Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 273
Rejestracja: 28 sierpnia 2017
Reputacja: 83
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: burzolak » wtorek, 28 listopada 2017, 20:43

Siedzę na bittrexie cały dzień i obserwuję. Kilka minut temu - BTC w dół, LTC, ETH, XMR podskoczyło w górę, BCH nieznacznie... hmmm?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wizardking76 » wtorek, 28 listopada 2017, 20:44

jest trochę tych btc na sprzedaż , musi się pool wyczyścić... do 10 200 USD jest następne 3000 BTC , do 20 000 USD kolejne 3000 BTC .
Ostatnio zmieniony wtorek, 28 listopada 2017, 20:45 przez wizardking76, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: sha256 » wtorek, 28 listopada 2017, 20:45

Wszystkim sugeruję spojrzenie na wykres.
Nie ma czasu na wklejanki więc napiszę:

Jeśli ruch od 18.11 traktujemy jako całość i za szczyt 3 fali w tym ruchu uznamy świecę z 27.11 z 8:00, a dołek 4 fali mieliśmy 27.11 o 9:00 to prowadząc linie od szczytu fali 3 i dołka fali 4 otrzymujemy charakterystyczny trójkąt ukośny końcowy.
Ten ruch książkowo sie rozwija zarówno na Bitfinexie jak i Bitstampie.
Wyjście z tego trójkąta powinno nastąpić dołem. Nachylenie jest skrajne i książkowo charakterystyczne tak, że można uczyć studentów AT na tym przykładzie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: novymivo » wtorek, 28 listopada 2017, 20:46

@likidis, zamknelo shorta eco :-),
To jak misie 10500$ jutro czy jeszcze dzis ? Poki beda shorty to cena nigdy nie spadnie. To tak jakby bank chcial wygrac z drukarnia pieniedzy, nie ma szans. Czy jest cos szczegolnego w dzisiejszej dacie ze akurat 28 listopada 2017 stuknie 10 000 $ ?
Polskie Forum Bitcoin.pl

Wygadany
Posty: 524
Rejestracja: 21 lipca 2017
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ognos » wtorek, 28 listopada 2017, 21:03

novymivo pisze: @likidis, zamknelo shorta eco :-),
To jak misie 10500$ jutro czy jeszcze dzis ? Poki beda shorty to cena nigdy nie spadnie. To tak jakby bank chcial wygrac z drukarnia pieniedzy, nie ma szans. Czy jest cos szczegolnego w dzisiejszej dacie ze akurat 28 listopada 2017 stuknie 10 000 $ ?
28 listopada 2013 roku BTC pierwszy raz przekroczył bariere 1000$. Prosta matematyka, teraz 2 lata bessy i 2021 100k $ :D

Początkujący
Posty: 104
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: GoldenRoad » wtorek, 28 listopada 2017, 21:05

Wymazywanie pisze: 9999, ale micro-flash póki co. :)

Dodano po 42 sekundach:
5m diament? Jest tu ktoś znający się na diamentach trochę? @sha256, ?
nikogo już nie było stać na 1 dolara ? :p

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » wtorek, 28 listopada 2017, 21:06

likidis pisze:
Wymazywanie pisze: 9999, ale micro-flash póki co. :)
Patrząc na tablicę to zamykanie shortów tak wybiło? Bo w zasadzie tak jakby skoczyłó o 93$ tak jakby nic tam pomiędzy nie było ustawione

Obrazek
Nie, to nie shorty. Przecież o 19:45 było już 9975.
Moim zdaniem, o 20:33 widzieliśmy po prostu klasyczną obronę kursu przed spadkiem przez jakiegoś grubasa lub finex. Kosztowało to jedyne 370 BTC :twisted:

Ładnie to widać na skali minutowej.
Dokładnie o tej godzinie akurat wyhamowywało odbicie po zrzucie do 9780 i za chwilę mógł pójść kolejny impuls w dół. Kto w takim momencie kupuje z asków?

Nie wierzę w takie przypadki.

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: zbiges » wtorek, 28 listopada 2017, 21:09

yaretzky pisze: Na ten moment jak oceniasz zasięg powiedzmy na Bitstampie ?? Korea i Japonia przejmują rolę Chin
Korea I Japonia nie mogą przejąć roli Bitfinexa, bo już nie mogliby kręcić tego "holu", w dodatku to wielkość obrotów decyduje (w uproszczeniu) która giełda rządzi a nie najwyższa cena. :D
Co do zasięgów to nie mam pojęcia. W takim amoku to jest nie do przewidzenia. Nie wydaje mi się jednak żeby w tym cyklu (powtarzalność wykresu tulipanowego określam na tym rynku mianem cyklu bo to już... nie wiem, piąty raz?) mogła osiągnąć 20k. To będzie raczej 11-14K, tak myślę.


... no chyba, że nie przebiją 10k... ale jest na to coraz mniejsza szansa.
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 28 listopada 2017, 21:12

novymivo pisze: Poki beda shorty to cena nigdy nie spadnie.
Wow, to kolejny i NOWY "argument" (arg. typu "wizardowego") za tym, że cena musi iść do góry.
I to dotyczy nie tylko rynku crypto ale każdego, gdzie jest dźwignia, bo wszędzie są przecież shorty.

...
Ostatnio zmieniony wtorek, 28 listopada 2017, 21:14 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 3 razy.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Wygadany
Posty: 524
Rejestracja: 21 lipca 2017
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ognos » wtorek, 28 listopada 2017, 21:13

zbiges pisze:
yaretzky pisze: Na ten moment jak oceniasz zasięg powiedzmy na Bitstampie ?? Korea i Japonia przejmują rolę Chin
Korea I Japonia nie mogą przejąć roli Bitfinexa, bo już nie mogliby kręcić tego "holu", w dodatku to wielkość obrotów decyduje (w uproszczeniu) która giełda rządzi a nie najwyższa cena. :D
Co do zasięgów to nie mam pojęcia. W takim amoku to jest nie do przewidzenia. Nie wydaje mi się jednak żeby w tym cyklu (powtarzalność wykresu tulipanowego określam na tym rynku mianem cyklu bo to już... nie wiem, piąty raz?) mogła osiągnąć 20k. To będzie raczej 11-14K, tak myślę.
A sprawdzałeś ostatnio te obroty? Bo wlasnie bithumb już chwile temu przegonił bitfinexa.

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: zbiges » wtorek, 28 listopada 2017, 21:16

ognos pisze: A sprawdzałeś ostatnio te obroty? Bo wlasnie bithumb już chwile temu przegonił bitfinexa.
@ognos, to jeszcze nie wszystko. Dlatego napisałem: w uproszczeniu :)
Muszą spełnić jeszcze kilka warunków (a nie wiem czy zechcą)

Gdzie znaleźć ranking obrotów. Miałem zapamiętane strony ale zmieniałem system i wcięło...
Ostatnio zmieniony wtorek, 28 listopada 2017, 21:17 przez zbiges, łącznie zmieniany 1 raz.
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 32
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 70
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: B4rtosz » wtorek, 28 listopada 2017, 21:17

ognos pisze:A sprawdzałeś ostatnio te obroty? Bo wlasnie bithumb już chwile temu przegonił bitfinexa.
@ognos
Spoiler:
Mała poprawka, bo widzę, że mylisz już po raz drugi. BitFlyer ma największe obroty, czyli Japończycy. Bithumb, czyli Koreańczycy daleko w tyle.

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: novymivo » wtorek, 28 listopada 2017, 21:19

@Wymazywanie, nie no nie bierz tego tak dosłownie. Wyobraź sobie nieograniczona ilość kasy i teraz spróbuj to wykorzystsc . Będziesz kurs manipulował ciągłym wzrostem a od czasu do czasu gdy ilość shortow będzie niska zrzucisz parę btc. Ten wzrost jest manipulowany od samego początku. Baa zawsze pisałem że mam odczucie że to jedna osoba go kreuje, teraz już wiem że to Bitfinex. Póki bfx działa nie martwił bym się o ostra korektę, bo i po co...
Polskie Forum Bitcoin.pl

Wygadany
Posty: 524
Rejestracja: 21 lipca 2017
Reputacja: 367
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ognos » wtorek, 28 listopada 2017, 21:22

B4rtosz pisze:
ognos pisze:A sprawdzałeś ostatnio te obroty? Bo wlasnie bithumb już chwile temu przegonił bitfinexa.
@ognos
Spoiler:
Mała poprawka, bo widzę, że mylisz już po raz drugi. BitFlyer ma największe obroty, czyli Japończycy. Bithumb, czyli Koreańczycy daleko w tyle.

Obrazek
Mylę się po raz drugi?

https://coinmarketcap.com/currencies/bitcoin/#markets

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: sha256 » wtorek, 28 listopada 2017, 21:23

novymivo pisze: ..... Póki bfx działa nie martwił bym się o ostra korektę, bo i po co...
Juz niedługo się przekonamy. Trójkąt ukośny końcowy , o którym pisałem kilka postów wyżej niedługo kończy sie i jeśli z niego wyjdzie ruch do góry to przyznam Ci rację ;)

Początkujący
Posty: 35
Rejestracja: 21 listopada 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: swietymikolaj » wtorek, 28 listopada 2017, 21:25

novymivo pisze: @likidis, zamknelo shorta eco :-),
To jak misie 10500$ jutro czy jeszcze dzis ? Poki beda shorty to cena nigdy nie spadnie. To tak jakby bank chcial wygrac z drukarnia pieniedzy, nie ma szans. Czy jest cos szczegolnego w dzisiejszej dacie ze akurat 28 listopada 2017 stuknie 10 000 $ ?
29.11.2013 - Trzecia Bańka bitcoinowa - 1BTC = 1242$. Potem w grudniu cena spadła o połowę.

Początkujący
Posty: 47
Rejestracja: 1 czerwca 2017
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: autoexec » wtorek, 28 listopada 2017, 21:27

ekonokomik pisze:
likidis pisze:
Wymazywanie pisze: 9999, ale micro-flash póki co. :)
Patrząc na tablicę to zamykanie shortów tak wybiło? Bo w zasadzie tak jakby skoczyłó o 93$ tak jakby nic tam pomiędzy nie było ustawione

Obrazek
Nie, to nie shorty. Przecież o 19:45 było już 9975.
Moim zdaniem, o 20:33 widzieliśmy po prostu klasyczną obronę kursu przed spadkiem przez jakiegoś grubasa lub finex. Kosztowało to jedyne 370 BTC :twisted:

Ładnie to widać na skali minutowej.
Dokładnie o tej godzinie akurat wyhamowywało odbicie po zrzucie do 9780 i za chwilę mógł pójść kolejny impuls w dół. Kto w takim momencie kupuje z asków?

Nie wierzę w takie przypadki.
od 8k mówie że to gruby popycha a wy mi minusy za to dajecie :D :D :D :D :D :D :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2602
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 2732
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: janku66 » wtorek, 28 listopada 2017, 21:27

A wiecie co sobie teraz pomyślałem?

Wzrost ceny BTC będzie tak długo trwać, dopóty słychać będzie pytanie: "Czy nie jest jeszcze za późno by kupić?", które z reguły pojawia się w największym szumie wokół Bitcoina czyli... Z reguły w ATH i które zadawane jest przez ludzi co z Krytpo nie mieli jeszcze wiele wspólnego.

Co wiele razy szanowne grono forumowe zauważyło, rzadko slychać to pytanie w dołkach.

Myślę, że im rzadziej będzie to pytanie się pojawiać, tym bardziej będzie to znaczyło, że liczba zainteresowanych ludzi w inwestycję w krypto zaczyna spadać. Chyba będzie to oznaczało zamknięcie jakiegoś cyklu i wówczas dopiero nastąpi prawdziwy reset. Czyli zupełny krach.
I z krachu wyciągną Bitcoina ludzie, którzy mieli z nim styczność już wiele lat. Gdyż to właśnie oni, nie pierwszy raz będą takie coś obserwować.

