Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » środa, 31 maja 2017, 01:07

@Smule, Eth wchodzi na huobi i chyba okcoin + ma spore ico dość często ostatnio, stąd wzrosty. Nie sądzę, by BTC spadał bo ETH rośnie.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 137
Rejestracja: 27 maja 2017
Reputacja: 45
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: GD

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: plnxODIN » środa, 31 maja 2017, 01:10

no ale eth już wystarczająco spuchło, czyli by wychodziło że jak bitek ruszył w dół, to teraz dla zdrowotności eth powinno podążyć, oczywiście jeśli nie mamy korelacji odwrotnej z gawiedzią która odkryła nowy paradygmat w eth.

Gaduła
Posty: 346
Rejestracja: 6 stycznia 2014
Reputacja: 83
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: 4D3K » środa, 31 maja 2017, 06:41

coś mi tu nie pasuje, chyba najbardziej to, że większość jest przygotowana, że spadnie. Za bardzo świadome towarzystwo :) Ja wiem, że spadnie, RSI w 1w dalej wysoko i w końcu doprosi się, ale to, że teraz wszyscy tak grają pod spadek jest za oczywiste.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Weteran
Posty: 13345
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » środa, 31 maja 2017, 08:16

4D3K pisze: coś mi tu nie pasuje, chyba najbardziej to, że większość jest przygotowana, że spadnie. Za bardzo świadome towarzystwo Ja wiem, że spadnie, RSI w 1w dalej wysoko i w końcu doprosi się, ale to, że teraz wszyscy tak grają pod spadek jest za oczywiste.
Ale w czym problem? Przecież tak właśnie działa samospełniająca się przepowiednia: większość* sądzi, że spadnie, więc sprzedają więc spada, więc kolejne osoby dołączają do zwolenników teorii, że spadnie, więc sprzedają...
Zawsze uważałem za mocno podejrzane twierdzenie, że w przewidywaniu kursu "większość* zwykle nie ma racji".

*) "większość" = "większość kapitału" a nie "większa ilość graczy"! ;)

Weteran
Posty: 1508
Rejestracja: 25 kwietnia 2016
Reputacja: 1369
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: sha256 » środa, 31 maja 2017, 08:19

@4D3K, korekty wzrostowe zawsze się zdarzają. Tym bardziej jeśli widzisz dywergencje w skali 15 min. moim zdaniem.

Weteran
Posty: 1732
Rejestracja: 9 lutego 2013
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: scibi » środa, 31 maja 2017, 09:30

Jeszczcze chyba czeka nas odbicie do 2,2-2,3...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: novymivo » środa, 31 maja 2017, 09:36

Te shorty powinno wyczyscic czyli odbicie do 2500 i wtedy jazda heh.
Polskie Forum Bitcoin.pl

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
-3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wizardking76 » środa, 31 maja 2017, 10:02

1% ludzi ma ponad 50% światowego bogactwa.. więc ta większość niekoniecznie musi mieć duży wpływ, zależy to od środków do kreowania kursu... no i sposobu ich wykorzystania.

Weteran
Posty: 1732
Rejestracja: 9 lutego 2013
Reputacja: 287
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: scibi » środa, 31 maja 2017, 10:11

wizardking76 pisze: 1% ludzi ma ponad 50% światowego bogactwa.. więc ta większość niekoniecznie musi mieć duży wpływ, zależy to od środków do kreowania kursu... no i sposobu ich wykorzystania.
Poprawka 1% ludzi ma tyle co 99%. Ostatnio chwalili sie tym w TV :D

Początkujący
Posty: 241
Rejestracja: 23 listopada 2016
Reputacja: 0
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: frytek123 » środa, 31 maja 2017, 10:13


Gaduła
Posty: 426
Rejestracja: 17 stycznia 2014
Reputacja: 182
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: scryptominer » środa, 31 maja 2017, 10:14

@wizardking76,
ekonokomik pisze: "większość" = "większość kapitału" a nie "większa ilość graczy"!

Gaduła
Posty: 346
Rejestracja: 6 stycznia 2014
Reputacja: 83
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: 4D3K » środa, 31 maja 2017, 10:32

ekonokomik pisze:
4D3K pisze: coś mi tu nie pasuje, chyba najbardziej to, że większość jest przygotowana, że spadnie. Za bardzo świadome towarzystwo Ja wiem, że spadnie, RSI w 1w dalej wysoko i w końcu doprosi się, ale to, że teraz wszyscy tak grają pod spadek jest za oczywiste.
Ale w czym problem? Przecież tak właśnie działa samospełniająca się przepowiednia: większość* sądzi, że spadnie, więc sprzedają więc spada, więc kolejne osoby dołączają do zwolenników teorii, że spadnie, więc sprzedają...
Zawsze uważałem za mocno podejrzane twierdzenie, że w przewidywaniu kursu "większość* zwykle nie ma racji".

*) "większość" = "większość kapitału" a nie "większa ilość graczy"! ;)
nie ma problemu. korekta bedzie, ale nie jestem przekonany, ze juz. Jeszcze dobry okres, aby pomieszac ludziom w glowach

Początkujący
Posty: 483
Rejestracja: 5 listopada 2015
Reputacja: 303
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: szajsiwo » środa, 31 maja 2017, 11:06

frytek123 pisze: inne spojrzenie na rynek krypto

http://independenttrader.pl/mania-wokol ... walut.html
Jak czytam na samym początku że do mainingu są wykorzystywane "szybkie procesory i karty graficzne" to już wiem jak powierzchowny jest ten art...

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 11686
Rejestracja: 16 lutego 2013
Reputacja: 3879
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Bit-els » środa, 31 maja 2017, 11:18

Trader 21 nie rozumie crypto. Jego argumenty są na poziomie Trystero z 2011 roku
http://blogi.ifin24.pl/trystero/2011/06 ... -wartosci/
Tak w ogóle polecam wszystkim cofnąć się do tamtych lat i poczytać, choćby Trystero, napisał kilka art przy okazji bańki na 32 $
Co ciekawe przejrzał 2 lata póżniej i zaczął doceniać tę rewolucję.

Orator
Posty: 877
Rejestracja: 18 listopada 2013
Reputacja: 62
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: MegaMol » środa, 31 maja 2017, 11:39

Trader21 traktuje kryptowaluty jak strony internetowe w świetle ich bańki x lat temu.
Stara się traktować krypto jako aktywo finansowe, nie kwalifikuje go do czegoś pomiędzy złotem, a akcjami na giełdzie.

Myślę, że nie będę wymyślał, jeśli napiszę, że kryptowaluty to zupełnie inny byt. Kwalifikuje się po części do każdego instrumentu finansowego + posiada pewną użyteczność po za nim. Jak dla mnie to jest inna kategoria. Tym bardziej, że nie jest on uregulowany w stary obowiązujący sposób. Dodatkowo, dochodzi do tego blockchain, który jest ewenementem samym w sobie i podstawą każdej szanującej sie kryptowaluty.

Temat rzeka.

rha
Weteran
Posty: 1561
Rejestracja: 8 lipca 2012
Reputacja: 600
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: rha » środa, 31 maja 2017, 11:56

scibi pisze:
wizardking76 pisze: 1% ludzi ma ponad 50% światowego bogactwa.. więc ta większość niekoniecznie musi mieć duży wpływ, zależy to od środków do kreowania kursu... no i sposobu ich wykorzystania.
Poprawka 1% ludzi ma tyle co 99%. Ostatnio chwalili sie tym w TV :D
To co napisałeś oznacza, że 1 % ludzi ma RÓWNO 50 % bogactwa, a [pozostałe] 99 % ludzi ma drugie 50 % bogactwa.
Z kolei wizardking76 napisał, że 1 % ludzi ma PONAD 50 % bogactwa.
Czy "poprawka" oznacza, że poprawiasz "PONAD" na "RÓWNO" ?

Początkujący
Posty: 45
Rejestracja: 26 stycznia 2014
Reputacja: 31
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: niubio » środa, 31 maja 2017, 11:58

Mam do Was takie pytanie: jeżeli ten epizod mielibyśmy już za sobą i cena nam się naprawdę wreszcie skonsoliduje na jakimś tam poziomie (jak mniemam niższym, chociaż żadnego scenariusza nie wykluczam) - co sądzicie o takiej strategii: Kupienie na long-term aż do czasu kolejnej pompy jednorazowo dużej ilości LTC? Łatwo zauważyć, że jeżeli ktoś wszedł w okresie "pod radarem" i wyszedł w okolicach odwrócenia trendu wyrobił mas o menos 1000% normy, podczas gdy na BTC jest to w najlepszym przypadku 500%.

Nie mówię tutaj oczywiście o żadnym polowaniu na szczyty, nerwówkach, itp. bo wiadomo, że na tym można wykręcić o wiele więcej w mniejszej skali czasowej. Liczę po prostu na maksymalizację zysku przy dłuższych ramach czasowych. LTC wydaje mi się tutaj być w miarę "bezpieczną" przystanią. Inne ALTy uważam za lekko niebezpieczne, aczkolwiek przez doświadczego z Cryptsy dodatkowo myślę wrzucić z 5% na coś taniego jak barszcz i w miarę popularnego.

Jakie widzicie zagrożenia dla takiej strategii? I czy ma ona sens w przypadku ustabilizowania się w najbliższych miesiącach kursu BTC gdzieś w okolicach 2k?

Weteran
Posty: 1628
Rejestracja: 22 października 2013
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: garmont » środa, 31 maja 2017, 11:59

Bit-els pisze:Trader 21 nie rozumie crypto...
Artykuł wydaje mi się wyważony i raczej zgodny z poglądami osób w tym wątku. Analogicznie do bańki technologicznej 2000, tylko niektóre z pojawiających się ICO przetrwają. Ruchy na giełdach są dynamiczniejsze niż gdzie indziej. Jest możliwość utraty środków podczas przetrzymywania ich na giełdzie... Teoria "greater fool" też niejednokrotnie się przewijała w tym wątku.
Widać że facet postarał się i rozważa ze swojego punktu widzenia - jako potencjał do inwestycji. Przynajmniej podjął temat.
“You never change things by fighting the existing reality. To change something, build a new model that makes the existing model obsolete.”

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 465
Rejestracja: 16 października 2016
Reputacja: -26
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Wrocław

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ArekW » środa, 31 maja 2017, 12:21

Trader zawsze zalecał ostroźność w kupowaniu żetonów Bitcoin Pragnę zauważyć, że komentujący blog Tradera mimo to, że kryptowaluty znają, to jest to poza tematem ich głównych zainteresowań. Ktoś czasami coś o bitcoin napisze, ktoś skomentuje, raczej pozytywnie, ale większość osób traktuje to jako ciekawostkę, jako rynek mocno sterowany, jako miejsce do zabawy w gry giełdowe.
Dobrze znać opinie o kryptowalutach przedstawiane przez osoby nie pochodzących z kręgu kryptowalut.

Weteran
Posty: 1628
Rejestracja: 22 października 2013
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: garmont » środa, 31 maja 2017, 13:48

plnxODIN pisze: Coś czuje że giełdy japonii się mocno zmarginalizują jak zaczną kasować fee za transakcje. Jak boty przestaną się bawić, to zobaczymy prawdziwe oblicze tego rynku. Oby nie okazało się że król jest nagi.. :P
Bitflyer już ma fee, a o wprowadzeniu na ryku spot BTC poinformuje dwa tygodnie wcześniej:
https://bitflyer.jp/en/commission

Coś ma się zmienić od 1 czerwca?

Dodano po 1 godzinie 24 minutach 1 sekundzie:
Jutro rusza trading ETH na giełdach chińskich. Już dziś będą możliwe wpłaty i wypłaty w ETH.
Może to wpłynąć na przelewy BTC w postaci ETH na giełdy poza Chinami. Teraz kursy są zbliżone, więc wpływ na kurs BTC nie powinien być bardzo znaczący. Jak myślicie?
https://www.cryptoninjas.net/2017/05/30 ... -exchange/
“You never change things by fighting the existing reality. To change something, build a new model that makes the existing model obsolete.”

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], CzarnaOwca, fetek, ikswodnal i 25 gości