Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: anagamidev » piątek, 21 lipca 2017, 09:12

ekonokomik pisze: I tylko to tempo uważam za trudną do wytłumaczenia anomalię.
Czyżby? Przecież przez dwa dni rynek się wyprzedawał i RSI było na 1h w okolicach 30, a ktoś przecież też musiał w tym momencie kupować. To nie jest tak, że grubasy sobie pompują mając kilka bitków na krzyż :D Później nakręcenie hype pod BIP i w pewnym momencie już poszło w kosmos :D Można było spodziewać się wszystkiego. Tak samo było zalecanie trzymania BTC na portfelach, bo mogą być problemy podczas aktywacji. Więc dużo BTC znikło z giełdy i nie miał kto przeszkadzać :D Teraz zapewne te Bitki zaczną wracać na giełdę, póki jeszcze można odratować kasę i naturalnie rynek się zapadnie :D

Aczkolwiek sądziłem, że bardziej zatrzyma się to na 2600-2800. A tu jeszcze wyjazd. Możliwe, że na wyleszczenie shortersów. Ja w każdym razie postawiłem bezpiecznego shorta na 2777, bo spodobała mi się ta liczba i teraz niech się dzieje :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: mecenas » piątek, 21 lipca 2017, 09:37

anagamidev pisze: rynek się wyprzedawał i RSI było na 1h w okolicach 30,
Anagamidev sugeruje, że wie ile powinno wynosić RSI gdy warto brać i wie ile powinno wynosić RSI, gdy warto oddawać?
Anagamidev sugeruje, czy Anagamidev to wie? Ma Anagamidev jakiś glejt, czy ma tylko tezę?
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: anagamidev » piątek, 21 lipca 2017, 09:39

No szczerze to nie znam się na tym, ale wiem, że na 4-6h, nawet się pokrywa z dołkami i górkami. Ogólnie to na wiki chyba przeczytałem, że jak jest 30 to to znak na odwrócenie trendu na up, a jak jest na 70 i wyżej to odwrócenie trendu na down. I im bardziej skrajna wartość tym większe prawdopodobieństwo tego odwrócenia.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: mecenas » piątek, 21 lipca 2017, 09:44

anagamidev pisze: na wiki chyba przeczytałem, że jak jest 30 to to odwróceni trendu na up, a jak jest na 70 i wyżej to odwrócenie trendu na down.
Gdyby wziąć ten przepis na serio bez testów, to jest w wielu przypadkach gwarancją bankructwa.
Kilka słów na ten temat: https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php?f=8&t=21768
Warto rzeczy badać samodzielnie, bez wstępnej dogmatologii.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Gaduła
Posty: 346
Rejestracja: 6 stycznia 2014
Reputacja: 83
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: 4D3K » piątek, 21 lipca 2017, 09:45

Fibo pisze:Od 20:15 rynek zrobił kolejną piątkę, a spodziewałem się tylko trójki. Ta piątka elliottowsko mi nie pasuje ale rynek na takim rauszu nie zawsze kreśli idealnie. Tak czy inaczej od nocnego szczytu mamy korektę, która powinna znieść ok. 38,2% wzrostów od niedzieli. Dobrze byłoby, gdyby przedtem rynek ponownie zbliżył się lub lekko naruszył nocny szczyt.
myslisz, że przy takim byczym przebudzeniu rynek nie zadowoli sie 23.6 ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9208
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7033
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: anagamidev » piątek, 21 lipca 2017, 09:48

@mecenas
No to oczywiste, że żadnej wskaźnik nie daje 100-procentowej pewności, bądźmy poważni :D Ja go używam tak o. Zresztą nie zależy mi na samych szczytach i dolinach, ale pozwala mi dość dobrze oszacować prawdopodobieństwo i podjąć dobrą decyzję, co muszę przyznać nie zawsze się udaje.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: mecenas » piątek, 21 lipca 2017, 09:56

@anagamidev, ja to rozumiem.
anagamidev pisze: pozwala mi dość dobrze oszacować prawdopodobieństwo i podjąć dobrą decyzję
Masz jakieś liczby?
Nie neguję żadnych metod. Próbuję zachęcić do operowania na liczbach a nie na odczuciach.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: baggins » piątek, 21 lipca 2017, 09:59

baggins pisze: ja liczę na to, że około 20 lipca będzie można sprzedać w dobrej cenie - tydzień później może być już faktycznie różnie
aż muszę się zacytować.... 21 czerwca :D
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » piątek, 21 lipca 2017, 09:59

Wszyscy, którzy przewidują, że dzisiaj mała korekta i zaraz lecimy dalej nad ATH polecam obejrzeć wykres w skali 1d albo 3d.

