Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » piątek, 19 maja 2017, 12:02

wrip pisze: Wg mnie jest to schemat: nowi inwestorzy kupują BTC --> starzy inwestorzy kupują alty. Jeśli mówi się w mainstreamie o krypto to tylko o BTC, więc to tu jest pompowany nowy kapitał, który później rozchodzi się równomiernie na alty.
Ja myślę, że jednak jest odwrotnie. Tzn nowi na rynku wchodza z myślą o BTC, bo faktycznie w mainstreamowych mediach o altach się nie dowiedzą. Ale potem szybko dowiadują się o altach i stwierdzają, że BTC jest drogi a alty świeże i tanie.
I to oni pompują bańkę altów.

Ja jako "stary inwestor" BTC bardzo długo podchodziłem do altów nieufnie. Liczyło się dla mnie ewentualnie tylko LTC. Wszystkie te ETH, DASHE, ETC miałem za jakieś dziwne wynalazki z d..., o których po kilku miesiacach świat zapomni. ;)
Innymi słowy zachowałem się jak stary dziad, który boi się nowości :) Na bańce altowej skorzystałem względnie niewiele.
Nowe młode wilki nie mają takich uprzedzeń i nawyków. To oni kupują alty, żeby nadgonić to co przegapili przez ostatnie lata na BTC.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wizardking76 » piątek, 19 maja 2017, 12:07

cryptotrader pisze:Tylko spójrz na wzrost bitcoina w tym czasie i koszyka kryptowalut. Różnica jest jednego rzędu wielkości. Np. ethereum z 10 dolarów na 115 dolarów. To samo Dash, Stratis itp. Koszt utraconych korzyści. O tym nie pomyślałeś niestety.
porównaj to z 3 latami LTC dla otrzeźwienia... takie wzrosty rzadko kiedy są później jak to widać na LTC albo waluta po prostu nawet przepada....

Weteran
Posty: 13343
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » piątek, 19 maja 2017, 12:12

wizardking76 pisze:
cryptotrader pisze:Tylko spójrz na wzrost bitcoina w tym czasie i koszyka kryptowalut. Różnica jest jednego rzędu wielkości. Np. ethereum z 10 dolarów na 115 dolarów. To samo Dash, Stratis itp. Koszt utraconych korzyści. O tym nie pomyślałeś niestety.
porównaj to z 3 latami LTC dla otrzeźwienia... takie wzrosty rzadko kiedy są później jak to widać na LTC albo waluta po prostu nawet przepada....
Za krótko patrzysz. Obecne wzrosty głównych altów, mogą być odpowiednikiem wzrostu LTC z poziomów groszowych do około $1 -$3. Miało to miejsce bodajże na przełomie 2012/2013? Nie do końca pamiętam, bo wszedłem w LTC dopiero na poziomie $2 w 2013 właśnie.

Aktualne wzrosty tych altów to na pewno bańka, która pęknie. Stracą sporo %, ale z pewnego poziomu już nie zejdą.

Wygadany
Posty: 582
Rejestracja: 1 września 2014
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: cryptotrader » piątek, 19 maja 2017, 12:15

wizardking76 pisze:
cryptotrader pisze:Tylko spójrz na wzrost bitcoina w tym czasie i koszyka kryptowalut. Różnica jest jednego rzędu wielkości. Np. ethereum z 10 dolarów na 115 dolarów. To samo Dash, Stratis itp. Koszt utraconych korzyści. O tym nie pomyślałeś niestety.
porównaj to z 3 latami LTC dla otrzeźwienia... takie wzrosty rzadko kiedy są później jak to widać na LTC albo waluta po prostu nawet przepada....
LTC to zwykły klon bitcoina ... z marginalną zmianą w kodzie, która nic nie wnosiła. Praktycznie żadnej innowacji ... takie waluty jak ethereum są dostrzeżone przez konsorcja kilkunastu korporacji włączając w to Microsoft, czy JP Morgan. Sorry ... totalnie nietrafione porównanie. Poza tym nie masz żadnej gwarancji, że historia się powtórzy i bitcoin odzyska swoją poprzednią dominację. Nie odzyska ... raczej będzie sukcesywnie tracił o ile nie zakończy się to jakimś spektakularnym krachem związanym z zablokowaniem sieci absurdalnie drogimi transakcjami.
Big Business Giants From Microsoft to J.P. Morgan Are Getting Behind Ethereum
http://fortune.com/2017/02/28/ethereum- ... -alliance/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: amneziahaze » piątek, 19 maja 2017, 12:34

takie waluty jak ethereum są dostrzeżone przez konsorcja kilkunastu korporacji włączając w to Microsoft, czy JP Morgan. Sorry ... totalnie nietrafione porównanie.
Btc i Ltc dostrzegli jednak trochę wcześniej.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wizardking76 » piątek, 19 maja 2017, 12:34

cryptotrader... są 2 rzeczy to co dobre dla korporacji nie znaczy że będzie dobre dla CIebie. OK Ethereum wygra ale w pewnym momencie jego wartość spadnie do np 5 USD bo ktoś stwierdzi że wypuści tego dużo więcej na rynek. Bo w przypadku Ethereum można zmienić kod i inne ustawienia (ilość monet..)
Ostatnio zmieniony piątek, 19 maja 2017, 12:39 przez wizardking76, łącznie zmieniany 1 raz.

Wygadany
Posty: 582
Rejestracja: 1 września 2014
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: cryptotrader » piątek, 19 maja 2017, 12:36

amneziahaze pisze:
takie waluty jak ethereum są dostrzeżone przez konsorcja kilkunastu korporacji włączając w to Microsoft, czy JP Morgan. Sorry ... totalnie nietrafione porównanie.
Btc i Ltc dostrzegli jednak trochę wcześniej.
Ale czy z tego powodu tworzyli konsorcjum, aby wspierać rozwój tych walut ... nie. Traktowali to raczej jako konkurencję ... na pewno JP Morgan.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: amneziahaze » piątek, 19 maja 2017, 12:40

cryptotrader pisze:
amneziahaze pisze:
takie waluty jak ethereum są dostrzeżone przez konsorcja kilkunastu korporacji włączając w to Microsoft, czy JP Morgan. Sorry ... totalnie nietrafione porównanie.
Btc i Ltc dostrzegli jednak trochę wcześniej.
Ale czy z tego powodu tworzyli konsorcjum, aby wspierać rozwój tych walut ... nie. Traktowali to raczej jako konkurencję ... na pewno JP Morgan.
A celem kryptowalut nie jest chyba współpraca z bankierami, bo niby po co?

Przelewy na BTC idą i tak szybciej niż bankowe.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wizardking76 » piątek, 19 maja 2017, 12:45

banksterzy sprzedadzą swoje waluty a potem wyjdzie informacja że będzie ich kilka razy więcej... to im nie zaszkodzi bo transferować mogą po prostu większą ich ilość... tego się najbardziej boję w przypadku Ripple i Ethereum...
Ostatnio zmieniony piątek, 19 maja 2017, 12:46 przez wizardking76, łącznie zmieniany 1 raz.

Wygadany
Posty: 582
Rejestracja: 1 września 2014
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: cryptotrader » piątek, 19 maja 2017, 12:46

wizardking76 pisze: cryptotrader... są 2 rzeczy to co dobre dla korporacji nie znaczy że będzie dobre dla CIebie. OK Ethereum wygra ale w pewnym momencie jego wartość spadnie do np 5 USD bo ktoś stwierdzi że wypuści tego dużo więcej na rynek. Bo w przypadku Ethereum można zmienić kod i inne ustawienia..
A w bitcoinie jak widać nie można zmienić kodu, który pozwoliłby na jego ewolucję i rozwiązanie problemów bo strony mają ze sobą sprzeczne interesy i wzajemnie się szachują. Więc nie jest wcale tak różowo i osobiście wolę stawiać na sprawdzony dev team założycieli ... a to, że spadnie do 5 USD to nie chce mi się nawet komentować bo to mrzonki.
@amneziahaze
Idą może szybciej ... ale obecnie przynajmniej przelewy krajowe kosztują więcej niż bankowe. Może celem kryptowalut nie jest współpraca z bankierami, ale dyskutujemy tu raczej o kursie i potencjalnych wzrostach kryptowalut vs bitcoina, a tutaj wsparcie korporacji ma dużą rolę.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wizardking76 » piątek, 19 maja 2017, 12:48

jak dla mnie największą wartość daje decentralizacja i określona liczba coinów. Inne rzeczy są drugorzędne choć wiadomo że fajne mogą być...

