Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Weteran
Posty: 1628
Rejestracja: 22 października 2013
Reputacja: 310
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: garmont » wtorek, 18 kwietnia 2017, 12:05

Bitmar pisze: @garmont, ja myślę, że bankom to bardzo wszystko jedno. Po wycofaniu pozwu tym bardziej.
A Bitfinex odcięty. Przypadek? Zobaczymy...
“You never change things by fighting the existing reality. To change something, build a new model that makes the existing model obsolete.”

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wizardking76 » wtorek, 18 kwietnia 2017, 13:47

ostatnio sondaże się sprawdzały , teraz pewnie się nie sprawdzą... takiej sprawdzalności nie ma nikt...

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 435
Rejestracja: 11 lipca 2016
Reputacja: 111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: pisiont_groszy » wtorek, 18 kwietnia 2017, 14:18

@wizardking76, Jesteś w stanie uzasadnić te wzrosty? Ktoś tu wspomniał o trybie bańkowym i chyba faktycznie coś powoli zaczyna być na rzeczy.

Weteran
Posty: 13348
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » wtorek, 18 kwietnia 2017, 14:39

@pisiont_groszy, pisane jest od wczoraj: finex ciągnie do góry bo są praktycznie odcięci od banków. Ludzie boją się i uciekają przez BTC. Inne giełdy są już kilkadziesiąt $ niżej, ale jak owieczki kierują się kursem przewodnika, więc powoli też rosną, mimo, że arbitraż jest niemozliwy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 435
Rejestracja: 11 lipca 2016
Reputacja: 111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: pisiont_groszy » wtorek, 18 kwietnia 2017, 14:43

@ekonokomik, Wiem o tym. Dla mnie to jednak nie ma sensu. Złe wieści, a takimi przecież są, powinny spowodować spadek wartości BTC. Ja będąc "grubasem" zainicjowałbym takie spadki aby jak najwięcej BTC skupić po przecenie i wtedy przetransferować je na inną giełdę. Po co kupować po cenie wyższej niż inne giełdy i tam przechodzić z droższym BTC?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 5287
Rejestracja: 4 marca 2013
Reputacja: 2589
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: domator » wtorek, 18 kwietnia 2017, 14:47

Mozna bylo na tym zagrac. Ja niestety na telefonie nie dam rady zreszta juz chyba za pozno. Wystarczylo wplacic btc na finexa, zrobic dluga pozycje z lewarem. Zamknac na gorce i wyplacic btc. Bez dotykania fiatow. Szkoda ze tego nie wymyslilem wczoraj :-(

Pomocy! Jestem lamerem i nie wiem jak wyłączyc podpis w Tapatalku. Proszę o instrukcję na PW. SM-G900F przy użyciu Tapatalka
***** *** i konfederacje i kukiza
ONR to organizacja faszystowska
Ordo Iuris to finansowani przez Kreml fundamentaliści

BitFilar - kryptoemerytura.
quark.house - Twój własny, stacjonarny kantor krypto.

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 236
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
2
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: fraktal » wtorek, 18 kwietnia 2017, 14:51

@pisiont_groszy
Polecam przeanalizować wykres Goxa. Ludzie do ostatniego momentu wierzyli że Gox wyjdzie z tego dlatego wiele osób trzymało się Goxa mimo znaków ostrzegawczych myśląc że jakoś to będzie. Gdy się okazało że Gox nie tylko nie wypłaca fiatów ale i BTC to dopiero wtedy zaczęły się prawdziwe spadki, ale przed tym mieliśmy fazę rozjazdu kursów.
Gox był o wiele wyżej niż reszta giełd bo część osób nie dała się nabrać na obiecanki i stwierdzili że lepiej wyjść z małą stratą (BTC kupione drożej na Gox sprzedawano niżej na innych giełdach) niż czekać i liczyć na pozytywne rozwiązanie sprawy. Jak zwykle kiedy nie wiadomo o co chodzi to chodzi o grubą kasę i chciwość :D
Fractals! Fractals everywhere!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wizardking76 » wtorek, 18 kwietnia 2017, 14:52

to tak wyglądało że po przebiciu się 1250/1260 pójdzie dalej gładko... z tym 1250 /1260 to się męczyliśmy z tydzień ale poszło...

tak ale na goxie były kłopoty z wypłatami btc (szło to strasznie długo) Tutaj nie ma opóźnień. Skąd ta analogia ?
Ostatnio zmieniony wtorek, 18 kwietnia 2017, 14:54 przez wizardking76, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
1
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: novymivo » wtorek, 18 kwietnia 2017, 14:53

@pisiont_groszy, Cena na Bitfinexie jest tak duza gdyz ludzie majacy tam dolce kupuja drogie btc by stamtad uciec. Wzrosty beda tak dlugo az ludziom :
a) skoncza sie $
b) bitfinex odblokuje wplaty $
Jest to powtorka z MTgox. Co wiecej, ja uwazam ze to dobrze zaplanowana akcja czyli : skupowac btc po niskiej cenie ( crash-u po negatywnej decyzji sec), po czym wywolac blokade wplat dolarow , oglosic problem i sprzedawac skupione wczesniej btc ( lub i ukradzione podczas tzw wlamu ) po najwyzszej mozliwej cenie. Mozna by bylo sie uczyc od tych ludzi jak byc bogaty. To wszystko moze byc odgornie sterowanie. Brawo za kreatywnosc.
Polskie Forum Bitcoin.pl

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 236
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: fraktal » wtorek, 18 kwietnia 2017, 14:53

wizardking76 pisze: to tak wyglądało że po przebiciu się 1250/1260 pójdzie dalej gładko... z tym 1250 /1260 to się męczyliśmy z tydzień ale poszło...
Na Finexie pójdzie gładko zobaczymy czy reszta w to uwierzy. W szczytowym momencie Goxa różnice dochodziły do 150-200$
Fractals! Fractals everywhere!

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wizardking76 » wtorek, 18 kwietnia 2017, 14:55

poza tym podobieństw brak...

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1938
Rejestracja: 4 września 2013
Reputacja: 245
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: novymivo » wtorek, 18 kwietnia 2017, 14:56

@fraktal, Dlatego uwazam ze prawdziwy neutralny kurs to miedzy Chinami a Bitfinex-em !!. Srednia dwoch kursow to cena realna. Co ty na to ? A cena bitstampa- nie, gdyz patrza jakby nie bylo na Bitfinex.
Polskie Forum Bitcoin.pl

Dyskutant
Awatar użytkownika
Posty: 236
Rejestracja: 8 listopada 2013
Reputacja: 54
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: fraktal » wtorek, 18 kwietnia 2017, 15:01

Dla mnie Chiny są na razie poza nawiasem dopóki tam nie przywrócą cywilizowanych warunków do handlu. W tym momencie wyznacznikiem realnego kursu są Stamp + BTC-E. Może być tak że po nadchodzącym trzęsieniu ziemi spowodowanym Finexem Japończycy skutecznie przejmą pałeczkę i może pierwszy raz doczekamy się tej jednej prawdziwej giełdy która będzie niczym latarnia morska jak za czasów Goxa minus machloje jakie jemu towarzyszyły.

Za czasów Goxa Stamp też naśladował większego ale tylko do czasu.
Fractals! Fractals everywhere!

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 435
Rejestracja: 11 lipca 2016
Reputacja: 111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: pisiont_groszy » wtorek, 18 kwietnia 2017, 15:23

@fraktal, @novymivo, dokładnie, widać, że to jeden wielki wałek. W sumie obecni gracze finexa mogą przechodzić do Poloniex bo ten trzyma kurs równo z nimi więc pewnie chcą tych graczy przyciągnąć do siebie. Możliwe więc, że to właśnie oni będą sterem dla innych giełd po całym zamieszaniu.

Wygadany
Posty: 579
Rejestracja: 22 kwietnia 2014
Reputacja: 60
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: panczor » wtorek, 18 kwietnia 2017, 15:26

@pisiont_groszy, ale na Polo tez nie ma fiatów tak? Jezeli tak to jak mają tam prejsc zeby wypłacic fiaty?

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wrip » wtorek, 18 kwietnia 2017, 15:30

@panczor, usdt da się wypłacać i wymieniać na usd przez różne kantory
NANO - zdecentralizowana i ultraskalowalna kryptowaluta z błyskawicznymi i darmowymi przelewami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1902
Rejestracja: 25 października 2013
Reputacja: 639
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: baggins » wtorek, 18 kwietnia 2017, 15:39

pisiont_groszy pisze: W sumie obecni gracze finexa mogą przechodzić do Poloniex bo ten trzyma kurs równo z nimi więc pewnie chcą tych graczy przyciągnąć do siebie. Możliwe więc, że to właśnie oni będą sterem dla innych giełd po całym zamieszaniu
chodzi Ci o to, że Poloniex miałby zostać wiodącą giełdą BTC?... giełda bez fiatów?.... kaman... :lol:
Wszystko co piszę jest jedynie moją opinią. Nie roszczę sobie prawa do głoszenia prawdy objawionej. Mylić się może każdy.
LEWAR TWÓJ WRÓG!!!

NoMoreCore

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 1797
Rejestracja: 4 maja 2013
Reputacja: 309
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wizardking76 » wtorek, 18 kwietnia 2017, 15:46

Ja dla mnie coincheck i kraken, obie giełdy są w miarę duże i na obu jest jak wypłacić... nie wiem tylko ile to trwa na coinchecku... poza tym OKCOIN USD też trzyma rozsądną cenę...
Ostatnio zmieniony wtorek, 18 kwietnia 2017, 15:52 przez wizardking76, łącznie zmieniany 2 razy.

Początkujący
Awatar użytkownika
Posty: 435
Rejestracja: 11 lipca 2016
Reputacja: 111
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: pisiont_groszy » wtorek, 18 kwietnia 2017, 15:57

@baggins, dla mnie to nie jest większy problem. Są giełdy które BTC na fiaty zamieniają i mogą służyć za kantory/pośredników. Jak na razie poza Poloniexem nie ma dla graczy odchodzących z Bitfinex lepszej alternatywy. Zresztą nie potrzebnie się łudzę, ze to ci gracze mają stanowić o wielkości czy o roli przewodniej, a zapewne chodzi o kilku na prawdę dużych. Przykład to świąteczne ściany bid i ask po 3000 BTC na finexie i kurs stał w miejscu.

Dodano po 8 minutach 40 sekundach:
@panczor, Poloniex ma nie być do wyplaty fiatow tylko do dalszego obracania BTC w dodatku wydaje się być pewniejszy niż finex, przynajmniej z mojego punktu widzenia.

Początkujący
Posty: 50
Rejestracja: 1 kwietnia 2017
Reputacja: -4
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: cyrex » wtorek, 18 kwietnia 2017, 17:27

cyrex pisze: To że zablokowali wpłaty uważam jak najbardziej za pozytywne.
Moja analiza techniczna wygląda tak:


Myślę że obecna sytuacja wpłynie korzystnie na kurs btc. Za finexem idą pozostałe giełdy.
Tak apropo kto posłuchał, dokupił i zarobiony już jest tak jak ja?? :D :D :D

Edit: Rozumiem, że z bitfinexa można wypłacać crypto poza $$$. Czyli wpłacając BTC, (który jest "droższy" na bitfinex'ie) kupuję np ETH czy LTC i wypłacając jesteśmy sporo do przodu?? Jeśli się mylę to mnie poprawcie.

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: alomorti, dojade, kim_dzong_un, remix i 38 gości