Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: amneziahaze » środa, 20 września 2017, 19:47

AniaS pisze: ...a ja myślę, ze juz dziś w nocy będzie wybicie - do 4200$+
Masz ku temu jakieś przesłanki czy tylko na zasadzie zgaduj zgadula?

Dodano po 3 minutach 26 sekundach:
Dla mnie przebicie poziomu 4100$ być może byłoby jakąś przesłanką, a tak kurs jest pomącony sprzecznościami, ewentualnie wyższe interwały mogą coś tam wykazać mniej więcej.

Gaduła
Posty: 300
Rejestracja: 15 października 2016
Reputacja: 88
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: AniaS » środa, 20 września 2017, 19:55

amneziahaze pisze:
AniaS pisze: ...a ja myślę, ze juz dziś w nocy będzie wybicie - do 4200$+
Masz ku temu jakieś przesłanki czy tylko na zasadzie zgaduj zgadula?
Kieruję się przede wszystkim intuicją i moim doświadczeniem w BTC (6-letnim), wykresy tez biorę pod uwagę...
Mam wrazenie, ze na razie mamy konsolidację i cena BTC szykuje się do wybicia...
Nigdy nie ma 100% pewności, bo w pewnym stopniu BTC to hazard i zawsze trzeba o tym pamiętać. :) Poza tym rynek BTC się zmienia...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: amneziahaze » środa, 20 września 2017, 20:07

Ta świeca w 1w jeszcze się nie zamknęła, więc nie wiadomo, na razie mamy pojedynczy hammer, albo może się wykształcić Morning Star gdzieś do półtora tygodnia, w obu przypadkach oznaczałoby to siłę rynku, ale że należę raczej do grona pesymistów, a bawić się w shortowanie to trochę szkoda mi czasu to wolę sobie poczekać. Obrazek
AniaS pisze: Kieruję się przede wszystkim intuicją i moim doświadczeniem w BTC (6-letnim), wykresy tez biorę pod uwagę...
Hm, no to nie wiem, bo mnie intuicja częściej zawodzi, aniżeli nie zawodzi, w sensie większość moich bidów i asków ogółem to są stop lossy, ale pewnie jest to uzależnione od ilości transakcji na giełdach. Zauważyłem też, że największe profity i w najkrótszym czasie miałem na dłuższych rajdach(BTC), odbiciach i bańkach, częściej na altach oczywiście. Dlatego, by się przed tym obronić wolę longi.
AniaS pisze: Nigdy nie ma 100% pewności, bo w pewnym stopniu BTC to hazard i zawsze trzeba o tym pamiętać.
Czy ja wiem, mam co do tego wątpliwości, zważywszy że kiedyś podobnie myślałem, to gdy cena BTC była dostatecznie niska już wtedy traktowano ten eksperyment technologiczny jako coś bardziej długoterminowego. I rynek kryptowalutowy nie był na tyle rozwinięty jak teraz, a patrząc na jego całokształt, mimo negatywnych newsów z Chin, wcale nie wygląda tak jakby miał się całkowicie zwijać.

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » środa, 20 września 2017, 20:17

scibi pisze: Zblizamy sie do lini trendu spadkowego od szczytu 49xx, spokojnie mozemy ja przebic w najblizszych dniach lub sie od niej odbic :)
Wazny punkt
Mógłbyś, proszę, pokazać ją na obrazku? Bo wg mnie nie ma takiej linii. Albo jest to krzywa, którą już dawno przebiliśmy w tym odbiciu. Po prostu (na finex) nie da się narysować prostej przez trzy wierzchołki: 2, 8 i 12 września. Zresztą taka prosta imho nie miała by sensu w kontekście późniejszych wydarzeń.

Weteran
Posty: 1732
Rejestracja: 9 lutego 2013
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: scibi » środa, 20 września 2017, 20:19

@ekonokomik,

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » środa, 20 września 2017, 20:23

Wyszliśmy górą. Wzrosty pod 4200 są więc, póki co, bardziej prawdopodobne niż dalsze spadki, prawda?

Popatrzcie na zachowanie kursu, po wyjściu górą 17 września po 19:00. Wtedy dynamika odbicia była większa. Teraz jest już bardziej stonowana, więc i ruchy mniej gwałtowne. Ale ten spadek to nic szczególnego. Bez nerwów.

Chwilowo, w ciągu najbliższego kwadransa kurs może bezpiecznie spaść nawet do 3965 (finex). Dopiero poniżej tej ceny zacznę się niepokoić.
Siedzę na solidnej długiej otworzonej około 4000.

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » środa, 20 września 2017, 20:24

scibi pisze: @ekonokomik,
No czyli tak jak mówiłem: prosta zawieszona na dwóch arbitralnie wybranych szczytach. Przydatna kompletnie do niczego ;)
Jak można to uważać za linię spadków po tym co się stało później?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » środa, 20 września 2017, 20:31

AniaS pisze: Kieruję się przede wszystkim intuicją i moim doświadczeniem w BTC (6-letnim), wykresy tez biorę pod uwagę...
Wrzucaj wykresy najlepiej, o 6-letni stażu na BTC czy przeczuciu w co drugim poście czytamy, znamy już to. :)

Dodano po 5 minutach 39 sekundach:
ekonokomik pisze: Mógłbyś, proszę, pokazać ją na obrazku? Bo wg mnie nie ma takiej linii. Albo jest to krzywa, którą już dawno przebiliśmy w tym odbiciu. Po prostu (na finex) nie da się narysować prostej przez trzy wierzchołki: 2, 8 i 12 września. Zresztą taka prosta imho nie miała by sensu w kontekście późniejszych wydarzeń.
Po co Ci 3 "wierzchołki"? Linia jest banalna do narysowania i zawiera 2 punkty najpierw, potem trzeci nie doszedł i pokazał słabość rynku (bo nawet do niej nie dociągnął), potem był wielki dump, a teraz powrót do kanału i bardzo blisko rzeczonej linii, a nawet na niej, zależy jak rysujesz. Linie trendu nie muszą mieć więcej punktów niż 2, to że potem coś nie dociąga do niej, to nie przeczy prawidłowości linii.

2 warianty rysowania tej linii trendu spadkowego: https://www.tradingview.com/x/fNQ9KftV/

edit
ekonokomik pisze: No czyli tak jak mówiłem: prosta zawieszona na dwóch arbitralnie wybranych szczytach. Przydatna kompletnie do niczego
Jak można to uważać za linię spadków po tym co się stało później?
Nie bądź aż takim ignorantem. Linia trendu i kanał jest bardzo przydatny. Jeśli linie trendu to dla Ciebie "każdy punkt dotyka!" to chyba jest mylenie wykresu z "połącz punkty!" (http://dobrodziecka.pl/images/krop6.jpg). :)
Ostatnio zmieniony środa, 20 września 2017, 20:35 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 1 raz.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Gaduła
Posty: 300
Rejestracja: 15 października 2016
Reputacja: 88
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: AniaS » środa, 20 września 2017, 20:32

Wymazywanie pisze:
AniaS pisze: Kieruję się przede wszystkim intuicją i moim doświadczeniem w BTC (6-letnim), wykresy tez biorę pod uwagę...
Wrzucaj wykresy najlepiej, o 6-letni stażu na BTC czy przeczuciu w co drugim poście czytamy, znamy już to. :)
Chętnie Wymazywanie, ale ja mam male dzieci, ktore mnie nie w malym stopniu absorbują (+inne obowiązki) i niestety czas nie bardzo pozwala. ;) Kryptowaluty to jedna z moich pasji, ale mój świat nie kręci się tylko wokol tego... :) I tak nie sypiam więcej niz 4-5h na dobę, moze kiedys...;)
Ostatnio zmieniony środa, 20 września 2017, 20:51 przez AniaS, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » środa, 20 września 2017, 20:40

Wymazywanie pisze:
ekonokomik pisze: No czyli tak jak mówiłem: prosta zawieszona na dwóch arbitralnie wybranych szczytach. Przydatna kompletnie do niczego
Jak można to uważać za linię spadków po tym co się stało później?
Nie bądź aż takim ignorantem. Linia trendu i kanał jest bardzo przydatny. Jeśli linie trendu to dla Ciebie "każdy punkt dotyka!" to chyba jest mylenie wykresu z "połącz punkty!" (http://dobrodziecka.pl/images/krop6.jpg). :)
Ależ oczywiście! Linia trendu jest bardzo przydatna. Tyle, że to nie jest żadna linia trendu :)
To linia łącząca ATH i pierwsze odbicie. I nic więcej. Kurs pod nią szalał i ani razu nie wrócił nawet w jej pobliże, nie mówiąc o przecięciu. To jaki to "trend"?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » środa, 20 września 2017, 20:53

@ekonokomik, Trend spadkowy. To się nazywa linia trendu spadkowego. Lower highe, niższe górki ze sobą. Nie żartuj proszę. :) Aktualnie Btc walczy o wyjście nad tą linię trendu, o pokonanie go. Podałem 2 warianty rysowania - w jednym jesteśmy lekko nad, ale bardziej interesuje mnie ten drugi wariant. Ten punkt nr 3, który nie dotknął linii, to była słabość rynku. Wtedy pamiętam jak pisałem, że "jest gorzej niż myślałem", no bo jej nie zaliczyło nawet i już spadki.
Trend to kierunek kursu przez jakiś czas, tendencja, a nie same parametry linii co do 1 piksela czy centa. Linia na wykresie tylko pozwala przybliżyć nam trend, raz lepiej, raz gorzej. Od ATH trend jest wyraźnie spadkowy i ta linia jakoś go opisuje a jej "niedotknięcie" przy 3 próbie sugerowało - i to słusznie - słabość i nadchodzącą większą korektę.

To tylko kreski, one mają być POMOCNE a nie być sterylnie poprowadzonymi tworami z laboratorium co do nanometra dokładności.

Co do wykresu, ciekawe szybkie wyjście z korekty, dla mnie sugeruje to planowany wzrost, ciekawe co do końca dziennej się wydarzy.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3229
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3697
Reputacja postu: 
6
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: akos » środa, 20 września 2017, 20:56

@ekonokomik Jak to jaki trend? Pokazujący mniej więcej kierunek spadku od ATH i miejsce z którym pr. trzeba będzie nieco powalczyć żeby przebić. Wykres czasem przebija trend, czasem nie dociera co jak zauważył @Wymazywanie obrazuje moc / słabość byków / niedźwiedzi, ale nie oznacza automatycznie, że nie ma trendu. Spójrz na trendy długoterminowe, cena wyskakuje w bańkach ponad nie, czasem w chwilach strachu dynamicznie przebijane są dołem a jednak da się zauważyć, że pewna linia wyznacza kąt poruszania się wykresu w danym czasie i jest atraktorem dla ceny w kluczowych momentach. Przykład z rysunkiem dłuższego trendu wrzucałem kilka postów temu, przebijana kreska wielokrotnie w obie strony, czasem niedotykana przy lokalnych zmianach kierunku a jednak w perspektywie roku była często wsparciem / oporem i wyznacza ogólny kierunek ceny przez x miesięcy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » środa, 20 września 2017, 21:00

@Smule, Dokładnie, nie przebiliśmy jej (tej w wariancie "szerszym", jak u Ciebie), robimy pod nią podchody po prostu.

Dodano po 3 minutach 18 sekundach:
Jest też opcja na inv HS, ale jej nie wrzucałem, bo wydaję mi się to trochę naciąganiem. Krzywe ramiona, neckline skośny, inny rozmiar ramion, dziwaczne, ale można rzucić okiem. Na tv ktoś też to zauważył, więc zostawiam https://www.tradingview.com/chart/BTCUS ... S-to-5200/
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3229
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3697
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: akos » środa, 20 września 2017, 21:04

@Wymazywanie
Chyba jednak mocne naciąganie, czasem mam wrażenie, że wszędzie jesteś w stanie narysować co najmniej jeden HS / inv HS ;)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » środa, 20 września 2017, 21:11

@akos, Tak, naciągane, przyznaję. Dlatego nie rysowałem tego. To nie mój chart. Ale ja lubię rozpatrywać jak najwięcej. Co do HS to po prostu wykresy tak wyglądają, że w wielu miejscach można widzieć prawidłowe HS albo zaczęte. Na każdej skali tego mnóstwo, na 1-3m polecam pooglądać jak wiele tego jest.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 1628
Rejestracja: 22 października 2013
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: garmont » środa, 20 września 2017, 21:35

"Smule"Wychodzi ze jeszcze tej linii nie przebilismy
Przebiliśmy, nie przebiliśmy.. W każdym razie ta linia ma wpływ na kurs, bo go odpycha.
Dobrze to widać na kursie OKcoin, na którym można wyznaczyć dwie równoległe linie, dające margines błędu, co przy bieżących obrotach na giełdach chińskich nie jest bez znaczenia:
Screen Shot 2017-09-20 at 21.28.06.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
“You never change things by fighting the existing reality. To change something, build a new model that makes the existing model obsolete.”

Początkujący
Posty: 149
Rejestracja: 16 września 2017
Reputacja: 27
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Ryszardenkota » środa, 20 września 2017, 21:51

ekonokomik pisze:
Chwilowo, w ciągu najbliższego kwadransa kurs może bezpiecznie spaść nawet do 3965 (finex). Dopiero poniżej tej ceny zacznę się niepokoić.
Siedzę na solidnej długiej otworzonej około 4000.
zamknąłeś długą czy myślisz, że może dalej wzrastać? pytam, bo sam się zastanawiam teraz nad wejściem

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » środa, 20 września 2017, 22:08

akos pisze: @ekonokomik Jak to jaki trend? Pokazujący mniej więcej kierunek spadku od ATH i miejsce z którym pr. trzeba będzie nieco powalczyć żeby przebić. Wykres czasem przebija trend, czasem nie dociera co jak zauważył @Wymazywanie obrazuje moc / słabość byków / niedźwiedzi, ale nie oznacza automatycznie, że nie ma trendu. Spójrz na trendy długoterminowe, cena wyskakuje w bańkach ponad nie, czasem w chwilach strachu dynamicznie przebijane są dołem a jednak da się zauważyć, że pewna linia wyznacza kąt poruszania się wykresu w danym czasie i jest atraktorem dla ceny w kluczowych momentach.
Zgoda i właśnie o tym piszę. Można wyznaczyć "kąt poruszania się wykresu w danym czasie". Czasem. Bo czasem w wybranym czasie wykres zmienia ten kąt i kierunek wielokrotnie. I nie ma czegoś takiego jak jeden "trend".

Zresztą przyjmijmy roboczo, że w tym wypadku jest.
Tylko wytłumacz mi co to za metoda, jeśli wyznaczając trend za okres 2 - 20 września (18 dni) bierzesz dwa punkty z 2 i z 8 września? Potem kurs wywijał koziołki, ale to nieważne, bo linia trendu została już ustalona :lol:

Wybaczcie, ale się uprę: 2 punkty to nie trend.
(i nie chodzi mi o dokładność, co zarzucił mi Wmazywanie).

Dodano po 6 minutach 25 sekundach:
Ryszardenkota pisze:
ekonokomik pisze:
Chwilowo, w ciągu najbliższego kwadransa kurs może bezpiecznie spaść nawet do 3965 (finex). Dopiero poniżej tej ceny zacznę się niepokoić.
Siedzę na solidnej długiej otworzonej około 4000.
zamknąłeś długą czy myślisz, że może dalej wzrastać? pytam, bo sam się zastanawiam teraz nad wejściem
Nie zamknąłem. Mój long był przedwczesny i może zakończyć się stratą, ale widzę jeszcze pewne wsparcia, które mogą popchnąć kurs wyżej. Choć będzie to pewnie wymagało więcej czasu.
Zaryzykuję.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » środa, 20 września 2017, 22:14

ekonokomik pisze: Tylko wytłumacz mi co to za metoda, jeśli wyznaczając trend za okres 2 - 20 września (18 dni) bierzesz dwa punkty z 2 i z 8 września? Potem kurs wywijał koziołki, ale to nieważne, bo linia trendu została już ustalona
Dokładnie, niby nieważne ale jak wiele może mówić (tak jak to niedociągnięcie przed dużą korektą!). Ta buźka to chyba do Twoich zdziwień dobra. :) Linie trendu rysujesz jak masz 2 punkty. Im więcej punktów tym lepiej. Jak masz punkt, który nie dociąga to jest tzw. przyśpieszenie trendu.
Poczytaj np. https://www.xm.com/pl/trend-line-how-to ... pret-27545
To są przecież podstawy.

Dodano po 3 minutach 47 sekundach:
ekonokomik pisze: Wybaczcie, ale się uprę: 2 punkty to nie trend.
To bardzo ciekawe, bo różne opracowania mówią inaczej. Czasem mówi się, że 2 punkty dają unconfirmed trend, a 3 punkt daje tzw. trend potwierdzony.

Trend rysujesz JUŻ JAK MASZ 2 PUNKTY i sam pewnie nieraz to robiłeś (tak jak linię prostą na płaszczyźnie - potrzeba do niej
tylko 2 punktów).
Ja już pasuję w temacie "to nie linia trendu" jakby co. :)
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1123
Rejestracja: 12 sierpnia 2017
Reputacja: 3326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: fusywszklanejkuli » środa, 20 września 2017, 22:35

Myślę, że dobrze rozumiem, o co ekonokomikowi chodzi. O dopasowanie linii do fali. Dlatego na przykład przydatne są elliottowskie oznaczenia, bo ich efektem jest podział na fale i ich hierarchię. W tym trendzie spadkowym było przyspieszenie od 12.09 i ta fala doprowadziła nas do dołka na 3000. Od tego momentu rośniemy wyraźnie w ramach nowego ruchu i kwestionowanie, do czego jest nam jeszcze potrzebna linia, o której mówicie, jest zasadne.

Ostatecznie jednak, liczy się jedynie to, co jest grane przez uczestników rynku. Jeśli ta linia jest brana pod uwagę, a odkryjemy to po zachowaniu kursu i wolumenu przy jej osiągnięciu, zwłaszcza jeśli nastąpi dynamiczny odwrót lub przebicie - wtedy trzeba o niej pamiętać. Osobnym problemem jest kwestia prawidłowego narysowania - który wariant będzie w grze, jeśli będzie?

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: luk_fiz i 14 gości