5 USD to przykład.. załóżmy że kosztuje 500 USD i spada po ogłoszeniu zwiększenia 10 krotnego liczby coinów na wielu portalach ekspresowo do 50 USD. Banki i korporacje zarabiają swoje bo już sprzedały...
Ostatnio zmieniony piątek, 19 maja 2017, 12:50 przez wizardking76, łącznie zmieniany 1 raz.

Wygadany
Posty: 582
Rejestracja: 1 września 2014
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: cryptotrader » piątek, 19 maja 2017, 12:51

wizardking76 pisze: banksterzy sprzedadzą swoje waluty a potem wyjdzie informacja że będzie ich kilka razy więcej... to im nie zaszkodzi bo transferować mogą po prostu większą ich ilość... tego się najbardziej boję w przypadku Ripple i Ethereum...
Tia ... teraz piszesz czego to nie zrobią bankierzy, a jeszcze niedawno irytowałeś się, że nie wszedłeś w Ripple czyli w banskterską walutę :lol:.
wizardking76 pisze: raczej wściekłość że się nie zainwestowało w Ripple'a na czas....
Ostatnio zmieniony piątek, 19 maja 2017, 13:01 przez cryptotrader, łącznie zmieniany 3 razy.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3916
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: __kot__ » piątek, 19 maja 2017, 12:56

mecenas pisze: BTC się nawet nie zaczął, bo nie został uwolniony blok i waluta pogrąża się dopóki ta ułomność trwa...
Uwolniony blok spowoduje explozję ceny i spowoduje przełom. Tylko, czy zostanie uwolniony? To już pytanie z innej dziedziny, bardziej chyba takie z psychiatrii.
Moim zdaniem (i nie tylko moim nawiasem mówiąc) nikogo oprócz spekulantów i developerów nie obchodzą rzeczy takie jak wielkość bloku.
Zaraz mnie wyklniecie ale ja twardo stoję w przekonaniu, że Bitcoin się dotąd nie przyjął bo jest zwyczajnie zbyt trudny w użytkowaniu (a nawet nieprzyjazny). Przeciętnego człowieka NIC nie obchodzi jaką wielkość ma blok. Produkt ma działać, być łatwy w użyciu i tani. Bitcoin działa nieźle (choć zbyt wolno obecnie) ale nie jest ani łatwy w użyciu ani tani.
Ten projekt, który zbuduje produkt przyjazny użytkownikowi wygra - niezależnie od wielkości bloku czy implementacji SW, LN, MN, IS, PS czy innych cudnych technologii.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4615
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2682
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: mecenas » piątek, 19 maja 2017, 12:59

@__kot__, czekamy zatem aż Dash spełni te warunki. ;)
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Wygadany
Posty: 582
Rejestracja: 1 września 2014
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: cryptotrader » piątek, 19 maja 2017, 13:02

wizardking76 pisze: jak dla mnie największą wartość daje decentralizacja i określona liczba coinów.
@wizardking76
Przykład z przegapionym pociągiem na Ripple dobitnie pokazuje, że wcale nie jest dla ciebie najważniejsze czy coin jest zdecentralizowany i o stałej liczbie, czy banksterski, czy antybanksterski tylko jaki zysk był w stanie wygenerować. Teraz dorabiasz teorię do tego, że ci zwyczajnie umknął ten pociąg.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3916
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: __kot__ » piątek, 19 maja 2017, 13:15

@mecenas, Nie tylko Dash ma ten potencjał. Pracuje na to wiele projektów.
Dla mnie najważniejszym jest aby kryptowaluty weszły do mainstreamu w postaci solidnych projektów open-source. Może to być Dash a może i inny projekt - ważne aby powstała realna, zdecentralozowana alternatywa dla obecnego systemu fiat

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
3
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » piątek, 19 maja 2017, 13:25

novymivo pisze: @coco~jambo, O ile zakladam ze ktos wchodzi z normalnym zabezpieczeniem i 1:10, to kwota ok 400-500 zl roznicy zamyka pozycje, dwa, statystyki na danym przedziale cenowym ile danych pozycji po jakiej miej wiecej cenie, notatki daja w miare dobry oglad na sytuacje.
Nie 400-500. Przy dźwigni 1:10 likwiduje po pójściu ceny w przeciwnym do dźwigni kierunku o ((10% ceny wejścia)-opłaty). Więc nie 400-500zł, a pomijając opłaty, zagrożone shorty to te otworzone przy 90% obecnej ceny. "Odległość" otwarcia do likwidacji na obecnych poziomach przy 1:10 to 650-730zł.
__kot__ pisze: Ja osobiście jestem w kropce. Za kilka godzin wsiadam do samolotu i nie wiem czy już wskakiwać na alty czy siedzieć jeszcze w BTC (a podróż dosyć długa). Jakie byłyby Twoje prognozy pro-wzrostowe i pro-spadkowe w tej chwili?
Nie mam pojęcia szczerze mówiąc. Ale osobiście mam zasadę, że na dużej wysokości nie przetrzymuje coinów jak jestem offlline dłużej (czasem dłużej to już kilka godzin na tym szalonym rynku). Tylko to jest mój styl gry a nie taktyka, którą proponuję. Ja nie lubię nie mieć kontroli nad środkami na dużej wysokości, bo mnie to stresuje. I nie jest to bezpodstawny stres, bo wysokość już jest taka, że nie byłby anomalią spadek rzędu -300 czy -500$ w kilka godzin. Przy czym nie mówię, że będzie. Wygląda to pewnie i wzrostowo, ale nie ufam temu, trochę już widziałem i lubię ostrożność, nawet jeśli jest ona czasem kosztem zysków.

Zresztą na tych poziomach kończy się moje postrzeganie/przeczucie ceny BTC. 4 stycznie pisałem, że:
Wymazywanie pisze:
novymivo pisze: @Wymazywanie - masz jakies przeczucie ?
Samo przeczycie, to łazi mi od kilku-kilkunastu dni po głowie taka cena: 7000zł za BTC w 2017. Ale nie mam uzasadnienia, zwykłe przeczucie, które nic nie znaczy.:)
Rejony pow. 2000$ czy 8000zł+, nie za bardzo ogarniam ich tym bardziej, że cały wzrost od czasu 900$ - FUDu fork-BU-Finex manipulant to dla mnie czysta wydmuszka, a akceptacja w Japonii nie uzasadnia takiego wzrostu. Pamiętamy dobrze, że to była do pewnego poziomu czysta Finexowa akcja z podciąganiem, gdzieś dopiero przy 1500+ rynek został otumaniony powolną euforią.
Ostatnio zmieniony piątek, 19 maja 2017, 13:26 przez Wymazywanie, łącznie zmieniany 1 raz.
d4d5 c4dxc4 Nc3Nc6 d5Ne5 e4Nf6 b3cxb3 Qxb3e6 Nge2Nd3+ Kd2Nxf2 Rg1N6g4 h3Nh2 Ng3exd5 exd5g6 Ba3Qg5+ Kc2 Bf5+ Kb2Qd2+ Qc2Qxc2#

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wizardking76 » piątek, 19 maja 2017, 13:26

cryptotrader
no nie do końca zarabianie na czymś nie oznacza że się nie widzi ograniczeń tego czegoś
apropo tego co napisałeś o zarabianiu... zarabianie to jedno a spokojny sen to drugie... z BTC narazie mam spokojny sen, a kupując teraz np. Ripple na pewno nie...EThereum to jeszcze bym się zastanawiał... może określił bym to jako pół spokojny... jakby można było zus emerytalny na btc zamienić to bym zamienił...
Ostatnio zmieniony piątek, 19 maja 2017, 13:36 przez wizardking76, łącznie zmieniany 1 raz.

Rozmowny
Awatar użytkownika
Posty: 123
Rejestracja: 2 sierpnia 2012
Reputacja: 86
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Pretendin » piątek, 19 maja 2017, 13:32

Było 2k na finexie.
kupie szklaną kulę ;]

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wrip » piątek, 19 maja 2017, 13:32

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: keeper, mess_on_a_mission, pavlo4444 i 20 gości