Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Początkujący
Posty: 98
Rejestracja: 5 lutego 2017
Reputacja: 43
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: twelv3 » piątek, 29 września 2017, 02:20

aneks pisze:

Tak tylko że wszyscy czekają na nowe ATH a nikt nie bierze pod uwagę że za miesiąc czeka nas trzęsienie ziemi na BTC i to nie jakieś tam odłączenie się kilku kopalni tylko ryzyko znaczącego podziału mocy, wojna o Seg2X staje się na "Tweeterze" coraz mocniejsza między Core a całą resztą. Tutaj upatruje ryzyka sięgnięcia dna na jakiś czas.
Dokladnie. Jest dla mnie absolutnie szokujace, ze prawie nikt nie zdaje sie uwzgledniac tego co nadchodzi w listopadzie. Ale to tylko pokazuje jak skrajnie bolesne bedzie zderzenie z rzeczywistoscia, gdy rynek zacznie sobie to uswiadamiac.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » piątek, 29 września 2017, 02:41

@marcos pisze: No właśnie, czemu nikt nie przejmuje się tym kolejnym podziałem btc?
aneks pisze: Tak tylko że wszyscy czekają na nowe ATH a nikt nie bierze pod uwagę że za miesiąc czeka nas trzęsienie ziemi na BTC
twelv3 pisze: Jest dla mnie absolutnie szokujace, ze prawie nikt nie zdaje sie uwzgledniac tego co nadchodzi w listopadzie.
Ach te zaimki i generalizacja. :)

Nikt, żaden, wszyscy, każdy itd. itd. - wygodne nie? Można wkleić dowolne zdanie i dodać taki zaimek i wygląda poważnie. Ale tylko wygląda. Wrzucanie wszystkich do jednego worka to błąd chyba że dysponujecie danymi nt zdania powiedzmy 200 czy 500 czynnych traderów BTC (i to minimum a najlepiej większa próba). To jest typowy wątek daytraderski i jego większa część dotyczy spekulowania co do ceny za kilka godzin czy jutro. To nie znaczy, że ludzie nie myślą również o perspektywie za kilka tygodni.

Tylko jeśli zajmujesz się np. zgarnianiem codziennie kolorowych jesiennych liści, to niekoniecznie musisz codziennie prowadzić głębokie dysputy jak mroźna będzie zima w tym roku. :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3289
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: akos » piątek, 29 września 2017, 02:44

Wymazywanie pisze:Uwaga na 1d BTC na Finexie. Dzienna zakończona jako Spinning Top a wczorajsza duża zielona.
Wydaje mi się, że jesteśmy w bardzo podobnym miejscu co 5-6 sierpnia. Jeśli tak, to te 2 dni boczniaka i pykanie na ruchach plus minus 50-100$ są całkiem prawdopodobne, ale spójrz co było później ;) Rozbicie obozu pod 4300 byłoby pozytywnym zakończeniem tego boczniaka, które przy dobrej pogodzie (brak shit newsów) mogłoby stworzyć warunki do ataku na szczyt i zatknięciu pamiątkowej flagi na wierzchołku hmm może w połowie października (?) Na razie odległa perspektywa, ale gdy pisałem po raz pierwszy o wariancie wzrostowym (https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... 43#p367843) po odbiciu, to też takie myślenie było w owym czasie obciachem pośród powszechnego oczekiwania na zjazd poniżej 3k, więc nie wykluczam takiego rozwoju wydarzeń. Najważniejsze jest tu imho utrzymanie się w kanale wzrostowym od dołka 3k, ew. retest dolnej linii z jej przebiciem raczej neguje ten scenariusz a przynajmniej mocno komplikuje.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: amneziahaze » piątek, 29 września 2017, 07:22

amneziahaze pisze: W 1D na razie bez zmian uptrend, ale to może być złudne. Cały czas lepiej mieć z tyłu głowy możliwość bulltrapa i dalszych spadków.
No, na teraz nie wygląda to za dobrze, wygląda na to, że te wzrosty z 1D zostały zablokowane, wprawdzie nie oznacza to od razu tego co napisałem wcześniej, ale lepiej mieć na uwadze SL, w razie gdyby ewentualna lawina miała ruszyć.

Wprawdzie jest teraz szansa na jakieś odbicie na niskich interwałach
blagier pisze: P.S. Moja analiza musi się sprawdzić, bo mam 20 letnie doświadczenie w BTC.
:shock: :lol:

Tak szczerze to tak jak napisano w tym wątku, jedna dwie świece red na 1D i można spodziewać się dalszych wzrostów, o ile opory wytrzymają, mimo wszystko warto być ostrożnym, a jeżeli wytrzymają opory to też prawdopodobnie trochę będzie konsolidować. Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony piątek, 29 września 2017, 07:54 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 3 razy.

Początkujący
Posty: 109
Rejestracja: 22 maja 2017
Reputacja: 51
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: blagier » piątek, 29 września 2017, 07:41

blagier pisze: Uważam, że jeżeli nie zostaniemy przygaszeni w przeciągu najbliższych dwóch godzin, to rozpoczynamy wycieczkę po nowe ATH zasilaną likwidacją shortów pt. "Goldman obiecał 2200".
Dalej podtrzymuję swoją opinię, że idziemy po nowe ATH. Jak dla mnie - bardzo prawdopodobne, że przed forkiem. Co do forka, to coś czuję, że może w ogóle nie nastąpić albo 2x skończy się klapą.

P.S. Moja analiza musi się sprawdzić, bo mam 20 letnie doświadczenie w BTC.

Początkujący
Posty: 181
Rejestracja: 8 września 2017
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Arhio » piątek, 29 września 2017, 08:40

blagier pisze:
blagier pisze: Uważam, że jeżeli nie zostaniemy przygaszeni w przeciągu najbliższych dwóch godzin, to rozpoczynamy wycieczkę po nowe ATH zasilaną likwidacją shortów pt. "Goldman obiecał 2200".
Dalej podtrzymuję swoją opinię, że idziemy po nowe ATH. Jak dla mnie - bardzo prawdopodobne, że przed forkiem. Co do forka, to coś czuję, że może w ogóle nie nastąpić albo 2x skończy się klapą.

P.S. Moja analiza musi się sprawdzić, bo mam 20 letnie doświadczenie w BTC.


Gdzie masz swoja analize? w zyciu nie czytalem wiekszej bredni, nie ma paliwa na nowe ATH, poki co.. Gdzie Goldman obiecal 2200? umiesz przetlumaczyc ang? 20 letnie doswiadczenie, makabra, wiesz w ogole kiedy powstal BitCoin?

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 768
Rejestracja: 7 lutego 2014
Reputacja: 1321
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: soulnecturn » piątek, 29 września 2017, 08:47

Ale poleciało - nawet niemało zgodnie z planem:
https://www.tradingview.com/chart/BTCUS ... ANN-FUN-1/


Aktualna sytuacja z innej strony:


Wygląda jakbyśmy zatrzymali się na 78.60% zniesienia Fibo licząc od wzrostów z przed wczoraj. Ale nawet 50% nie ma jeszcze licząc od 2209 (tutaj poziom = 3970).

Zobaczymy czy dzisiejszy bad news pociągnie inne newsy pod weekend :/ Dzisiaj wypada obserwować nastroje i newsy.

Weteran
Posty: 13348
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » piątek, 29 września 2017, 09:08

