Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: sha256 » sobota, 18 listopada 2017, 23:41

Ja nie komplikuję sobie życia i interpretuje to jako powrót do przebitej górnej linii flagi. Czekam na kontynuację ruchu w górę.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: socjolog2008 » sobota, 18 listopada 2017, 23:59

Możliwe też że obecne wzrosty spowodowane są ucieczką kapitału z sypiącego się kursu B2X - i leci w BTC ,mam nadzieje że poleci również odrobina tych $ w LTC i inne alternarywy
WIG20toTHEmoon https://www.gpw.pl
Sztuczna inteligencja GPW : Atende* Ailleron* Spyrosoft* Datawalk* Voxel* Oex* LiveChat* Brand24* Medapp * MedialG
https://tinyurl.com/Stats-Polska
https://strefainwestorow.pl/dane/dywide ... idend/2023

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 273
Rejestracja: 28 sierpnia 2017
Reputacja: 83
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: burzolak » niedziela, 19 listopada 2017, 02:02

socjolog2008 pisze: Możliwe też że obecne wzrosty spowodowane są ucieczką kapitału z sypiącego się kursu B2X - i leci w BTC ,mam nadzieje że poleci również odrobina tych $ w LTC i inne alternarywy
Już powolutku widać przeskoki walut. LTC już od paru godzin wzrasta. Swoją drogą, zanim najgorsze alty się podniosą to kurs BTC znowu się zmieni i będzie lipa. Swoją droga, zastanawia mnie dlaczego wszystko oparte na Ethash tak słabo stoi i mocno dostaje po tyłku przy wahaniach BTC. Chyba lepiej wychodzi na tym Cryptonight. Rodzi się proste pytanie, zaszła w pewnym momencie piękna korelacja BTC-BCH. Można na tym nieźle zarobić ale czy sytuacja się powtórzy gdy jest tak powszechnie wiadome?

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » niedziela, 19 listopada 2017, 04:07

Bitcoinek pisze: Tak, ale 10kusd w ciagu 2tyg mnie nie zadowoli. Pisze mnie jako osoby ktora wyliczyla okolice 14k usd do zamknieca cyklu. Ktos to caly czas rysuje aby np taki ja byl w stanie obliczyc kolejne ath. Tylko po to aby takiego mnie wkoncu zmylic np w cyklu 6stym i zepsuc wykres i mnie wydlic do zera:) ale ja co cykl wyplacam pare groszy.
Z Twoich wypowiedzi biła dotąd tak ogromna pewność siebie, że byłem przekonany, że nie dostrzegasz najmniejszego zagrożenia w swojej "teorii cykli" ;)
Pytanie: dlaczego uważasz, że załamanie cykli i wyleszczenie przyjdzie "np w cyklu 6stym" a nie w obecnym?

Może nie wszyscy dopatrzyli się Twojej hipotezy łączącej cyklicznie wzrosty BTC z altami, ale z całym szacunkiem, zalżność, że "wzrasta pod coraz większym kątem i robi nowe ATH" to po prostu definicja bańki i było to widoczne od dobrych kilku miesięcy. Więc już teraz można powiedzieć, że masy pod to grają.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: new06 » niedziela, 19 listopada 2017, 07:50

@sha256, ten ostatni ruch tak. Ja pisałem o tej zawrotce kursu z wczoraj z godziny 13.30 (niebieskie strzałki).

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 535
Rejestracja: 28 lipca 2017
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Bitcoinek » niedziela, 19 listopada 2017, 09:53

@ekonokomik uwazam ze btc ma jeszcze potencjal do wzrostow przed peknieciem.
Za mala kwota, jakbym to rysowal a zakladam ze jakas sila trzyma piecze nad wykresem.

To nie robil bym zwaly z tych poziomow, rowniez alty rosna "bezpiecznie" w miare bez szalenczych rajdow.
Co rokuje na brak zalamania calej gieldy

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » niedziela, 19 listopada 2017, 10:37

Bitcoinek pisze: @ekonokomik uwazam ze btc ma jeszcze potencjal do wzrostow przed peknieciem.
Za mala kwota, jakbym to rysowal a zakladam ze jakas sila trzyma piecze nad wykresem.
Ale tak jakbym miał polecić komuś kupno, to uznaniowe "będzie rosło, bo Bitcoinek uważa, że jest za nisko" to dość słaby argument, nie sądzisz? ;) Masz coś batdziej konkretnego oprócz przeczucia?

