Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
rha
Weteran
Posty: 1561
Rejestracja: 8 lipca 2012
Reputacja: 600
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: rha » czwartek, 2 listopada 2017, 20:14

Smule pisze:Kanał log który był tutaj wczesniej wstawiany przebilismy juz chyba na wszystko mozliwe sposoby
Ja podtrzymuję, że na Bitstampie góra kanału jest wciąż wyżej, na 7600. Gdyby miała być na 7200, to byłby długi klin, a nie kanał.
Obserwacje potwierdzają, że równoległość linii jest istotna dla zachowań kursu. Może to wynikać z oprogramowania botów lub programów, którymi posługują się obracający większymi kwotami maklerzy.

Zrzuciłem wykres i obciąłem go ile się dało, ale obrazek wciąż jest spory, więc można go przeglądać tu: https://prnt.sc/h5ez2r
W pomniejszeniu:


Dodano po 2 minutach 34 sekundach:
Dodam tylko, że jeśli linię poprowadzi się przez szczyt z 6 czerwca zamiast 25 maja, to jest ona teraz na wysokości 7400, co pasuje jako opór, który ustalił ATH.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1283
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: minerek » czwartek, 2 listopada 2017, 20:28

Wedle mnie 7600 jako żywo tylko ze w tym biznesie zasady są po to aby je łamać - tak samo jest z piątkami - ostatni gasi światło ale ma na otarcie łez dużo bitów. W koncu boty musza uciekac z najwiekszym zyskiem

Poki co ladny trojkacik szorujący po dnie kanału
Make Bitcoin great again

Początkujący
Posty: 19
Rejestracja: 4 stycznia 2017
Reputacja: 9
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: jacol_atl » czwartek, 2 listopada 2017, 20:54

Trump wskazał nowego szefa Fed, będzie nim Jay Powell, który jak twierdzi, nie ma nic przeciwko bitcoinowi.

Weteran
Posty: 1628
Rejestracja: 22 października 2013
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: garmont » czwartek, 2 listopada 2017, 21:16

jacol_atl pisze:Trump wskazał nowego szefa Fed, będzie nim Jay Powell, który jak twierdzi, nie ma nic przeciwko bitcoinowi.
Jedna uwaga, Trump w procesie mianowania szefa FED jest tylko figurantem. Oczywiście mianuje, ale nie ma to wiele wspólnego z wyborem.
“You never change things by fighting the existing reality. To change something, build a new model that makes the existing model obsolete.”

Początkujący
Posty: 201
Rejestracja: 28 czerwca 2017
Reputacja: 147
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: krakan » czwartek, 2 listopada 2017, 21:39

Chyba warto sie z tym zapoznac i przemyslec.
https://theflippening.github.io/open-le ... her-miner/

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 71
Rejestracja: 1 listopada 2017
Reputacja: 11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: M4ciek » czwartek, 2 listopada 2017, 22:34

Jakoś nie wierzę w powyższy scenariusz. Takie skazanie na śmierć jednej czy drugiej (a nawet obu) waluty spowoduje podważenie zaufania ludzi do krypto. Odbije się to na kursie, dużo osób się przestraszy i zacznie uciekać na tradycyjne pieniądze.

I tu jest mowa o karaniu / nagradzaniu ludzi wstecz za zakup czy sprzedaż danej waluty, która powstała z forka. Gdyby to dotyczyło tylko obecnego forka BTC, nie wydawałoby mi się to tak abstrakcyjne.

Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 19 stycznia 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: abyr » czwartek, 2 listopada 2017, 23:47

Uszanowanie. Jak myslicie czy okolo 7400 bedzie znow duzy zjazd do 6600 ? Czy raczej powoli bedzie szedl do nowego ath, bez zjazdu do forka?