Wymazywanie pisze: Uwaga na 1d BTC na Finexie. Dzienna zakończona jako Spinning Top a wczorajsza duża zielona. Spinning Top czerwona, ale neutralna świeca. Tylko w tym zestawieniu z zieloną z dużym body ("White Marubozu") jest możliwość zrobienia Evening Star, czyli dzienna czerwona, która mogłaby sięgnąć do 3900-4000$.
Ja się dopiero uczę tych formacji, ale wydaje mi się, że w 1D na finex jest Evening Star jak z przerysowane z podręcznika?
finex28.jpg
Mamy też najprawdopodobniej klin zwyżkujący od dołka 15 września, tak jak napisałeś.
W short mam problem, bo dolne ograniczenie wypda inaczej na finex i na stamp i inaczej zależnie czy połączyć dwa pierwsze dołki (do czego mnie tu ostatnio przekonywaliście), czy poprowadzić linię po najniższych punktach (tak by nic jej nie przebijało).
W tym pierwszym wypadku na stampie przed chwila prawie otarliśmy się o dolne ogranicznie (i jak widać mamy odbicie).
W drugim jest jeszcze kilkadziesiąt dolarów miejsca na spadki.
Co ciekawe, mam wrażenie, że finex często dostosowuje się do wykresów na stampie, a nie odwrotnie. Ale może się mylę.
stamp28.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Początkujący
Posty: 20
Rejestracja: 15 września 2017
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Damik » piątek, 29 września 2017, 09:21

@ekonokomik, @wymazywanie - Jak myślicie, gdyby nastąpiły spadki po evening star to do jakiego poziomu zejdzie?
Mi się wydaje że niżej niż do dołka 3600$ z 22.IX nie powinno polecieć. Jutrzejszy dzień i teoretyczne zamknięcie giełd chińskich idealnie sprzyja tym spadkom.
Ale mimo wszystko liczę na odbicie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wizardking76 » piątek, 29 września 2017, 10:21

zielonego pojęcia nie ma czy będą wzrosty czy spadki, najrozsądniej chyba będzie przyjąć że będziemy mieć boczniaka w zakresie 4000 do 4400 albo jak powyżej narysowany lekko wznoszący się korytarz przez najbiższy tydzień. Przebicie ATH przez najbliższy tydzień raczej na 100% nierealne.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3289
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: akos » piątek, 29 września 2017, 11:04

No fakt, sytuacja dość remisowa jak na ten moment choć udany powrót i walka o utrzymanie się ponad 4120 to istotny zwrot akcji.

Weteran
Posty: 13348
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » piątek, 29 września 2017, 11:07

Prognozy silnego wybicia po przebiciu 4100 na razie się nie sprawdziły. Być może ten spadek to tylko korekta, być może poruszamy się w klinie. Na razie jest za mało punktów podparcia górnej linii aby to stwiedzic z pewnością. Trzeba poczekać do wyjścia z klina górą lub dołem.
Lub, jeśli kto lubi ryzykować, może grać na odbicia od ścianek w tym (wciąż niepewnym) klinie.

Początkujący
Posty: 416
Rejestracja: 10 sierpnia 2017
Reputacja: 91
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Excray » piątek, 29 września 2017, 11:07

Kurs chce odbić, ale cegły lecą. Ban ICO w Korei nie pomaga wzrostom. Niemniej btc tak się wyprzedało w ciągu ostatnich kilku tygodni, że ja typuje raczej wzrost i gram pod wzrosty.

Początkujący
Posty: 722
Rejestracja: 20 sierpnia 2017
Reputacja: 94
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Świat
Napiwki: 3HQyQZm9h7Qbed3WgcWdUhMzEmCKUPPPXD

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: tygrysek195 » piątek, 29 września 2017, 11:19

Hello miner.

As you may have heard in the news over the last few weeks, China has implemented bans on ICOs (initial coin offerings) and now Bitcoin and other cryptocurrency trading. It is unclear if they are going to ban Bitcoin mining.

Eobot currently runs the majority of our Bitcoin mining in China. Depending on if, and how, they ban Bitcoin Mining (for example, they may let us ship the hardware out of the country to continue mining), Eobot may be forced to terminate Cloud Mining/GHS contracts early.

We hope this doesn't happen, but we are announcing this to our users to be fully transparent and allow the option to trade and sell their GHS early and before a China ban becomes a reality.

Until next time...happy mining,

Jedna kopalnia w chmurze z dość dobrą opinią informację mailową rozesłała o godzinie 8:49
Na tą chwilę nie wiadomo do końca czy kopanie BTC będzie zakazane w Chinach, ewentualnie czy będą mogli przenieść sprzęt w celu kontynuacji kopania. Oficjalnych informacji nigdzie jednak nie znalazłem, co zwiastuje że coś w tym musi być.

Początkujący
Posty: 72
Rejestracja: 20 czerwca 2017
Reputacja: 2
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Grany » piątek, 29 września 2017, 11:32

tygrysek195 pisze:
Spoiler:
Hello miner.

As you may have heard in the news over the last few weeks, China has implemented bans on ICOs (initial coin offerings) and now Bitcoin and other cryptocurrency trading. It is unclear if they are going to ban Bitcoin mining.

Eobot currently runs the majority of our Bitcoin mining in China. Depending on if, and how, they ban Bitcoin Mining (for example, they may let us ship the hardware out of the country to continue mining), Eobot may be forced to terminate Cloud Mining/GHS contracts early.

We hope this doesn't happen, but we are announcing this to our users to be fully transparent and allow the option to trade and sell their GHS early and before a China ban becomes a reality.

Until next time...happy mining,

Jedna kopalnia w chmurze z dość dobrą opinią informację mailową rozesłała o godzinie 8:49
Na tą chwilę nie wiadomo do końca czy kopanie BTC będzie zakazane w Chinach, ewentualnie czy będą mogli przenieść sprzęt w celu kontynuacji kopania. Oficjalnych informacji nigdzie jednak nie znalazłem, co zwiastuje że coś w tym musi być.
Ja to dostalem 27 wrz 2017 13:21 więc lecą sobie chyba falami z mailami...

Weteran
Posty: 13348
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » piątek, 29 września 2017, 11:37

Przyznam, że nie do końca rozumiem postępowanie władz Chin. O ile odcięcie ludzi od kryptowalut, jako mozliwości niekontrolowanego transferu kasy zagranicę jest zrozumiałe, to kopalni powinni nie tylko nie ruszać, ale wręcz je CHRONIĆ.

W tej chwili na terytorium Chin i w chińskich rękach jest większość minningu kryptowalut, prawda? To jest przecież olbrzymia przewaga, którą warto zachować jeśli jest choćby mała szansa na sukces kryptowalut na światową skalę.*
Chińskie władze są pragmatyczne i muszą to rozumieć. No chyba, że nie widza dla krypto przyszłości...

*) przy okazji, jest to też kolejny argument, dlaczego władze świata zachodniego nigdy nie zaakceptują BTC i innych obecnych kryptowalut jako liczącego się systemu płatności czy przechowywania wartości.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 32
Rejestracja: 19 września 2017
Reputacja: 70
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: B4rtosz » piątek, 29 września 2017, 11:41

Japonia właśnie wprowadziła regulacje handlu BTC na 11 giełdach, mają zielone światło od FSA (Financial Services Agency)



Źródło: http://www.fsa.go.jp/menkyo/menkyoj/kasoutuka.pdf

Counter FUD jak dla mnie, żeby wybić mocno ponad 4120.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » piątek, 29 września 2017, 12:42

ekonokomik pisze: Ja się dopiero uczę tych formacji, ale wydaje mi się, że w 1D na finex jest Evening Star jak z przerysowane z podręcznika?
Tak, to Evening Star, ale żeby było Evening Star musi się zakończyć też dużą czerwoną, nie tylko być taka nad ranem, bo jak odbije zrobi się z tego knot i nie będzie to ta formacja. Te świecowe formacje są bardzo przydatne i na skalach większych są często ewidentne rysowania ich np. większe ruchy do północy (u nas 2 am) i pociągnięcia przy nowej świeczce w zależności od tego co chcą rysować.
Damik pisze: Jak myślicie, gdyby nastąpiły spadki po evening star to do jakiego poziomu zejdzie?
Myślę, że byłoby tak jak pisze kolega poniżej Ciebie, boczniak 4-4.4k, a raczej 3.9k-4.3k. Rozległy obszar, DT można coś grać, ale na dłużej to chyba lepiej poczekać z decyzjami, ew. 3.8-3.9k kupić jakby tam spadło i liczyć na pociągnięcie w góre klina jeszcze.

Co do dłuższej perspektywy wiele uzależniam od utrzymania się na LT888. Stara linia trendu, ale już wiele razy była ważna. Można ja różnie rysować, więc nie patrzcie co do punktu jak jest u mnie. Wyjście z klina raczej w dół powinno być (statystycznie), ale to nie neguje dalszych wzrostów. To, co mamy może być zarówno rozbudowanym bulltrapem jak i przygotowaniem do dalszych wzrostów. Ciężko powiedzieć co będzie. Sytuacja BTC (fork) sugeruje spadki ale jednak odbicie od 3k i te dalsze do prawie 4.3k daje nadzieję, że zobaczymy jednak wzrosty.

W mid jestem jednak raczej na spadki ale z niedużą przewagą, tak 60/40 na spadki w kolejnych 2 miesiącach. To żadna przewaga, tak od dawania 70% na coś jest już jakiś zalążek pewności, tu jej nie mam zupełnie. Tak widzę najbardziej możliwe opcje w wyobraźni:

Obrazek

Dodano po 17 minutach 48 sekundach:
Gdzieś koło 3700$, 21 września już byłem za wcześnie bullish (bo dołek nastąpił dzień potem) i pisałem o 4200$, że tego chcę max. Dlatego przedwczoraj wyszedłem z gry przy cenach pow. 4200$, chociaż już chciwość się włączała i mówiła "4390! trzymaj do tego!". Teraz czekam i chyba do końca września nie będzie wielkich okazji na zakup na dłużej. Nie mogę się władować za wcześnie, bo ostatnie 2 duże wejścia miałem za wcześnie, ale ostatecznie i tak złapałem większą część dużych odbić. Nie wiem czy nie skończę niebawem za wczesnym zakupem przed poważnym zjazdem bez tak dużych odbić. :mrgreen:
Wymazywanie pisze: Ja o ATH nie myślę, ja bym chciał dolecieć gdzieś koło 4200$. Nie mam wielkich oczekiwań, ale też parcia, żeby szybko sprzedać "bo jest tak źle".
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wizardking76 » piątek, 29 września 2017, 12:56

a tymczasem bitmarket 240 zł poniżej bitfinexa

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1130
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3358
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: fusywszklanejkuli » piątek, 29 września 2017, 13:23

Wymazywanie pisze: Tylko jeśli zajmujesz się np. zgarnianiem codziennie kolorowych jesiennych liści, to niekoniecznie musisz codziennie prowadzić głębokie dysputy jak mroźna będzie zima w tym roku.
A na dodatek, zgarnięcie w odpowiedniej chwili najładniejszych liści i wklejenie ich do albumu może wystarczyć na przetrwanie całej zimowej zawieruchy. Nie wiem, dlaczego gardzący minutówkami nigdy o tym nie pamiętają i wolą reagować dopiero, jak śnieg zastanie ich w połowie drogi.
Smule pisze: @Wymazywanie, analiza swiec sie bardzo przydaje, szczegolnie po 1d czesto widac co jest grane i nie trzeba schodzic na nizsze interwaly. formacje swieczkowe bardzo dobrze działają na BTC, swiece i wskaznik TD często w zupelnosci wystarczają zeby oszacowac ruch kursu i nie trzeba sie bawic w zadne kreski.
Programowo ignoruję te narzędzia, ale skoro tak mówisz... Dopytam tylko, jak duże stop-lossy musisz grać, kiedy patrzysz na dzienne formacje świecowe, a dzienny ATR na BTC to 200-300? Odpowiedź jest jasna, nie grasz oczywiście sygnałów dziennych, tylko patrzysz na niższy interwał, żeby zlokalizować wejścia. A jeśli tak, to po co Ci dzienne świeczki? Chyba jedynie jako filtr, by nie grać przeciw nim.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], sebamistrz i 28 gości