Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 304
Rejestracja: 14 stycznia 2017
Reputacja: 86
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Legamedary » poniedziałek, 7 sierpnia 2017, 09:55

Mamy pennant pattern powoli zbliżający się do końca.



Max zasięg wybicia to okolice 3570$.
Przy wyjściu górą stawiam longa, zamykam na 3500$. Stop lossów nie ustawiam, YOLO z palcem na przycisku SELL :D
BitMEX - giełda z dźwignią x100 na kontraktach
Coinbase/GDAX - giełda z najwyższymi stawkami + online wallet
Coinly.eu - spróbuj szczęścia grając przeciwko innym i pomnóż swoje Bitcoiny!
1KpKivhodjH7Jqbb585L82GrnvWdGcVyuz - zbieram BTC na budowę domu :)

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4288
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: kozaki_wiesi » poniedziałek, 7 sierpnia 2017, 10:01

Czy na jednodniowym wykresie na Bitfinex nie rysuje się ponownie formacja flagi?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
8
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 7 sierpnia 2017, 10:18

No nareszcie poniedziałek, niestety sprawdził się 'czasowy' scenariusz dotyczący 'górki' pod koniec weekendu, co oznacza że trzeba się przyczaić w tym tygodniu na jakieś doły. Oby jak najbardziej głębokie.

Co się tyczy zaś samej techniki i realiów to zwróćcie uwagę na to, że czas w jakim brokerzy wprowadzają możliwość tradingu jest idealny do inkasowania zysków z wyleszczania januszy i nie wydaje mi się, by było to akurat przypadkiem. Sama idea wprowadzania bitów na typowe giełdy stanowi rzecz jasna coś dobrego, ale nie wierzę tak do końca, że nie jest to typowe wykalkulowane działanie pod swoje interesy. Każdy chce zarobić, zakładając że nie jest romantycznym ideowcem.

I dlatego, pomimo świetnego wzrostu kursu ogółem krypto, jestem wkurzony i czuję się oszukiwany - przez niestabilność i dużą zmienność rynków, a tym bardziej jeszcze o niebo bardziej wkurzony gdy patrzę na edka czy chf względem złotówki i profity jakie na luzie mógłbym wyciągać stosując te same zasady, które stosujemy tutaj. Myślę nawet że ci ludzie, tj. my, posiłkując się tutaj coraz bardziej wyrafinowanymi analizami technicznymi i wskaźnikami, które zakładam sprawdzając się dają nam profit, o wiele bardziej sobie poradzimy na bardziej stabilnych rynkach chociażby walut standardowych. I tutaj wzywam mecenasa, by potwierdził bądź zaprzeczył czy tak w istocie nie jest. :) @mecenas,
No też mam nadzieję, że teraz będzie jaki zwrot akcji przez ten tydzień i
zauważ że interwał 1w będący bardziej miarodajnym acz ogólnym schematem na btc wcale nie przedstawia dywergencji malejącej, ale przeciwnie i ta górka, nawet jeżeli następna świeca będzie czerwona, jeszcze może wzrosnąć nawet do połowy poprzedniej.
Wskaźniki krótkoterminowe mówią 'sprzedawać', a długoterminowe 'kupować'. Jak tu żyć?
Na litecoinie, który generalnie ostatnio opada jak za dawnych czasów, jest jednocześnie podciągany do góry wraz z kolejnym ath na BTC. I nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby normą nie stały się tego typu sprzeczne sygnały, ale oczywistym jest, że gra na krótko zazwyczaj jest mniej opłacalna ze strony trejderów, a bardzo często ludziom się wydaje, że jest wprost odwrotnie. Zresztą Litecoin wbrew pozorom ma kilka zalet, chociażby szybki transfer środków, ale ostatnimi czasy zakończyły się na nim nagłe wystrzały w górę średnio co dwa, trzy tygodnie, na które tak długo czekałem. Ludzie mówili że tam jest głowa z ramionami no tylko że ramię tej głowy nie zostało spełnione, także formacja nie zadziałała tym razem.

