Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%

Liczba głosów: 244
Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 4279
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: new06 » piątek, 1 grudnia 2017, 11:57

@BitJanusz, tam się zbiegało kilka ważnych punktów:
-górna linia trendu kanału wzrostowego (różowy), który widać na poprzednim obrazku,
- bollinger h1,
- jest to teraz strefa podażowa (coś jak linia oporu, polecam materiały Sama Seidena) były tam wypuszczone knoty świec H1 z dziś godz. 00:00 i 01:00, a wcześniej kurs się od tego poziomu odbijał od góry.
Pewnie jeszcze jakieś inne, ale na dt wystarczy.

@Bitcoinek
Spoiler:
Bitcoinek pisze: A kto krytykuje wykresy?
Akurat krytyka wykresów, jeśli jest uzasadniona to jest bardzo wskazana. Ale Ty krytykujesz nowoczesną AT, na której zarabia gros traderów, a sam stosujesz jakieś ezoteryczne metody. Z mojej strony koniec OT. Pozdrawiam.
Brave New World

rha
Weteran
Reputacja: 600
Reputacja postu: 
0

Postautor: rha » piątek, 1 grudnia 2017, 12:11

new06 pisze:Może ktoś się wypowiedzieć na temat tego wykresu?
Spoiler:
Obrazek
Ja się wypowiem, bo jest to dość stary przykład przerabiania bez zrozumienia. Chodzi konkretnie o to, że bulltrapem jest pierwsza mała górka po szczycie/szczytach (ewentualnie jej lewe zbocze), a nie dołek przed nią. Ktoś krzywo umieścił napis i już ponad cztery lata następcy robią nowe obrazki, prawie zawsze powtarzając ten sam błąd. Grafikom pułapka kojarzy się z dziurą w ziemi i nie znając się na giełdach, nie rozumieją, że dla byków pułapką nie jest dziura, tylko wzrost po pierwszych spadkach, sugerujący powrót do wzrostów.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
0

Postautor: Bitcoinek » piątek, 1 grudnia 2017, 12:11

@new06

to co kolejny przystanek 10500?:)

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 2604
Reputacja postu: 
0

Postautor: BitJanusz » piątek, 1 grudnia 2017, 12:12

@new06, dzięki za wyjaśnienie. Jakieś przewidywania odnośnie tego, co się w najbliższym okresie stanie?

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1090
Reputacja postu: 
0

Postautor: Dovakhiin » piątek, 1 grudnia 2017, 12:16

Możliwe scenariusze IMO
Obrazek

czerwona pionowa kreska wg mnie da odpowiedź gdzie kurs pójdzie :)

Początkujący
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0

Postautor: PanSmith » piątek, 1 grudnia 2017, 12:16

Ale się ktoś wyprzedaje na BB.. 2 ukryte oferty, najpierw na 34890, teraz na 34860 już z 20-25 minut blokują kurs..

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: new06 » piątek, 1 grudnia 2017, 12:21

@rha, bulltrap na tym wykresie jest oznaczony trochę niefortunnie, ale myślę, że autorowi mogło chodzić o początek wzrostu, który się na ten bt złożył. A skoro już jesteś to może byś powiedział czy jest tam rzeczywiście szczyt z 2013, czy później zaszło jeszcze wyżej. Nie chodzi mi o oznaczenia, ale świece i ceny.
Brave New World

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0

Postautor: novymivo » piątek, 1 grudnia 2017, 12:23

@new06, ile dajesz na dalszy wzrost procentowo ?
Polskie Forum Bitcoin.pl

Początkujący
Reputacja: 360
Reputacja postu: 
0

Postautor: ognos » piątek, 1 grudnia 2017, 12:26

new06 pisze: @rha, bulltrap na tym wykresie jest oznaczony trochę niefortunnie, ale myślę, że autorowi mogło chodzić o początek wzrostu, który się na ten bt złożył. A skoro już jesteś to może byś powiedział czy jest tam rzeczywiście szczyt z 2013, czy później zaszło jeszcze wyżej. Nie chodzi mi o oznaczenia, ale świece i ceny.
Obrazek

Jak sie ludziom nie chce wykresu przesunąć, to jak się będzie chciało robić dobrą analizę.

Gaduła
Awatar użytkownika
Reputacja: 247
Reputacja postu: 
1

Postautor: GoPro » piątek, 1 grudnia 2017, 12:27

PanSmith pisze:Ale się ktoś wyprzedaje na BB.. 2 ukryte oferty, najpierw na 34890, teraz na 34860 już z 20-25 minut blokują kurs..
Ja nazwalbym to promocja polaczona ze sw Mikolajem, bo jeszcze placisz za taka oferte Maker a nie Taker.

Ktos ma dobre serce i daje zarobic, to najlepiej powiedziec "blokuje".

Moze poprostu twoj zasob funduszy bardziej nadaje sie na zakup hotdoga niz na gre na gieldzie z takimi duzymi swietymi Mikolajami jak ten co "blokuje" :D Przez to zamiast widziec okazje, widzisz kogos kto ci ja zabiera.

Nigdy ludzia niedogodzisz....

Co do kursu, to tak buja ze od 2 dni mam chorobe morska, moj portfel niestety tez :D

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja postu: 
0

Postautor: new06 » piątek, 1 grudnia 2017, 12:29

Bitcoinek pisze:
to co kolejny przystanek 10500?:)
BitJanusz pisze: Jakieś przewidywania odnośnie tego, co się w najbliższym okresie stanie?
@Bitcoinek, @BitJanusz.
Na karcie 1366 jest post, w którym jest wszystko z mojej strony odnośnie obecnej sytuacji.
Ogólnie łapię scalpy po 200-300$ i czekam.

@ognos,
Spoiler:
pisałem, że nie mam dostępu do dobrych wykresów. Jestem "w terenie" i mam tylko tel z tabtraderem. A ja potrzebuję dokładnie informacji jak wyglądały świece z knotami na szczytach ostatnich baniek.
@novymivo, 50%, na k. 1366 pisałem.
Ostatnio zmieniony piątek, 1 grudnia 2017, 12:36 przez new06, łącznie zmieniany 1 raz.
Brave New World

Początkujący
Reputacja: 3
Reputacja postu: 
0

Postautor: piter55 » piątek, 1 grudnia 2017, 12:32

Mam pytanie co do wpływu trudności kopania BTC i jego ceny. Wg tej stronki https://fork.lol/pow/retarget trudność przy następnym retargecie (ok. 6 dni) zwiększy się ok 15-20%. Wartość chyba dosyć spora, czy w przeszłość zmiany w kopaniu przekładały się na kurs? Czy w ogóle można ufać tym danym.

Początkujący
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0

Postautor: PanSmith » piątek, 1 grudnia 2017, 12:39

@GoPro, Idąc Twoim tokiem rozumowania, to mało kto z tego forum mógłby grać na giełdzie, jeśli potrzebne są takie fundusze jak ma ten Twój św. Mikołaj, bo sprzedał już dzisiaj pewnie ze 100 BTC po tych cenach co mówiłem. Ale rozumiem, że Ty takiego Mikołaja wciągasz nosem, przynajmniej takiego gangstera kryptowalut strugasz :D

Ja się nie żaliłem, tylko napisałem, że ktoś się wyprzedaje i to tak grubo, zawsze to jakaś informacja, którą można wykorzystać w odpowiedni sposób.

I te ukryte ścianki właśnie pękły na BB, więc trochę powinno skoczyć do góry, tym bardziej, że na finexie idzie up

EDIT. Znowu następna na 34890 :D Już długo takiej sprzedaży nie widziałem na BB

Weteran
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
3

Postautor: zbiges » piątek, 1 grudnia 2017, 12:42

Bitcoinek pisze: A kto krytykuje wykresy?

Wymienilem je z ironia, bo jak pojawia sie opiekun to na to nie zwraca uwagi.
Moim zdaniem bardzo się mylisz kolego.
Pojawiło się (ciągle ktoś to wrzuca) pogardliwych określeń pod adresem AT. Trochę mi żal ludzi którzy takie coś wrzucają. Dla mnie to są ignoranci, którzy w dodatku nie wiedzą, że są ignorantami. Trudno mi sobie wyobrazić głupszą postawę. Co innego mogę sobie pomyśleć o ludziach, którzy wyśmiewają się z konkretnej wiedzy o której nie mają pojęcia. Pan Krzysztof Karoń lansuje pewne określenie dla takich ludzi, ale już o tym pisałem i nie będę się powtarzał.

Spróbuję podać Wam tylko mój punkt widzenia na problem, który poruszył kolega @Bitcoinek, a który nie jest całkiem oczywisty.

