Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Weteran
Posty: 1628
Rejestracja: 22 października 2013
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: garmont » niedziela, 19 listopada 2017, 20:18

jpktraders pisze: Kapitalizacja rynku kryptowalut ze 199 mld USD wzrosła w ciągu tygodnia do prawie 234 mld USD.
Wygenerowano w tym czasie 80 mln tetherów. Czyli czy można przeliczyć, że przełożenie tethera na kapitalizację jest jak 1 do 500.
“You never change things by fighting the existing reality. To change something, build a new model that makes the existing model obsolete.”

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: sha256 » niedziela, 19 listopada 2017, 20:31

jpktraders pisze: @sha256
Należy zacząć od tego, że wybicie ważne jest dla nas po przynajmniej dwóch zamknięciach świecy ponad oporem/poniżej wsparcia. Szczególną sytuacją jest, gdy jako druga świeca zamknięcia rysuje się doji (tudzież świeca z cieniami na której nie widać przewagi ani popytu, ani podażu) i może powstać gwiazda poranna/wieczorna po trzeciej świecy.
W tym przypadku mieliśmy fałszywe wybicie trójkąta - popyt wszedł dopiero na czwartej świecy (trzy już się zamknęły poniżej trójkąta), jednak popyt nie pojawił się w przypadkowym miejscu tylko na wsparciu na 7500 $, co jest widoczne na screenie. Takie niby wybicia to typowe pułapki na początkujących na rynku. Dlatego też zawsze przy tworzeniu scenariuszy oprócz samej formacji bierzemy też pod uwagę cały obraz rynku oraz ważne poziomy, tak aby wejście było jak najbezpieczniejsze (możesz sprawdzić na poprzednich analizach).

Podsumowując więc - gdybyśmy teoretycznie narysowali ten scenariusz przed 18.11, z pewnością nie doradzalibyśmy shortowania odrazu po wybiciu trójkąta w tak ważnym miejscu przy 7500$. Nie można patrzeć tylko i wyłącznie na jedną formację pomijając całkowicie to co pokazuje nam rynek.
Drugą sprawą jest to, że przed 18.11 ten trójkąt by nie powstał, bo nie było 2 dółków + 2 szczytów, więc w tym momencie czysto gdybamy, ale myślę, że warto to wyjaśnić na przyszłość :)
Jak wiemy w trójkątach zwykle wybicie powinno nastąpić pomiędzy 1/2 i 2/3 wysokości trójkąta. Z szybkich pomiarów wynika, że owo fake wybicie w dół wg Was wystąpiło wcześniej. Moim zdaniem już to przeczy przyjęciu formacji trójkąta jako odpowiedniej w tej sytuacji. Nie było fake wybicia z trójkąta jak twierdzicie, bo tam nie ma po prostu formacji trójkąta. O fałszywym wybiciu możemy mówić i pisać kiedy spełnia ono reguły wynikające z formacji. W innym przypadku należy zastanowić sie czy to rzeczywiście ta formacja, a nie iść na skróty.
Jeżeli moje szybkie pomiary obarczone sa błędem i źle pomierzyłem to z góry przepraszam.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 535
Rejestracja: 28 lipca 2017
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Bitcoinek » niedziela, 19 listopada 2017, 20:38

kolejny trojkat na bitfinexie rysowany ksiazkowo, aby kazdy Janusz dojrzal trojkat w trojkacie:D

Weteran
Posty: 1628
Rejestracja: 22 października 2013
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: garmont » niedziela, 19 listopada 2017, 20:52

novymivo pisze:
WARNING!!!! DO NOT USE BITFINEX OR OTHER EXCHANGES THAT USE TETHER
Ewakuacja ? Co o tym myslicie ? Nie pierwszy nie ostatni raz, czyli co duzy skok wszystkich walut po czym zalamanie ? Pytanie nie czy, ale kiedy powinno byc zadawane. Kiedy ostatni zgasza swiatlo ?
Dopóki nie zostanie zatrzymana giełda bitfinex lub firma operująca Tether, to nic się nie stanie!
Większość ludzi jest tak zaślepiona, że tylko prosi żeby wygenerować ich więcej i podbić kurs krypto.

