Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: sha256 » sobota, 5 sierpnia 2017, 14:08

Fibo pisze:
sha256 pisze:@Fibo, jak znajde więcej czasu moze uda sie narysowac i wrzucić.
Tak pisałem o 4.
Mówisz i masz - mam nadzieje, że kursor mi sie w datach nie przesunął, bo skala spora:
2013-11-25
2015-01-12
To żeś mnie zaskoczył, całkiem inaczej widzimy długoterminowo rynek w świetle EW. Wg mnie ta 4-ka jest w ramach ruchu od 2015.08.18 a wg Ciebie od narodzin BTC. Większość giełd jest młodszych niż sam Bitcoin, ale to nie znaczy że od początku jego istnienia czy pierwszych notowań (lipiec 2010r.) nie podlegał on już elliottowskim prawom. Zobacz jak Twoje oznaczenie wygląda w tej skali czasowej i czy naprawdę warto przy nim stać. Można by tu wymienić masę wad takiego oznaczenia....

Obrazek
Widzę, że mnie wyręczyłeś. Dzieki.
Tak moim zdaniem wykres należy analizować od początku notowań określonego waloru.
Zgadzam sie, że w skali logarytmicznej to oznaczenie nie wyrywa z fotela. Oko przyzwyczajone jest do liniowych zależności i znacznie lepiej to wygląda w skali liniowej.

Dodano po 19 minutach 40 sekundach:
Ze względu chociażby na czasowe zależności przyjrzę sie w wolnej chwili wykresowi zgodnie z Twoja sugestią.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3289
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: akos » sobota, 5 sierpnia 2017, 14:53

sha256 pisze:@akos, no i co widzisz. czepiłeś się jak rzep wybiórczo jednego scenariusza. I nadal próbujesz dyskredytować. Mimo tego jak silna wzbierająca fala nad morzem może i Ciebie również zabierze kawałek. Nic od nowa nie trzeba numerować. Bo to było zawarte w rozwoju wypadków z pkt.1 człowieku.
Weź mnie nie rozśmieszaj gościu, sam się dyskredytujesz, najpierw snujesz mętne przewidywania roczne o ruchu w zakresie 1800-2980, które padają po paru godzinach :mrgreen: a jak ktoś nie szukając wcale sporu zwróci uwagę żartując delikatnie, że to jak wróżenie z dymu z ogniska (mając jak widać rację i to bez czekania roku a do następnego dnia LOL) to wybuchasz rykiem jak dziecko, któremu zabrano zabawki. Delikatnie mówiąc infantylnie to wyszło. Na Twoim miejscu raczej bym się schował teraz pod miotłę zamiast znowu szukać zaczepki. Ja kończę tę przepychankę bo ludzie są zmęczeni czytaniem naszej sprzeczki, to moja ostatnia uwaga publiczna do Ciebie.
sha256 pisze: Jest jeszcze jedna możliwość, którą z niewielkim prawdopodobieństwem można brać pod uwagę. Teoretycznie nadal możemy byc w korekcie co wydaje się karkołomnym stwierdzeniem
No tak, teraz wynalazłeś korektę, która idzie do góry robiąc ATH, następny, który ma zawsze rację nawet jak nie ma, wystarczy, że przedefiniuje pojęcia. Powiedz jeszcze, że cały ruch cenowy BTC od jego początku to ruch boczny w zakresie paru centów do miliona dolarów.
@Fibo pisze: @sha256, zamieść jakiś wykres ze swoimi oznaczeniami to chętnie z Tobą podyskutuję, byłoby dużo łatwiej
Na to bym nie liczył w przypadku tego teoretyka AT :]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ergorg » sobota, 5 sierpnia 2017, 15:26

Czyżby po mału zapowiadał się kolejny atak na ATH?