[Żart usunięty aby nie wprowadzać w błąd]
Ostatnio zmieniony piątek, 21 lipca 2017, 10:22 przez ekonokomik, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: bl4ck » piątek, 21 lipca 2017, 10:00

mecenas pisze: Masz jakieś liczby?
Wystarczy że liczby na wallecie się zgadzają i wciąż powiększają :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: mecenas » piątek, 21 lipca 2017, 10:04

bl4ck pisze: Wystarczy że liczby na wallecie się zgadzają i wciąż powiększają :)
Zapewne. BTC kupione raz i trzymane do dziś zarabia średniorocznie (r/r) ok 370%, tutaj "liczby na wallecie się zgadzają i wciąż powiększają"... ;)
http://bildr.no/image/R2pHL2F4.jpeg
https://forum.bitcoin.pl/viewtopic.php? ... tu#p321829
Ostatnio zmieniony piątek, 21 lipca 2017, 10:06 przez mecenas, łącznie zmieniany 1 raz.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: bl4ck » piątek, 21 lipca 2017, 10:08

@ekonokomik, Wprowadzenie, dogadanie się ludzi bitcoina i górników w sprawie największego problemu bitcoina jakim jest przeciążona sieć, ty nie dość że ignorujesz ten fakt czyli wczorajszy lock na SW2X z poparciem 94.4% bo dla Ciebie to tylko news to jeszcze przewidujesz spadki do poziomów ~ 1300$ wstydź się za siebie. Popatrz trochę głębiej w przyszłość.

Dodano po 1 minucie 52 sekundach:
@mecenas, spoko tabelka lecz mówiłem o ilości btc.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: mecenas » piątek, 21 lipca 2017, 10:09

bl4ck pisze: spoko tabelka lecz mówiłem o ilości btc.
Jeśli się zwiększa - gratuluję :)
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » piątek, 21 lipca 2017, 10:21

bl4ck pisze: @ekonokomik, Wprowadzenie, dogadanie się ludzi bitcoina i górników w sprawie największego problemu bitcoina jakim jest przeciążona sieć, ty nie dość że ignorujesz ten fakt czyli wczorajszy lock na SW2X z poparciem 94.4% bo dla Ciebie to tylko news to jeszcze przewidujesz spadki do poziomów ~ 1300$ wstydź się za siebie. Popatrz trochę głębiej w przyszłość.
Przecież napisałem, że rysunek to żart dla fanów symetrii i głów :) Ale usunę go, zanim więcej osób pomyśli że to moje prognozy...

Co do wczorajszego wydarzenia - tak, to "news", a przynajmniej na wykres zadziałał tak jak zwykle działają newsy. I mam nadzieję, że odreagowanie będzie takie jak zawsze po big newsach.

Nie do końca rozumiem tylko dlaczego nie było go wcześniej w cenie. Ten konsensus był naprawdę takim nieprzewidywalnym zaskoczeniem, że dopiero gdy faktycznie zaistniał wywindował kurs o 30% w kilka godzin?

Gaduła
Posty: 346
Rejestracja: 6 stycznia 2014
Reputacja: 83
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: 4D3K » piątek, 21 lipca 2017, 10:30

ekonokomik pisze: Wszyscy, którzy przewidują, że dzisiaj mała korekta i zaraz lecimy dalej nad ATH polecam obejrzeć wykres w skali 1d albo 3d.
a ile korekty się spodziewasz ? przebilismy linie trendu, ktora jest w okolicy 38,2 fibo i napewno sporo ludzi bedzie jej bronic, wiec max pewnie zejdzie do lini. na 50% bym nie liczyl

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » piątek, 21 lipca 2017, 10:33

ekonokomik pisze: Muszę albo zrozumieć co się zmieniło i co się dzieje, albo się wycofać. Bo ryzykować kasę nie rozumiejąc rynku to niezbyt mądre.
Tu nie trzeba nic rozumieć, tu trzeba czuć i grać z trendem aż do jego końca (ale nie dłużej!:).
Jasne, że każdego zaskoczyła dynamika i rozmach, ale pisanie, że chińska AT, że nikt nie przewidział, że anomalia, że AT nie działa itp. ton to nadużycie gdy są na forum posty o tej HS i teoretycznym targecie z niej aż do ath, było to rozważyć i teraz docenić a nie żyć emocjami, że się nie skorzystało tak jak mogło z tego ruchu.
Moje sugestie mogą być ostre, wiem, ale nie widzę innej dobrej odpowiedzi jak wprost na Twoje emocje.