Nikt nigdy nie stracił przeceniając ludzką głupotę.
Chyba zmienię na to swoją stopkę.

Co ciekawe żeby podtrzymywać takie wzrosty trzeba będzie generować tethery coraz szybciej, ich przyrost będzie eksponencjalny. Nawet wtedy większość wybierze życie w matrix'ie.
Ostatnio zmieniony niedziela, 19 listopada 2017, 20:57 przez garmont, łącznie zmieniany 1 raz.
“You never change things by fighting the existing reality. To change something, build a new model that makes the existing model obsolete.”

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 412
Rejestracja: 12 lutego 2017
Reputacja: 768
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Poznań

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: jpktraders » niedziela, 19 listopada 2017, 20:55

@sha256
Tak jak przed chwilą odpisałem new06, kluczowy jest dla nas interwał H4 na którym nie było wybicia, natomiast wykres z M30 ma na celu jedynie lepszy podgląd sytuacji. Nie nazwałbym więc tego "pójściem na skróty".
Swoją drogą widać już sporą reakcje po wybiciu trójkąta, który twoim zdaniem nie istnieje, więc moim zdaniem rynek widzi to dokładnie tak jak my.
Odnosząc się do mierzenia trójkąta, z autopsji wiem(i widać to właśnie na wykresie), że nie jest to aż tak ważne dla rynku - najważniejsze aby wybicie nastąpiło przed skrzyżowaniem się linii.
Ostatnio zmieniony niedziela, 19 listopada 2017, 20:57 przez jpktraders, łącznie zmieniany 1 raz.
Rzeczowo i w punkt #bitcoin, #blockchain. Przegląd prasy, stan sieci, bezpieczeństwo, analizy, raporty finansowe, ICO oraz recenzje giełd. Nasze analizy, raporty oraz artykuły edukacyjne publikowane są w wielu mediach branżowych.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: novymivo » niedziela, 19 listopada 2017, 20:56

@garmont, ja mam nawet teorie ze wystrzal ioty to byc moze sposob na zebranie troche funduszy od planktonu bo dobrze wiedza ze wyplata ioty na obecny walet to jak walka z ogniem, raz sie uda, raz nie. Czyli ludzie beda hodlowac iote na gieldzie.
Ktos sie ewaukowal dzis z bitfinexa ?
Polskie Forum Bitcoin.pl

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3229
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3697
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: akos » niedziela, 19 listopada 2017, 20:57

ekonokomik pisze: A co do poziomu ETC (innych zresztą też) to nie zgadzam się, że dotarł do swoich poziomów przedbańkowych. I to widać na Twoim wykresie. Bańka zaczęła się w marcu, kiedy ETH był kilka razy tańszy.
Zgadza się, dlatego wyróżniłem 2 fale wzrostów, bańka maj-czerwiec i b. z marca, w kwietniu była konsolidacja. Wyraźnie to oddzieliłem pisząc np. "pełne pęknięcie bańki maj-czerwiec" itd.

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: sha256 » niedziela, 19 listopada 2017, 21:05

jpktraders pisze: @sha256
Tak jak przed chwilą odpisałem new06, kluczowy jest dla nas interwał H4 na którym nie było wybicia, natomiast wykres z M30 ma na celu jedynie lepszy podgląd sytuacji. Nie nazwałbym więc tego "pójściem na skróty".
Swoją drogą widać już sporą reakcje po wybiciu trójkąta, który twoim zdaniem nie istnieje, więc moim zdaniem rynek widzi to dokładnie tak jak my.
Odnosząc się do mierzenia trójkąta, z autopsji wiem(i widać to właśnie na wykresie), że nie jest to aż tak ważne dla rynku - najważniejsze aby wybicie nastąpiło przed skrzyżowaniem się linii.
Czepiam się tak dlatego, że moim zdaniem tam mamy do czynienia z flagą. Trójkąt moim zdaniem tam nie pasuje. I z wspomnianej przeze mnie formacji moim zdaniem lepiej tutaj oddającej sytuację wynika również wspomniana reakcja, która przypisujecie formacji trójkąta.
Co do H4 to wczoraj po 14 wspomniałem o formacji flagi na wykresach H1-H4. Zgadzam się również, że zawsze należy brać poprawkę na bezwładność rynku i możliwe odchyłki. Jednak ja świadomie odrzuciłem tam trójkąt.
Pozostaje zastanowić się na zbieżnością wniosków płynących z różnicy oczekiwań wobec rynku płynących z różnic pomiędzy formacjami. W części Wasze wnioski zgodne sa z moimi.
Ciekaw byłem Waszego zdania i za otwartość dziękuję choć pozostawiam sobie odrębność w tej sytuacji. Przynajmniej do czasu kiedy ktoś mnie przekona swoim argumentem ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: socjolog2008 » niedziela, 19 listopada 2017, 21:25


Jest cacy ,jest pięknie to ja zacznę. Short Bitmex 8088. Próba nr 1 ;)
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: sha256 » niedziela, 19 listopada 2017, 21:27

@socjolog2008, z tego co pamiętam fiksowałeś się na BG miedzy innymi czy mylę Cie z kimś innym?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 412
Rejestracja: 12 lutego 2017
Reputacja: 768
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Poznań

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: jpktraders » niedziela, 19 listopada 2017, 21:29

@sha256
nas z kolei nie przekonuje flaga i trzymamy się swojej analizy ;)
Rzeczowo i w punkt #bitcoin, #blockchain. Przegląd prasy, stan sieci, bezpieczeństwo, analizy, raporty finansowe, ICO oraz recenzje giełd. Nasze analizy, raporty oraz artykuły edukacyjne publikowane są w wielu mediach branżowych.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: socjolog2008 » niedziela, 19 listopada 2017, 21:30

@sha256 owszem też mam w portfelu i kopię kartami. Mam też LTC (to rządzi) Pivx i inne niedoróbki mniej znane. Pozbyłem się całych Cashy (które kupowałem i kopałem od narodzin) i mam lekko tego BTC w zanadrzu. Zgadza się jara mnie BTG i Bitcoin Clashic (biorę udział w kopaniu od dwóch dni - 2 bloki). Jarałem się też BCC w sierpniu jak tu psy wieszali że to scam.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

rha
Weteran
Posty: 1561
Rejestracja: 8 lipca 2012
Reputacja: 600
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: rha » niedziela, 19 listopada 2017, 21:34

prap0n pisze:
skorp pisze:Przecież napisali, że wypłata fiatów funkcjonuje normalnie. A teraz mówisz, że nie można. To jak to jest?
Jak masz odpowiednie konto to wyplacisz ;)
USD Withdrawals are currently processing in two ways:
1) For users with Taiwanese OBU bank accounts
2) Through a special, one-time withdrawal option available for amounts greater than $50k.

Wiec nie siejmy paniki...
Jak opis wskazuje, ta opcja wypłaty ponad 50 tysięcy dolarów jest "one-time" czyli jednorazowa.
Jeśli ktoś miał np. 360 tysięcy i wypłacił w ten sposób 60, to drugi raz tak nie wypłaci, więc pozostałe 300 jest już umoczone i musi wychodzić poprzez krypto i inne giełdy.

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: sha256 » niedziela, 19 listopada 2017, 21:37

jpktraders pisze: @sha256
nas z kolei nie przekonuje flaga i trzymamy się swojej analizy ;)
;)
Mimo wszystko miło podyskutować.

