Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 147
Rejestracja: 8 stycznia 2017
Reputacja: 75
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: artbit » środa, 6 grudnia 2017, 22:06

k!@#$%, najgorsze jest to, że przy takim obrocie sytuacji kiedy waluta sukcesywnie non-stop rośnie, nie ma najmniejszego sensu grać na giełdzie. Ile razy sprzedałem, aby chcieć odkupić taniej, tyle razy się sparzyłem i musiałem odkupować drożej, tym samym mając coraz to mniej bitcoinów. Dlatego przy obecnym zachowaniu kursu polecam po prostu trzymać, a wyjdziecie na tym dużo lepiej. :D

Początkujący
Posty: 177
Rejestracja: 14 kwietnia 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: likidis » środa, 6 grudnia 2017, 22:14

pabloj pisze:
Bitcoinek pisze: Trzeba zrobic przerwe od gieldy i wrocic do normalnosci.
. . .
. . .
Uwazajcie na swoja psychike. Moja byla przygotowana na nizszy depozyt.
Pierwsza większa wtopa, taka, że topnieje ci większość środków o conajmniej 50% wyleczy cię z tego doszczętnie :p
Pokory uczy również bagholdowanie jakiegoś coina, który wcześniej stanowił spory 'zysk' (nie zrealizowany) w portfolio.
Najbardziej jednak odechciewa się gdy na Bitcoinie trwa długa krwista bessa.
Przeszedłem przez wszystkie 3 etapy, niektóre kilkukrotnie.
Miałem już tak - stwierdziłem, że całkiem dobrze mi idzie przewidywanie kursu, że będę grać na minimalnych skokach żeby zbierać grosz do grosza. I wpadłem na pomysł, że czemu by nie używać dźwigni skoro jestem tak zajefajny. Niestety przeliczyłem się, bo chwilę po tym jak otworzyłem pozycję, kurs poszedł w cholerę w dół. Prawie dotarł do końca do momentu przymusowego zamknięcia pozycji (czyli wyczyszczenia portfela, bo ofkoz grałem na 100% na margin, a skoro poleciało, to nie mogłem niczego ruszyć, bo spadłym poniżej wymaganych 20%). Gdy tylko kurs odbił trochę w górę, zamknąłem pozycję na mega stracie - 75% środków które miałem poszło do piachu (gdybym poczekał to bym wyszedł ładnie do przodu, ale bałem się, że kurs znów zanurkuje). Mega smutek potem, załamka, ale w końcu pogodziłem się ze stratą (mimo, że straciłem środki, których akurat nie chciałem stracić, to nie była ta pula kasy "do stracenia na giełdzie"). Ale ostatnio dzięki NXT udało mi się z nawiązką odbić. Pierwsze co zrobiłem to wyciągnąłem to co włożyłem i teraz pozostawiłem tylko zysk. Ale zobaczymy czy coś jeszcze powalczę w najbliższych dniach, czy raczej poczekam na upragnioną korektę i znormalnienie rynku.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 76
Rejestracja: 20 czerwca 2017
Reputacja: 30
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Poznań

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: KR2615 » środa, 6 grudnia 2017, 22:18

@artbit nie jesteś sam. Nawet jazda po falkach nie ma sensu przy prowizji na finexie rzędu 80 (!) dolarów. Jedyne, co mnie pociesza to fakt, że niektórzy tyle dziennie w złotówkach nie zarabiają.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: new06 » środa, 6 grudnia 2017, 22:20

artbit pisze: Dlatego przy obecnym zachowaniu kursu polecam po prostu trzymać, a wyjdziecie na tym dużo lepiej.
Na takie rady to już może się robić trochę za późno. Od dzisiaj kurs znowu porusza się jakimś tam klinem/ kanałem, czy co tam jeszcze można się doszukać i jest on pod jeszcze bardziej stromym kątem, niż poprzednie. Kolejne "wyjście górą" już chyba dosłownie na średnich i małych interwałach będzie skierowane pionowo do góry i siłą rzeczy będzie trwało proporcjonalnie krótko do ostrości tego kąta (czyli chwilę).
Brave New World

Początkujący
Posty: 172
Rejestracja: 29 listopada 2014
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Olsp » środa, 6 grudnia 2017, 22:23


Początkujący
Posty: 196
Rejestracja: 29 listopada 2017
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: lisek » środa, 6 grudnia 2017, 22:24

Tak każdy liczy na ta korekte to chyba jej nie bedzie do 20k

Początkujący
Posty: 64
Rejestracja: 11 kwietnia 2013
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: nekotribal » środa, 6 grudnia 2017, 22:31

lisek pisze:ponad 100k niezatwierdzonych transakcji w mempoolu lol
Ale się jaracie tym mempoolem. :)
https://jochen-hoenicke.de/queue/#all
Dobrze nie jest, ale cały maj i pół listopada było gorzej, teraz to chwilowy skok, Lightning tuż tuż... Ja widzę to optymistycznie. =)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 77
Rejestracja: 2 sierpnia 2017
Reputacja: 68
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: pawel128 » środa, 6 grudnia 2017, 22:32

Czołowe alty coś mocno pikują. Zazwyczaj rosły z bitem. O co chodzi? Czy to znak ze kapitał ucieka do BTC ? Mamy sytuacje w której jak bit rośnie to alty spadają a jak bit spada to alty spadają szybciej.. Czy to jakaś ukryta informacja dotycząca najbliższej przyszłości BTC wg was? ;) ?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 201
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 183
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: krisodrigo » środa, 6 grudnia 2017, 22:35