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 147
Rejestracja: 8 stycznia 2017
Reputacja: 75
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: artbit » sobota, 5 sierpnia 2017, 15:36

ergorg pisze: Czyżby po mału zapowiadał się kolejny atak na ATH?
Zaczyna budować się ścianka taka jak w nocy, więc być może faktycznie znów prujemy do rekordu.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9210
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7041
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: anagamidev » sobota, 5 sierpnia 2017, 15:45

@akos, wyluzuj, bo wiadać, że dopadła Cię euforia :D

Swoją drogą dla mnie teraz wszystko co się dzieje przeczy zdrowemu rozsądkowi. Chyba faktycznie w legendach o forexowych ludziach znajduje się przynajmniej źdźbło prawdy :D Wolumen znacznie wzrósł od tego spadku do 1800, duże fluktuacje, cena szybko rośnie i teraz pomimo tego, że teoretycznie każdy holder jest na zysku nadal nie widać realizacji zysków, czyli chyba większość liczy na co najmniej +100% profitu :D

Luźny scenariusz. Wchodzi gruby, wręcz obrzydliwie gruby kapitał na tym spadku 1800. A dlaczego? Bo np. widzi potencjał na tym rynku, w tej technologii, a nastroje wszystkich zainteresowanych są nadal pełne entuzjazmu i chciwości. Jest aktualnie w posiadaniu sporej części total supply(podaży?). Teraz sprytnie i konsekwentnie wyciąga cenę do góry, chwilę trzyma kurs, następnie wywołuje lekkie spadki gdzie odkupuje wszystko, a może nawet więcej praktycznie nic nie ryzykując. Przy tym ma duży zapas do ceny wejściowej i kalkuluje się to pomimo nie tak małej podaży BTC z kopalni. Im wyżej tym łatwiej jest wywołać panic sell nawet u największych entuzjastów BTC, więc coraz większa kontrola ceny. I wg. mnie takim zabiegiem może zrobić faktycznie takie schody do nieba, powiedzmy do 5-10k$ :D Tak sobie to wszystko tłumaczę. No może być też kwestia grania pod SegWit, ale też ciul wie, czy to jest aż taki game changer i jest wart takiej ceny :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4456
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 1765
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Dovakhiin » sobota, 5 sierpnia 2017, 15:48

anagamidev pisze: e teoretycznie każdy holder jest na zysku nadal nie widać realizacji zysków, czyli chyba większość liczy na co najmniej +100% profitu
hold i 100%? zysku? w jakim czasie te 6K dolarów miałoby być?

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: sha256 » sobota, 5 sierpnia 2017, 15:58

akos pisze:
sha256 pisze:@akos, no i co widzisz. czepiłeś się jak rzep wybiórczo jednego scenariusza. I nadal próbujesz dyskredytować. Mimo tego jak silna wzbierająca fala nad morzem może i Ciebie również zabierze kawałek. Nic od nowa nie trzeba numerować. Bo to było zawarte w rozwoju wypadków z pkt.1 człowieku.
Weź mnie nie rozśmieszaj gościu, sam się dyskredytujesz, najpierw snujesz mętne przewidywania roczne o ruchu w zakresie 1800-2980, które padają po paru godzinach :mrgreen: a jak ktoś nie szukając wcale sporu zwróci uwagę żartując delikatnie, że to jak wróżenie z dymu z ogniska (mając jak widać rację i to bez czekania roku a do następnego dnia LOL) to wybuchasz rykiem jak dziecko, któremu zabrano zabawki. Delikatnie mówiąc infantylnie to wyszło. Na Twoim miejscu raczej bym się schował teraz pod miotłę zamiast znowu szukać zaczepki. Ja kończę tę przepychankę bo ludzie są zmęczeni czytaniem naszej sprzeczki, to moja ostatnia uwaga publiczna do Ciebie.
sha256 pisze: Jest jeszcze jedna możliwość, którą z niewielkim prawdopodobieństwem można brać pod uwagę. Teoretycznie nadal możemy byc w korekcie co wydaje się karkołomnym stwierdzeniem
No tak, teraz wynalazłeś korektę, która idzie do góry robiąc ATH, następny, który ma zawsze rację nawet jak nie ma, wystarczy, że przedefiniuje pojęcia. Powiedz jeszcze, że cały ruch cenowy BTC od jego początku to ruch boczny w zakresie paru centów do miliona dolarów.
@Fibo pisze: @sha256, zamieść jakiś wykres ze swoimi oznaczeniami to chętnie z Tobą podyskutuję, byłoby dużo łatwiej
Na to bym nie liczył w przypadku tego teoretyka AT :]
Akos Ty jesteś beton i czytać nie umiesz. Z dedykacją dla Stańczyka forumowego wklejam jeszcze raz co napisałem na stronie 809 watku, a z czego szanowny błazen wybrał sobie jedna część i się czepił jak rzep.