Dodano po 1 minucie 18 sekundach:
socjolog2008 pisze: @sha256 owszem też mam w portfelu i kopię kartami. Mam też LTC (to rządzi) Pivx i inne niedoróbki mniej znane. Pozbyłem się całych Cashy (które kupowałem i kopałem od narodzin) i mam lekko tego BTC w zanadrzu. Zgadza się jara mnie BTG i Bitcoin Clashic (biorę udział w kopaniu od dwóch dni - 2 bloki). Jarałem się też BCC w sierpniu jak tu psy wieszali że to scam.
Czytałeś może jaki bonus sobie Panowie z BG team zaordynowali? Część info była znana wcześniej , a jednak...
https://cointelegraph.com/news/bitcoin- ... -endowment

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: socjolog2008 » niedziela, 19 listopada 2017, 21:40

@sha256
Tak. Znam temat :
Crypto to spekulacja. Moment jest dobry wtedy kiedy wszyscy wieszają psy i wyzywają od scamu ( Bitcoin Cash). Ja spekuluje.
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: amneziahaze » niedziela, 19 listopada 2017, 21:49

socjolog2008 pisze: Ja spekuluje.
A po co. A dlaczego. Bitcoinen, a po co to komu, komu to potrzebne.

Po co w ogóle sprzedawać cos co rośnie i rośnie?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: socjolog2008 » niedziela, 19 listopada 2017, 21:53

@amneziahaze a kilka karteluszek się cofnijmy wcześniej;) Drzewa nie rosną do nieba. Spokojnie jak na wojnie - pożyjemy i zobaczymy. Gekko czuwa i ma na bank nie jedną niespodziankę przed nami :mrgreen:
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Posty: 172
Rejestracja: 5 czerwca 2014
Reputacja: 175
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: hashdee » niedziela, 19 listopada 2017, 21:58

ma ktoś może nałożenie ceny BTC i BCH na siebie, bo ta suma to ciągle tylko rośnie :) chciałem sobie poanalizowac :)

Weteran
Posty: 1572
Rejestracja: 17 listopada 2017
Reputacja: 291
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: japu » niedziela, 19 listopada 2017, 22:00

amneziahaze pisze: A po co. A dlaczego. Bitcoinen, a po co to komu, komu to potrzebne.

Po co w ogóle sprzedawać cos co rośnie i rośnie?
To jest świetnie zadane pytanie :) Dobry wieczór, pierwszy post, więc witajcie.
Chyba spekulacja wciąga. Ja zacząłem swoją przygodę niedawno, chyba pod koniec października na giełdzie BM. Ot, taka zabawa, kupić tanio, sprzedać drożej. Przez jakies 2 tygodnie zrobiłem +10%, wytrawni gracze pewnie zrobili +50% :)
Anyway, potem po listopadowym dołku, zacząłem czytać forum, wykresy, analizy, trójkąty, flagi, niedźwiedzie, byki, HS, IHS, ATH "o matko i córko". Tak sobie pomyślałem wtedy, że to jakaś wiedza tajemna i należy od lepszych odgapiać ruchy ale jakoś nigdy nie mogłem trafić :) Jeśli powiedzmy przewidywane forumowe odbicie miało nastąpić przy 7200, ustawiałem 7250 i szedłem spać - przeważnie kurs nie spadał tak nisko wiec przysłowiowa "d***". W drugą stronę podobnie, kilkanaście wykresów, przewidywań, analiz, odbije w dół przy 7500, ustawiałem 7450, odbijało przy 7430 :)

Innymi słowy, odkąd zacząłem oglądać i analizować wykresy to albo mi zmalała skłonność do ryzyka albo nie wiem co :). Póki co z kapitałem wróciłem do stanu początkowego zatem jedyna strata taka, ze w momencie startu kupiłem chyba w cenie 17500PLN :) Zatem zasadne jest pytanie "po co w ogóle sprzedawać coś co rośnie i rośnie" jak napisał przedmówca.

Ot taka refleksja, może nie "janusza" bo nie jestem stratny ale gdyby brak potencjalnych zysków potraktować jako stratę to może jednak... :)

Początkujący
Posty: 11
Rejestracja: 17 sierpnia 2017
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: inwestor7 » niedziela, 19 listopada 2017, 22:01

Ta prognoza powstała w 2015 roku. Wskazywany wtedy kurs 22.11.2017r = 10 000$

Następny krok: 16.07.2021r = 100 000$

https://zapodaj.net/eec4346a0e475.png.html

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Hoyden, luk1999, Tomasz_Es i 13 gości