Wiesz, że jeśli w czasie bańki codziennie powtarzasz "jestem pewny, że będzie dalej rosło", to masz rację aż do ostatniego dnia. To łatwa strategia. A wtedy, jak już wszystko pierdzielnie, to powiesz: "mam prawie 99% trafnych przewidywań, bo tylko raz się pomyliłem, a 99 razy miałem rację"?
To tak nie działa :)
Bitcoinek pisze: To nie robil bym zwaly z tych poziomow, rowniez alty rosna "bezpiecznie" w miare bez szalenczych rajdow.
Co rokuje na brak zalamania calej gieldy
I Ty też? Od jajkiegoś czasu przeglądając wątki poświęcone kursom altów mam wrażenie, że żyję w jakimś alternatywnym wszechświecie...Jakie "alty rosną"? Od lata alty konsekwentnie spadają! Oczywiście względem BTC, a dla mnie to jest wyznacznik. Bo, póki co, cena większości altów w USD jest stała albo rośnie tylko przez bańkę na BTC. A na palcach można policzyć alty, które faktycznie rosną względem BTC, albo chociaż nie spadają.
Dlaczego to jest ważne? Bo jeśłi bańkana BTC pęknie i ten zleci o 60-70%, to alty polecą również. I polecą nie tylko względem USD ale i BTC, czyli ich posiadacze dostaną po d. solidniej.

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » niedziela, 19 listopada 2017, 12:20

Nowy wpis popularnego analityka:
https://www.tradingview.com/chart/BTCUS ... h-For-Now/

W skrócie: wszystkie znaki na wykresie wyjątkowo bycze, pokazują znaczną siłę rynku i zbieranie sił przed wybiciem z celem na poziomie 83xx - 8500. Aby mimo tych znaków ziścił się scenariusz niedźwiedzi musiałoby dojść do jakiegoś wydarzenia "like an exchange going out of business".
Ale jednocześnie na koniec tej wyjątkowo byczej analizy autor pisze: "For my swing trade plan, the risk is unjustified so I will stay flat.". Zastanawiające :roll:

A ponieważ wspomina też o "or maybe it is full of fake Tether as some have suggested" to ktoś wkleił w komentarzu bardzo interesjący link:
http://www.ofnumbers.com/2017/11/09/a-n ... nt-3553131

Ciekawe wykresy, bardzo ciekawe informacje.

Ja np byłem przekonany, że Bitfinex jest legalnie działającą giełdą z jasnym umocowaniem prawnym.
A tu czytam: "The exchange that decisively sets Bitcoin price is Bitfinex, a secretive institution with unknown beneficiary structure and place of organization." oraz "To resume trading, Bitfinex enlisted the help of Tether, another company with unknown beneficiary structure and place of organization".

Bardzo zainteresował mnie też wykres pokazujący na kursie kiedy Tethery były wstrzykiwane w rynek z sugestią dlaczego akurat wtedy. Największa paczka 200mln (!) pojawiła się w czerwcu/lipcu po ATH 3000USD. Pamiętam, że byłem wtedy wyjątkowo pewny, że bańka pękła. Epickie wyjście z korekty, które nastąpiło w lipcu było dla mnie kompletnie niezrozumiałe.

I na koniec zdanie, które pogrubiam:
"If you are considering investing into Bitcoin at this time, please look closer at the exchanges involved in price discovery and give it a second thought."

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: new06 » niedziela, 19 listopada 2017, 12:30

Według mnie możemy rysować coś podobnego do HS widocznej na M30. Powinniśmy jeszcze podciągnąć do ok 7840 i raczej spadać do dolnej tl kanału, w którym się poruszamy.
ETH, który wystrzelił wczoraj robi double top i raczej wygląda na to, że szykuje się do korekty.
Te dwa ruchy w dół na BTC i ETH według mnie mogą przełożyć się na lekki wystrzał BCH, który w skali godzinnej rysuje młotek na raczej mocnym wsparciu, o który oparł się knot głównej świecy spadkowej 12.11 godz. 11:00. Jest teraz gdzieś pomiędzy fibo 0.382, a fibo 0.5 ostatniego podjazdu w górę. Na BCH jest jednak cały czas mocny opór w okolicach 1360, który nie został pokonany. Jeżeli i tym razem odrzuci cenę może się to pokryć z odbiciem BTC od dolnej linii kanału (ruch "3" u mnie).