Najbliższe kluczowe daty - 10 i 18 grudnia (kontrakty), a kiedy mają być forki i ile ich będzie?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: socjolog2008 » środa, 6 grudnia 2017, 22:38

pawel128 pisze: Czołowe alty coś mocno pikują. Zazwyczaj rosły z bitem. O co chodzi? Czy to znak ze kapitał ucieka do BTC ? Mamy sytuacje w której jak bit rośnie to alty spadają a jak bit spada to alty spadają szybciej.. Czy to jakaś ukryta informacja dotycząca najbliższej przyszłości BTC wg was? ;) ?
Obserwujesz z pierwszego miejsca drugie historyczne wydarzenie w świecie Bitcoin. Pękanie bańki. Mieliśmy bańke Gox'ową. Teraz umownie mamy bankę Tether'ową..popcorn, piwko i short - to zestaw pod spektakl.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 64
Rejestracja: 11 kwietnia 2013
Reputacja: 26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: nekotribal » środa, 6 grudnia 2017, 22:39

pawel128 pisze: Czy to jakaś ukryta informacja dotycząca najbliższej przyszłości BTC wg was? ;) ?
Ja tam zawsze traktuje korelacje news/cena z przymrużeniem oka... Ale był niedawno dość byczy news o LN, działa już na mainnecie btc:


Początkujący
Posty: 177
Rejestracja: 14 kwietnia 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: likidis » środa, 6 grudnia 2017, 22:44

socjolog2008 pisze:
pawel128 pisze: Czołowe alty coś mocno pikują. Zazwyczaj rosły z bitem. O co chodzi? Czy to znak ze kapitał ucieka do BTC ? Mamy sytuacje w której jak bit rośnie to alty spadają a jak bit spada to alty spadają szybciej.. Czy to jakaś ukryta informacja dotycząca najbliższej przyszłości BTC wg was? ;) ?
Obserwujesz z pierwszego miejsca drugie historyczne wydarzenie w świecie Bitcoin. Pękanie bańki. Mieliśmy bańke Gox'ową. Teraz umownie mamy bankę Tether'ową..popcorn, piwko i short - to zestaw pod spektakl.
Tylko w czym się kryć przed bańką Tetherową? Bo jeśli siedzisz np na Polo to w czymś musisz trzymać swoje fundusze. Skoro BTC jest teraz za wysoko i w każdej chwili może skorekcić, Tether może okazać się pusty. To w co polecałbyś wchodzić żeby przeczekać? Oprócz fiatów :P

Weteran
Posty: 2403
Rejestracja: 27 sierpnia 2017
Reputacja: 1931
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: nariensi » środa, 6 grudnia 2017, 22:46

@socjolog2008 Niechaj pęka! Zaklinaj dalej, bo bardzo czekam! @Wymazywanie już nie zaklina :(
Może zamiast 1BTC będę mogła być szczęśliwą posiadaczką kilku bezużytecznych Bitcoinów :mrgreen:

Początkujący
Posty: 416
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Excray » środa, 6 grudnia 2017, 22:50

@socjolog2008, Zalecałbym odpowiednio duży zapas piwa i popcornu na wszelki wypadek jakby się trochę to pękanie przeciągnęło.
@nekotribal, Wow! Wygląda to nieźle :-) Prawdziwie błyskawiczna płatność. Z czymś takim to bitek może powalczyć jeszcze trochę.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 201
Rejestracja: 26 listopada 2017
Reputacja: 183
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: krisodrigo » środa, 6 grudnia 2017, 23:00

Na Bithumb ponad 16k $

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: baggins » środa, 6 grudnia 2017, 23:02

no to arbitrażyści do dzieła :)
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Wygadany
Awatar użytkownika
Posty: 692
Rejestracja: 16 czerwca 2017
Reputacja: 406
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Jazda » środa, 6 grudnia 2017, 23:02

@socjolog2008 Patrząc co teraz wyprawiają Azjaci to raczej jeszcze sporo przed nami. Na bithumb pykło $ 16,131 :shock:
Trzeba gonić najlepszych nie ma lipy będzie jutro 14K na finexie
Ostatnio zmieniony środa, 6 grudnia 2017, 23:04 przez Jazda, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 135
Rejestracja: 18 lipca 2017
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: świeżak » środa, 6 grudnia 2017, 23:04

Jaka bańka, nie snacie siem kompletnie, bitbaj podbije świat. :lol:

Ja otworzyłem longa jakieś dwie godziny temu i trzymam. M5 i baczna obserwacja PA. :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: socjolog2008 » środa, 6 grudnia 2017, 23:08

Jazda pisze: @socjolog2008 Patrząc co teraz wyprawiają Azjaci to raczej jeszcze sporo przed nami. Na bithumb pykło $ 16,082 :shock:
Trzeba gonić najlepszych nie ma lipy będzie jutro 14K na finexie
Wtedy jak pęknie 14.2 umrze mój pierwszy short. Będę jeszcze miał siły na 3 po 0.1. I to są zaskórniaki z paper walletów. Reszta już jest na $ , € i PLN. Przygotowane do konsumpcji grudniowo - noworocznej w skarpecie też czeka małe co nieco. Swoje zarobione, szaleństwo mam wyłączone. Chłodno patrze, bez stresu. Bo co ja mogę teraz stracić na tym shortowaniu 0.42 BTC ( niecałe 450 zł z 2015 8-)
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wizardking76 » środa, 6 grudnia 2017, 23:12

Jak w Korei jest 16K to nie ma szans u nas będzie 15k ... chyba że rąbnie korekta.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: alomorti, pawel296, Ratchet i 26 gości