Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH - ARCHIWUM (2015-2017)

Twoim zdaniem kurs w terminie do 5.I.2018 znajdzie się w przedziale:

Czas głosowania minął niedziela, 31 grudnia 2017, 00:10

<12000
82
34%
12000-14000$
41
17%
14001-16000$
49
20%
16001-18000$
42
17%
>18001
30
12%
 
Liczba głosów: 244
Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » piątek, 18 marca 2016, 10:53

prezes pisze:
GetBitCoin_pl pisze: Można się tylko dziwić tym którzy kupują po takiej cenie na BM ;)
Może oni coś wiedzą czego my nie wiemy ;)
Wymazywanie pisze: Nieźle i fajnie jeśli sprzedajesz btc jak ja wczoraj
Jedni sprzedają i się cieszą że dobra cena, a inni kupują, nie wiadomo kto na tym zyska a kto straci. Dziś może wyglądać coś bardzo atrakcyjnie a jutro sytuacja może się obrócić o 180 stopni, w sumie dzień jak co dzień dla spekulanta.
Tak, ale to szeroki, wygodny argument: z odpowiednio dużej perspektywy czasowej, Ci co kupili po 1100$ też - teoretycznie - mogli zrobić interes życia, jeśli będą trzymać odpowiednio długo. :mrgreen: :mrgreen: :)

Co do jutra i 180 stopni, to nie sądzę, wyszliśmy wyraźnie dołem z figury na 4/6h.
Z tej dużej na 1d też wg mnie wyszliśmy już dołem wcześniej, wiem, że ludzie rysują figury, w których chcą zachować kurs na dziesiątki sposobów rozciągając je (forma "efektu potwierdzenia" w analizie? : ), ale dla mnie kierunek jest już raczej obrany z tym, że ma oczywiście jeszcze teoretyczną furtkę, by wrócić. !d można rysować też tak, że jesteśmy w zasadzie na dolnej linii, oczekuję, ze nawet dla tego rysowania nastąpi weekendowe potwierdzenie.

http://i.snag.gy/x77GI.jpg

Moderator
Awatar użytkownika
Posty: 2715
Rejestracja: 19 maja 2013
Reputacja: 220
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: GetBitCoin_pl » piątek, 18 marca 2016, 11:05

@Wymazywanie skoro tak mówisz to kupuj USD po 3,8 wysyłaj na bitfinex i kupuj tanie bitki, sprzedaż na BM i masz czysty zysk. Dlaczego tego nie robisz? Może dlatego ze USD dojdzie za tydzień a może dwa na giełdę, a kurs USD spadł z 3,95 do 3,8 w ciągu 1,5 tygodnia?

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » piątek, 18 marca 2016, 11:09

Wymazywanie pisze: Co do jutra i 180 stopni, to nie sądzę, wyszliśmy wyraźnie dołem z figury na 4/6h.
Z tej dużej na 1d też wg mnie wyszliśmy już dołem wcześniej
Jeszcze nie :) Tzn jeśli chodzi o duży trójkąt rysowany od początku listopada (dla mnie to 6h, ale to zależy od rozdzielczości itp.), to na chińskich giełdach faktycznie zeszliśmy chwilowo pod kreskę, ale na razie wszystko jest pod kontrolą a nawet było dość przewidywalne: przed wyjściem górą powinno być odbicie od dolnego ograniczenia. I nie wymyślam tego teraz, po fakcie ;) https://forum.bitcoin.pl/post248192.html#p248192
Przy rysowaniu kresek w tak dużej skali trudno zachować dokładność co do 1 CNY, ale na razie jest ok.
Zacznę się martwić jeśli kurs za chwilę pogłębi spadek albo nie wróci do jutra do poziomów ~2730 CNY.