Obrazek

Początkujący
Posty: 201
Rejestracja: 28 czerwca 2017
Reputacja: 147
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: krakan » niedziela, 19 listopada 2017, 13:17

ekonokomik pisze:
Ja np byłem przekonany, że Bitfinex jest legalnie działającą giełdą z jasnym umocowaniem prawnym.
A tu czytam: "The exchange that decisively sets Bitcoin price is Bitfinex, a secretive institution with unknown beneficiary structure and place of organization." oraz "To resume trading, Bitfinex enlisted the help of Tether, another company with unknown beneficiary structure and place of organization".
Do tego polecam posluchac wypowiedzi "wspolwlascicieli" Bitfinex, ktorzy nie potrafia(nie chca) udzielic jasnych opdowiedzi na wiele prostych pytan.
Nic dziwnego, ze do tego czasu nie doczekalismy sie pelnego audytu a drukowanie USDT idzie pelna para.
https://www.youtube.com/channel/UCbUsrL ... VvQ/videos

Początkujący
Posty: 17
Rejestracja: 2 sierpnia 2017
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Benutzer » niedziela, 19 listopada 2017, 14:07

A słyszał ktoś o btd bitcoin Diamond? za 6 dni ma byc jakis fork znowu..


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3283
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: akos » niedziela, 19 listopada 2017, 14:26

ekonokomik pisze:Jakie "alty rosną"? Od lata alty konsekwentnie spadają! Oczywiście względem BTC, a dla mnie to jest wyznacznik.
W trendzie kilkumiesięcznym tak, ale mniej więcej od 5 listopada większość altów rośnie względem btc, z zawirowaniami, ale jednak da się zauważyć trend, kilka przykładów z topki:

bchbtc
ethbtc
ltcbtc
dashbtc
xmrbtc

Oczywiście może to się okazać po prostu kolejnym 1-2 tygodniowym odbiciem przy braku wyraźnego wyjścia poza downtrend kilkumiesięczny, ale im dłuższy ten downtrend tym większe prawdopodobieństwo, z technicznego punktu widzenia, że w końcu się odwróci. Gdy się oddali nieco dalej wykresy np. eth tak żeby było widać cały 2017, to można zauważyć, że cena dotarła do poziomów kwietniowych robiąc w zasadzie pełne pęknięcie bańki maj-czerwiec.

Obrazek

Wolumeny bieżącego 1-2 tyg. uptrendu też są spore, wskaźniki schłodzone - październik i początek listopada RSI 1D szorowało po dnie na ETHBTC. Razem składa się to na mocne argumenty na odwrócenie trendu w dłuższym terminie. Pójście dalej w dół, to właściwie powrót do stanu sprzed pompy z marca czyli cena względem BTC tak jak na początku roku i status shitcoina.


ekonokomik pisze: Bo jeśłi bańkana BTC pęknie i ten zleci o 60-70%, to alty polecą również. I polecą nie tylko względem USD ale i BTC, czyli ich posiadacze dostaną po d. solidniej.
Napisałeś jak by to był pewnik a nie jest to oczywiste i prawie na pewno nieprawdziwe w odniesieniu np. do BCH patrząc na ostatnie ruchy względem BTC. No chyba, że fork coinów nie wliczasz do altów, ale generalnie można na to patrzeć jak na alt, zwłaszcza ze spekulacyjnego punktu widzenia, o ile nie jest się członkiem Kościoła Prawdziwego Bitcoina ;)

Weteran
Posty: 1628
Rejestracja: 22 października 2013
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: garmont » niedziela, 19 listopada 2017, 15:08

BTC oscyluje w wydłużonym trójkącie, już trzeci dzień.
Nie ma przekonania, w żadną stronę, ale trójkąt jest już wąski i dąży do rozwiązania.
Takie wyjście "na siłę" ( bo trójkąt się kończy ) może być poprzedzone przeciwnym trapem.
Screen Shot 2017-11-19 at 14.46.32.png
Dodano po 11 minutach 43 sekundach:
ekonokomik pisze: I na koniec zdanie, które pogrubiam:
"If you are considering investing into Bitcoin at this time, please look closer at the exchanges involved in price discovery and give it a second thought."
Raczej nie ma znaczenia czy to inwestycja w BTC czy w inne alty, wszystkie mogą być nadmuchane na tej samej zasadzie. Większość tetherów jest na Poloniex i Bitrex.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
“You never change things by fighting the existing reality. To change something, build a new model that makes the existing model obsolete.”

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » niedziela, 19 listopada 2017, 15:20

@akos, dzięki za opinię.
Tak, zauważyłem to odbicie ostatnich dni na wielu altach. Z jednej strony daje nadzieję na poważniejsze odbicie, z drugiej, tak jak pokazałeś na przykładzie ETH, zostało zniesione dość mocno. No i wciąż pozostaje zależność od BTC.
BCH istotnie traktować należy osobno inaczej od pozostałych altów.

A co do poziomu ETC (innych zresztą też) to nie zgadzam się, że dotarł do swoich poziomów przedbańkowych. I to widać na Twoim wykresie. Bańka zaczęła się w marcu, kiedy ETH był kilka razy tańszy.
Co nie znaczy oczywiście, że musi spaść do lub poniżej tych poziomów.

Są też alty, które zeszły już niżej niż ich poziomy marcowe. Ale i tak na razie nie wejdę w nie, dopóki nie zobaczę ich odwrotnej korelacji do BTC przy poważnych spadkach tego ostatniego.

Początkujący
Posty: 306
Rejestracja: 25 stycznia 2015
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: coco~jambo » niedziela, 19 listopada 2017, 15:25

Jeśli BTC wyjdzie górą to przygotowuje się na jakiś większy spadek na BCH. Zobaczymy czy odwrotna korelacja zostanie zachowana.

Weteran
Posty: 1628
Rejestracja: 22 października 2013
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
9
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: garmont » niedziela, 19 listopada 2017, 15:27

Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
“You never change things by fighting the existing reality. To change something, build a new model that makes the existing model obsolete.”

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » niedziela, 19 listopada 2017, 16:08

Ciekawe, mamy najmniejszą ilość shortów od wielu miesięcy. Widać górkę shortów w dniach 15-16 listopada, które zostały zamknięte (zlikwidowane?) w czasie gdy kurs wybił do nowego ATH.

Jak sądzicie, naprawdę rynek jest tak byczy, że po bezprecedensowo pionowym wzroście z 5400 do 8000 wszyscy obstawiają dalsze wzrosty bez głębszej korekty (co tez byłoby bez precedensu)?
Ale w takim razie, dlaczego minimalne shorty nie skuktują rekordowymi longami?
Czy też przyczyna braku shortów jest inna?

Początkujący
Posty: 306
Rejestracja: 25 stycznia 2015
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: coco~jambo » niedziela, 19 listopada 2017, 16:12

Może brak tetherów na pokrycie dźwigni. Już któryś raz to piszę ale czyżby mieliśmy się spodziewać dodruku? W końcu najłatwiej wybić kurs fejkowymi shortami które się zlikwiduje jakąś szpilką w górę.

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » niedziela, 19 listopada 2017, 16:14

Po 2 godzinach: 13761 Total views 556 Total shares.

Nieźle.
To może być kamyczek, który uruchomi lawinę wbrew wszelkim sygnałom AT.

Dodano po 54 sekundach:
coco~jambo pisze: Może brak tetherów na pokrycie dźwigni.
Z tego co czytam i rozumiem, to jest ich właśnie podejrzanie dużo do dyspozycji pożyczkobiorców.

Początkujący
Posty: 306
Rejestracja: 25 stycznia 2015
Reputacja: 48
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: coco~jambo » niedziela, 19 listopada 2017, 16:19

Na razie się wstrzymam z ruchami, bo jak BTC przez to mocno oberwie to i BCH może się dostać nawet pomimo odwrotnej korelacji. Jeśli będzie czerwony wodospad to pewnie i alty dostaną zwłaszcza że bitfinnex obraca przecież nie tylko btc. A problem z wyciągnięciem kasy dotyczy pewnie "wszystkich" użytkowników.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: alomorti, Bing [Bot], bn801, zbig001 i 48 gości