Co do mojej gry, jakbym się nie koncentrował na czym innym teraz (rynek San) niż dt btc/fiat, którego nie robiłem, to bity by poszły z hukiem kilka setek wcześniej. Ja nawet jak mam dobrą AT to często wywalam jak totalny leszcz w połowie drogi, którą mi wskazuje. :mrgreen:
ekonokomik pisze: Dzięki...
No Bip91 wyciął numer na wykresie.:) Ale nie ten ruch to będą inne, bo ATH możemy rozważać jako realne jeśli zachowa się linia trendu wzrostowego. Także jeszcze przed nami sporo profitów do wzięcia, trzeba patrzeć w przyszłość. :)
Bardzo rozważny post.
A numer na wykresie dość ostry... Taka korekta i takie wyjście. No ale to chyba już jakaś zmiana fundamentalna i droga do bloków 2mb. To naprawdę ważne, z tego co widać jak rynek na wykresie to docenił. :)
Ostatnio zmieniony piątek, 21 lipca 2017, 10:53 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 2 razy.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 3643
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 869
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: bl4ck » piątek, 21 lipca 2017, 10:35

@ekonokomik, kurs nie został wypompowany z kilka godzin tylko systematycznie rósł od dołka 1820$ gdzie została masa osób wyleszczona właśnie paniką możliwego rozłamu btc i to właśnie 17-18 lipca bitman ogłosił że przejdą na sw2x co zapoczątkowało wzrosty. News nie mógł być w cenie bo do samego końca nie było wiadomo jak to się skończy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » piątek, 21 lipca 2017, 10:47

new06 pisze: @Wymazywanie, @Fibo, pewnie odsypiacie nieprzespaną nockę, ale:

Jak widzicie zasięg tej korekty? Wskaźniki na M30 H4 podpowiadają, że prawdziwy spadek dopiero przed nami. Te z mniejszych interwałów (szczególnie M15 - M10) wyglądają byczo.
Rejony na zakup (finex) 2640$, 2550$ (silniejszy), 2400$ (najsilniejszy). Ofc +-20-30$ te poziomy.
Każdy z tych rejonów nie przeczy dalszym wzrostom. Im głębiej to je po prostu odkłada w czasie.
Widzę to gdzieś koło 2 poziomu raczej.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

rha
Weteran
Posty: 1561
Rejestracja: 8 lipca 2012
Reputacja: 600
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: rha » piątek, 21 lipca 2017, 10:49

pael pisze:z ciekawa koncepcja kolejnej glowy z ramionami, tym razem nie inv
Nie widziałem filmu prezesa, ale domyślam się o którą głowę chodzi, bo to się nasuwało w 12h już od kilku dni.
Widzę, że ekono to już rozrysował, acz na BTC-e. Na Bitstampie poziomy szyi są bardziej zgodne.
Gdyby miał się sprawdzić spadek poniżej szyi o wysokość głowy, to na wykresach liniowych wypada poniżej 800 USD.

Nie można tego wykluczyć, bo mimo aktywacji BIP91 przepustowość nie wzrośnie jeszcze przez wiele miesięcy.
Do tego dojdzie resentyment ludzi uczuciowo związanych z Core, którzy mogą głosić, że "źli minerzy przejęli Bitcoin".
A komunikaty z giełd już się pokazały i wielu ludzi bez głębszego wnikania spodziewa się 1 sierpnia jakiegoś kryzysu.

Ze spraw bieżących (bardziej krótkoterminowych) to wygląda na to, że wahania kursu wróciły do opisywanego wcześniej
kanału wzrostowego (był obrazek), którego linie przechodzą teraz przez ceny 2680 i 2830 (Bitstamp).
Jeśli się w nim utrzymają (a widzę, że od dolnej linii odbija się elegancko), to może być wkrótce rysowanie double top
albo nawet podchodzenie na poziomy wskazywane przez analityczkę z Goldman Sachs.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: new06 » piątek, 21 lipca 2017, 10:55

@Wymazywanie, @rha, no właśnie odbiliśmy się od linii trendu. Nie rysuje się czasem bycza flaga?

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: baranzii i 34 gości