczenia. Nie wiem czy czas na to będzie na 14k czy 20k czy kiedy, ale etap zeżarcia, przeżucia i (przepraszam) wysrania marzeń takich osób co do ceny i rynku jest dla mnie pewny jak wschód Słońca jutro. 8-)
Ostatnio zmieniony czwartek, 7 grudnia 2017, 12:50 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 2 razy.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 104
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: GoldenRoad » czwartek, 7 grudnia 2017, 12:50

Jazda pisze: Moim zdaniem ktoś ostro otworzył pozycję short, czyli zagrał na spadki na bitfinex bo coś za bardzo bronią teraz aby nie urosło. I był teraz lekki zryw i z marszu go ostudzili. Na 14500 ustawili psychologicznie niezły baton.
Kiedyś bitfinex dyktował kurs, ostatnio zauważam, że inne giełdy nie reagują jak to miało miejsce w przeszłości, ciekawe dlaczego....

Początkujący
Posty: 135
Rejestracja: 18 lipca 2017
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: świeżak » czwartek, 7 grudnia 2017, 12:51

Co do pęknięć, baniek, korekt, ja osobiście uważam, że w short term zaobserwujemy szybki i gwałtowny washdown rzędu 20-35 %, potem zbieranie i znowu góra aż nie tknie tego 20k.

Co do cme, cde czy jak im tam, to nie zaczną sprzedawać na krótko od razu, chciwce polecą na fali hype'u do góry i go jeszcze podpompują.

Oczywiście, to tylko moja opinia.

Tymczasem STAMP M5 konsolidacja i pewnie w perspektywie 1-2h up.

edit O jednak łamie lokalne low.
Ostatnio zmieniony czwartek, 7 grudnia 2017, 12:56 przez świeżak, łącznie zmieniany 1 raz.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 896
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9356
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Fibo » czwartek, 7 grudnia 2017, 12:55

od ATH jest jest w 4-ce w ramach ruchu od 30.11, cel 4-ki jak poniżej...

Obrazek
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 692
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 406
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Jazda » czwartek, 7 grudnia 2017, 12:56

Czyżby to ten czas..... :shock: ZJAZD BTC i zadziwiające błyskawiczne odbicie BCH hoho :mrgreen:

No widzę towarzystwo zemdlało, albo obserwuje skupione ostatni akt spektaklu :lol: :lol:

Plusy mile widziane :D

Początkujący
Posty: 126
Rejestracja: 19 lutego 2014
Reputacja: 23
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: pchelka » czwartek, 7 grudnia 2017, 13:00

Pamiętam z 2014 , Na żywo to naprawde fajnie wygląda :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wrip » czwartek, 7 grudnia 2017, 13:01

Nie wiem czy śledzicie czasami wykop, ale tam teraz to jest taka jazda - cały czas pytania o to na jakiej giełdzie kupić bez weryfikacji, jaki portfel, jak kupić za paypala. Ci ludzie są w amoku, chcą teraz kupić bo liczą na zysk w perspektywie miesięcy czy roku.

Dla rozluźnienia polecam jeden z hitów tegorocznych mlmów i piramid opartych na marzeniach o nieskończonych wzrostach bita.
[youtube][/youtube]

Nie jesteś sam,
Możesz być z nami
Zmieniać życie spełnionymi marzeniami
Nie jesteś sam,
Możesz być z nami
Energie życia czerpać pełnymi garściami
Ostatnio zmieniony czwartek, 7 grudnia 2017, 13:10 przez wrip, łącznie zmieniany 1 raz.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: socjolog2008 » czwartek, 7 grudnia 2017, 13:01

To co. Kawka ,princepollo ,wykres na 15m i kręcimy filmiki na YT dla potomnych ?
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 306
Rejestracja: 25 stycznia 2015
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: coco~jambo » czwartek, 7 grudnia 2017, 13:01

@Jazda, wczoraj BCH początkowo też wzrastało podczas spadku BTC, ale po chwili kiedy ten spadek się utrzymywał to i BCH zaczęło zjazd. Nie mówię, że BCH nie będzie miało ATH podczas pękania BTC, ale też nie sądzę aby było to "pewne" ;)

Początkujący
Posty: 28
Rejestracja: 6 listopada 2017
Reputacja: -20
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: szpon13 » czwartek, 7 grudnia 2017, 13:04

Serio myslicie, ze to jakas grubsza korekta? Jak dla mnie zleci makx do 13k, szybko odbije i dalej jazda w gore. Chociaz chcialbym sie mylic, bo taki zjazd w okolicce 10k i tam konsolidacja bylaby calkiem zdrowa.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: adamjttk, Olexy i 53 gości