W 1D wstęgi Bollingera wyraźnie wskazują na to że rynek jest aktualnie raczej chwiejny podobnie jak RSI zajarzony jest na SELL. Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: mecenas » poniedziałek, 7 sierpnia 2017, 10:53

amneziahaze pisze: I dlatego, pomimo świetnego wzrostu kursu ogółem krypto, jestem wkurzony i czuję się oszukiwany - przez niestabilność i dużą zmienność rynków, a tym bardziej jeszcze o niebo bardziej wkurzony gdy patrzę na edka czy chf względem złotówki i profity jakie na luzie mógłbym wyciągać stosując te same zasady, które stosujemy tutaj. Myślę nawet że ci ludzie, tj. my, posiłkując się tutaj coraz bardziej wyrafinowanymi analizami technicznymi i wskaźnikami, które zakładam sprawdzając się dają nam profit, o wiele bardziej sobie poradzimy na bardziej stabilnych rynkach chociażby walut standardowych. I tutaj wzywam mecenasa, by potwierdził bądź zaprzeczył czy tak w istocie nie jest.
Ależ ja nie jestem żadną wyrocznią w tych zagadnieniach. ;)
Zawsze należy zadać samemu sobie uczciwie pytanie i zbadać empirycznie jakie parametry wyniku gry (spekulacji) muszę osiągnąć aby pobić rynek, na którym się poruszam. Oraz najważniejsze: co to znaczy pobić rynek i w jakim stopniu ewentualna wygrana z rynkiem ma sens. Ale to dopiero wstęp, gdyż po drodze będą realne anomalie i realne emocje, a wyniki i oczekiwania teoretyczne wynikłe z rozważań rozjadą się z rzeczywistością. Są to wszystko systemy naczyń połączonych i ocena ruchomych prawdopodobieństw.
Sugestia, że łatwiej i skuteczniej będzie na rynku mniej zmiennym, bardziej stabilnym o lepiej wygładzonych i dłuższych trendach może być prawdziwa, ale odpowiedź zależy od tego jak zdefiniowaliśmy wcześniejsze oczekiwania i możliwości. Myślę, że wielką dla mnie osobiście przeszkodą w spekulacji na crypto są osiągane nawet w symulacjach spekulacji wysokie Drawdowny praktycznie zawsze sięgające ponad 50% w jakiejś znaczącej próbce transakcji. Oczywiście może to iść i często idzie w parze z wysokimi zyskami procentowymi, ale nie ma nic za darmo. Ja osobiście nie wytrzymuję teoretycznych wyników hipotetycznych spekulacji na crypto i dlatego nie traduję ani mechanicznie, ani intuicyjnie poza drobnymi epizodami, które traktuję jako dreszczyk emocji.
Spekuluję natomiast regularnie na GPW ze stabilnymi wynikami nieporównywalnymi do wyników na bitach, bo to inne instrumenty i inne oczekiwania. Forexu się nie dotykam i ogólnie spekulacje na walutach uważam za zbyt ryzykowne. Wolę tradycyjne akcje, kontrakty terminowe na akcjie i indexy. Mechanicznie na akcjach i indexach, intuicyjnie na surowcach przez certyfikaty.

Napisałeś, że o wiele lepiej poradzimy sobie na bardziej stabilnych rynkach chociażby walut standardowych. Tego niestety nie wiemy. Może tak być ale nie musi. Do przewag walut standardowych bym się nie zgodził, ale do przewag rynków stabilnych w połączeniu z metodami statystycznymi to może już bardziej. Wszystko zależy od oczekiwań, akceptowalnych obsunięć, poziomów ryzyka i podejścia do spekulacji. Dlatego każdy musi przejść swoją drogę i każdy wtedy wie swoje...
...dopiero razem wszyscy ludzie wszystko wiedzą :idea:
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Początkujący
Posty: 138
Rejestracja: 31 lipca 2017
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: symbiosis » poniedziałek, 7 sierpnia 2017, 12:00

Ktos sie machnal na bb, poszlo 43 btc po 191$ kazdy

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 147
Rejestracja: 8 stycznia 2017
Reputacja: 75
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: artbit » poniedziałek, 7 sierpnia 2017, 12:07

Niezła ściana 1000 bitcoinów na finexie :shock: :shock: :shock:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 7 sierpnia 2017, 12:26

symbiosis pisze: Ktos sie machnal na bb, poszlo 43 btc po 191$ kazdy
Nic nie widać takiego, chyba się pomyliłeś? A jak piszesz o innych walutach niż Btc to offtop i nie ten wątek.
Edit: myliłem się, bardzo przepraszam, sprostowałem w ocenie i komentarzu.

Dodano po 6 minutach 55 sekundach:
soulnecturn pisze: Jeżeli dobrze zrozumiałem podejrzewasz, że szykują wzrost?
bo co niektórzy jak widzę już pogrzebali cenę dzisiaj...
Tak, pewnie o mnie mowa. :) Świeczka 1d i spadki w nocy sugerowały możliwość spadku dziś i o nim pisałem, ale trzyma się wysoko dalej. Zrobienie dziś 3300$ i utrzymanie oznacza dość prawdopodobny wzrost dalej i wyjście górą z pennanta. Właściwie jak narysujesz linie pennanta, jesteśmy na granicy wyjścia. Jak będzie, zobaczymy. Dla mnie pół na pół z przeczucie jednak na spadki i trzymanie tego wysoko celowo, ale pewnie się mylę. BTC posiadam nadal sporo więc i na wzroście mi zależy (wzrost ceny tych bitów, co mam) i na spadku (odkup za fiaty). Bipolar-trading hehe.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 7 sierpnia 2017, 13:11 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 1 raz.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Posty: 138
Rejestracja: 31 lipca 2017
Reputacja: 44
Reputacja postu: 
7
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: symbiosis » poniedziałek, 7 sierpnia 2017, 12:27

Wymazywanie pisze:
symbiosis pisze: Ktos sie machnal na bb, poszlo 43 btc po 191$ kazdy


Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wizardking76 » poniedziałek, 7 sierpnia 2017, 12:42

Wymazywanie pisze:
symbiosis pisze: Ktos sie machnal na bb, poszlo 43 btc po 191$ kazdy
Nic nie widać takiego, chyba się pomyliłeś? A jak piszesz o innych walutach niż Btc to offtop i nie ten wątek.
nie pomylił się potwierdzam 191,75 USD za btc było... w sumie poszło kilkadziesiąt btc za ceny rzędu 200 USD.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 7 sierpnia 2017, 12:45

wizardking76 pisze:
Wymazywanie pisze:
symbiosis pisze: Ktos sie machnal na bb, poszlo 43 btc po 191$ kazdy
Nic nie widać takiego, chyba się pomyliłeś? A jak piszesz o innych walutach niż Btc to offtop i nie ten wątek.
nie pomylił się potwierdzam 191,75 USD za btc było... w sumie poszło kilkadziesiąt btc za ceny rzędu 200 USD.
Ok, też znalazłem. Trochę dziwna sytuacja, by ktoś popełniał tego typu błędy w takich ilościach btc?

rha
Weteran
Posty: 1561
Rejestracja: 8 lipca 2012
Reputacja: 600
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: rha » poniedziałek, 7 sierpnia 2017, 12:49

No, wizard, takie wzrosty wieszczyłeś, a tu już do 191 USD spadło... ;)

Dodano po 2 minutach 16 sekundach:
Na Bitstampie są zabezpieczenia w postaci dodatkowych pytań jeśli wpisana cena odbiega mocno na niekorzyść od bieżącego kursu. Pewnie BitBay nie trzyma tych standardów.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wizardking76 » poniedziałek, 7 sierpnia 2017, 12:50

amneziahaze pisze:
I dlatego, pomimo świetnego wzrostu kursu ogółem krypto, jestem wkurzony i czuję się oszukiwany - przez niestabilność i dużą zmienność rynków, a tym bardziej jeszcze o niebo bardziej wkurzony gdy patrzę na edka czy chf względem złotówki i profity jakie na luzie mógłbym wyciągać stosując te same zasady, które stosujemy tutaj. Myślę nawet że ci ludzie, tj. my, posiłkując się tutaj coraz bardziej wyrafinowanymi analizami technicznymi i wskaźnikami, które zakładam sprawdzając się dają nam profit, o wiele bardziej sobie poradzimy na bardziej stabilnych rynkach chociażby walut standardowych. I tutaj wzywam mecenasa, by potwierdził bądź zaprzeczył czy tak w istocie nie jest. :)
plan było podany publicznie : BTC ma osiągnąć 0,5mln USD za sztukę... i oczywiście to jest robione tak aby 99,99% w to nie uwierzyło na stałe. Na tym polega cały numer. Wszelkie wariacje na walutach służą temu aby ludzie w to nie wierzyli i wierzyli jednocześnie i aby chaos nie pozwolił im w to uwierzyć ( w 100% uwierzyć). Oczywiście wprowadzanie BTC do powszechnego użytku jest jednym z środków do tego służących. Generalnie tak to jest w życiu : są osoby mówiące prawdę i tak 99,99 % ludzie tego nie wie że to prawda... choćby z tego powodu że większość mówi co innego.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 7 sierpnia 2017, 12:57 przez wizardking76, łącznie zmieniany 3 razy.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 4286
Rejestracja: 4 marca 2017
Reputacja: 4288
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: pomorskie

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: kozaki_wiesi » poniedziałek, 7 sierpnia 2017, 12:52

wizardking76 pisze:plan było podany publicznie : BTC ma osiągnąć 0,5mln USD za sztukę... i oczywiście to jest robione tak aby 99,99% w to nie uwierzyło. Na tym polega cały numer. Wszelkie wariacje na walutach służą temu aby ludzie w to nie wierzyli i wierzyli aby chaos nie pozwolił im w to uwierzyć. Oczywiście wprowadzanie BTC do powszechnego użytku jest jednym z środków do tego służących. Generalnie tak to jest w życiu : są osoby mówiące prawdę i tak 99,99 % ludzie tego nie wie że to prawda... choćby z tego powodu że większość mówi co innego.
Hmm, równie dobrze można powiedzieć, że prognoza 500k$ za bita służy naganianiu ulicy na kupno...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3284
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: akos » poniedziałek, 7 sierpnia 2017, 12:52

Ciekawa sytuacja, na Stampie lekko wyszło górą z chorągiewki a na Finexie odbiło się od górnej krawędzi, ale jeśli nieco inaczej narysować tę górną krawędź na Finexie czyli po ATH i knocie 4h z 22:00 z 06.08 to zgadza się ze Stampem. Podsumowując, niby jest ruch wyjściowy, ale pewności nie ma ze względu na rozjazdy wiodących giełd. Kto jeszcze nie zajął pozycji chyba powinien jeszcze chwilę poobserwować rozwój wydarzeń.

Obrazek

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wizardking76 » poniedziałek, 7 sierpnia 2017, 12:54

kozaki_wiesi pisze:
Hmm, równie dobrze można powiedzieć, że prognoza 500k$ za bita służy naganianiu ulicy na kupno...
to jest takie właśnie dualistyczne .. najpierw naganiamy a potem wszczynamy panikę. i tak w kółko. Aby sami swoi zarobili najwięcej (z czym się wiąże zwiększenie ceny i rozwój projektu). Wiara w projekt a przy okazji sianie zamętu. Tak chyba większość przedsiębiorstw działa. Suma sumarum wiedzą że zarobią głównie dzięki wzrostowi ceny BTC.

Na początku 2018 BTC ma kosztować 5000 USD więc powoli musi rosnąć...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 7 sierpnia 2017, 13:08

@wizardking76, Nie odlatuj za bardzo z tymi przepowiedniami, bo to brzmi niepoważnie i jest typowe dla nagianiarstwa. 500k/btc to trolling na bardzo niskim poziomie tego McA., sam ten twit pokazuje, że jest to zwykły showman.

Chyba wychodzimy górą, a jak u Was?
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: amneziahaze » poniedziałek, 7 sierpnia 2017, 13:09

Oho, czyżby coś się ruszyło? Stały motyw nerwowy ruch 20-40$ ku górze, jednocześnie 05-1$ na ltc w przeciągu kilku minut.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3284
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: akos » poniedziałek, 7 sierpnia 2017, 13:15

Wymazywanie pisze: Chyba wychodzimy górą, a jak u Was?
No teraz już nie ma wątpliwości, jak by nie rysować, więc o ile to nie okaże się jakąś zmyłką to zakupy wskazane :)

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 304
Rejestracja: 14 stycznia 2017
Reputacja: 86
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Legamedary » poniedziałek, 7 sierpnia 2017, 13:18

Liczyłem na jeszcze jedno odbicie od górnego ograniczenia, zjazd w dół, i wyjście przy kolejnym odbiciu, dlatego zająłem pozycję short przy 3266$, co niestety było błędem. Jednak tak jak zapowiadałem wcześniej, od razu po wyjściu z chorągiewki zamknąłem shorta ze stratą i otworzyłem longa.
Zasięg bez zmian 3570$, take profit na 3500$.
BitMEX - giełda z dźwignią x100 na kontraktach
Coinbase/GDAX - giełda z najwyższymi stawkami + online wallet
Coinly.eu - spróbuj szczęścia grając przeciwko innym i pomnóż swoje Bitcoiny!
1KpKivhodjH7Jqbb585L82GrnvWdGcVyuz - zbieram BTC na budowę domu :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wizardking76 » poniedziałek, 7 sierpnia 2017, 13:24

dokładnie zakładam że kilka procent longów zamknę niedługo na 3400 do 3500
nowe ATH 3375 USD ... nice...
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 7 sierpnia 2017, 13:25 przez wizardking76, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], lobor i 37 gości