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 768
Rejestracja: 7 lutego 2014
Reputacja: 1321
Reputacja postu: 
30
Napiwki za post: 0.0002 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: soulnecturn » wtorek, 28 listopada 2017, 21:29

Widzę, że nastroję coraz bardziej nerwowe w wątku :)
Tak sobie pomyślałem i zerknąłem na stare dzieje - zerknijcie na to co się działo 1-2 dni przed korektą z 3 września:
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... tart=19220 - tethery itp jako powody wyliczane... oczekiwanie spokojne na korektę :P i pach zrobione :P

Tak sobie jeszcze zerkam i analizuje na czym stoimy:

Taki rysuneczek - poziomy fibo o których naganiam od dawna (sorka ale one zbyt pięknie się wpisują na KAŻDE korekty!). Jeżeli popatrzeć na to okiem oczywistym to:
mamy aktualnie 4 fale! Każda fala wynosi kurs o 2 poprzeczki FIBO (jeżeli tak to ta fala powinna zakończyć się nie wcześniej niż na 11600 USD!!!!).
Dalej :P Jeżeli patrzeć na zasięg korekt to widzimy, że są coraz szybsze i mniejsze - w takim wypadku jak dojdziemy do tego oczekiwanego kolejnego fibo to korekta może zejść zaledwie do poprzedniego poziomu Fibo (9k heheheheh)... Wiem wiem to wygląda dziwnie i strasznie - ale to tak wygląda właśnie :)
Także jak to tak zrobi jak wygląda to jeszcze będzie nawet 5 FALA! Idąc tym samym tropem właśnie piąta fala przypieczętuje całość (okolice 20300 USD zasięg!) i wtedy zacznie się korekta nawet do 10k? :P
Wiem wiem marzenia - pewnie tak ... może nie - to akurat daje jako potencjalną analizę która wydaje się MOŻLIWA spokojnie ;)

P.S. odnośnie tego rusunku - Zobacznie wskaźnik SQUEEZE jak wygląda (wyznaczyłem linię przez szczyty poprzednich szczytów zaraz przed korektami!) - Strach co?



P.S.2
@Wymazywanie, tak czytałem i chcę tylko dodać - @wizardking76 jest obecny na szczytach i w trakcie korekt ;) Pamiętam jak dzisiaj jak szalał (tak jak teraz) że będzie tylko up up, po czym jak korekta się zaczęła - JASNO przytaknął, że to jeszcze poleci i wyrwał konkretnego szorcika ;) Pewnie zwyczajnie nie pamiętasz ;) I ogólnie brawo wizardking76 bo pewnie najwięcej zarobiłeś będą mega holderem w najgorszych czasach ;)


Teraz na koniec moje urojenia prosto z głowy, OPCJE:
- kurs teraz wróci jakieś 200-300 usd (trzeba nieco wyleszczyć ludzi jeszcze) po czym siup do góry ponownie
- kurs w nocy wyrwie ponad 10k - potem to już shorty zrobią swoje z upem
- kurs będzie bił się dłużej na tych poziomach aż się zmęczy i ktoś uzna - czas zrzutu
* Do tej opcji tak sobie pomyślałem -> nie dobije do całego 10k tylko zacznie jakąś korektę - po co? Właśnie po to żeby zostawić niedosyt (mieć po co wracać).


Ja osobiście posiadam tylko to co na twardo trzymam (niestety niewiele :/ ale nie zamierzam puszczać tego na giełdę pod sprzedaż dopóki nie zobaczę oznak złej korekty! Wychodzę z założenia, że będzie trudno jak spadnie i nie sprzedam w górce górek i tyle!).
Shorta - nie postawiłbym
Longa - NIET
Zakupy teraz - no ręka mi nie pozawala (po za jakimiś skalpami szybkimi)...

Czekam na dalsze wzrosty jednocześnie wypatrując korekty żeby się wkupić jak najtaniej znowu LOL (tak dla mnie to nie koniec :P).
Tutaj taka podpowiedź - ja idę za swoimi okręgami postawionymi miesiące temu - to nie może być przypadek że po ich liniach drąży - a ich cel? Ojjj wyssssooki!


na koniec - to są moje przemyślenia i opinia - nie czytam i staram się nie sugerować innymi wizjami z TV - przyglądam się tylko nieco tutaj wykresom innych osób jako dodatki dla mnie ;) Więc co ja widzę i czuję może nie być prawdą.

Życzę Wam Ciekawej Nocki :)
Nie ważne co widzą i mówią inni - ZAWSZE używaj własnego rozumu!

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: zbiges » wtorek, 28 listopada 2017, 21:29

autoexec pisze: od 8k mówie że to gruby popycha
Chyba chciałes napisać: od 8 usd? Ja o tym piszę od zawsze i nogdy nie dostałem minusa. Moze twój problem tkwie gdzieś indziej? ;)
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 30 gości