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Bit-els » czwartek, 2 listopada 2017, 23:59

@krakan, ciekawy plan, ale znów wymaga jednomyslnoścu. Nierealny przez to. Wyobrażasz sobie ten atsk cora i mediów, które ich wspierają?

rha
Weteran
Posty: 1561
Rejestracja: 8 lipca 2012
Reputacja: 600
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: rha » piątek, 3 listopada 2017, 00:39

krakan pisze:Chyba warto sie z tym zapoznac i przemyslec.
https://theflippening.github.io/open-le ... her-miner/
Niespecjalnie widzę ten plan. Jest moim zdaniem słabo przemyślany i ma duże luki.
Narażanie niewinnych ludzi na utratę majątku nie przejdzie. Za to mogłaby być nawet odpowiedzialność karna, a co dopiero finansowa. Czym innym jest fork, po którym wszyscy mają równy start, a czym innym takie zduszanie istniejącego łańcucha bez kompensaty.

Gdyby wymyślili sposób konwersji środków z jednego łańcucha do drugiego, to co innego.
(To się robi np. tak, że w źródłowym wysyła się na specjalny adres, dla którego nie istnieją klucze, więc środki są w tym łańcuchu nie do odzyskania, ale równocześnie nowy mechanizm w drugim łańcuchu pozwala rozpoznać takie transakcje z pierwszego i generuje dla nich odpowiednią ilość drugiej waluty. To jednak wymagałoby mocnego skomplikowania algorytmów BCH.)

Inna sprawa to fakt, że pozostający w starym łańcuchu minerzy zarabiali by nadal podobnie co przedtem, proporcjonalnie do ceny - gdyby ta się utrzymywała, to nic by nie stracili. Natomiast po upływie czasu potrzebnego na regulację trudności (np. dla 20% minerów byłoby to 10 tygodni), trudność spadłaby czterokrotnie (bardziej naraz spaść nie może) i teraz zarabialiby czterokrotnie więcej. No, żyć, nie umierać, marzenie, prezent od losu, a właściwie od innych minerów, zgrzytających teraz zębami...

Nie wątpię, że część ludzi przeniesie środki na BCH, część minerów może też się tam przełączyć, ale to zdecydowanie nie będzie taka partyzancka, bezładna akcja.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: domator » piątek, 3 listopada 2017, 09:12

@ekonokomik
Ja w ostatnich dniach w podrozy i nic specjalnie nie dzialam tradingowo ale chcialem zapytac - szykujac sie na dalsze ruchy - czy trzymasz te szorty a wrecz stawiasz nowe?
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wizardking76 » piątek, 3 listopada 2017, 10:04

domator pisze:@ekonokomik
Ja w ostatnich dniach w podrozy i nic specjalnie nie dzialam tradingowo ale chcialem zapytac - szykujac sie na dalsze ruchy - czy trzymasz te szorty a wrecz stawiasz nowe?
shorty ? po serii takich wiadomości ? na serio pytasz ? przecież kurs musi dociągnąć do jakiegoś punktu równowagi po game changerze... a teraz tak naprawdę rynek wycenia BTC po cenie zupełnie innej niż jest i to sporo wyższej.
Ostatnio zmieniony piątek, 3 listopada 2017, 10:07 przez wizardking76, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3927
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: __kot__ » piątek, 3 listopada 2017, 10:05

@wizardking76,
Jakich wiadomości? Chyba coś mi umknęło i nie jestem w stanie odszukać newsów. Dzięki z góry za podzielenie się.

Gaduła
Posty: 359
Rejestracja: 26 grudnia 2015
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: jacek-g » piątek, 3 listopada 2017, 10:06

To ktoś shortuje jeszcze BTC? :?: :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wizardking76 » piątek, 3 listopada 2017, 10:08

__kot__ pisze: @wizardking76,
Jakich wiadomości? Chyba coś mi umknęło i nie jestem w stanie odszukać newsów. Dzięki z góry za podzielenie się.
"legalizacji funduszy" i bloomberga które tu były cytowane
zresztą widać że rynek całkiem "ogłupiał" od tego i można nawet oczekiwać że to się mocno pogłębi

Weteran
Posty: 1628
Rejestracja: 22 października 2013
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: garmont » piątek, 3 listopada 2017, 10:17

Drugi dzień z rzędu staramy się przebić kanał wzrostu w skali log:
Screen Shot 2017-11-03 at 10.16.09.png
Czuć ozon w powietrzu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
“You never change things by fighting the existing reality. To change something, build a new model that makes the existing model obsolete.”

Wygadany
Posty: 649
Rejestracja: 10 kwietnia 2013
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: bartek6949 » piątek, 3 listopada 2017, 10:22

Ci co shortuja to tylko po chwili zamykaja z strata i dorzucaja paliwa, tak naprawde bitcoin moze tylko rosnac z jakimis dobrymi korektami 5%, aby cos sie zmienilo musi naprawde przyjsc jakas zla wiadomosc ,a tak to nawet 10 tys mnie nie zdziwi. Raczej nie zapowiada sie na jakas korekte. I ogolem znana zasada jest ze lepiej grac z trendem bo jestesmy za mali aby probowac go odwrocic. Granie long na bitcoinie daje lepsze rezultaty niz daily, chyba ze ktos ma dobrego nosa i gra z dzwignia ale nie wiem czy w przeciagu 2 lat powiekszyl swoj kapital ponad 21 razy, tylko jeszcze kwestia kto umie byc tak vierpliwy .

Weteran
Posty: 1628
Rejestracja: 22 października 2013
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: garmont » piątek, 3 listopada 2017, 10:31

Naprawdę złą wiadomością jest zapowiadany fork za 12 dni
http://klokmork.com/projects/live-segwi ... -data.html

Wygląda na to że smart money chce na tym jeszcze nieźle zarobić.

Nikt jeszcze nie stracił przeceniając ludzką głupotę.
“You never change things by fighting the existing reality. To change something, build a new model that makes the existing model obsolete.”

Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 23 kwietnia 2014
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: galt » piątek, 3 listopada 2017, 10:32

Na chwile obecną ilość longów na finexie stale maleje od 2 dni - 9000BTC , ilość shortów rośnie +1500 BTC, po raz pierwszy odkąd pamiętam wzrost napędzany jest kupnem BTC - może to zamiar wyjścia z Bitfinexa i realizacja zysków...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: domator » piątek, 3 listopada 2017, 10:40

bartek6949 pisze: tak naprawde bitcoin moze tylko rosnac
Masz date rejestracji z 2013 i takie rzeczy wypisujesz???
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Wygadany
Posty: 649
Rejestracja: 10 kwietnia 2013
Reputacja: 53
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: bartek6949 » piątek, 3 listopada 2017, 11:02

domator pisze:
bartek6949 pisze: tak naprawde bitcoin moze tylko rosnac
Masz date rejestracji z 2013 i takie rzeczy wypisujesz???
Ja mówię o skali naprawdę long, i myślę, że osoby, które teraz kupują i nawet jeżeli spadnie to za 2 lata sprzedadzą z zyskiem. Myślę, że dużo starszych osób tak zrobiło, że trzymało drogie bit, a teraz już ich nie interesują wahania bo jesteśmy poziomy wyżej, tak samo będzie za jakiś czas 2, 3 lata to będą kolejne poziomy 10, 15 razy większe. W takiej skali zysku spadki o jakieś procenty mniejsze niż 50 mnie nie interesują i ich nie uwzględniam. Wole 'tracić' przez chwile niż potem się czaić kiedy odkupić i tracić na to tyle czasu, a jest duże ryzyko, że nie odkupie. A poza tym to zabawa, a nie sposób na życie, bitcoin to jednak za dużo nerwów aby grać z dnia na dzień. Dla mnie to zabawa i grosze ale jak ktoś miał kilkanascie btc to można powiedzieć, że swoje zarobił i raczej chłodno do tego podchodzi. Z jednej strony można powiedzieć, że jak tak sądzę to czemu nie inwestuje dużo, głównie dla tego, że chce nauczyć się cierpliwości mniejszymi kwotami dużymi to pewnie bym nie wytrzymał presji.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], fetek, KingKong, Ostrowin i 18 gości