Moim zdaniem "opiekun" rynku także musi postępować zgodnie z AT. Dzieje się tak dlatego że te te "trójkąty i flagi" to nie są wbrew pozorom malunki małych dzieci, tylko paterny powstające wskutek emocji tłumu i dzięki temu, że często się powtarzają to pozwalają nieignorantom na odczytanie tych emocji. Konkretnie to najważniejszych dwóch - strachu i chciwości.

Jak słusznie zauważył @Bitcoinek, każdy taki rynek ma swojego "opiekuna" (albo nawet kilku zwalczajacych się nawzajem) Taki opiekun aby byl w stanie (nawet z ogromnymi środkami) cokolwiek zarobić to musi liczyć się z emocjami tłumu. Taki szacunek dla "leszczy" po prostu zmiejsza mu koszty :mrgreen: Gdybym chciał to do czegoś porównać to porównałbym do judo które wykorzystuje w walce siłę przeciwnika i to jest klucz do sukcesu dla grubych na tym rynku. (zresztą na każdym)
Można nawet dosyć łatwo to zweryfikować patrząc na różne wykresy. Rynki które poruszją się zgodnie z zasadami AT to dla mnie rynki techniczne - tak je nazywam. Bardzo wiele altów ma wykresy nietechniczne wystarczy otworzyć bylejakiego shitcoina o małym wolumenie i od razu widać różnicę np z parą btc/usd.
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

toa
Początkujący
Reputacja: 4
Reputacja postu: 
1

Postautor: toa » piątek, 1 grudnia 2017, 12:44

piter55 pisze: Mam pytanie co do wpływu trudności kopania BTC i jego ceny. Wg tej stronki https://fork.lol/pow/retarget trudność przy następnym retargecie (ok. 6 dni) zwiększy się ok 15-20%. Wartość chyba dosyć spora, czy w przeszłość zmiany w kopaniu przekładały się na kurs? Czy w ogóle można ufać tym danym.
Z tego co pamiętam zwykle cena rosła przed zwiększeniem trudności - dlatego teraz też zakładam jazdę po nowe ATH w ciągu kilku dni.

rha
Weteran
Reputacja: 600
Reputacja postu: 
1

Postautor: rha » piątek, 1 grudnia 2017, 12:58

new06 pisze:@rha, (...). A skoro już jesteś to może byś powiedział czy jest tam rzeczywiście szczyt z 2013, czy później zaszło jeszcze wyżej. Nie chodzi mi o oznaczenia, ale świece i ceny.
Tak, to był taki podwójny szczyt, później przez cztery lata było niżej.
To wygląda na wykres z Mt.Gox, bo cena jest powyżej 1200, gdy na Bitstampie szczyt był niżej.

Gaduła
Awatar użytkownika
Reputacja: 255
Reputacja postu: 
1

Postautor: mediabooker » piątek, 1 grudnia 2017, 13:02

@maxi82 i inni moderatorzy zrobcie cos z tym watkiem, bo zaczyna przypominac watek lisk: teksty o scianach, grubasach, jakies belkotliwe ogole rozwazania o zachowaniu kursu, wycieczki osobiste itp
Bylo to juz przerabiane w watku liska. Poblazliwosc doprowadzi do identycznych skutkow.

p.s Zapomnialem o coraz czestych odwolaniach do BB - to wazny symptom:D
Ostatnio zmieniony piątek, 1 grudnia 2017, 13:07 przez mediabooker, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 1518
Reputacja postu: 
0

Postautor: amneziahaze » piątek, 1 grudnia 2017, 13:03

To teraz zadajmy sobie pytanie.... 10.000tys. usd czy może jednak 25.000usd? :mrgreen:

@mediabooker, no ale co tu można analizować, skoro Bitcoin idzie cały czas up.

Początkujący
Awatar użytkownika
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
1

Postautor: Bitcoinek » piątek, 1 grudnia 2017, 13:06

PROMOCJA NA BITMERKECIE:) 400 dol roznicy

Weteran
Awatar użytkownika
Reputacja: 378
Reputacja postu: 
1

Postautor: baggins » piątek, 1 grudnia 2017, 13:08

co wy macie dziś z tą matematyka... jak 400 to chyba PLN, czy mi od tych wzrostów się kalkulator zwariował?
Ostatnio zmieniony piątek, 1 grudnia 2017, 13:10 przez baggins, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Wróć do „Przedszkole”