Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 3934
Rejestracja: 20 grudnia 2013
Reputacja: 2083
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Szwajcaria

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: __kot__ » piątek, 19 maja 2017, 08:42

Wymazywanie pisze: 2. Taka pewność, że nie czuć atmosfery końca, jest zawsze na szczytach a jest taki stan od pewnego czasu
Na szczytach jest zazwyczaj euforia i pisanie/gadanie o iluzorycznych wartościach. Tymczasem wszyscy raczej zachowawczo oczekują oporu na 2000USD i końca wzrostów.

Ja osobiście jestem w kropce. Za kilka godzin wsiadam do samolotu i nie wiem czy już wskakiwać na alty czy siedzieć jeszcze w BTC :) (a podróż dosyć długa). Jakie byłyby Twoje prognozy pro-wzrostowe i pro-spadkowe w tej chwili?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wizardking76 » piątek, 19 maja 2017, 09:01

bańką bym nazwał to co się dzieje np z Ripple , czyli z 0,000005 do 0,0002 czyli 40 razy w ciagu miesiąca... jaka euforia może być na BTC ? Żadna raczej wściekłość że się nie zainwestowało w Ripple'a na czas.... nie ma euforii więc nie ma żadnego szczytu bo żadnej bańki nie ma...

Weteran
Posty: 13346
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » piątek, 19 maja 2017, 09:51

wizardking76 pisze: bańką bym nazwał to co się dzieje np z Ripple , czyli z 0,000005 do 0,0002 czyli 40 razy w ciagu miesiąca... jaka euforia może być na BTC ? Żadna raczej wściekłość że się nie zainwestowało w Ripple'a na czas.... nie ma euforii więc nie ma żadnego szczytu bo żadnej bańki nie
Coś w tym jest.
Nigdy na to nie patrzyłem w ten sposób, ale faktycznie: jeśli sporo kapitału napłyneło do altów i ludzie widzą wzrosty 500%, przerwa i znów kolejne 500% itd. bez końca a finalnie (?) np 4000% w ciągu miesiąca, to trochę przez ten pryzmat altów i ich wzrostów patrzą na BTC. I widzą ciężki, mulasty coin, który w ciagu miesiąca wzrósł o ile? 65%?
Śmiechu warte a nie bańka! Alty robią tyle w 3 dni, a te lżejsze w parę godzin.

Może stąd tak długie wzrosty BTC bez korekty, której spodziewało się wielu pamiętających "stare czasy" na BTC? Mamy inny, "altowy" kontekst.

PS. Tak wiem, krążę niebezpiecznie blisko myśli "tym razem będzie inaczej" ;)
Problem w tym, że jak niedawno zauważył @domator, tym razem jest jednak trochę inaczej, bańka BTC ma inny charakter i cały czas staram się znaleźć główne przyczyny tej odmiany.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wrip » piątek, 19 maja 2017, 10:24

Altcoiny są na etapie "Nowy paradygmat"
Ostatnio zmieniony piątek, 19 maja 2017, 10:31 przez wrip, łącznie zmieniany 1 raz.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Chancellor » piątek, 19 maja 2017, 10:30

wrip pisze:Altcoiny są na etapie "Nowy paradygmat"
Z tego by wynikało, że jak alty dupną, to Bitcoin odnotuje kolejne wzrosty.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wrip » piątek, 19 maja 2017, 10:41

Wg mnie jest to schemat: nowi inwestorzy kupują BTC --> starzy inwestorzy kupują alty. Jeśli mówi się w mainstreamie o krypto to tylko o BTC, więc to tu jest pompowany nowy kapitał, który później rozchodzi się równomiernie na alty. Jeśli więc mamy typową bańkę na altach i ona pęknie bo musi to starzy inwestorzy wrócą do bitcoina (spowodują wzrost btc), a nowi zostaną co doprowadzi do bańki na gigantyczną skalę :D
Więc tak, jeśli bańka na altach pęknie w naturalny sposób, a nie poprzez padnięcie poloniexa, to po chwilowym zawahaniu bitek musi iść do góry. Takie są prawidła natury.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Wygadany
Posty: 582
Rejestracja: 1 września 2014
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: cryptotrader » piątek, 19 maja 2017, 10:47

Bitek ... ledwo co zipie ... sieć zapchana ... opłaty za transakcję idą w stratosferę czyniąc sieć praktycznie nieużyteczną. Z jakiej racji np. takie ethereum ma być gorzej traktowane niż bitek. Oferując smart contracty, błyskawiczne płatności za mniej niż grosz, będąc domyślną platformą na której budowane są nowe krypto projekty i pośrednio mając wsparcie megakorporacji technologicznych. Ktoś nie zauważył jeszcze, że bitek się kończy ... a idzie nowe!

Gaduła
Posty: 372
Rejestracja: 18 października 2016
Reputacja: 106
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wdaddy » piątek, 19 maja 2017, 10:49

wrip pisze: Jeśli mówi się w mainstreamie o krypto to tylko o BTC

no właśnie o to chciałem zapytać bo tym zdaniem zaprzeczyłeś swojej poprzedniej wypowiedzi. Napisałeś że alty są na etapie "nowy paradygmat" ?? Ale gdzie po drodze było "media attention" ja nie widziałem. Tak jak piszesz teraz, jeżeli coś w mediach (tych zwykłych dla "normalnych" ludzi ;) ) jest pokazywane to tylko BTC. O altach cisza.

Wygadany
Posty: 582
Rejestracja: 1 września 2014
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: cryptotrader » piątek, 19 maja 2017, 10:51

@wrip
Ja bym powiedział, że mieliśmy fazę First Selloff, Bear Trap po Take Off, a obecne odbicie to właśnie kolejna faza wzrostów.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4918
Rejestracja: 31 stycznia 2013
Reputacja: 2772
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: amneziahaze » piątek, 19 maja 2017, 10:57

idzie nowe!
Idzie tak jak synchro w ethereum.

Też na chwilę przelazłem na BTC, jednak tempo wzrostu jest dla mnie zbyt szybkie. ;)
Ostatnio zmieniony piątek, 19 maja 2017, 11:01 przez amneziahaze, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wrip » piątek, 19 maja 2017, 11:01

@wdaddy, napisałem, że starzy inwestorzy kupują alty, a nowi dopiero ładują kasę w bitka. W gronie osób spekulujących na bitcoinie, alty zdobywały i zdobywają popularność drogą pantoflową, chociaż jeśli uznać kilka stron www czy kanałów na youtube za media to tam te tematy też się przewiały i przewijają :P

dlatego

@cryptotrader @wdaddy,, wszystko zależy o jakiej skali czasowej mówimy, depresje na btc po goxie też wielu nazywa first sell off :P Ja o pęknięciu bańki na altach mówię w perspektywie średnioterminowej czyli tygodnie-miesiące.
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wizardking76 » piątek, 19 maja 2017, 11:09

cryptotrader pisze:Bitek ... ledwo co zipie ... sieć zapchana ... opłaty za transakcję idą w stratosferę czyniąc sieć praktycznie nieużyteczną. Z jakiej racji np. takie ethereum ma być gorzej traktowane niż bitek. Oferując smart contracty, błyskawiczne płatności za mniej niż grosz, będąc domyślną platformą na której budowane są nowe krypto projekty i pośrednio mając wsparcie megakorporacji technologicznych. Ktoś nie zauważył jeszcze, że bitek się kończy ... a idzie nowe!
to po co ethereum jak chcesz cokolwiek to płacisz kartą fiatami i masz szybko. Aby Ethereum można było uznać za solidną alternatywę BTC potrzeba czasu. Ja uważam to jako walutę pretendenta na której być może można dobrze zarobić. Póki co Ethereum wydaje się ekstremalnie niebezpieczna dla właścicieli bo może powstać jej nieograniczona ilość co właśnie przeczytałem https://www.etoro.com/blog/from-the-mar ... r/?lang=pl
I ta nieskończona ilość ethereum wydaje się, że to spore ryzyko ...Po namyśle chyba trzeba powiedzieć BTC jest 100 razy lepszy...choć chwilowo do inwestycji wydaje się lepszy bo to początki projektu i wtedy zysk jest większy, kiedy przyjdzie opamiętanie będzie krach ceny.. co nie znaczy że się nie przyjmie na całym świecie jako jedna z walut ale raczej cena przestanie święcić tryumfy.

Wygadany
Posty: 582
Rejestracja: 1 września 2014
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: cryptotrader » piątek, 19 maja 2017, 11:24

amneziahaze pisze:
idzie nowe!
Idzie tak jak synchro w ethereum.

Też na chwilę przelazłem na BTC, jednak tempo wzrostu jest dla mnie zbyt szybkie. ;)
Instalujesz portfel Exodus, albo Jaxx i synchro cię nie interesuje!

Dodano po 3 minutach 35 sekundach:
wizardking76 pisze:
cryptotrader pisze:Bitek ... ledwo co zipie ... sieć zapchana ... opłaty za transakcję idą w stratosferę czyniąc sieć praktycznie nieużyteczną. Z jakiej racji np. takie ethereum ma być gorzej traktowane niż bitek. Oferując smart contracty, błyskawiczne płatności za mniej niż grosz, będąc domyślną platformą na której budowane są nowe krypto projekty i pośrednio mając wsparcie megakorporacji technologicznych. Ktoś nie zauważył jeszcze, że bitek się kończy ... a idzie nowe!
to po co ethereum jak chcesz cokolwiek to płacisz kartą fiatami i masz szybko. Aby Ethereum można było uznać za solidną alternatywę BTC potrzeba czasu. Ja uważam to jako walutę pretendenta na której być może można dobrze zarobić. Póki co Ethereum wydaje się ekstremalnie niebezpieczna dla właścicieli bo może powstać jej nieograniczona ilość co właśnie przeczytałem https://www.etoro.com/blog/from-the-mar ... r/?lang=pl
I ta nieskończona ilość ethereum wydaje się, że to spore ryzyko ...Po namyśle chyba trzeba powiedzieć BTC jest 100 razy lepszy...choć chwilowo do inwestycji wydaje się lepszy bo to początki projektu i wtedy zysk jest większy, kiedy przyjdzie opamiętanie będzie krach ceny.. co nie znaczy że się nie przyjmie na całym świecie jako jedna z walut ale raczej cena przestanie święcić tryumfy.
Opamiętanie to przyjdzie na bitcoinie kiedy być może lada moment sieć stanie się totalnie niefunkcjonalna do praktycznego zastosowania z racji kosmicznych opłat, czyli zapowiedziana przez @Wymazywanie bańka kosztów transakcyjnych, która się zaczyna unaoczniać. Na razie rynek to marginalizuje, ale to tylko kwestia czasu kiedy znajdzie to odwzorowanie w cenie. Wtedy maksymaliści bitcoina mogą się poważnie zdziwić.

I jeszcze jedno Brendon Eich twórca JavaScript, utworzonego podczas prac nad Netscapem, zmienił ostatnio rozwiązanie mikropłatności w jego nowym projekcie ... z bitcoina na ethereum. To powinno dać trochę do myślenia.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 4618
Rejestracja: 14 kwietnia 2016
Reputacja: 2683
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: mecenas » piątek, 19 maja 2017, 11:32

cryptotrader pisze: Ktoś nie zauważył jeszcze, że bitek się kończy ... a idzie nowe!
BTC się nawet nie zaczął, bo nie został uwolniony blok i waluta pogrąża się dopóki ta ułomność trwa...
Uwolniony blok spowoduje explozję ceny i spowoduje przełom. Tylko, czy zostanie uwolniony? To już pytanie z innej dziedziny, bardziej chyba takie z psychiatrii.
:arrow: Zdecentralizowane kontrakty: https://bchbull.com
:arrow: Bitcoin Is Cash: https://discover.cash/

Wygadany
Posty: 582
Rejestracja: 1 września 2014
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: cryptotrader » piątek, 19 maja 2017, 11:38

mecenas pisze:
cryptotrader pisze: Ktoś nie zauważył jeszcze, że bitek się kończy ... a idzie nowe!
BTC się nawet nie zaczął, bo nie został uwolniony blok i waluta pogrąża się dopóki ta ułomność trwa...
Uwolniony blok spowoduje explozję ceny i spowoduje przełom. Tylko, czy zostanie uwolniony? To już pytanie z innej dziedziny, bardziej chyba takie z psychiatrii.
No i właśnie o tym mówię ... nie wierzę w kompromis na i znalezienie rozwiązania tego sporu na BTC, a na pewno nie przed tym zanim problem kosztów transakcyjnych nie stanie się poważnym problemem znajdującym swoje odwzorowanie w cenie. Być może nawet taki jest cel tego wszystkiego, aby nie było rozwiązania. W tym samym czasie dev teamy innych liczących się kryptowalut pracują sprawnie i sukcesywnie wdrażają nowe usprawnienia.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wizardking76 » piątek, 19 maja 2017, 11:39

Cryptotrader
Ethereum pewnie się sprawdzi ale jego cena Cię nie zadowoli bo doprodukują go takie ilości że szkoda gadać... w sumie każdy będzie szczęśliwy Ty że miałeś rację bo Ethereum będzie walutą na rynku i zwolennicy BTC którego nikt nie doprodukuje i cena pójdzie kilkadziesiat razy w kilka lat ... a to że za przelew 5BTC płacę 0.0005 BTC to mnie to wali jak mi BTC rośnie i na nim zarabiam.

Wygadany
Posty: 582
Rejestracja: 1 września 2014
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: cryptotrader » piątek, 19 maja 2017, 11:41

wizardking76 pisze: Ethereum pewnie się sprawdzi ale jego cena Cię nie zadowoli bo doprodukują go takie ilości... w sumie każdy będzie szczęśliwy Ty że miałeś rację bo Ethereum będzie walutą na rynku i zwolennicy BTC którego nikt nie doprodukuje i cena pójdzie kilkadziesiat razy w kilka lat ... a to że za przelew 5BTC płacę 0.0005 BTC to mnie to wali jak mi BTC rośnie i na nim zarabiam.
Tylko spójrz na wzrost bitcoina w tym czasie i koszyka kryptowalut. Różnica jest jednego rzędu wielkości. Np. ethereum z 10 dolarów na 115 dolarów. To samo Dash, Stratis itp. Koszt utraconych korzyści. O tym nie pomyślałeś niestety.
Ostatnio zmieniony piątek, 19 maja 2017, 11:46 przez cryptotrader, łącznie zmieniany 1 raz.

Początkujący
Posty: 118
Rejestracja: 3 marca 2014
Reputacja: 8
Reputacja postu: 
5
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: colo » piątek, 19 maja 2017, 11:43

Sorry za offtop.

Czy zauważył ktoś ostatnio, żę BTCe zmieniło bank dla depozytów i zmieniły się kanały przerzutu czyli banki pośredniczące/;
Correspondents banks list:
1: CHINA CONSTRUCTION BANK CORPORATION, TOKYO BRANCH, SWIFT CODE - PCBCJPJTXXX, ACCOUNT - 674004511501

Czy to tylko przypadek, że to Japonia i Chiny czy z uwagi na transfery arbitrażowe to zrobili?
Mi nie wiedzieć czemu wrócili przelew i zabrali z konta ponad 110$ WTF?

Gaduła
Awatar użytkownika
Posty: 304
Rejestracja: 14 stycznia 2017
Reputacja: 86
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Legamedary » piątek, 19 maja 2017, 11:58

Nowe ATH na Finexie :)
BitMEX - giełda z dźwignią x100 na kontraktach
Coinbase/GDAX - giełda z najwyższymi stawkami + online wallet
Coinly.eu - spróbuj szczęścia grając przeciwko innym i pomnóż swoje Bitcoiny!
1KpKivhodjH7Jqbb585L82GrnvWdGcVyuz - zbieram BTC na budowę domu :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: domator » piątek, 19 maja 2017, 12:00

Legamedary pisze: Nowe ATH na Finexie :)
I na stampie tez. Ale niestety trzecia fala - jesli bedzie - wzrostow od wzcorajszego wybicia to juz jest >2k a to oznacza ze moze byc roznie :-)
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości