Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Gaduła
Posty: 373
Rejestracja: 13 marca 2017
Reputacja: 36
Reputacja postu: 
4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: mckk » poniedziałek, 12 czerwca 2017, 19:05

Sporo nowych osób na forum, niestety coraz więcej dziecinady w temacie i ekscytowania sie osób ktore sprzedały przed zjazdem albo kupiły - mowię o postach w stylu "patrzcie jak leci", "jeeeeedzieny", "zjazd do 2k", "bańka pękła". Nie wiem czy tez macie taki odbiór ale jak wszedłem na poważnie w świat BTC jakos w lutym to można było tutaj sie więcej nauczyć, szczególnie ze @Wymazywanie wstawiał fajne analizy a @sha256 miał trafne longtermowe przewidywania. To tez świadczy o poziomie inwestorów i zachowaniu wykresu w przyszłości moim zdaniem - patrzę nie tylko na forum ale i grupę BTC na Facebooku, gdzie ciagle widzę posty w stylu "bańka pękła", "spada, pomocy, co robic" itd. i mysle ze koniec jest coraz blizej, szczególnie ze doszło tylu panikarzy, którzy nie maja pojęcia co robią ale kupują BTC

Początkujący
Posty: 135
Rejestracja: 21 listopada 2013
Reputacja: -15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: franczek » poniedziałek, 12 czerwca 2017, 19:08

300 BTC poszlo w chwile zeby przebic $2600 :) , przebite teraz juz rownia pochyla w dol
Wspolczuje tym co zostali, nastepna okazja zeby sprzedac za kilka lat

Weteran
Posty: 1732
Rejestracja: 9 lutego 2013
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: scibi » poniedziałek, 12 czerwca 2017, 19:10

Jak ludzie naganiaja by sprzedawac ^^, az sie smiac chce

Początkujący
Posty: 144
Rejestracja: 10 grudnia 2013
Reputacja: 7
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: deejaybialy » poniedziałek, 12 czerwca 2017, 19:10

Zawsze można zablokować taka osobę
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 12 czerwca 2017, 19:12 przez deejaybialy, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 483
Rejestracja: 5 listopada 2015
Reputacja: 303
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: szajsiwo » poniedziałek, 12 czerwca 2017, 19:11

Czy ty @franczek czytasz co się tu pisze na forum także o Tobie?
jak nie to przeczytaj post nas Twoim.

Żeby nie było - nie pali mnie dupa bo siedzę od kilku dni na fiatach, ale możesz darować sobie taka dziecinadę bo irytujesz zapewne tych którym spadek nie jest na ręke.

Początkujący
Posty: 135
Rejestracja: 21 listopada 2013
Reputacja: -15
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: franczek » poniedziałek, 12 czerwca 2017, 19:15

@szajsiwo, tamten post byl o nowych uzytkownikach a ja tu jestem od 2013 roku takze nie wziolem tego do siebie
to ze kogos to moze irytowac ze cena leci w dol a ja to komentuje, to nie moja wina, ja niesteruje bitstampem/btc-e/poloniexem czy okcoinem. Staram sie wrecz doradzic prawidlowe ruchy. Nawet jak trzeba sprzedac to czasem lepiej sprzedac z mala strata zeby w long run kupic taniej i zarobic.

PS
Zeby nie byl post offtop, jest male odbicie ale to tylko zmylka :) bardzo chwilowa
PS2
To nie jest naganianie, mnie to naprawde ekscytuje pomimo ze jestem calkowicie wyprzedany ... w 100% :) i nie zamierzam sie zaladowac wczesniej jak za $1500

Początkujący
Posty: 70
Rejestracja: 16 stycznia 2016
Reputacja: 14
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Śląsk

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: tomash » poniedziałek, 12 czerwca 2017, 19:22

@franczek
Tak więc na razie z podnietą wstrzymaj się proszę do tego momentu zakupu za 1500.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
16
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: mecenas » poniedziałek, 12 czerwca 2017, 19:23

Panowie początkujący, co szukacie dołków i górek. Sprzedam Wam nieodpłatnie dobrą metodę na nietracenie. ;)
Załóżcie sobie termin longterm (kilka lat). W zjazdach cen akumulujcie, albo kupujcie regularnie w równych odstępach czasu (np. raz na miesiąc) transzami, niewielkimi na raz. Zbudujcie zasób BTC po uśrednionej cenie. Zaczekajcie do momentu aż zarobicie 100% na portfelu. Jak to nastąpi wycofajcie połowę co powinno być równo kasą, którą wsadziliście w inwestycje. Od tej pory gracie za pieniądze "kasyna" i żadne ruchy Wam już nie straszne. Po dokonaniu takiego dzieła nie można już stracić, bo zainwestowana kasa została wycofana. Od tej pory inwestycja może TYLKO zyskać. Sen spokojny, żołądek zdrowy, klawiatura niezdarta. Powodzenia!
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Gaduła
Posty: 373
Rejestracja: 13 marca 2017
Reputacja: 36
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: mckk » poniedziałek, 12 czerwca 2017, 19:35

mecenas pisze:Panowie początkujący, co szukacie dołków i górek. Sprzedam Wam nieodpłatnie dobrą metodę na nietracenie. ;)
Załóżcie sobie termin longterm (kilka lat). W zjazdach cen akumulujcie, albo kupujcie regularnie w równych odstępach czasu (np. raz na miesiąc) transzami, niewielkimi na raz. Zbudujcie zasób BTC po uśrednionej cenie. Zaczekajcie do momentu aż zarobicie 100% na portfelu. Jak to nastąpi wycofajcie połowę co powinno być równo kasą, którą wsadziliście w inwestycje. Od tej pory gracie za pieniądze "kasyna" i żadne ruchy Wam już nie straszne. Po dokonaniu takiego dzieła nie można już stracić, bo zainwestowana kasa została wycofana. Od tej pory inwestycja może TYLKO zyskać. Sen spokojny, żołądek zdrowy, klawiatura niezdarta. Powodzenia!
nosze sie z zamiarem zmiany typu inwestycji na ten wspomniany przez Ciebie bo jestem za słaby w short-term, martwi mnie tylko jedna kwestia - ta banka moze jeszcze sporo potrwac i jak w koncu peknie to sobie poczekamy troche zanim bitcoinowi zbierze sie na kolejna - nie wiem ilekroć większy jest hype teraz, ale korekta/pęknięcie bańki będzie boleć o wiele bardziej niż wtedy, bo po prostu więcej osób zainwestowało, więcej sie o tym mówi, a więc więcej osób straci wiarę i będzie wieszać czarne chmury (generalnie trudniej będzie btc odbudować reputacje, właśnie przez natłok takich osób, które piszą "widzimy się na 1500$" albo wieszczą koniec bani i upadek BTC na rzecz np. ETH - nie mówię, że to niewykonalne, ale wpływa to jakby nie patrzeć na ogólną panikę).

Dodano po 2 minutach 27 sekundach:
wracając do kursu - liczycie na trzyfalową, czy pięciofalową korektę? zakładając że na H1 mamy 3-cią falę. Moim skromnym zdaniem szykuje się pięc fal, ta pierwsza była coś niemrawa. Będę ustawiał się z kupnem dopiero po następnej spadkowej fali.

Ktoś orientuje się w ogóle która giełda to pociągnęła? Finex jak zwykle?
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 12 czerwca 2017, 19:36 przez mckk, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 12 czerwca 2017, 19:38

Nie wygląda to za dobrze, te 2500$ "za gładko" przeszło a wyglądało na support.
Podtrzymuję pisane od dawna, że okolice 2270$ na Finexie mogą być ważnym supportem.

Dodano po 2 minutach 28 sekundach:
mecenas pisze: Panowie początkujący, co szukacie dołków i górek. Sprzedam Wam nieodpłatnie dobrą metodę na nietracenie.
Załóżcie sobie termin longterm (kilka lat). W zjazdach cen
To jest zwykły troling kierować takie coś do daytraderów/shorttermowców.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2438
Rejestracja: 27 listopada 2013
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Katowice

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: majkel_94 » poniedziałek, 12 czerwca 2017, 19:40

No ostatnie pół godziny to tak mi trochę przypomina panikę przy pękaniu bani, chyba zaczyna się właśnie nakręcać. Na szybką korektę przed atakiem na 3000 to już na pewno nie wygląda :D

Czy ktoś z AT-Team jest w stanie nam wyrysować poziomy wsparcia oraz fibo ze szczytu gdzie by się ta korekta w wariancie optymistycznym mogła zatrzymać?

Początkujący
Posty: 135
Rejestracja: 21 listopada 2013
Reputacja: -15
Reputacja postu: 
-4
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: franczek » poniedziałek, 12 czerwca 2017, 19:40

mckk pisze: i będzie wieszać czarne chmury (generalnie trudniej będzie btc odbudować reputacje, właśnie przez natłok takich osób, które piszą "widzimy się na 1500$" albo wieszczą koniec bani i upadek BTC
To nie ma nic wspolnego ze soba, to ze jest koniec banki to fakt.
Nikt o upadku BTC nie mowi.
mckk pisze: nosze sie z zamiarem zmiany typu inwestycji na ten wspomniany przez Ciebie bo jestem za słaby w short-term,
Ja wlasnie uzylem podobnej taktyki tylko ze 4 lata temu prawie :), dlatego zarobilem zamiast na lokacie ~2%x4 lata = ~8% to ~350%. Wole to drugie a w BTC wierze bardziej mysle niz ktokolwiek tutaj. Mam podloze techniczne i rozumiem czym tak na prawde jest BTC.
Nikt nie jest dobry short-term bo short-term to jest hazard tylko i wylacznie, sa tacy ktorym sie poszczesci i tacy ktorym nie.

Ogolnie nie przeszkadza mi to jednak, zeby pieniadze zmienily rece, ja je chetnie przyjmuje a w BTC bede inwestowal dalej i zarabial, bo w przeciwienstwie do wiekszosci tutaj ja czytam codziennie o BTC od tych 4 lat a nie tylko jak w mediach pisza czy w TV cos o BTC powiedza i sie zleca randomowi ludzie.

PS
Zeby nie byl ze offtop, nadal lecimy na dno, tak bedzie teraz caly czas z malymi lub wiekszymi chwilowymi odbiciami.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 12 czerwca 2017, 19:42 przez franczek, łącznie zmieniany 2 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: mecenas » poniedziałek, 12 czerwca 2017, 19:40

@mckk, tym co napisałeś budujesz oczekiwania wobec rynku, a nie strategię. Ja to rozumiem, to ludzkie. Jednak bez strategii nie idzie się na wojnę, a to jest wojna. Popytu i podaży. Zauważ jednak, że wykres w długim terminie wzrasta na wartości - wykorzystaj tę przewagę. Zasugerowałem prostą strategię długoterminową. Nikt nie daje na rynku na nic gwarancji, warto o tym pamiętać. Odpowiedzialność i ryzyko każdy ponosi indywidualnie. Forum jest po to, aby sobie pomagać i wyjaśniać kwestie zawiłe. Osobiście żal patrzeć jak wielu ludzi kupuje na fali i w panice oddaje... a wielu jest takich.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » poniedziałek, 12 czerwca 2017, 19:40

franczek pisze: Wspolczuje tym co zostali, nastepna okazja zeby sprzedac za kilka lat
Trochę kultury, zresztą nie wiesz tego więc nie troluj.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: domator » poniedziałek, 12 czerwca 2017, 19:41

Wymazywanie pisze: pisane od dawna, że okolice 2270$ na Finexie mogą być ważnym supportem.
No i mielismy 2284. Czyli prawie to. Ale szczerze to jakos sie nie czuje na kupowanie....
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1669
Rejestracja: 31 maja 2017
Reputacja: 4398
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: new06 » poniedziałek, 12 czerwca 2017, 19:42

Czy mógłby się ktoś doświadczony wypowiedzieć na temat możliwości trafnego spekulowania na temat kursu na dzisiejszym przykładzie? Przed 12:00 mieliśmy zjazd po nieudanym ataku na 3k. Zatrzymało się na około 2,6- 2,75k. Jednak na Bitfinexie przebiło short term support, którym właśnie było 2,6k o jakieś 25$. Czy w tamtym momencie, ze względu na to przebicie można już było założyć, że nastąpi kolejny spadek, z którym mamy do czynienia w tym momencie? I czy można przypisać spore prawdopodobieństwo założeniu, że zatrzymamy się na long term support, czyli ~2200$ ?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 9209
Rejestracja: 8 kwietnia 2017
Reputacja: 7034
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: anagamidev » poniedziałek, 12 czerwca 2017, 19:42

No i bitfinex 2300 w końcu :) Wszystko zgodnie z planem ;)

PS: Jeśli ktoś dzięki moim radom sprzedał na 2900$ i na 3k$ to 5% od zysku lub co łaska na adres 1HXgrKLg5mQACEBB83e1aa25Xt1AwK3wa9 :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2438
Rejestracja: 27 listopada 2013
Reputacja: 42
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Katowice

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: majkel_94 » poniedziałek, 12 czerwca 2017, 19:43

domator pisze: No i mielismy 2284. Czyli prawie to.
To taka szpilka, ale drugiej fali spadkowej dopiero? Za godzin pare będziemy uklepywać denko? :D

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: mecenas » poniedziałek, 12 czerwca 2017, 19:44

Wymazywanie pisze: To jest zwykły troling kierować takie coś do daytraderów/shorttermowców.
To było do nowicjuszy, którzy właśnie oddali swe skarbonki. Daytraderów/shorttermowców nie zainteresuje. Wątek ma w nazwie początkujących.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Gaduła
Posty: 373
Rejestracja: 13 marca 2017
Reputacja: 36
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: mckk » poniedziałek, 12 czerwca 2017, 19:46

mecenas pisze:@mckk, Zauważ jednak, że wykres w długim terminie wzrasta na wartości - wykorzystaj tę przewagę
Co masz na myśli? Kupowanie teraz nawet z myślą o long term (Chyba że 10 lat) jest średnio rozsądne, bo większość osób grających pod AT wie że bańka pęknie i będzie można kupić taniej niż dzisiaj. Chyba, że chodzi ci o to, że po pęknięciu tej bani nie zjedziemy na poziomy po pęknięciu bańki z 2013 (100$). Wtedy to ma sens.

Dodano po 1 minucie 36 sekundach:
Wymazywanie pisze:Dodano po 2 minutach 28 sekundach:
mecenas pisze: Panowie początkujący, co szukacie dołków i górek. Sprzedam Wam nieodpłatnie dobrą metodę na nietracenie.
Załóżcie sobie termin longterm (kilka lat). W zjazdach cen
To jest zwykły troling kierować takie coś do daytraderów/shorttermowców.
Niekoniecznie, kapitał można zbudować na longu i przerzucić się na short, wtedy można grać z mniejszą presją, bo grasz właśnie za wygrane pieniądze.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], grzeg, Henios, naciuje, shinya56 i 40 gości