"1. Fala 4 została zakończona i obecnie jesteśmy w 2 podfali fali 5. To scenariusz bardzo optymistyczny w mid.
2. Fala 4 nie uległa zakończeniu. To scenariusz neutralny w mid. Optymistyczny w long.

I teraz patrząc się na wykres należy zastanowić się co jest bardziej prawdopodobne?

Ad.1
Fala spadkowa od 2980 do 1836 Bitstamp wyczerpała typowy dla fali 4 zasięg spadku.
Fala wzrostowa wybiła overbalance i potwierdziła odwrócenie trendu. Obecna fala korekcyjna ma wszystkie cechy fali 2 przebiegającej w postaci zygzaka lub trójkąta.

Ad.2
W AT wszystko powinno pasować. Wobec tego powinno analizować się nie tylko ruchy cenowe ale zwracać uwagę na czas ich trwania. I tutaj mamy moim zdaniem zaskoczenie, bo obecna korekcyjna fala 4 powinna trwać minimum ok.13 miesięcy, a może trwać i znacznie dłużej. Z tego czasu upłynęło nam dopiero 2 miesiące. Co to oznacza? Że może czekać nas długa korekta trwająca co najmniej do okolic lipca przyszłego roku. Już teraz wydaje się, że obecna fala 4 to korekta płaska. Tak więc nie grozi nam pogłębienie dołka na 18xx chociaż tam możemy zajechać. Całą korektę prawdopodobnie będzie można zamknąć w znaną wszystkim formację prostokąta z ruchami w zakresie 18xx-2980. Jest to spory zakres cenowy umożliwiający zyskowną grę. Potem czeka nas ruch w górę z zakresem ruchu minimum wysokości prostokąta moim zdaniem. Przez wielu będzie interpretowany jako gra pod halving.
I jakby ktoś negował trwające długo formacje korekcyjne w postaci prostokątów to zachęcam do mocniejszego wgryzienia się w AT. Można zwrócić uwagę na taką formację np. w przypadku firmy 11 BIT znanej z gry TWoM, gdzie taki ruch korekcyjny trwał od końca 2014 do ok. połowy 2016 roku.
Ten scenariusz najbardziej mi się podoba. Jest nudny ale bardzo prawdopodobny."

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wizardking76 » sobota, 5 sierpnia 2017, 16:16

analiza analizą ale jeśli np. przykładowo jakaś firma coś zyska np miliardowe odszkodowanie to wcale nie znaczy że korekta na walorach danej spółki będzie nadal trwać. To po prostu przeczy zdrowemu rozsądkowi.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3289
Rejestracja: 31 marca 2017
Reputacja: 3705
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: akos » sobota, 5 sierpnia 2017, 16:18

@sha256
Widzę, że kontynuujesz obrażanie mnie chociaż nie potrafisz pojąć prostej rzeczy, że skrytykowałem właśnie ten jeden scenariusz uznając go za wysoce nieprawdopodobny i słabo uzasadniony. Pozostałych się nie "czepiłem" gdyż miały ręce i nogi choć bez rysunku też brzmią niejasno, ale mniejsza o to. Teraz dotarło geniuszu? Jedyny błąd jaki popełniłem to rozpoczęcie rozmowy z osobą niezrównoważoną, która zareagowała histerią na delikatną krytykę. Over, kieruj proszę następne wąty do mnie na priv, nie róbmy tu prywaty publicznie.

@anagamidev
Daleko mi do euforii, właśnie zacząłem stopniową realizację zysków, może nieco za wcześnie, ale też nie wyskakuję od razu ze wszystkim i nadal trzymam wszystkie LTC, na razie zrzuciłem tylko część bitków, na chłodno obserwuję rozwój wydarzeń ;)

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: sha256 » sobota, 5 sierpnia 2017, 17:00

Przepraszam wszystkich za mały off ale wydaje mi sie to ważne. Wkleiłem to na watku dotyczacym kursu BCH.

Nie wiem czy ktos z Was zapoznał się z oświadczeniem ViaBTC, która przecież mocno wspiera BCH:
"
4. If New Fork Fails To Survive

After 00:00 15th August 2017 (UTC Time), if the BIP148 split chain cannot last, it will be considered failed. We will then cancel the “148/ETH” trading pair and all your “148” assets will be erased from your account.

After 00:00 15th August 2017 (UTC Time), if the BitcoinABC split chain cannot last, it will be considered failed. We will then cancel the “BCC/CNY” and “BCC/BTC” trading pairs and all your “BCC” assets will be erased from your account.
"
https://www.viabtc.com/announcement/detail?id=3

Ciekaw jestem co o tym myślicie. Czy ten fork przetrwa? I ta kluczowa data końca BCH. Co będzie ewentualną przesłanką do podjęcia decyzji o uwaleniu projektu i czy to realne.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1283
Rejestracja: 29 grudnia 2013
Reputacja: 385
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: minerek » sobota, 5 sierpnia 2017, 17:19

Jak bym to przeczytał to sprzedał bym wszystkie BCC i ulokował w BTC - może zagadka nowego ATH tym samym się rozwiązała ?
Make Bitcoin great again

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: sha256 » sobota, 5 sierpnia 2017, 17:24

W komunikacie przed forkiem zawrzeć informacje o zakończeniu projektu?
@minerek, takie bylo moje pierwsze odczucie kiedy przeczytałem ten komunikat.

Gaduła
Posty: 372
Rejestracja: 18 października 2016
Reputacja: 106
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wdaddy » sobota, 5 sierpnia 2017, 17:46

Jeżeli ten komunikat wisi tam faktycznie od 28 lipca, to uważam, że nie jest to ani nic dziwnego, ani nie mogło być iskierką zapalną do dzisiejszych wzrostów, bo niby jak, dzisiaj nagle wszyscy posiadacze BCH weszli na stronę z ogłoszeniami na viabtc ? Rozumiem jakby dzisiaj/wczoraj takie coś się pojawiło - ok faktycznie mogłoby to dać do myślenia, że przestali wierzyć w ten projekt. Ale jeżeli jest to tam od 28.07 to wydaje się być całkiem ok, przewidywanie w projekcie różnych scenariuszy, łącznie z ryzykiem niepowodzenia oraz informowanie o ich konsekwencjach zainteresowane strony jest raczej godne pochwały. Według mnie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9210
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7041
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: anagamidev » sobota, 5 sierpnia 2017, 17:57

Wg. mnie ten komunikat to próba zasugerowania wyprzedania się. Wczoraj właśnie na twitterze to się nagle pojawiło, a wraz z tym szybki spadek z 400 do 200$. Ja wierzę w tego coin'a dlatego akumuluję już jakiś czas z drobnym DT. I chyba jak na razie nie ma większej korelacji z BTC jeśli chodzi o wykres niestety, ale da się coś ugrać ;) :D

Gaduła
Posty: 372
Rejestracja: 18 października 2016
Reputacja: 106
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wdaddy » sobota, 5 sierpnia 2017, 18:19

anagamidev pisze: Wczoraj właśnie na twitterze to się nagle pojawiło
jeżeli faktycznie wczoraj takie coś wypłynęło, to manipulacja jakaś, ale raczej tego kto to wykopał, i jak sprzedał to info. Chyba że viabtc straciła wiarę w projekt i ze wsteczną datą takie zasady stworzyła, żeby mieć podkładkę jak ludziom wyzerują stany coinów. Ale nie wiem, bo nie widziałem wcześniej tych komunikatów w jakiej były postaci.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ergorg » sobota, 5 sierpnia 2017, 18:41

Mamy kolejne ATH :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » sobota, 5 sierpnia 2017, 18:41

Czy jest możliwe napisanie forumowego bota, który pisałby posta, jeśli byłoby nowe ATH :?: :mrgreen:
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7642
Rejestracja: 6 czerwca 2017
Reputacja: 12857
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ergorg » sobota, 5 sierpnia 2017, 18:44

@Wymazywanie, Najlepiej z wysłaniem wiadomości SMS do użytkowników. :P

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 147
Rejestracja: 8 stycznia 2017
Reputacja: 75
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: artbit » sobota, 5 sierpnia 2017, 18:46

Wymazywanie pisze: Czy jest możliwe napisanie forumowego bota, który pisałby posta, jeśli byłoby nowe ATH :?: :mrgreen:
Nie potrzeba bota, euforia sprawia że zawsze ktoś o tym napisze kilkanaście sekund po fakcie :D

Początkujący
Posty: 58
Rejestracja: 10 stycznia 2017
Reputacja: 13
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: castoreq » sobota, 5 sierpnia 2017, 18:54

Mamy nowe ATH!








...

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości