Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: new06 » poniedziałek, 16 października 2017, 20:39

rha pisze: Według teorii wielkiego kanału, może jeszcze podejść do górnej krawędzi (w okolice 6300-6600), ale może tej zacząć iść do dolnej krawędzi (3400-3900), bo ostatnio zawróciło nie dochodząc do dolnej linii.
Jeśli piszesz o kanale wrzucanym ostatnio przeze mnie (i pewnie nie tylko przeze mnie), to się wypowiem ;) .

Wcześniejsze dobicie do górnej tl kanału miało miejsce w sierpniu. Wykres dobił w to miejsce z dużym impetem i nie odbił się od linii, ale "miał siłę" zrobić coś w rodzaju double topa (drugi szczyt wyższy). Twój scenariusz zakłada podobną wersję, tj. "bujanie się" przy górnej tl przed spadkiem do dolnej, co w rezultacie zaowocowałoby kolejnym ath.
Są tu trzy scenariusze:
- ten Twój wg mnie najmniej prawdopodobny (chociaż za nim przemawiają najbliższe forki - przynajmniej teoretycznie),
- odbicie się od górnej tl i przewidywalny ruch w ramach kanału - najbardziej optymalny dla traderów (i może to właśnie przemawia za wysokim ryzykiem nie sprawdzenia się tej opcji). Za nim świadczy wg mnie jednak AT.
- "this is Bitcoin" - czyli przebicie górnej tl i wejście w właściwy tryb bańkowy. (za tym też przemawiają forki)


Wrzucam jeszcze raz finex D4, tym razem już w spoiler. Przepraszam za mało estetycznie zaznaczoną dywergencję ;) .
Spoiler:
Obrazek
Jak widać przy ostatnim podchodzeniu do górnej tl kanału (pionowa zielona kreska) bollinger był w znacznym oddaleniu od tego miejsca. Bollinger może "odbić cenę" lub zostać przez nią "pociągnięty". W tamtym przypadku, ze względu na oddalenie bollingera od tl wykres miał jeszcze trochę miejsca i rozegrał się ten drugi scenariusz. Ostatecznie cena miała jeszcze trochę "pary" i zamiast spaść do dolnej tl kanału, po małej korekcie, zrobiła double topa, rysując kolejne ath.
Ale bollinger i tl w jednym miejscu to już zbyt mocne confluence- w drugim przypadku właśnie tak było i cena odbiła sie w kierunku dolnej tl (która była blisko środkowej wstęgi). Obecnie rysujemy świecę z knotem wysuniętym ku górze, dokładnie na górnym bollingerze i jednocześnie górnej tl kanału.
Co do trzeciego scenariusza - zauważmy jak zachowywała się dolna wstęga 10.08, a jak zakręca się teraz. Wygląda na to, że rozszerzenie bollingerów mamy za sobą (błękitna linia) i poruszamy się w zwartym kanale.

Bollingery to pochodna ceny i volume. W praktyce powiedziałbym po prostu, że mało ludzi kupuje, grubasy nie mają komu zrzucić bitcoinów o 2k$ droższych (volume jest taki jak przy ostatnim podejściu do górnej tl).

Na zakończenie mały fudzik:

https://www.forbes.com/sites/panosmourd ... 6e36061bfc
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 16 października 2017, 21:35 przez new06, łącznie zmieniany 1 raz.

rha
Weteran
Posty: 1561
Rejestracja: 8 lipca 2012
Reputacja: 600
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: rha » poniedziałek, 16 października 2017, 21:18

Tak, to ten kanał. To chyba Fibo go pokazał na jakimś podlinkowanym wykresie z miesiąc temu lub wcześniej. Czwartego scenariusza (że nie pójdzie już w stronę górnej linii) nie rozpatrujesz?

(O co chodzi z tym fudzikiem? Link prowadzi do artykułu problemach turystyki USA.)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: new06 » poniedziałek, 16 października 2017, 21:42

rha pisze: Czwartego scenariusza (że nie pójdzie już w stronę górnej linii) nie rozpatrujesz?
Czwarty scenariusz to jakiś boczniak, przy kanale pod tym kątem mogłoby to pełnić rolę korekty. Ale musiałoby to trwać ze 3 miesiące.
rha pisze: O co chodzi z tym fudzikiem? Link prowadzi do artykułu problemach turystyki USA.
Nie wiem dlaczego coś takiego Ci wchodzi. Powinien być art o Chinach. Można wygooglować: "China Could Take Bitcoin Prices Below $5,000 This Week, Again, Forbes".

rha
Weteran
Posty: 1561
Rejestracja: 8 lipca 2012
Reputacja: 600
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: rha » wtorek, 17 października 2017, 03:55

Jako czwarty scenariusz średnioterminowy widziałbym raczej wyjście z tego obecnego boczniaka dużym łukiem w dół w stronę dolnej linii. Nie twierdzę, że jest bardzo prawdopodobny, ale należy się z tym liczyć.

Teraz układa się tak, jak by miało przebić w dół tę linię, po której idą ostatnie dołki od wczoraj. Wtedy może zjechać niemal pionowo do poziomu poprzedniego dołka (5580), a co potem to się okaże, może 5500, ale raczej dalej boczniak.

Scenariusz na teraz w drugą stronę, to przebicie poziomu 5750 (górna linia tego obecnego trójkąta nie jest dobrze określona) i wtedy dalsze wzrosty.

Dodano po 4 godzinach 21 minutach 12 sekundach:
Wyjście górą okazało się być zmyłkowe. Na Bitstampie było widać równe pompowanie. Po dojściu powyżej 5800 pompa się skończyła, a zapał do kupowania się nie obudził, więc trochę spadło, potrzymało się dwie godziny na minimalnych obrotach nad kreską i w końcu wróciło do trójkąta.
Po takim powrocie zwykle obserwowałem wyraźne wyjście w dół.

Dodano po 10 minutach 32 sekundach:
I poszło w dół... Z tym, że na Bitfineksie zaraz po szybkiej aktywacji stop-lossów pojawiło się wsparcie rzędu 250 BTC na wysokości 5665 USDT.
A Bitstamp zatrzymał się na dolnej krawędzi trójkąta.
Technicznie jednak po takim pionowym spadku jest zwykle przystanek i potem drugi raz w dół. Zobaczymy.

Dodano po 12 minutach 15 sekundach:
Poszło drugi raz w dół. Dokładnie o tę samą wartość. Na Bitfineksie i na Bitstampie.
To wsparcie 250 BTC się po prostu odsunęło w dół odpowiedniow dwóch krokach. Na Bitstampie było to regulowane mniejszymi zleceniami.
Teraz albo wahania w małym boczniaku, albo jeszcze trochę w dół, bo chęci na pompowanie nie widać.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: amneziahaze » wtorek, 17 października 2017, 04:13

jpktraders pisze: wydaje więc nam się, że rejestracja z naszego linka jest całkiem fair.
Może i fair, tylko o czym to świadczy? :P

No dobrze, chyba jednak załapał ten lekki downtrend czy jak to tam nazwać, mamy do czynienia już z inną falą i teraz złapać ewentualny jego zwrot ku górze. W mojej opinii przemawiają za tym wyższe interwały i historia kursu. Wbrew pozorom można walić tymi kreskami i numerkami na lewo i prawo, wywalić 300 wykresów z 60 różnymi cyklami, a kolejny raz może się okazać, że 5 to jednak 3, albo najdłuższa z reguły 3 to jednak 1 i tak na okrągło. Zresztą bardziej obeznani w analizach stali bywalcy forum już dawno o tym wspomnieli.

Mieliśmy dwie długie 9-tki w td seq, fala odbiła się od bandy mimo sporych wątpliwości, jeżeli kurs nie odwróci się na dłużej to może tak miotać ze 2, 3 dni po czym ukierunkować się ostatecznie(wnioskuję na podstawie historii świec i zasad z w/w. wskaźnika). Na teraz jednak dywagacje. Żeby złamać harmoniczną postać tego kursu, musiałoby nagle się coś ważnego wydarzyć, albo jakiś bad news albo bug techniczny czy zapchanie się sieci, czego na horyzoncie aktualnie nie widać:
amneziahaze pisze:
koparki pisze: trzeba obserwować bo moze się zawinąć i wrócić z impetem przebijając dno, równie dobrze moze powrócić pod szczyty...
Albo najpierw lekko spadnie, a później może powrócić po kilku dniach na szczyty. ;)
Spoiler:
Obrazek
Obrazek

3D Obrazek 1D Obrazek

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 535
Rejestracja: 28 lipca 2017
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Bitcoinek » wtorek, 17 października 2017, 05:16

5640 pochlania jak czarna dziura, jest duzy ukryty order sell na tym poziomie
bitki sa kupowane a kurs nie moze sie przebic
Edit usunalem zdjecie
Ostatnio zmieniony wtorek, 17 października 2017, 10:39 przez Bitcoinek, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: novymivo » wtorek, 17 października 2017, 10:07

@Bitcoinek, nie wiem co wkleiles bo nie widac, ale POPSULES wyswietlanie tej strony . Prosze napraw to.
Polskie Forum Bitcoin.pl

Początkujący
Posty: 141
Rejestracja: 10 września 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: sovas » wtorek, 17 października 2017, 10:32

novymivo pisze:@Bitcoinek, nie wiem co wkleiles bo nie widac, ale POPSULES wyswietlanie tej strony . Prosze napraw to.
Na telefonach jest Ok. Na desktopie jest duży czarny prostokąt :?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 535
Rejestracja: 28 lipca 2017
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Bitcoinek » wtorek, 17 października 2017, 10:40

sovas pisze:
novymivo pisze:@Bitcoinek, nie wiem co wkleiles bo nie widac, ale POPSULES wyswietlanie tej strony . Prosze napraw to.
Na telefonach jest Ok. Na desktopie jest duży czarny prostokąt :?

Usunalem, hehe a ja sie dziwie czemu cisza, na tel faktycznie mi dziala. Dodalem posta przed wyjsciem z domu z laptopa i nie sprawdzalem.

Bylo to zdjecie, ze strony na ktorej wczesniej dodawalem

Początkujący
Posty: 104
Rejestracja: 11 października 2017
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: GoldenRoad » wtorek, 17 października 2017, 10:42

Bitcoinek pisze:5640 pochlania jak czarna dziura, jest duzy ukryty order sell na tym poziomie
bitki sa kupowane a kurs nie moze sie przebic
Edit usunalem zdjecie
nie pomogło - problemem jest prawdopodobnie post Amneziahaze

ps. jak zwężam okno przeglądarki do ok 30% to wtedy wszystko się pojawia:)

Początkujący
Posty: 141
Rejestracja: 10 września 2017
Reputacja: 18
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: sovas » wtorek, 17 października 2017, 10:45

Bitcoinek pisze: Usunalem, hehe a ja sie dziwie czemu cisza, na tel faktycznie mi dziala. Dodalem posta przed wyjsciem z domu z laptopa i nie sprawdzalem.

Bylo to zdjecie, ze strony na ktorej wczesniej dodawalem
Dalej jest czarny prostokąt.

Coś dziwnego się stało bo normalnie w tym divie powinny być WSZYSTKIE posty na danej stronie, a jest tylko post amneziahaze.
Dokładniej to powinno być:

Kod: Zaznacz cały

<div id="inner-body-with-sidebar">
	<div id="qr_posts">...<div>
<div>
A wszystkie posty oprócz amneziehaze wyleciały na zewnątrz :lol:

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1283
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: minerek » wtorek, 17 października 2017, 11:14

Dobry klin nie jest zły



Tylko dlaczego teraz kurs operuje wokol mediany .......megakanalu tego 4940 ?? Czyzby powrot na łono przedkorekcyjnego EW ?
Make Bitcoin great again

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 535
Rejestracja: 28 lipca 2017
Reputacja: 305
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Bitcoinek » wtorek, 17 października 2017, 11:40

Spoiler:
minerek pisze:Dobry klin nie jest zły



Tylko dlaczego teraz kurs operuje wokol mediany .......megakanalu tego 4940 ?? Czyzby powrot na łono przedkorekcyjnego EW ?
Moze chce wejsc w kanal bez korekty, czyli boczniakiem.
Swoja droga Boczniak uruchomil nam korelacje btc/alty teraz kazdy ruch btc to taki sam ruch na glownych altach.

Pisaem o tym wczesniej, ze to typowe zatrzymac kurs wysoko i machac nim gora dol w miejscu.


A moze czekaja na posiedzenie nowego rzadu z chin, bedzie bodajze za 2dni. Niewiem czy sa w stanie nam dac zlego newsa ktory to juz byl. Ale sa w stanie dac dobrego, ze ureguluja gieldy.

A to oznaczac bedzie ze kopalnie sa niezagrozone. Noi jakis tam powrot investorow na chinskie gieldy

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 194
Rejestracja: 29 września 2017
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Berylo » wtorek, 17 października 2017, 12:54

Ja mam chorągiewkę. Może kontynuacja wzrostu? do jutra by się okazało.
Obrazek

rha
Weteran
Posty: 1561
Rejestracja: 8 lipca 2012
Reputacja: 600
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: rha » wtorek, 17 października 2017, 13:33

Dość silna ta chorągiewka, znacznie lepsza od trójkąta z nocy. Ale własnie próbuje wyjść dołem.

A przy okazji: BCH dziś od ósmej zaczął mocno iść w górę. Trudno powiedzieć z czego to wynika, bo moc go wspierająca jest mizerna. Czy ktoś ucieka chwilowo z BTC?

Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: 28 sierpnia 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: dervill » wtorek, 17 października 2017, 13:42

Berylo, jednak w prost przeciwnie do twojej chorągiewki teraz poszło. W sumie ciekawe czym spowodowane

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 194
Rejestracja: 29 września 2017
Reputacja: 39
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Berylo » wtorek, 17 października 2017, 13:50

@dervill pewnie ktoś przeszedł z BTC na BCC. W ogóle zauważyłem, że w ostatnich dniach poszczególne alty strzelają w górę na chwilę. Zupełnie jakby ktoś kupował je i podbijał kurs po kolei.
10 październik LSK
11 październik LTC
13 październik ETH
14 październik GAME
16 październik BCC
Ostatnio zmieniony wtorek, 17 października 2017, 14:03 przez Berylo, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 6053
Rejestracja: 20 grudnia 2015
Reputacja: 9002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: socjolog2008 » wtorek, 17 października 2017, 13:58

Z BCC zwykła wkręta mająca na celu zabranie ludzią BTC przed kolejnym wystrzał em Bita. Ja dziś po kilku tygodniach trzymania w zawieszeniu i pomnożonego na wzrostach Bita - Casha się pozbywam. Ale w LTC jest nadal ukryta moc i tu trzeba patrzeć też. Faktycznie od kilku dni jest falowo podbijanie różnych coinów - no wczorajszy Stellar pobił wszelkie rekordy zysku :) że aż autoban który sobie sam założyłem (zbanowałem:)
Cena BCC zacznie spadać w momencie jak zmieni się dziś trudność z 0.002849 na pewnie 0.0060 (i ja to oczywiście kopie 24h).

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7606
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12726
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ergorg » wtorek, 17 października 2017, 14:12

Mnie zastanawia jedno, czy fork już mamy w cenie. (Imo tak, każdy kto miał pod to kupić, już kupił) Jeszcze 8 dni do forka.

Inna sprawa: żeby otrzymać BC Gold trzeba trzymać btc na wallecie czy można na giełdzie i które będą wydawać BC Gold?

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Damik » wtorek, 17 października 2017, 14:15

ergorg pisze: Mnie zastanawia jedno, czy fork już mamy w cenie. (Imo tak) Jeszcze 8 dni do forka. Inna sprawa: żeby otrzymać BC Gold trzeba trzymać btc na wallecie czy można na giełdzie i które będą wydawać BC Gold?
Jeśli giełda będzie wspierać Golda to też można u nich trzymać. Dużo giełd już wydało oświadczenia na ten temat. np. Bitbay deklaruje że wspiera i jak tylko się wyrobią to każdy użytkownik otrzyma Goldy.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], bn801 i 31 gości