Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 465
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: -26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Wrocław

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ArekW » poniedziałek, 12 czerwca 2017, 23:23

donieq pisze:Hej, krótko i zwięźle, opłaca się w tym momencie kupić BTC? Czy wierzycie w te wizję 100tys USD za 1btc? Jakiś duński bank tak przewiduje...
Jak teraz nie kupisz, to ktoś inny nie zrealizuje teraz zysku.

Ty kupujesz, ktoś sprzedaje.

Jak będziesz chciał sprzedać po 100tys USD, musi się znaleść ktoś, kto ci uwierzy i odkupi.

Weteran
Posty: 1732
Rejestracja: 9 lutego 2013
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: scibi » poniedziałek, 12 czerwca 2017, 23:25

Ciekawe do ilu odbicie zanim kolejna fala spadkowa :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: bitloteiros » poniedziałek, 12 czerwca 2017, 23:36

Może już po odbiciu? :twisted:
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: domator » poniedziałek, 12 czerwca 2017, 23:37

scibi pisze: Ciekawe do ilu odbicie zanim kolejna fala spadkowa :)
Acha. A skad wiesz ze bedzie? Ja bym nie byl taki pewien. Szorta bym na to nie postawil.
Chyba ze "bańka pęka" (banka ktorej nie ma co oczywiste).
Bo jesli nie to glebokosc tej korekty byla wystarczajaca by poczyscic longi, pozwolic sie ponownie zapakowac i odleszczyc januszy.
Wyglada na to ze wychodzimy z BDW, RSI wieje chlodem,....
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Gaduła
Posty: 373
Rejestracja: 13 marca 2017
Reputacja: 36
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: mckk » poniedziałek, 12 czerwca 2017, 23:37

Wymazywanie pisze:@mckk, Uczucia zostawiam gdzie indziej, odbicie po prostu widzę. :)
Ale nadal w obrębie klina. Ja żałuję, że giełdy na których mam środki nie poszły tak jak Finex nisko. O 2270$ pisałem wiele razy i dawno a tu 2284$ dziś było. W tych rejonach kupiłbym na pewno i wywalenie by było koło 2500.
No tak ale czemu sądzisz ze to odbicie, a nie chwilowy podjazd w górę? Oto mi chodzi ;)

Orator
Awatar użytkownika
Posty: 895
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: 9338
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Fibo » poniedziałek, 12 czerwca 2017, 23:39

scibi pisze: Ciekawe do ilu odbicie zanim kolejna fala spadkowa :)
max. 2650-2700 na finexie i zaczynamy drugi zygzak...

Gaduła
Posty: 373
Rejestracja: 13 marca 2017
Reputacja: 36
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: mckk » poniedziałek, 12 czerwca 2017, 23:43

scibi pisze:Ciekawe do ilu odbicie zanim kolejna fala spadkowa :)
tez na to licze, ale rynek nie jest dla mnie cos przychylny, wiec moze w ogole jej nie byc :(

Dodano po 1 minucie 42 sekundach:
@Wymazywanie - podziwiam Cię, skąd wiedziałeś że ten zjazd na 2270$ jest bezpieczny do zakupów a nie będzie to po prostu powtórka z tego (tj. pogłębienie dołka):
Obrazek
oczywiście kolejny spadek może być, ale ewidentnie tymczasowe minimum na 2280$ było dobrą okazją do zakupów (tak szybko nie zostało pogłębione jak w strefie oznaczonej na żółto)

Weteran
Posty: 1732
Rejestracja: 9 lutego 2013
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: scibi » poniedziałek, 12 czerwca 2017, 23:48

Fibo pisze:
scibi pisze: Ciekawe do ilu odbicie zanim kolejna fala spadkowa :)
max. 2650-2700 na finexie i zaczynamy drugi zygzak...
zgadzam sie, tak napisalem by poznac opinie innych :)
Wkoncu fibo 50

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 13 czerwca 2017, 00:08

mckk pisze: skąd wiedziałeś że ten zjazd na 2270$ jest bezpieczny do zakupów a nie będzie to po prostu powtórka z tego (tj. pogłębienie dołka):
Okolice 2270$ Finex to szczyt odbicia z końca maja (początkowo opór) zamieniony w support początkiem czerwca, przed kolejnym wzrostem. To nie był pewny (100% pewnych nie ma, od tego są by też pękać), ale mocno prawdopodobny poziom wsparcia. Np. okolice 2470-2530$ (najpierw szczyt potem dołek, to żółte) też były prawdopodobnym wsparciem, ale znacznie słabszym, więc poległo to łatwo.
Zob. tu:
http://i.imgur.com/h4Pg9b3.png?1 (linie poziom to fibo z 1d, widać, że .236 i .382 są bliskie tym wsparciom z H/L, ładnie się zgrywa)

Tam gdzie najpierw jest opór, a potem przebija to i korektą znów uderza ale już jako support, zawsze jest potencjalne wsparcie. Dla mnie nie musi byC to co do dolara czy 10 dolarów, na tym poziomie cenowym może to być i 50$ różnicy. Dlatego lepiej brać to jako "rejony" niż ścisła cena co do joty.

