Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Początkujący
Posty: 196
Rejestracja: 29 listopada 2017
Reputacja: 16
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: lisek » poniedziałek, 4 grudnia 2017, 12:06

pabloj pisze:
lisek pisze:
smucia pisze: Czy pęknie dzisiaj 40k pln? :D
Przecież już dawno pekło chociażby na Abucoins, na bitbauy cena zawsze za murzynami :D
Ale kolega się pyta czy dziś pęknie, a nie czy kiedyś pękło ;P
Na Abucoins było dziś o godz 10 ponad 40tyś

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 535
Rejestracja: 28 lipca 2017
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Bitcoinek » poniedziałek, 4 grudnia 2017, 12:11

chyba DDosuja bitfinexa. Za to ze zbija kurs w dol?

strasznie chodzi co chwile mi go rozlacza z baza danych, a ma najnizszy kurs
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 4 grudnia 2017, 12:16 przez Bitcoinek, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 1214
Rejestracja: 9 listopada 2013
Reputacja: 838
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: pabloj » poniedziałek, 4 grudnia 2017, 12:14

lisek pisze: Abucoins
To nie wiedziałem, ale to mała i płytka giełda, ciężko tam coś sprzedać po konkretnej cenie jeśli masz nieco 'większe' ilości.

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: zbiges » poniedziałek, 4 grudnia 2017, 12:18

kdwa pisze: Kolego, schowaj swoją żałość w buty i rusz głową.
kdwa pisze: Jak myślisz, ile czasu trwa realizacja,
Dobra niech Ci będzie, ale moim zdaniem to kolejna gównoburza o nic, jakich wiele w tym wątku.
Nie mogę znaleźć teraz tego pytania (ciekawe dlaczego) ale to było pytanie o to jak dużo fiatów zostanie wpompowanych w rynek BTC na skutek wprowadzenia kontraktów na (tak przypuszczam) cenę pary BTC/USD.
To pytanie wydało mi się istotne (w odróżnieniu do 70% śmieci w tym wątku) bo ktoś wyraźnie pytał o to czy może to spowodować wzrost ceny na rynku spot. Taka była sugestia w pytaniu. Odpowiedziałem więc, że bezpośredniego przełożenia na cenę to nie będzie miało żadnego, bo rynek kontraktów to całkowicie odddzielny rynek od rynku spot BTC/USD, więc kasy na spot od tego nie przybędzie. Uznałem też że ktos taki jak Ty, kreujący się na kogoś kto wie o czym pisze powinien to wiedzieć , a z Twoich wpisów wnioskuję, że nic o tym nie wiesz.
Najpierw piszesz:
kdwa pisze: Jak myślisz, ile czasu trwa realizacja, kiedy zarząd dużej korporacji wpadnie nowy strategiczny pomysł? Rok, dwa..
.. aby za chwilę zaprzeczyć samemu sobie tu:
kdwa pisze: osobiście uważam że zakup właśnie trwa
Nie miałem wątpliwej przyjemności pracy dla korpo, ale tak się składa, że znam trochę "kulturę korporacyjną" i myślę, że ogloszenie daty uruchomienia rynku to jest koniec przygotowań a nie początek.

Ja traktuję słowa innych i swoje z szacunkiem i chciałbym aby pozostali też tak podchodzili do swoich wpisów.

Teraz może być @rav3n ?

No dobra, uznałem również, że wypada mi strzelić focha. Staram się pomóc na ile potrafię a tu jacyś gówniarze mnie minusują. Myślcie sobie co chcecie ale to za dużo dla mnie.
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 3 grudnia 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: smucia » poniedziałek, 4 grudnia 2017, 12:38

lisek pisze:
pabloj pisze:
lisek pisze:

Przecież już dawno pekło chociażby na Abucoins, na bitbauy cena zawsze za murzynami :D
Ale kolega się pyta czy dziś pęknie, a nie czy kiedyś pękło ;P
Na Abucoins było dziś o godz 10 ponad 40tyś
Koleżanka jak już 8-) i nie sprecyzowałam, ale miałam na myśli bitbay. Jak na razie jest bardzo spokojnie.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 905
Rejestracja: 25 listopada 2017
Reputacja: 906
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Essen

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Zeyt » poniedziałek, 4 grudnia 2017, 12:48

no czasem tez chce cos napisac ale nie ma sensu :P sam jestem nowy ale siedze w temacie pare miesiecy a czasy bitcoina za 200zl pamietam, wtedy akurat bylem lebek ledwo prace zaczynalem to inwestycja w cos takiego byla dla mnie strata pieniedzy. Pare miesiecy temu wszedlem na gielde i stracilem 60% kapitalu :P fakt faktem nie byl duzy ale sie nie poddalem, nauka analizy technicznej, swiece, formacje swiecowe, fale eliota, i jestem w momencie gdzie moj kapital jest juz 30% wyzszy niz jak zaczynalem (a wciaz uwazam sie za naprawde duzego amatora), i tutaj wiadomosc do nowych z tego miesiaca, nie warto inwestowac pieniedzy kierujac sie decyzjami ludzi na tym forum, mam wrazenie ze co poniektorzy tutaj sa zli na innych z powodu blednej analizy za ktora polecieli, fakt faktem mozna wziac pod uwage analizy niektorych ludzi tutaj bo sa dosc przydatne, ale jesli sie nie sprawdzi nie mozna tez krytykowac, bo to wy podejmujecie decyzje czy to odpowiedni moment na kupno czy nie, i jeszcze oburzenie niektorych ze doswiadczeni gracze mowia ze zaraz peknie itp, jakbyscie siedzili na tym forum na poczatku roku to teraz tez byscie tak mowili, wzrost z 1000zl do 40 tys to faktycznie ogrom i kiedys musi wystapic koretka.

Zeby nie dostac minusa,dlugi knot w 1H z godziny 22 wczoraj wedlug mnie swiadczy o chwilowym napewno jeszcze wzroscie moze w okolice 12200, a na longa, w skali log wykres faktycznie do pionu ma jeszcze daleko. Procz tego zauwazylem ze w ostatnich dniach wszedze reklamy BTC, odkad przebillismy sie przez 10tys USD zainteresowanie znacznie wzroslo co moze swiadczyc tez o ponownym wzorscie, wiadomo wzrost zainteresowania, wyzsza cena, duzo uzytkownikow nowych zarejestrowanych na forum, niektore gieldy problem z rejestracja nowych kont, moze to dopiero poczatek gorki :)

Początkujący
Posty: 172
Rejestracja: 29 listopada 2014
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Olsp » poniedziałek, 4 grudnia 2017, 13:13

Odwrócony spodek na pewno nie niesie ze sobą dobrych wieści...
Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: janku66 » poniedziałek, 4 grudnia 2017, 13:21

Olsp pisze:Odwrócony spodek na pewno nie niesie ze sobą dobrych wieści...
Obrazek
Do tego przez ostatnie dwie godziny zerowy volumen na Bitfinex. Kreski płaskie zupełnie. Czy to wynika z problemami logowania się, co wyżej było wspomniane?

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: sha256 » poniedziałek, 4 grudnia 2017, 13:28

Wybaczcie za powtarzanie się ale ostatnio ta formacja wydaje mi się nader częsta ;)
Niedługo zza rogu będzie wyłaniał się klin, bo o nim mowa.
Ostatecznie na wykresie taki trójkąt ukośny zawsze wygląda groźnie i może zwiastować spadki. Przyzwyczailiśmy się do tego, że kurs BTC zwykle wybija z takich trójkątów górą na mocnym rynku ale od pewnego czasu w skalach Intraday widać powrót do starych dobrych zależności z godnie z którymi wybicie z takich trójkątów następuje dołem. Wygląda groźnie, bo mamy spełniony warunek minimalny polegający na 4 punktach zwrotnych. Możliwe jest jednak jeszcze pociągniecie w górę. Jeżeli wtedy nie będziemy obserwowali zdecydowanego wyjścia górą ja osobiście odczytywać to będę jako potwierdzenie słabości rynku.
Wykres Bitstamp 4h. Na Bitfinexie nie wygląda to tak groźnie. Potencjalny ruch z takiej formacji to ok. 2500$ odmierzone od miejsca przecięcia boku trójkąta (wybicia).
Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 199
Rejestracja: 10 lipca 2017
Reputacja: 43
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ciecho » poniedziałek, 4 grudnia 2017, 13:46

Może ja nie za wiele jeszcze widziałem, ale wydawało mi się że korekty powinny być troszkę głębsze, w skali 1h rysuje mi się korekta która powinna dojść co najmniej do 10400$ ale ta ostatnia też wydawało mi się że powinna być głębsza a okazała się przynajmniej dwa razy płytsza niż zakładałem ... jak sądzicie czy tu też będzie podobnie ?

Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 164
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 110
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: kapelusz » poniedziałek, 4 grudnia 2017, 14:18

teraz to cholera wie. Ja jestem zwolennikiem AT ale w obecnej sytuacji mam wrazenie ze duza wieksza role odgrywa nastawienie do "wow" bitcoina niz same stricte techniczne granie. Takze dosjc powinno ale wcale nie musi. Mysle ze przy nowych inwestorach to te korekty niestety nie beda tak glebokie jakbysmy tego chcieli. Tym bardziej przy haslach w mediach typu "bitcoin do konca 2018 100k$" etc.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: socjolog2008 » poniedziałek, 4 grudnia 2017, 14:22

@kapelusz nikt kto teraz nie może siędziec non stop przy kompie nie będzie ryzykował,każdego dnia będą takie zrzuty tych co wolą mieć spokój z tyłu głowy a odkupywać będą grający non stop(nastawieni na zysk). Jak się już ta zabawa unormuje to zostaną boty i będą grały same ze sobą:)
Widać co kilka godzin takie schodkowe schodzą nie z kursu. Pomału nadzieja na 12000$ zacznie znikać w najśmielszych wizualizacjach traderów. Wydaje się że to takie delikatne osuwanie się w przepaść. I gdzieś tam ,w głębi czekam :mrgreen:
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 4 grudnia 2017, 14:31 przez socjolog2008, łącznie zmieniany 1 raz.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: sha256 » poniedziałek, 4 grudnia 2017, 14:30

Kilka swobodnych słów jednego z analityków:
"Of the present 1300+ cryptocurrencies, 95% will become worthless. Some crypto traders, say "so what, I'll profit from them now." Be careful, when when the fire bell rings the exit door will become small""
W czasach korekty warto posiadać co najwyżej te najbardziej płynne kryptowaluty.

Początkujący
Posty: 135
Rejestracja: 18 lipca 2017
Reputacja: 32
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: świeżak » poniedziałek, 4 grudnia 2017, 14:31

@sha256 Zdecydowanie, ten klin jest teraz grany, przed chwilą dół respektowany.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 4 grudnia 2017, 14:33

Tak to jest, że najwieksi bajkopisarze na forum w tym ja prędzej czy później polegną, gdy nagle WSZYSTKO spadnie. Ja walczyłem dziś na IOTA najpierw 20% up i na bogato, a póxniej zjazd do 2,26$ w 8 min, ah jak ja kocham te przygody, ale na szczescie jest jeszcze forex i gpw. :lol:

11200 promocja i lecimy.

Obrazek :mrgreen:

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 199
Rejestracja: 10 lipca 2017
Reputacja: 43
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ciecho » poniedziałek, 4 grudnia 2017, 14:34

troszkę liczę na tą korektę - przydała by się tak dla zdrowia, bo to co się dzieje to jest po prostu dzikie jakieś :?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1283
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: minerek » poniedziałek, 4 grudnia 2017, 14:36

Jestem za 200 k i za bogactwem dla wszystkich. Tylko jak to zrobic przy szurajacych po suficie wskaznikach. Pytam tak technicznie. Czy umawiamy sie na subtelną dystrybucję bez zmiany ceny ?
Make Bitcoin great again

Weteran
Posty: 1628
Rejestracja: 22 października 2013
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: garmont » poniedziałek, 4 grudnia 2017, 14:40

Regularne zrzuty po 100BTC na stampie.
Bitfinex nadal DDOS. Nie ma kto ratować.
Screen Shot 2017-12-04 at 14.35.49.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
“You never change things by fighting the existing reality. To change something, build a new model that makes the existing model obsolete.”

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: sha256 » poniedziałek, 4 grudnia 2017, 14:42

świeżak pisze: @sha256 Zdecydowanie, ten klin jest teraz grany, przed chwilą dół respektowany.
Ten klin mi sie nie podoba. W szczególności wielkość ruchu od 03-12 22:00 do teraz i jego słabość objawiająca się brakiem siły aby dotrzeć do górnego boku klina.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 896
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9356
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Fibo » poniedziałek, 4 grudnia 2017, 14:49

z najbardziej klarowną sytuacją z punktu widzenia EW mielibyśmy do czynienia, gdyby od 29.11 rynek wykreślił elliottowski trójkąt symetryczny z wyniesioną falą b. Jego fala c byłaby obecnie w realizacji.
"Jeśli wyeliminujemy niemożliwe, cokolwiek zostaje, bez względu na to jak mało prawdopodobne, musi być prawdą" - Sherlock Holmes.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: alomorti, Bing [Bot] i 38 gości