Co do btc-e to optymizm i twarde trzymanie poziomu przez kurs bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły. Od 2 tygodni zresztą jestem zdziwiony tą giełdą, bo kurs po pierwszym spadku (5 marca) nawet raz nie zniżył się do dolnej linii ograniczającej trójkąt. W tej chwili różnica między btc-e a Huobi to zaledwie $3, a bywało już niedawno kilkanaście.
Na pozostałe giełdy zachodnie nie patrzę.

Na razie więc można zachować spokój i obserwować uważnie rozwój wydarzeń bez gwałtownych ruchów. Jest jeszcze czas żeby wysiąść lub wsiąść :)

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » piątek, 18 marca 2016, 11:20

GetBitCoin_pl pisze:@Wymazywanie skoro tak mówisz to kupuj USD po 3,8 wysyłaj na bitfinex i kupuj tanie bitki, sprzedaż na BM i masz czysty zysk. Dlaczego tego nie robisz? Może dlatego ze USD dojdzie za tydzień a może dwa na giełdę, a kurs USD spadł z 3,95 do 3,8 w ciągu 1,5 tygodnia?
Nie gram na bitfinexie i nie robię arbitraży praktycznie wcale. To, co pisałem o spreadzie to pisałem o spreadzie, nie o tym, że chcę robić arbitraż, czy że warto go robić. Lubię mieć na polskich giełdach w por. do okcoin taki sam mniej więcej spread jak między okcoin a finexem. Nie lubię skoków w nienadążaniu ceny czy to w jedną stronę czy w drugą, chociaż bywa to korzystne zależy czy się chce sprzedać czy kupić :D

@Ekonokomik

Poniżej 2689 nowy low - może to bardziej potwierdzi, co? :P
Naprawdę nie trzymajmy się na siłę figur, które padły lub padają, po co: nadzieja to nie narzędzie tradingu chyba.
Szkoda że Konkor nie pisze, to by napisał, że lecimy w dół :mrgreen:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: prezes » piątek, 18 marca 2016, 11:41

@Wymazywanie
Nie wiem jak Ty to patrzysz ale jak dla mnie to właśnie odbiliśmy się od dolnej bandy mniejszego trójkąta na OKCoin a do dolnej bandy dużego trójkąta pozostało nam jeszcze 150 CNY. Równie dobrze możemy iść teraz w górę jak i w dół. Jak dla mnie 50 na 50, dopóki nie wyjdziemy i nie potwierdzimy wyjścia górą lub dołem z dużego trójkąta. Teraz najlepiej poczekać na rozwój sytuacji i nie podejmować nerwowych ruchów, szczególnie że zakres wahań jest coraz mniejszy ostatnio. Granie w trójkącie jest nie lada wyzwaniem dla zawodowców, po co się męczyć ;)
2016-03-18 11_38_05-BTCCNY_ 2709.83 ▼−1% - D1 - TradingView.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Posty: 13342
Rejestracja: 10 czerwca 2011
Reputacja: 10326
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: ekonokomik » piątek, 18 marca 2016, 11:43

Wymazywanie pisze: Poniżej 2689 nowy low - może to bardziej potwierdzi, co? :P
Nie wiem dlaczego akurat ta wartość miałaby być istotna, "nowy low", ale w jakiej skali, na jakiej giełdzie?

Jak pisałem: mnie interesuje 5-miesięczny trójkąt. Powtarzam: zgadzam się, że u Chińczyków jesteśmy od rana pod kreską. Ale nie zgadzam się z Twoją interpretacją, że to już wyraźne wyjście dołem i można gasić światło ;) Ta figura obejmowała zakres od ~1800 do ~3300 czyli 1500CNY. Czy nie za wcześnie jest ogłaszać wyjście z niej przy spadku o 30 CNY poniżej kreski?
W takiej skali nigdy nic się nie trzyma w linii co do milimetra i sekundy. Spróbuj narysować ograniczenia tego trójkąta to się przekonasz. Zawsze coś będzie wystawać nad albo pod. Takie wyraźne wyjście pod kreskę miało też miejsce 5 i 6 marca i nic się nie stało, figura nie padła.
To nie jest moje "trzymanie się figur na siłę", tylko zachowanie pewnej tolerancji, koniecznej przy rysunkach w tak dużej skali.

Najbliższe godziny (powiedzmy: doba) będą decydujące.
A "zgodnie z planem" jutro powinniśmy się witać z 2800 CNY :)

Wygadany
Posty: 579
Rejestracja: 22 kwietnia 2014
Reputacja: 60
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: panczor » piątek, 18 marca 2016, 11:52

@ekonokomik , mozesz wskazać punkty zwrotne na jakich opierasz mniejszy i większy trójkąt z datami i czy skala liniowa czy log (dla 5 mcy moze miec to juzznaczenie)? Bo mi tez wychodzi inaczej, i nie wiem skąd macie dzisiaj wyjscie dołem?

Edited: ok mam zlokalizywalem wasze wyjscie dołem ale nie widzę dolnego ograniczenia twojego duzego trójkąta tak nisko - ja mam na 2689 więc blisko, poprowadzone od 2026 - 24-25 listopad - zdecydowany ruch w górę poczatek figury, potem 2335 styczniowy pik w dół, i 2615 5 marca.

Edited2: Ruch w dół moze być spowodowany ruchami ludzi którzy wychodzą z ETH na fiat z Polo, sprzedają eth na btc i btc sprzedają moze głównie na większych goełdach = okcoin, finex?
Ostatnio zmieniony piątek, 18 marca 2016, 12:48 przez panczor, łącznie zmieniany 1 raz.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: prezes » piątek, 18 marca 2016, 12:32

Na btc-e nawet nie otarliśmy się o dolne ramię małego trójkąta.
2016-03-18 12_30_47-BTCUSD_ 414.50 ▼−0.7% - D1 - TradingView.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » piątek, 18 marca 2016, 15:56

Dajcie spokój z tym optymizmem. Mnie nie stać na optymizm w takiej sytuacji jaką widzę na wykresie od 2-3 dni.
Mamy nowy low, wyraźnie wychodzimy dołem, lepiej to widzieć :)

Wygadany
Posty: 582
Rejestracja: 1 września 2014
Reputacja: 49
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: cryptotrader » piątek, 18 marca 2016, 16:35

Na bitfinexie wyjście dołem z trójkąta jest na poziomie 400$ więc jeszcze nie ma powodów do paniki. Jak ten próg nie wytrzyma to faktycznie może być nieciekawie.

Wykres trójkąta na BFX
http://i.imgur.com/6MwDD7w.png

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » piątek, 18 marca 2016, 16:58

Ale okcoin to od długiego czasu jak dawny gox, wszystko idzie za nim w 99,9% przypadków.
Opieranie na finexie decyzji... hmm no ja bym się bał, ale spoko.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: prezes » piątek, 18 marca 2016, 17:14

@Wymazywanie

Może wrzuciłbyś jakiś rysunek bo piszesz low ale przydałoby się żebyś to czymś podparł, bo tak to takie czcze gadanie.

Żebyś nie musiał sprawdzać w słowniku co to znaczy "czcze gadanie" to zrobiłem to za Ciebie, a Ty się skup lepiej na rysunkach zamiast na słownikach, bo to nie jest kółko literackie ;)
2016-03-18 17_13_51-czczy - Słownik SJP.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » piątek, 18 marca 2016, 17:33

Prezesie, wiedzieć co tzn. "czcze gadanie" to poziom szkoły podstawowej.

Przy 2710 pisałem, że lecimy w dół i przebijamy ważny trendline 4-6h - "nie, nie, no co ty" i zbesztaliście mnie :)
Spadło kilka godzin potem do 2633, to piszecie, że na finexie trójkąt trzyma dobrze, a teraz insynuujesz mi że jestem czczy czyli pusty itd.

A jak piszę, że mamy nowy low, to chyba wiesz jaki, nie jesteś przy BTC kilka dni ale kilka lat...
Zastanawiam się, czy jest sens wrzucać tu cokolwiek, bo czuję się trochę obrażony powyższym :lol:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: prezes » piątek, 18 marca 2016, 17:37

Czyli jednak czcze gadanie, OK.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0.0001 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: konkor » piątek, 18 marca 2016, 19:02

Wymazywanie pisze: Szkoda że Konkor nie pisze, to by napisał, że lecimy w dół :mrgreen:
No jasne że w dół :D utwierdzam się w przekonaniu do jednego z moich scenariuszy, które opisywałem - czyli korekcyjna fala B po bańce 2013r za nami i zaczynamy powolne C. Tylko to B mogłoby być wyższe trochę.. No ale okoliczności chyba nie sprzyjają, szczególnie sprawa dev. Ogólnie trochę lipa jak się człowiek cofnie te dwa lata i przypomni jakie były przewidywania rozwoju projektu i ogolnoświatowej adopcji tego tematu. Strasznie zmarnowany potencjał na wzięcie kawałka światowych finansów z marszu... Po ewentualnej fali C będzie start z poziomu ETH czy Dasha - a konkurenci raczej mocniejsi wtedy będą ;) te krypto są lepsze technicznie, a i zaplecze jakby rozsądniejsze...

Być może najtrudniejszy okres dopiero przed BTC

Przepolowienie nagrody? To będzie świetny moment na konkretne odbicie, ciekawe tylko z jakiego poziomu...

Nie dziękujcie za te kilka pokrzepiających słów :twisted:

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 13128
Rejestracja: 7 września 2015
Reputacja: 11355
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Wymazywanie » piątek, 18 marca 2016, 19:21

Obrazek

Weteran
Posty: 3059
Rejestracja: 15 grudnia 2013
Reputacja: 6
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: konkor » sobota, 19 marca 2016, 00:17

karek314 pisze:To sie możecie zdziwić, niektórym po prostu nie opłaca się pozwolić wyjść dołem z tego trójkąta - bo będzie miało to długofalowe, negatywne skutki. Ale co sie stanie to nikt nie wie, więc nie piszcie z taką pewnością :lol: :lol:
No sorry, ale jeśli sama "śmietanka" BTC ma długofalowe skutki swoich działań w dupie - to czego oczekiwać od spekulantów :?: Nie wiemy czy główna ekipa pompiarzy nie załadowała się w szorty i zaraz "komuś się będzie opłacało"... A ładowanie się (inaczej niż DT) w takich sytuacjach jak teraz to podwyższone ryzyko - które na kryptowalutach i tak jest wysokie.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: prezes » sobota, 19 marca 2016, 07:49

Obecna sytuacja jest mega poważna i ciężko obecnie wywróżyć jakie będą skutki sprzedania się developerów bitcoin core. Rozwarstwienie się bitcoina na dwie różne waluty miałoby katastrofalne skutki dla ceny w short term i tego zapewne boją się Chińczycy dlatego popierają bitcoin core, kasa rządzi, choć miałoby pozytywne znaczenie w long term dla samej idei bitcoina. Na bitcoinie mamy podobną sytuacje jak w finansach światowych, nikt się nie przejmuje co będzie jutro ważne żeby dziś było dobrze. Paradoksalnie doszliśmy do momentu, w którym bitcoin może się wywrócić w tym samym czasie co system światowy, a miał być lekarstwem na całe zło banksterki, a tu niestety rak toczy bitcoina od środka od dłuższego czasu, za chwilę nie będzie co wycinać.

Po tak długim okresie stagnacji niewątpliwie zaliczymy niedługo silny ruch ale czy to będzie w górę czy w dół to ciężko wyrokować.
Fundamenty: rozwój projektów związanych z BTC postępuje coraz bardziej ale rak toczy od środka bitcoina też coraz bardziej 50/50.
Analiza techniczna: pozostajemy nadal w dużym trójkącie 50/50.

Mamy już więcej nowych nodów bitcoin classic niż bitcoin core, rozwiązanie zagadki gdzie pójdzie kurs już powinno być niebawem.
http://nodecounter.com/#classic_012_vs_core_012

EDIT
Kiedyś LTC był prognostykiem dla BTC a ostatnio drugi raz przebiliśmy linię trendu long na litecoinie:
http://forum.litecoin.pl/viewtopic.php?p=2081#p2081
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Weteran
Posty: 3966
Rejestracja: 15 lutego 2014
Reputacja: 428
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: Chancellor » sobota, 19 marca 2016, 09:47

prezes pisze:Mamy już więcej nowych nodów bitcoin classic niż bitcoin core
Nawet gdyby węzłów Classic było 10 razy tyle, co węzłów Core, to i tak decydują kopalnie. A tu postępu nie widać. Moim zdaniem Chińczycy traktują Classic jako dobry sposób przyciśnięcia developerów Core do muru i postanowili na razie poczekać i zobaczyć co i jak szybko panowie od Core zrobią.

Weteran
Awatar użytkownika
Posty: 7131
Rejestracja: 21 sierpnia 2011
Reputacja: 2357
Reputacja postu: 
0
Napiwki za post: 0 BTC

Re: Dyskusja na temat kursu BTC dla POCZĄTKUJĄCYCH

Postautor: prezes » sobota, 19 marca 2016, 10:12

Panowie od Core nic nie zrobią bo czują się niezagrożeni, wiedzą że Chińskie kopalnie nie poprą bitcoin classic bo to by zdołowało mega cenę i skutki byłyby trudne do oszacowania. Doszliśmy do punktu z projektem bitcoin gdzie chciwość wygrała z pierwotną ideą. Nie mówię że cena przez to spadnie, pewno pójdzie w górę ale to już nie będzie ten sam zdecentralizowany bitcoin co kiedyś. Niektórzy pewno chcieliby uciec w ETH ale to jak przejście z deszczu pod rynnę.

EDIT
Wg mnie Chińczycy nie przejdą na classic ponieważ cena by za bardzo spadła, a przy takim zamieszaniu gdzie nagle mielibyśmy dwa razy więcej monet i dwa konkurujące ze sobą bitcoiny to trudno mi sobie wyobrazić żeby miała nie spaść (chyba że ktoś wyłożyłby naprawdę grubą kasę na podtrzymanie kursu). Jakby spadła cena to nagle mogłoby się okazać że kopanie bitcoinów już jest nieopłacalne dla kopalni, a na razie nie mają innej alternatywy na wykorzystanie sprzętu i infrastruktury. Co oznacza, że kopalnie musiałyby ogłosić bankruta, więc zrobią wszystko żeby tylko nie przejść na bitcoin classic i żeby nie zbankrutować. Developerzy trzymają za jaja kopalnie i jeszcze po nich skaczą tak dla fanu, a może po to żeby pokazać kto tu tak naprawdę rozdaje karty. Podobne sytuacje mamy np. na łupkach, złocie czy ropie. Może jednak znajdzie się jakiś "filantrop" który zaszeleści dolarami przed oczami właścicielu kopalń i obieca im, że pokryje wszelki straty związane z przejściem na classic ale prawdziwych filantropów nie ma, więc to byłoby przejście dla kopalni od jednego Pana do drugiego.
Kanał na YouTube - przegląd rynków finansowych: kryptowaluty, akcje, surowce, forex
Blog prezesa - blog o inwestowaniu
Giełdy Kryptowalut - wiadomości, opinie, rankingi
Kryptowaluty.info.pl - Informacje ze świata kryptowalut

Wróć do „Przedszkole”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości