Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: FlyingAtom » niedziela, 5 czerwca 2016, 22:21

edbog pisze:Jak myślicie czy po wprowadzeniu SW i później dzieki temu uruchomieniu RootStocka, bitcoint pochłonie kapitalizacje eth i liska???(przynajmniej w 80%)
Czy do uruchomienia RootStocka wystarczy wprowadzenie SW jako soft forka?(który pewnie w najbliższych miesiącach nastąpi)
Nie ma korelacji między SW z pochłonięciem eth i lisk.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: redbog » niedziela, 5 czerwca 2016, 22:33

A jest korelacja miedzy startem RootStocka a pochłonięciem eth i lisk?

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: FlyingAtom » niedziela, 5 czerwca 2016, 22:59

edbog pisze:A jest korelacja miedzy startem RootStocka a pochłonięciem eth i lisk?
Nie mam pojęcia , ale jeśli "dobry projekt" to zawsze pochłania troszkę innych kryptowalut
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 628
Rejestracja: 30 sierpnia 2015
Reputacja: -11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ania78 » niedziela, 5 czerwca 2016, 23:50

karek314 pisze: projektu opartego o sieć która wisi na włosku przez przekupionych-debili developerów z 90% władzy umiejscowionej w jednym miejscu.
Masz tutaj na mysli BTC czy ETH? Chyba to drugie, majac na uwadze juz gigantycznych rozmiarow siec oraz centralizacje wokol doslownie kilku osob I jednej firmy.

Weteran
Posty: 1602
Rejestracja: 7 listopada 2013
Reputacja: 775
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0005 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: redbog » poniedziałek, 6 czerwca 2016, 12:28

FlyingAtom pisze:
edbog pisze:Jak myślicie czy po wprowadzeniu SW i później dzieki temu uruchomieniu RootStocka, bitcoint pochłonie kapitalizacje eth i liska???(przynajmniej w 80%)
Czy do uruchomienia RootStocka wystarczy wprowadzenie SW jako soft forka?(który pewnie w najbliższych miesiącach nastąpi)
Nie ma korelacji między SW z pochłonięciem eth i lisk.
FlyingAtom pisze:
edbog pisze:A jest korelacja miedzy startem RootStocka a pochłonięciem eth i lisk?
Nie mam pojęcia , ale jeśli "dobry projekt" to zawsze pochłania troszkę innych kryptowalut
RootStock to łańcuch boczny bitcointa który już jest(chyba) gotowy i czeka na wprowadzenie SW do btc bo potrzebuje tego żeby ruszyć. Wiec jest korelacja miedzy SW a RootStock i tym samym miedzy ewentualnym startem RootStocka a pochłonięciem eth i lisk. Dla tego pytałem co wy o tym sadzicie?
RootStock ma mieć w sobie funkcjonalność jaka ma w sobie eth i lisk dla tego takie pytanie. Wiecej o tym projekcie:
http://bitcoin.pl/wiadomosci/techniczne ... la-etherum
http://bitcoin.pl/wiadomosci/biznes/118 ... nansowania
http://bitcoin.pl/wiadomosci/startupy/1 ... ozproszone

Oficjalny przedstawiciel projektu
Awatar użytkownika
Posty: 1470
Rejestracja: 29 października 2015
Reputacja: 1135
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: FlyingAtom » poniedziałek, 6 czerwca 2016, 13:11

@edbog

Masz rację , myślałem że to nowa "kryptomoneta" jak eth czy lisk.
Kantor Bitcoin FlyingAtom kupno, sprzedaż, Bitcoin F2F, bitomaty 3% Prowizji lub mniej przy większych wolumenach
Kryptowaluty informacje BitHub.pl Bitcoin, poradnik, wiadomości, blockchain, kryptowaluty
Portfele sprzętowe Trezora, Ledger Nano
FlyingAtom-Facebook

Weteran
Posty: 1360
Rejestracja: 5 lutego 2013
Reputacja: 646
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: zbiges » poniedziałek, 6 czerwca 2016, 22:41

Wątek nieco ucichł. Jaki jest powód? Chodzi może o to, że wykres od dwóch dni wygląda jak wściekły jeż?
Pierwszy raz widzę coś takiego, choć trochę to przypomina drugą połowę grudnia 2015, gdy kończyła się ta niby fala B po minibańce listopadowej a która potem okazała się początkiem dużego trójkąta.

Zdaje się, że ktoś szykuje dla nas wyjątkowy spektakl. Niestety nie wiem co jest w programie. Wtedy w grudniu (to chyba w styczniu już było) mieliśmy spadek o prawie 100usd w ciągu kilku godzin. Wiecie jak to jest z publiką. Drugi raz taki numer nie przejdzie bo byłby już słabizną. Nie wiem, może 150 usd do jutra rana? Tylko mam jeden problem :roll: Nie wiem w którą stronę :( Obstawiam górę ale przygotowany jestem na spadek.
Prawda istnieje!
Problem w tym, że ja jej nie znam :(
Nie znam jej, choć przez całe życie staram się do niej dotrzeć.
Jeśli więc chcesz skorzystać np z moich prognoz prawdopodobnego ruchu ceny, to musisz to zrobić na własną odpowiedzialność.

Czarna Owca
Awatar użytkownika
Posty: 628
Rejestracja: 30 sierpnia 2015
Reputacja: -11
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ania78 » poniedziałek, 6 czerwca 2016, 23:56

zbiges pisze:Wątek nieco ucichł. Jaki jest powód? Chodzi może o to, że wykres od dwóch dni wygląda jak wściekły jeż?
Pierwszy raz widzę coś takiego, choć trochę to przypomina drugą połowę grudnia 2015, gdy kończyła się ta niby fala B po minibańce listopadowej a która potem okazała się początkiem dużego trójkąta.

Zdaje się, że ktoś szykuje dla nas wyjątkowy spektakl. Niestety nie wiem co jest w programie. Wtedy w grudniu (to chyba w styczniu już było) mieliśmy spadek o prawie 100usd w ciągu kilku godzin. Wiecie jak to jest z publiką. Drugi raz taki numer nie przejdzie bo byłby już słabizną. Nie wiem, może 150 usd do jutra rana? Tylko mam jeden problem :roll: Nie wiem w którą stronę :( Obstawiam górę ale przygotowany jestem na spadek.
Powtorki mysle, ze nie bedzie. Ile razy mozna mowic ze BTC is dead?

Poza tym, wzrosty listpad/grudzien b. szybko spuchly. Ten obecny wzrost nie chce isc w dol, wprost przeciwnie.

Dyskutant
Posty: 171
Rejestracja: 17 listopada 2015
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ryopphdi » wtorek, 7 czerwca 2016, 00:15

karek314 pisze:Właściwie to BTC. Ale Ethereum tez krytukuje bo z tym przyrostem blockchaina centralizacja nastąpi bardzo szybko.
Po tym poście wyraźnie widać w co jesteś zainwestowany. ;)

Ja dodam, że łatwo krytykować coś co już jest bo widać jak na dłoni jakie ma niedociągniecia. Natomiast w przypadku całkowitych nowinek takich jak Lisk mamy do czynienia głównie ze sprzedawaniem wizji oraz marzeń deweloperów. Kurs rośnie jeśli marzenia są przedstawione w sposób atrakcyjny. Natomiast nie ma to wiele wspólnego z tym co faktycznie można wykonać w ograniczonym czasie i przy ograniczonych zasobach.
Ostatnio zmieniony wtorek, 7 czerwca 2016, 00:28 przez ryopphdi, łącznie zmieniany 1 raz.

Dyskutant
Posty: 171
Rejestracja: 17 listopada 2015
Reputacja: 10
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ryopphdi » wtorek, 7 czerwca 2016, 00:22

ania78 pisze: Powtorki mysle, ze nie bedzie. Ile razy mozna mowic ze BTC is dead?

Poza tym, wzrosty listpad/grudzien b. szybko spuchly. Ten obecny wzrost nie chce isc w dol, wprost przeciwnie.
Jeśli spojrzeć na świeczki tygodniowe widać, że kurs wzrósł bardzo mocno i potrzebne jest jakieś uspokojenie. Nie sądzę żeby większy ruch do góry był możliwy już teraz.

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2715
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 220
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: GetBitCoin_pl » wtorek, 7 czerwca 2016, 12:58

Podobno większość z was jest załadowana na full, to ciekawy jestem czy będzie miał kto ciągnąć kurs powyżej 600$ jak już nikt nie ma gotówki ;) Może teraz jest taki przystanek dla nowych graczy, żeby zobaczyli na wykres bitcoina i wpłacili kasę na giełdę, a wtedy zaczniemy nowy rajd :P

Weteran
Posty: 1691
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 630
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: zomos2 » wtorek, 7 czerwca 2016, 13:06

Jutro i pojutrze info z Chin. Jutro handel zagraniczny, we czwartek inflacja. Mogą na to czekać z ruchami.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 2160
Rejestracja: 1 czerwca 2016
Reputacja: 1042
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: wrip » wtorek, 7 czerwca 2016, 14:02

Na początku wzrostów od razu było widać odpowiedź giełd amerykańskich czy polskich na ruchy chińczyków. Teraz na okcoin spada, na poloniexie rośnie, a u nas stoi w miejscu :D

Weteran
Posty: 1691
Rejestracja: 15 marca 2014
Reputacja: 630
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: zomos2 » wtorek, 7 czerwca 2016, 16:14

Finex jakoś standardowo o podobnej porze zaczyna spadać na rosnącym obrocie a Chińczyki idą za nim w drugiej kolejności. Mi to przypomina dystrybucję ala arbitraż. Tylko że ktoś ciągle kasę wyprowadza przez BTC z Chin?

Początkujący
Posty: 124
Rejestracja: 2 grudnia 2015
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Adrix » środa, 8 czerwca 2016, 02:16

Na początku czerwca wyrysowałem sobie taki trójkąt na huobi idealnie wyszło z niego górą i kurs ładnie cały czas podąża po przedłużonej linii wsparcia

https://www.tradingview.com/chart/BTCCN ... CNY-Adrix/

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » piątek, 10 czerwca 2016, 13:54

ekonokomik pisze:Optymistyczna prognoza: do północy kurs dość ostro wybija do poziomu 3950 - 4000CNY.
Silny sygnał alarmowy, że wyszliśmy ze scenariusza optymistycznego: spadek choćby na chwilę <3800.
Słabszy sygnał alarmowy i przygotowanie do ewakuacji: brak wybicia do 6:00, pozostanie na obecnym poziomie (3850), lub powolne obsuwanie się kursu.

Tak to widzę.
Jestem za wersją optymistyczną na 70%.
Czy są to procenty z "tej samej skali" co ostanie 80% na spadek? ;)
Jeśli tak, to dużo by pomogło :)
Ja sobie coś takiego narysowałem wczoraj rano (przed korektą) - na czuja, to żadna analiza.
I na X - czyli Twoja wersja daje zdecydowanie poniżej 50%.
Ponownie, to scenariusz chciany, żądany przez większość. Najbardziej widzę coś koło AB, ew.C:

Obrazek
ekonokomik pisze:Na BTC mam sytuację "czemu to gówno nie chce spadać?"
Oraz "czemu to gówno nie chce rosnąć?".
Oba zdanie w boczniaku równie nieprzydatne i puste, pokazują tylko personal bias poszczególnych traderów. :)

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » piątek, 10 czerwca 2016, 14:27

@Wymazywanie - przyznaję, słuszna krytyka ;)
Codziennie wyrysowuję masę wariantów i może zbyt pochopnie dzielę się moimi rozważaniami, bo szybko się zmieniają. Będę miał to na uwadze.

Ale Twoje niektóre warianty też mają sensu nie za wiele (szczególnie B i C). Narysowałeś też dwie proste ograniczające trójkąt, którego na razie nie ma :) Może będzie, jeśli kurs spadnie gwałtownie do poziomów ~3700CNY. Na razie brak podstaw.

Dzisiaj najsensowniejsze co widzę to załączony rysunek.
Nie obstawiam kierunku. Załadowany jestem w części.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Początkujący
Posty: 124
Rejestracja: 2 grudnia 2015
Reputacja: 1
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Adrix » piątek, 10 czerwca 2016, 14:31

Moim zdaniem rysuje się nam trójkącik, który powinien się rozstrzygnąć do 20 czerwca.

Takie coś mi wychodzi na huobi:
https://www.tradingview.com/chart/BTCCN ... -by-adrix/

Osobiście obstawiam wyłącznie kierunek północy z możliwością niewielkiej korekty do granicy 3700.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » piątek, 10 czerwca 2016, 14:38

@Eko

To jest trójkąt roboczy narysowany już dawno temu, wyszliśmy z niego górą, nie jest on teraz ważny, chyba, że cena wróci do niego.
Wczorajszy dump był "szansą" dla miśków do powrotu do tej figury, ale nie poszedł dalej, tylko odbił.
Rozważam również na poważnie rozszerzenie tego trójkąta symetrycznego w wzrostowy z poziomą na górze i rozwiązaniem blisko halvingu.
Coś takiego jak na dole, pod postem.
Co do samych xabcd: to co narysowałem to 100% na czuja - nie należy tego oceniać z perspektywy analizy.
Nauczyłem się że często przeczucie (jeśli ktoś ma dobre) bywa lepsze niż analiza i często zanim poślęczę przy wykresie robię
szybkie ćwiczonko, czyli takie scenariusze na czuja.

Przejście w trójkąt z "rozwiązaniem halvingowym":

Obrazek

EDIT: @Adrix widzę coś podobnego :)

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » piątek, 10 czerwca 2016, 20:54

@Adrix, @Wymazywanie - też rozważałem taką figurę, bo trochę się narzuca, jako analogia po wielkim trójkącie listopad-kwiecień. Ale jak pisałem wcześniej, na razie brak punktów do wyznaczenia takiego trójkąta (szczególnie od dołu). Argumentem przeciw tej figurze są też giełdy europejskie, na których w żaden sposób nie daje się niczego analogicznego narysować.
Zobaczymy.

Póki co, jesteśmy na granicy wyjścia górą z małego trójkąta, który narysowałem post wyżej. Mam nadzieję, że kurs LTC okaże się dobrym wyznacznikiem 8-)

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Paweł i 12 gości