Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 2 października 2017, 01:24

fusywszklanejkuli pisze: Czy wobec tego bezpiecznie wchodzić w długie bez względu na wszystko?
Moim zdaniem absolutnie nie i jest to zupełnie błędna interpretacja. Ale jako, że trochę jestem uzależniony od analiz kursu i tego co tutaj jest również to podchodzę kolejny raz z dystansem. 4400-4600 to maksimum ile kurs wyciągnie w najbliższych dwóch, może trzech dniach. O ile w ogóle do takiego pułapu dojdzie. Moim zdaniem linia wsparcia z https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?p=371524#p371524 zostanie przebita i kurs trochę popłynie w dół i wtedy można się zastanawiać dopiero gdzie kupić, czy kupić, czy warto w ogóle wchodzić w longa. I tyle. :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3289
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: akos » poniedziałek, 2 października 2017, 02:07

Ciekawostka, na Stampie który z pewnym ociąganiem do tej pory podążał za spychaczem jeżdżącym na Finexie w tej chwili na 5m kurs wyrywa do góry podczas gdy Finex wpadł w chwilowa zadumę (i gdy kończę pisać tego posta wygląda, że podciąga w górę za ruchem ze Stampa :? ). Na Finex niemal co do centa odbiło się na poziomie 4424 od knota świecy 4h z 08.09 18:00. Teoretycznie nie powinien być to mocny opór po przebiciu 4380, ale biorąc pod uwagę ile wysiłku to kosztowało pchających (aż mi się przypomniało "pchamy pchamy" z TdF gdy Majka wygrywał etap - jak ktoś ogląda kolarstwo na eurosporcie to skojarzy ;)), to możliwe, że bez zachęty tego 4424 nie przejdzie.

Pytanie zasadnicze jest jak sądzę takie, czy animator tego ruchu skoro wykonał już taką pracę podda się w tym momencie i grawitacja ściągnie cenę czy jednak wyprowadzi spychacz jeszcze kilka razy i przekona rynek do długich? Wydaje mi się, że ten poziom nie był docelowym poziomem takich zmagań, więc stawianie obecnie shorta może okazać się graniem przeciwko trendowi (wspomaganemu czy nie, ale trendowi). Sporo się imho wyjaśni po przebiciu 4424 w górę lub powrocie pod 4380.

@ekonokomik Jeśli kolejny raz będziesz musiał zamknąć shorta to chyba powinieneś podobnie jak @fusywszklanejkuli dołączać na dole swoich wpisów "poprzednie posty z tej serii" :) Trudno mi też życzyć Ci powodzenia tym razem, bo sam jestem na bitach ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: fusywszklanejkuli » poniedziałek, 2 października 2017, 02:14

akos pisze: Pytanie zasadnicze jest jak sądzę takie, czy animator tego ruchu skoro wykonał już taką pracę podda się w tym momencie i grawitacja ściągnie cenę czy jednak wyprowadzi spychacz jeszcze kilka razy i przekona rynek do długich? Wydaje mi się, że ten poziom nie był docelowym poziomem takich zmagań, więc stawianie obecnie shorta może okazać się graniem przeciwko trendowi (wspomaganemu czy nie, ale trendowi).
Zgadzam się. "Nie po to pchalimy na 4400 żeby poprzestać na 4420, panie, co pan?!"

Weteran
Posty: 13348
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 2 października 2017, 02:22

fusywszklanejkuli pisze: @ekonokomik, oddajesz los swoich pozycji w ręce ostatnio nadaktywnego opiekuna kursu, grając przeciwko niemu; Twoja decyzja.
Oczywiście zdaję sobie z tego sprawę.
Co do "opiekuna" kursu: jest takie powiedzenie, że można oszukiwać jedną osobę przez cały czas, albo wszystkich przez jakiś czas, ale nie sposób oszukiwać wszystkich przez cały czas.
Czyli kurs można wypchnąć na chwilę i o trochę, ale trzba by zaangażować naprawdę ogromne środki, żeby pchnąć go do ATH z pominięciem jakiejkolwiek korekty widocznej w 4h. I po co? To przecież też skończyłoby się w końcu też potężną korektą...
Więc nawet jeśli kursem ktoś się opiekuje, to w końcu musi sobie odpuścić i upuścić trochę pary.
Ja mam czas i zapas, poczekam.

Dodano po 6 minutach 53 sekundach:
akos pisze: @ekonokomik Jeśli kolejny raz będziesz musiał zamknąć shorta to chyba powinieneś podobnie jak @fusywszklanejkuli dołączać na dole swoich wpisów "poprzednie posty z tej serii" Trudno mi też życzyć Ci powodzenia tym razem, bo sam jestem na bitach
W sierpniu otworzyłem shorta sporo za wcześnie (chyba akurat przypadkiem też koło 4400...;) )
Wyczekałem wtedy chyba z 10 dni, przetrwałem uderzenie w aktualne ATH (o prawie $600 wyżej) i w koncu przyszła korekta a ja zamknąłem pozycję z zyskiem.
Więc i teraz może dam sobie radę, dziękuję za troskę ;)

Początkujący
Posty: 86
Rejestracja: 5 października 2016
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: kaishaku » poniedziałek, 2 października 2017, 02:24

Jest w tym co piszecie logika. Jesli "opiekun" kursu teraz odpusci z reszta byczkow to niedzwiedzie znow moga okopac ten pulap 4400$ i cala ich ta robota pojdzie w piach. Z drugiej strony @ekonokomik tez mowi dobrze i jesli ma zapas to gra short jest ok. Ja rowniez gram short bo swoje zarobilem i czekam na spuszczenie pary.

Chociaz tak obserwuje orderbooka&last trades i widze, ze jak kurs spada troche pozniej 4400$ to "opiekun" dorzuca scianki po 100BTC w BID, a jak niebezpieczenstwo sie oddala to spokojnie sobie te ordery na powrot sciaga. Wiec @akos, pytanie tutaj stawialbym raczej inne - ile pary jeszcze ma "opiekun" kursu :).

PS. Jak zwykle dochodze do tego wniosku juz pare razy z rzedu. "To bedzie ciekawy tydzien" :)

edit: @ekonokomik, jestes bardzo cierpliwy :)

@fusywszklanejkuli, pisales chyba, ze boisz sie zostawiac pozycje na noc. Zmieniles zdanie? :)

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 254
Rejestracja: 22 września 2014
Reputacja: 311
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: spamboy » poniedziałek, 2 października 2017, 02:32

dzik1 pisze:
Czy to można uznać za filiżankę z uchem po której powinien występować wzrost czy źle to rozumiem ? Bez minusów proszę, to wątek dla początkujących...:(
Cup&Handle powinien mieć łagodne wypłaszczajace się dno. Dla tej formacji ważne są obroty, które wraz z osiaganiem denka maleją. Uszko jest tworzone przez kanał spadkowy, którego przebicie powinno nastepować na zwiekszonych obrotach i dynamicznie.

U Ciebie nie dość, że cup jest zbyt bardzo V, to moment przerwania kanału spadkowaego nie ma charakteru dynamicznego. Dodatkowo obserwujesz to na wykresie o stosunkowo krótkim interwale, ktróry nie sprzyja latwej identyfikacji.

Posłuchaj tego gościa - nawet jeśli nie znasz angielskiego, to z łatwością dobrze rozumiesz bo ładnie tłumaczy:
https://www.youtube.com/watch?v=dH_Ty-Digfk

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7693
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: l3sny » poniedziałek, 2 października 2017, 06:48

Bit w Zimbabwe chodzi po $7,200. Seriously!
https://news.bitcoin.com/bitcoin-prices ... c-turmoil/
@dzik1
Jeśli to ma byc cup with handle to bardzo bullish. We wtorek możemy przebić $4,500-4,600 nawet. Webbot (Cliff High), którego namiętnie słucham wspominał o nowych poziomach cenowych dla BTC pod koniec października.
@ekonokomik widzę, że szybko wróciłeś na rynek :D
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Początkujący
Posty: 54
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: -1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Sisiak2 » poniedziałek, 2 października 2017, 07:36

Jak sobie radzicie ze ściankami?
1)Na polskiej giełdzie w sprzedaży ktos ustawił równo 2 btc i lekko zaniżył kurs sprzedaży...
2) Na innej giełdzie ktoś ustawił bota eth ktory przebija każda oferte kupna 23eth.. a zanim ta kwota zejdzie to troche minie.

I pytanie co wtedy robicie gdy chcecie kupic/sprzedać, cierpliwie czekacie aż ścianka spadnie czy jednak niekorzystnie kupujecie po innym kursie

Dodano po 10 minutach 10 sekundach:
[quote="l3sny"] Bit w Zimbabwe chodzi po $7,200. Seriously!
https://news.bitcoin.com/bitcoin-prices ... c-turmoil/

Fajna cena tylko cieżko jest zawrócić te pienidze z tym zyskiem

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Damik » poniedziałek, 2 października 2017, 08:07

@Sisiak2
Musisz obserwować giełdy zachodnie. Np. dziś, jeśli tam będą wzrosty to ścianka na polskiej giełdzie wcześniej czy później padnie albo zostanie wycofana. Jeśli wzrosty nie utrzymają się na tyle długo to nic nie poradzisz.
Trzeba przyglądać się wykresowi np. z Finexa, bo narazie walczy z górnym ograniczeniem kanału.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7693
Rejestracja: 15 czerwca 2011
Reputacja: 671
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: l3sny » poniedziałek, 2 października 2017, 08:08

@Sisiak2
To nie o to chodzi żeby sie zwróciło bo na tym przycina jedyna gieła zimbabwiańska. Chodzi o wektor cenowy i newsa, ogólne wrażenie gdzie będzie cena jak sprawy na rynkach finansowych zaczną się sypać.
“U.S. Empire will either lose Ukraine to Russia, or fail to win Taiwan from China — or both”

Всем похуй

Początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 27 września 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: PanSmith » poniedziałek, 2 października 2017, 08:47

Pierwszy raz widzę, żeby na BB cena była zaniżona o około 100$.. :shock: czym jest to spowodowane?

Weteran
Posty: 13348
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 2 października 2017, 08:58

@fusywszklanejkuli, @akos, @Smule, @l3sny, - dziękuję za Wasze uwagi. Rzadko grywam na zasadzie "mam rację a wszyscy się mylicie!". Za to branie pod uwagę odmiennych spojrzeń ludzi z forum często ratowały mi d.

Dalej uważam, że jak rośnie to trzeba sprzedawać, a jak spada kupować ;) Ale po Waszych uwagach, które oddają pewnie poglądy sporej części uczestników gry, doszedłem do wniosku, że mój short był może za duży jak na ten poziom. Zmniejszę go w dogodnym momencie i kolejne wejścia w krótkie rozłożę wyżej co kilkadzisiąt $.

Weteran
Posty: 1732
Rejestracja: 9 lutego 2013
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: scibi » poniedziałek, 2 października 2017, 09:04

@PanSmith, to wykorzystaj ta okazje i zrob zakupy tak by wyrownac ceny....
Czym spowodowane? Moze tym ze ludzie nie kupili? Dlaczego? Bo ostatnio byly duze spadki, duzo pewnie stracilo to raz, dwa weekend.

Juz zostalo 100$ do oporu na 4540, o ktorm pisalem w swoich oczekiwaniach jakis czas temu.
Teraz czy przebijemy?
Po zachowaniu giełdy widac ze jest byczo, uwazam ze przebijemy. Ale niekoniecznie za pierwszym razem, gdyz w takich punktach lubia pojawiac sie lekkie zrzuty.
Dla marudzacych wykresu brak bo uwazam ze nie potrzebny :).

Radze tez zachowac ostroznosc bo 4540 jest 78,6fibo od spadkow od ATH, jezeli banka pekla to w tym miejscu w historii btc lubilo zawracac w dół. Tutaj pewnie przydalby sie jakis badnews.
Pzdr

Początkujący
Posty: 181
Rejestracja: 8 września 2017
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Arhio » poniedziałek, 2 października 2017, 09:43

Grajac rzadko kupuje BTC, analizuje wykres BTC, by wiedzieć kiedy wejść w alty, bo ich cena byla silnie uzalezniona od kursu BTC, post troche OT, ale czy ktos ma informacje nt. tego, co obecnie sie dzieje z altami? ktos po prostu pompuje tylko BTC, na rynku zazwyczaj bylo tyle paliwa, ze zasilalo nie tylko pierworodnego, ale ciagnieta tez inne coiny, ta sytuacja jest dosc dziwna, co o tym sadzicie?

Początkujący
Posty: 63
Rejestracja: 27 września 2017
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: PanSmith » poniedziałek, 2 października 2017, 09:48

@Arhio, to chyba chodzi o to, co ludzie pisali wcześniej... Że jakiś nadgorliwy "opiekun" bitka go pompuje do góry, jest to sztuczna pompa więc alty stoją w miejscu. Chociaż to dziwne, bo biorąc pod uwagę psychologię tłumu to i tak alty powinny podejść, chociaż trochę ;)

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 164
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 110
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: kapelusz » poniedziałek, 2 października 2017, 10:26

ekonokomik pisze: Dalej uważam, że jak rośnie to trzeba sprzedawać, a jak spada kupować
Warren Buffet mawiał że dorobił sie takiej fortuny ponieważ nie kupował na dołkach i zawsze sprzedawał za wczesnie :)

Ja widocznie jestem jeszcze za leszcz bo zawsze gdy próbuje grac pod prąd zawsze topie mamone :) dlatego przysłowie "Trend is your friend" to dla mnie mantra której staram sie nie przekraczac :) Dlatego ja do shortów byłbym raczej ostrożny.

Poza tym tak jak wczesniej pisałem moim zdaniem w midterm po przekroczeniu ok. 4400$ idziemy po nowy szczyt. Dopiero pozniej jakas głębsza korekta.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1238
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 918
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Canis Lupus » poniedziałek, 2 października 2017, 11:29

Akurat Buffet mawiał: Najlepszym przedziałem czasowym trzymania akcji jest wieczność.
Z tego co wyczytałem to jest on zwolennikiem strategii długoterminowej, czego i Państwu życzę.

Weteran
Posty: 13348
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » poniedziałek, 2 października 2017, 11:34

Arhio pisze: Grajac rzadko kupuje BTC, analizuje wykres BTC, by wiedzieć kiedy wejść w alty, bo ich cena byla silnie uzalezniona od kursu BTC, post troche OT, ale czy ktos ma informacje nt. tego, co obecnie sie dzieje z altami? ktos po prostu pompuje tylko BTC, na rynku zazwyczaj bylo tyle paliwa, ze zasilalo nie tylko pierworodnego, ale ciagnieta tez inne coiny, ta sytuacja jest dosc dziwna, co o tym sadzicie?
Faktycznie alty od wczoraj zanotowały mocną przecenę, teoretycznie bez powodu.
Czasem, rzadko, alty "przewidują" ruch BTC.

Ale jest jeszcze jedna prawdopodobna opcja: Być może sytuacja, do której się ostatnio przyzwyczailiśmy, czyli korelacja ceny altów i BTC, właśnie się skończyła, a rozpoczyna się korelacja odwrotna. Czyli, tak jak bywało w zeszłym roku, w czasie wzrostów BTC, kapitał odpływa z altów i przenosi się do BTC i na odwrót. Jeśli tak faktycznie jest, to oznaczałoby wystrzał BTC.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 24
Rejestracja: 24 lutego 2017
Reputacja: 17
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: huligator » poniedziałek, 2 października 2017, 11:38

ekonokomik pisze:
Arhio pisze: Grajac rzadko kupuje BTC, analizuje wykres BTC, by wiedzieć kiedy wejść w alty, bo ich cena byla silnie uzalezniona od kursu BTC, post troche OT, ale czy ktos ma informacje nt. tego, co obecnie sie dzieje z altami? ktos po prostu pompuje tylko BTC, na rynku zazwyczaj bylo tyle paliwa, ze zasilalo nie tylko pierworodnego, ale ciagnieta tez inne coiny, ta sytuacja jest dosc dziwna, co o tym sadzicie?
Faktycznie alty od wczoraj zanotowały mocną przecenę, teoretycznie bez powodu.
Czasem, rzadko, alty "przewidują" ruch BTC.

Ale jest jeszcze jedna prawdopodobna opcja: Być może sytuacja, do której się ostatnio przyzwyczailiśmy, czyli korelacja ceny altów i BTC, właśnie się skończyła, a rozpoczyna się korelacja odwrotna. Czyli, tak jak bywało w zeszłym roku, w czasie wzrostów BTC, kapitał odpływa z altów i przenosi się do BTC i na odwrót. Jeśli tak faktycznie jest, to oznaczałoby wystrzał BTC.

A nie mają wpływu na to Atomic swapy?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Dovakhiin » poniedziałek, 2 października 2017, 11:43

@ekonokomik, ewentualnie alty odpalą z opóźnieniem :mrgreen:

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Jahu, luk1999 i 36 gości