Ps. Wyszło z klina ale kiepsko tzn. może być fake. Górną linię można zresztą rysować inaczej, tak, że nadal jest w klinie. Bykom potrzeba dynamicznej kontynuacji. Wykres 30m, Finex:

Obrazek

Dodano po 10 minutach 2 sekundach:
mckk pisze: No tak ale czemu sądzisz ze to odbicie, a nie chwilowy podjazd w górę? Oto mi chodzi
Nie sądzę tak. Na dużej skali to może być chwilowy podjazd przed boczniakiem i spadkiem dalej na dniach (lub kontynuacja odbicia dużo wyżej, o czym dalej), a na małej skali to odbicie po korekcie, które może jeszcze trochę wyżej podejść (ok. 2730 opór a dalej cały pasek 612 czerwca koło 2800$ - zobacz jak ta cena była "problematyczna" i "graniczna", dzienne świeczki prawie tydzień latały nad i pod nią, 10 razy dokładnie). "Probl." bo ciężko było to jednoznacznie zamienić w support lub opór, ostaecznie wyszło górą z tej konsolidacji, ale wystąpiła wyraźna kontra w dół.

TL;DR - opory odbicia 2730 i 2800. A dynamiczne wejście pow. 2800$ =imo 70% na nowe ATH.

Ofc 2600$ to też opór, teraz z nim się pieści. Wynika on z L dzisiejszej 1 fali w BDW + 3xL na godzinnych z 8 czerwca (pomińmy ten hammer najniższy, jest tu mało istotny).
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Posty: 1732
Rejestracja: 9 lutego 2013
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: scibi » wtorek, 13 czerwca 2017, 00:09

Teraz dopiero dla mnie rysuje się górna linia klina, to szybkie odbicie było za krótkie

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » wtorek, 13 czerwca 2017, 00:44

Ps. W tym klinie są jednak 2 fale spadkowe, nie 3 jak pisałem wcześniej, sorry za wprowadzanie w błąd.

Dodano po 1 minucie 6 sekundach:
Ktoś śledzi ratio long/short na Finexie a głównie ilość shortów?
Ciekawe na ile ta szybka kontra na godzinnej z 2284$ była spowodowana zamykaniem shortów.

Dodano po 32 minutach 34 sekundach:
Ostatni post dziś, ale zobaczcie rysunek i o co chodzi.



Cała ta formacja po prawej jest dość dziwna i wg mnie jest wręcz wyrysowana przez niewidzialną rękę tego rynku. Zobaczcie jak po szczycie w maju wystąpiło dynamiczne wybicie i dalszy spadek. Wolumen od tego czasu bardzo regularnie spadał a cena sobie delikatnie rosła. Jest dywergencja cena/vol, ale tak regularna, że wygląda to naturalnie. Cena dochodzi w końcu do oporu z odbicia podczas zygzaka korekty szczytu z maja.

No i teraz zaczyna się cyrk: i na świeczkach i na wolumenie. Cena zostaje podciągnięta większym wolumenem i jedzie do góry nie robiąc sobie nawet problemu z oporem ATH. Potem wolumeny są zwiększone 2 razy i mamy 2 zrzuty a tak wolumen ogólnie znów słabszy. Skoki na wolumenie. Potem mamy typowe podejście bokiem i znów wolumen słaby i na końcu mamy majstersztyk: podciągnięcie do nowego ATH, po to by kilkanaście godzin potem zrzucić już znacznie ostrzej, o -24%.

O co mi chodzi? Cała ta formacja z prawej to troszkę bubel podciągnięty już na chama (ostro pod zrzucanie), bez rysowania "regularnego" wykresu. Wygląda to na podciąganie by dystrybuować wyżej monety no i najpierw sprawdzić jaki rynek ma popyt. Wygląda to dość brzydko i ciężko mi sobie wyobrazić szybki powrót do nowego ATH po tym czymś z prawej. Z drugiej strony jeśli wyjdzie z klina i zrobi 2800$+ to będzie raczej dość bycze. Tylko ciężko sobie wyobrazić co dalej będzie rysowane, bo nie wiem czy po takim podciągniętym domku wykres może szybko iść z "naturalnym" wyglądem formacji i wolumenu.

Szczyt majowy plus ten domek z prawej traktowałem początkowo jako Adam Eve double top, ale jednak różnica szczytów jest za duża 9aż 10%), Bukowski pisze "The variation between price peaks is small, less than 3%. The two tops should appear to peak near the same price.", więc 10% to naprawdę za dużo (chyba, że przyjmiemy że to AE w wersji bitcoinowej, różne formacje inaczej wyglądają na odmiennych rynkach).
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1986
Rejestracja: 20 września 2014
Reputacja: 4002
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: bitloteiros » wtorek, 13 czerwca 2017, 01:04

Wymazywanie pisze: Szczyt majowy plus ten domek z prawej traktowałem początkowo jako Adam Eve double top
To może być bbands double top a nawet triple - w tym wypadku wielkość różnicy w cenie nie jest aż tak istotna. Bardzo dobrze to widać na 12h. Do tego na okcoin h&s w tej samej skali. 25 marca John Bollinger dał znać na twitterze że właśnie mieliśmy w 1d double bottom na bitcoinie więc kto nie przegapił tweeta to mógł nieźle zarobić ;)
BTC 201x - mBTC 202x - satoshi 20xx

Początkujący
Posty: 98
Rejestracja: 5 lutego 2017
Reputacja: 43
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: twelv3 » wtorek, 13 czerwca 2017, 01:20

bitloteiros pisze:
Wymazywanie pisze: Szczyt majowy plus ten domek z prawej traktowałem początkowo jako Adam Eve double top
To może być bbands double top a nawet triple - w tym wypadku wielkość różnicy w cenie nie jest aż tak istotna. Bardzo dobrze to widać na 12h. Do tego na okcoin h&s w tej samej skali. 25 marca John Bollinger dał znać na twitterze że właśnie mieliśmy w 1d double bottom na bitcoinie więc kto nie przegapił tweeta to mógł nieźle zarobić ;)
Skoro mówimy o Johnie Bollingerze:

Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: balookt1 » wtorek, 13 czerwca 2017, 03:17

Siema wszystkim!

A co jeśli ETH faktycznie przegoni BTC w market cap? W tydzien z 20mld roznica zmniejszyla sie do 7mld.

Jesli pierwszy raz w historii jakas waluta przegoni BTC, to to chyba tez odbije sie na jego cenie, nie?

Pozdrawiam! :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2071
Rejestracja: 6 czerwca 2011
Reputacja: 312
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: UK - London SM4

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Bemx2k » wtorek, 13 czerwca 2017, 06:48

balookt1 pisze: Siema wszystkim!

A co jeśli ETH faktycznie przegoni BTC w market cap? W tydzien z 20mld roznica zmniejszyla sie do 7mld.

Jesli pierwszy raz w historii jakas waluta przegoni BTC, to to chyba tez odbije sie na jego cenie, nie?

Pozdrawiam! :)

Zdecydowanie tak , to tylko kwestia czasu jak bedziemy mieli 4 ETH / Bitcoina ;)
BTC>ETH

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: baggins » wtorek, 13 czerwca 2017, 07:07

@Bemx2k
nie sadzę, chociaż mi ETH jeszcze trochę zostało i być może lepiej bym wyszedł na takiej proporcji ceny :)
raczej ETH w końcu pęknie gdy kapitalizacja naprawdę zbliży się do BTC... ludzie zaczną kombinować, że ETH nie jest ograniczone w ilości i coś tu jest nie tak.... oczywiście możliwe, że nie doceniam ETH i jego niekwestionowanych funkcjonalności, ale w takim razie miło mi się będzie mylić ;)

a jako, że to temat o BTC... liczę na jego aprecjację gdy ludzie ETH będą redukować
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: amneziahaze » wtorek, 13 czerwca 2017, 08:17

obawiałbym się tylko tego: Obrazek

Weteran
Posty: 7509
Rejestracja: 1 września 2015
Reputacja: 2777
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: pael » wtorek, 13 czerwca 2017, 08:32

Dlaczego wiekszosc z Was patrzy na finexa? Cos przegapilem czy nastaplilo pozytywne rozwiazanie tematu z wypatami FIATow?

Początkujący
Posty: 43
Rejestracja: 23 kwietnia 2014
Reputacja: 12
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: galt » wtorek, 13 czerwca 2017, 08:37

Wymazywanie pisze: Ktoś śledzi ratio long/short na Finexie a głównie ilość shortów?
Ciekawe na ile ta szybka kontra na godzinnej z 2284$ była spowodowana zamykaniem shortów.
Wzrost z 2900 do 3000 na Bitfinex to pojedynczy long na na około 1800 BTC. Na poziomie 2400$ powinien zacząć się zamykać, więc pewnie miał duży udział w tym piku do 2284$

Obrazek
pael pisze: Dlaczego wiekszosc z Was patrzy na finexa? Cos przegapilem czy nastaplilo pozytywne rozwiazanie tematu z wypatami FIATow?
Problem fiatów nierozwiązany, rekordowy USD Margin Funding, pęknięcie bańki może zacząć sie od finexa więc warto obserwować

Początkujący
Posty: 53
Rejestracja: 30 maja 2017
Reputacja: 28
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Afk - Krk
Napiwki: https://brave.com/teo842

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Pirat » wtorek, 13 czerwca 2017, 09:00

Mówiąc o nieograniczonej ilości ETH, zapominacie , że wszystkie tworzone na nim dappy, spalają go aby działać. Na rynku crypto btc jest odpowiednikiem złota (store of value), a ETH ropy (energia nakręca gospodarkę). Sami odpowiedzieć sobie co jest silniejszym rynkiem. Volumen obu już się zrównał.

Myślę, że już niedługo udział BTC w rynku spadnie do ok 20%.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: cafard, Google [Bot], sebamistrz i 29 gości